Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Komiksy japońskie / Odp: Waneko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Czytamy Komiksy dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 17:25:21 »
Dokładnie. Mam "Kwiaty zła" od Waneko w miękkiej i naprawdę trzeba się sporo namęczyć, żeby grzbietu nie przełamać, a to przecież jakieś 200 stron mnie niż będzie miała "Hiroszima". Mi się to niestety nie udało :/
92
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pinto dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 17:22:45 »
Sama popelina w planach. I dobrze. Nie będę miał wyrzutów sumienia, że coś dobrego mnie ominęło. Jeszcze tylko CE i koniec z bublami z SL :D
93
Dział ogólny / Odp: Honor czy biznes?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Castiglione dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 17:20:57 »
Ewangelia (Mt 20,1-16)
"(...) Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: „Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzy znosiliśmy ciężar dnia i spiekotę”. Na to odrzekł jednemu z nich: „Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czyż nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?” Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi".
Gdyby się umówił o denara z zastrzeżeniem, że innym już go później nie da, to nawet byłaby analogia :)
94
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Darth_Simon dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 17:14:28 »
Prezentacja najnowszego tomu Kolekcji kupionego w kiosku.
95
Komiksy japońskie / Odp: Waneko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Castiglione dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 17:09:02 »
Bardzo dobrze, że twarda oprawa.
96
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 16:45:40 »
jak juz pisalismy przy top cow - albo sie lubi mainstream amerykanski albo nie :)

wybralem rozne rzeczy - dobre sf, nagrodzana wielokrotnie serie, topowych tworcow :)
i kazda z tych rzeczy do mnie trafia :)

wiadomo jedni sie jaraja jimem lee a inni ledroitem
97
Komiksy japońskie / Odp: Waneko
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Corto Maltese dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 16:42:43 »
I to mi się podoba. Szkoda jedynie, że w twardej oprawie. Chyba, że trudno byłoby wydać 3 w 1 w miękkiej. Tempo wydawania czyli raz na 2-3 miesiące odpowiednie. Odwróciłbym też proporcje napisów - większymi literami "Bosonogi Gen", mniejszymi "Hiroszima 1945". Kupić oczywiście kupię.
98
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ryba dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 16:35:25 »
no i to tyle - jak sie wam podobaja komiksy z Image ?
Szczerze mówiąc to poza tym Sci-fi to mi się nic nie podoba. Nie lubię takiego przejaskrawionego stylu.
99
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 16:22:08 »
i jeszcze pewnie dlatego, że bohaterowie są czarnoskórzy ;)

wylacz lampke - swietna rzecz - poczytaj zreszta w sieci ;)

naukowcy pomagali przy budowie podwalin pod uniwersum - chodzilo min o prawdawne wierzenia ludow afrykanskich, mity i legenedy miejskie z poczatkow ameryki itp 
100
Dział ogólny / Odp: Komiksy w mediach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kielo dnia Śr, 24 Kwiecień 2024, 16:19:16 »
Moze tak nie do konca odpowiedni temat, ale raz, ze topic "komiksowe nagrody" jest martwy a dwa, ze nagrody, o ktorych mowa sa ogolno literackie i maja komiks jako jedna z kategorii.

Wczoraj ogloszone zostaly nominacje do 17. edycji Nagrody Literackiej Warszawy i komiks przedstawia sie nastepujaco:

Komiks i powieść graficzna

Katarzyna „Falauke” Czarna, „Czy wszystko smakuje?”, Kultura Gniewu
 
Maciej Sieńczyk, „Spotkanie po latach”, Wydawnictwo Literackie
 
Jacek Świdziński, „Festiwal”, Kultura Gniewu

Wszystkie nominacjie tutaj: https://kultura.um.warszawa.pl/-/17-nagroda-literacka-warszawy-nominacje
Strony: 1 ... 8 9 [10]