Autor Wątek: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą  (Przeczytany 2113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moai

BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« dnia: Cz, 03 Listopad 2022, 12:31:46 »
Już 19-20 listopada kolejny festiwal BETON.
19–20 listopada 2022, Szczecin
Klub Delta, ul. Racławicka 10 (Dąbie), Szczecin




W programie m.in.
  • spotkania z autorami serii Wydział 7 -  Tomaszem Kontnym i Marekiem Turkiem
  • spotkania z autorami cyklu Bardo - Danielem Odiją i Wojciechem Stefańcem
  • spotkania z autorami serii dla dzieciFeliks i Makary - Krzysztofem Leszczewskim i Radosławem Sołtysiakiem
  • spotkania z twórcami komiksowymi - Wojciechem Ciesielskim, Tomaszem Pankiem, Marcinem Medzińskim
  • warsztaty komiksowe
  • prelekcje popkulturowe
  • strefa gier
  • giełda komiksów i popkultury
  • konkursy z nagrodami m.in. od wydawnictw: EGMONT, ONGRYS, MANDIOCA, GRANDA, KURC, KBOOM
WSTĘP WOLNY

Imprezy towarzyszące, m.in.:
  • projekcja filmów: "Black Adam" i "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" w kinie HELIOS OUTLET PARK (tańszy bilet na hasło)
  • Popkulturowo w ProMediach. Spotkanie ze Zwierzem popkulturalnym

więcej na www: https://betonfest.pl/
wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/416453747256112

Offline kierpic

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 20 Listopad 2022, 20:01:48 »
Impreza bardzo udana. Sala gier planszowych, kącik gier retro, giełda, strefa autografów, to wszystko zagrało fajnie. Bardzo duża scena cosplay, co robiło klimat i... frekwencję, która była naprawdę spora.

Świetne warsztaty Marka Turka i Tomasza Kontnego i mniej udane Krzysztofa Leszczewskiego i Radosława Sołtysiaka (w ogóle niedopasowane do przedziału wiekowego 5-8 lat). Mam nadzieję, że impreza na dobre zagości w kalendarzu.
Wrysy umieszczę w innym wątku.




































Offline turucorp

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 21 Listopad 2022, 14:52:03 »
Rozwaliła mnie „Barka”, w wykonaniu całego towarzystwa cosplayowego, i ogólnie cała impreza pełna zaskakujących momentów XD Było dobrze, dzięki ;)

Offline kierpic

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 21 Listopad 2022, 16:55:02 »
A skąd wiesz o Barce, przecież Ciebie już wtedy nie było? ;)
I to jest właśnie jedyny filmik, który nagrałem na Betonie. Widzów o słabych nerwach, prosi się o nieodtwarzanie.

Cosplay Jesus!


Offline turucorp

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 21 Listopad 2022, 17:18:02 »
A skąd wiesz o Barce, przecież Ciebie już wtedy nie było? ;)

Mam wrażenie, że akurat wychodziłem jak zaczynali (ale filmik dostałem dzisiaj rano ;) ).

Offline moai

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 09:56:48 »
Szkoda, ze TVP sie juz zmylo i nie nagrali Jezusa i jest "wykonu" ;P

Offline Kadet

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 21:55:46 »
Jeśli ktoś śpiewa szczerze, to fajnie.
Jeśli ktoś śpiewa dla beki, to strasznie słabe.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

ukaszm84

  • Gość
Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 22:17:43 »
Jeśli ktoś śpiewa dla beki, to strasznie słabe.

Dlaczego? I czy żadnej piosenki nie można śpiewać dla beki czy tylko tej konkretnej?

Offline kierpic

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 22 Listopad 2022, 22:47:04 »
Jeśli ktoś śpiewa szczerze, to fajnie.
Jeśli ktoś śpiewa dla beki, to strasznie słabe.
Jeżeli ktoś zna słowa piosenki, to już  dużo. Nie śpiewam piosenek, których nie lubię.
Tej nie śpiewałem, bo nawet słów nie znam i byłem w szoku, że tyle osób (i to młodych) znało.
Szapoba, czy coś.

Offline Kadet

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 23 Listopad 2022, 23:28:40 »
Dlaczego? I czy żadnej piosenki nie można śpiewać dla beki czy tylko tej konkretnej?

Są piosenki, które śpiewa się dla melodii, zabawy, wrażeń estetycznych itd. I nawet takie, które śpiewa się dla beki, i rzecz jasna nic w tym złego. Ale są też utwory takie jak pieśni religijne czy hymny narodowe, w których przypadku nabijanie się z nich może urazić osoby, dla których są one czymś więcej niż zwykłą piosenką. Takich utworów nie śpiewałbym dla beki i prześmiewczo - ani pieśni katolickich, ani żydowskich, ani muzułmańskich, ani mojego hymnu, ani hymnu obcego państwa itd.

Jeżeli ktoś zna słowa piosenki, to już  dużo. Nie śpiewam piosenek, których nie lubię.

Przyznaję się bez bicia, że moja wiedza o obecnych zwyczajach panujących wśród nastolatków i młodzieży jest mniej niż szczątkowa :) Gdzieś jednak przeczytałem, że czasem młodzi ludzie śpiewają sobie teraz na imprezach "Barkę" dla jaj i śmiechu, i to takie zachowanie wydaje mi się słabe. Jak jest na tym filmiku, nie wiem, bo jest na nim tylko samo wykonanie piosenki, a ja nie siedzę w głowach śpiewających i nie mogę powiedzieć, co każdym z nich kierowało. Dlatego też w swoim poście zamieściłem tylko ogólną uwagę.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline turucorp

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #10 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 00:53:15 »
@Kadet, do ZAiKSu zgłoś nielegalne wykonanie.
BTW Gabarain już oczyszczony z zarzutów, że tak bronisz jego piosenek?

Offline Kadet

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #11 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 22:45:49 »
Nie chcę się przepychać w tej sprawie. Wyraźnie powiedziałem, że nie mogę osądzić, co kierowało tymi ludźmi, i nie wspomniałem nic o żadnych prawach autorskich, więc nie za bardzo widzę cel tej sugestii o ZAiKSie.

I nie bronię piosenki ze względu na jej autora, tylko na jej religijną treść. Zgadzam się, że to delikatna i wrażliwa sprawa, ale wielu wierzących śpiewa ją nie ze względu na ks. Gabaraina (o którym mogą nawet nie wiedzieć), tylko żeby wyrazić swoje uczucia religijne, i ciągle będę twierdził, że robienie sobie z tego beki jest słabe. Robienie beki z kwestii pedofilii zresztą też jest słabe.

Zahaczamy tu o stare pytanie, na ile czyny twórcy wpływają na jakość jego utworów (nie tylko w religijnych, ale i często w świeckich dziełach), a ja nie czuję się na tyle mądry, by na to jednoznacznie odpowiedzieć. Tak więc się odmeldowuję.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline turucorp

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 24 Listopad 2022, 23:28:50 »
-ta piosenka jest, w niektórych miejscach na świecie, już oficjalnie zakazana, więc należy się cieszyć, że żyjemy w tak wolnym i demokratycznym kraju, bo na niejednym amerykańskim ComicConie taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca.
-to piosenka oazowa, a nie żadna pieśń religijna, więc sugerowałbym większą wstrzemięźliwość w kwestiach cenzorskich czy sugerowaniu obrazy uczuć religijnych.
-konotacje i wieloznaczności tej piosenki, szczególnie w związku z pedofilią w kościele, powodują, że ja osobiście bardzo sobie cenię, w jak cywilizowany i subtelny sposób młodzież radzi sobie z tematem.
Ciekawe, że nie przeszkadza ci cosplay, w którym „Chrystus” walczy z „Vaderem” na miecze laserowe, a oburzasz się czymś tak mocno niejednoznacznym.
Dobra, EOT.

Offline Kadet

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #13 dnia: So, 26 Listopad 2022, 00:21:23 »
Myślę, że faktycznie dobrze będzie zrobić EOT, także dlatego, że trudno dyskutować, gdy przypisywane są mi rzeczy, których nie powiedziałem.

Wyraziłem tylko swoją ogólną opinię, że śpiewanie pieśni religijnych dla beki jest słabe (nie sądzę, aby w tym konkretnym przypadku rozróżnianie między oazową a religijną miało istotne znaczenie, skoro polski tekst to modlitwa, która mówi o Bogu i w pewnym momencie bezpośrednio się do niego zwraca). I parę razy powtórzyłem, że nie mogę jednoznacznie stwierdzić, z jaką intencją śpiewali ludzie z nagrania, więc nie wydaję o nich żadnego sądu. Nie widzę tu żadnego nieumiarkowanego dążenia do cenzury czy miotania zarzutami.

Zakładasz też, że nie przeszkadza mi jakiś cosplay z mieczami laserowymi, a ja nawet nie wiem dokładnie, o co chodzi - a skoro nie wiem, to też nie mogę wydać opinii o nim, bo nie mam pojęcia, co to było, jak to wyglądało, czy to było robione ze smakiem, jakie były intencje twórców - czy szczere, czy prześmiewcze... Tak więc tu też się nie mogę wypowiedzieć.

Co do tego, czy śpiewanie "Barki" dla śmiechu to działanie cywilizowane i subtelne, mamy najwyraźniej inne opinie, więc przyjmuję to do wiadomości i z mojej strony też EOT. Miłego dnia!
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline turucorp

Odp: BETON - Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą
« Odpowiedź #14 dnia: So, 26 Listopad 2022, 09:44:15 »
Niewątpliwie, dzieli nas zbyt duża różnica w kwestiach elementarnych. Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak jedynie, wzajemnie, miłego dnia ;)