Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NuoLab dnia Dzisiaj o 12:26:22 »

Poza tym - skoro obaj twórcy są również scenarzystami swoich prac - znacznie bardziej przemawia do mnie historia ludzkich dramatów i radości w post-stalinowskiej Polsce, niż kolejna ezoteryczna opowieść o magii, artefakcie i naziolach.


Tak gwoli doprecyzowania to Festiwal odbywał się w sierpniu 1955 roku a ten okres w periodyzacji historycznej w Polsce zalicza się do czasu stalinowskiego. Gomułka, odwilż, październik itp. miały miejsce w 1956 r.
32
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaszczu dnia Dzisiaj o 12:20:04 »
A maszyna stoi u Timofa albo Kultury Gniewu :P

No chyba bardziej w pokoju Michała Traczyka, bo z tego co się oreintuję to od strony technicznej ogarniają to ludzie z Poznania.

Cytuj
A na poważnie to zobacz masz np. nagrody na piłkarza roku (też mało miarodajne, plebiscyt popularności) to są publikowane potem wszystkie głosy. A u Was pełna konspiracja. Nie wiadomo na ile komiksów oddano głosy nominując, nie wiadomo kto ile ma punktów itd. Nie wiadomo nawet ilu członków Akademii głosowało. Dziwi Cię, że to rodzi podejrzenia i teorie spiskowe?

Osobiście nie mam nic przeciwko opublikowaniu takich danych. Sam jestem ciekaw jak dużo z tych 140 osób głosuje. Ale to nie ja organizuję te nagrody, więc przepraszam, ale nie pomogę.
33
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sędzia dnia Dzisiaj o 12:11:09 »
Tylko, że tak wyszło z czystej matmy a nie jakichś burzliwych dyskusji akademii, która liczy aktualnie 140 osób. Jesteś członkiem akdemii, logujesz się do portalu, oddajesz swoje głosy i maszyna przelicza je na nominacje. Później historia się powtarza przy wyborze zwycięzców. Nikt się tu na nic nie umawia, nikt nie knuje jak się może niektórym wydawać. To tyle w kwestii formalnej.

Nie zarzucam nikomu żadnej zmowy i rozumiem, że to wyszło z głosowania. Ja się nie zgadzam z samym wyborem dokonanym przez członków akademii, bo uważam to za przejaw syntonii - skoro wszyscy uważają "Festiwal" za tak dobry, to trzeba na niego głosować wszędzie gdzie się da, bo inaczej co ze mnie za ekspert.

Cytuj
W dyskusję pt. czy dobry rysownik koimksowy to ten co zużywa więcej tuszu, czy ten, który nauczył się w szkole ładnie rysować plecy kobiety, konia w galopie i lokomtywę pędzącą przez dziki zachód nawet nie wchodzę. Jeden lubi Mahlera inny Manarę. To forum, z tego co je sobie podczytuję, jest raczej #teammanara w większości, więc totalnie mnie ten oburz nie dziwi :)

Mnie tutaj nie wpasujesz bo ja Manarę wywaliłem na Allegro, bo się tego nie da czytać, a rysunki w formie patyczaków zupełnie mi nie przeszkadzają, liczy się dobra historia. Dlatego zupełnie mnie nie interesuje kategoria "najlepszy rysownik" w kwestii wyborów komiksowych. Ale są pewne granice, w moim przekonaniu granice śmieszności, których nie należy przekraczać. A tutaj, cóż, mam wrażenie że przynajmniej widać rogatki.

Cytuj
Na koniec. Zauważyłem, że jest taka grupa forumowiczów, która bardzo często ma problem z różnymi nagrodami, topkami roku itd. Robicie tu co roku głosowanie, dużo osób bierze w nim udział, jest to bardzo fajne.

A to też nie do mnie, patrząc na historię nagrody (najlepszy komiks) to w ogromnym stopniu zgadza się z komiksami, które uważam za najlepsze.
34
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Martin Eden dnia Dzisiaj o 12:11:00 »
http://www.studiolain.pl/plany-wydawnicze

Fajnie, że dołączasz od razu linki do BD i innych.
Pytania:
Czy aktualne jest to, że CE będzie przed Shane?
Czy CE ma swoją orientacyjną datę przedsprzedaży (koszyki na gildii stygną :) )
Czy Nemezis to jest to Nemezis, które wspominane są w ABC Warriors (ten Wasz sprzed dekady)? Właśnie to sobie odświeżyłem i tam jest o Nemezis mowa.

35
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Dzisiaj o 12:07:59 »
Jesteś członkiem akdemii, logujesz się do portalu, oddajesz swoje głosy i maszyna przelicza je na nominacje.

A maszyna stoi u Timofa albo Kultury Gniewu :P

A na poważnie to zobacz masz np. nagrody na piłkarza roku (też mało miarodajne, plebiscyt popularności) to są publikowane potem wszystkie głosy. A u Was pełna konspiracja. Nie wiadomo na ile komiksów oddano głosy nominując, nie wiadomo kto ile ma punktów itd. Nie wiadomo nawet ilu członków Akademii głosowało. Dziwi Cię, że to rodzi podejrzenia i teorie spiskowe?
36
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zwirek dnia Dzisiaj o 12:07:08 »
@Brvk dotknął ważnej kwestii. Nagrody przyznaje się na zasadzie - co uważam, że warto promować, a nie - co mi się podoba.
37
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Nowy nabytek zakupowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jotkwadrat dnia Dzisiaj o 12:05:46 »
Nie istnieje tak szerokokątny obiektyw, żeby ją objął ;)
Panoramę można zrobić.
38
Filmy i seriale / Odp: Ogólnie o filmach.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan M dnia Dzisiaj o 11:58:53 »
  No chyba napewno przesadzasz. Reżyserów na poziomie Ridley Scott to znalazłoby się trzech na krzyż, nie jest wśród nich Snyder, ale Nolan też niekoniecznie. To, że nie jesteś dobry jak Scott to nie jest żaden dowód na to, że jesteś słaby. To, że uważasz Sucker Punch za koszmarek to też żaden dowód, że nim jest, szczerze mówiąc nawet nie rozumiem co można mieć do lasek w kusych spódniczkach lejących wielkie roboty :) No właśnie MCU trwało ileś tam lat, Snyderowi kazano to nadrobić natychmiast bez żadnej podbudowy, na dodatek chyba Warner widział wcześniejsze jego filmy, więc nie rozumiem skąd zaskoczenie. Te jego produkcje DCEU, może i marne jako ekranizacje komiksów, ale lepiej się je ogląda niż większość MCU. Tyle, że tu nie ma żadnej snyderowej sekty, tylko Ty wrzucasz co jakiś czas teksty o tym jaki on jest do bani. Porównania do gier nie rozumiem.

No chyba na pewno nie przesadzam, bo trzeba zacząć od tego, ze Snyder nigdy nie miał renomy wielkiego w świecie filmu. Największym fanem Nolana nie jestem ale facet ma na koncie trylogię Mrocznego rycerza, definitywnie lepsza rzecz od wszystkich komiksowych rzeczy jakie Snyder spłodził. Jasne 300 i Watchmen to nie jest złe kino, ale ciągle bardzo niewolnicze ekranizacje materiału źródłowego a gacki Nolana mają jakieś tam własne dobre pomysły na siebie, chociaż wiadomo, ze niemożliwe jest żeby filmy o Batmanie były pozbawiony inspiracji z dekad opowiadanych o nim historii.

Wiedziałem, ze argument o laskach padnie :) Sucker Punch to taki teledysk, byłby super jakby miał z 5-10 minut ale w formie prawie 2 godzinnego filmu męczy mnie strasznie. Laski laskami, upodabnia w sferze płciowej nie mogą totalnie rzutować na czysto filmową warstwę. Przecież bym musiał oceniać takie rzeczy jak "Słoneczny Patrol" w kategorii dzieł totalnych za to, ze fajne dupeczki tam biegały na czele z Pamela w jej prime time.

Większość mcu gorsza od snyderverse? Bo ja wiem. "Winter Solider", pierwszy "Iron man", Guadiani vol 1 i 3, "Inifnity war", "Thor Ragnarok" i "Civil war" to imo z palcem w nosie lepsze rzeczy. Nawet w sumie mniej znaczące filmy Marvela jak choćby pierwszy Ant-man i Shang-Chi oglądało mi się dużo lepiej niż wszystko co zrobił Snyder w ramach DC.

Ja nie piszę o żadnym "tutaj". Sieć w tematach komiksowych to ogromna przestrzeń a nie tylko to forum, na facebook czy różnych deskach tematycznych reddita można znaleźć dokładnie to o czym piszę.

Porównanie do gier polega na tym, ze w dzisiejszych czasach masa gier jest siekana na masę dlc- nie mówię tutaj o dodatkach fabularnych z prawdziwego doświadczenia- mamiąc ludzi, że gra w wersji podstawowej to jeszcze nie to". Snyder robi te swoje filmy i od czasu szumu marketingowe związanego z wersją 4 godzinną JL zaczyna bawić się w te swoje "ej to nie jest jeszcze kompletny obraz bo mam super rozszerzoną wersję" To zaczyna się dziać przy Rebel Moon, nawet ostatnio mówił o tym w kontekscie tego Sucker Punch. Oddając mu sprawiedliwość to ok, wersje reżyserskie filmów nie wymagają wydawania na nie krocie przez konsumentów jak te nieszczęsne dlc do gier, tyle z tego dobrego. Jednak gość już mega wyrachowanie się wbił w schemat tego typa co na wszystko ma wersje director cut. Jeszcze rozumiałem te argumenty przy DC, bo Warner jednak nie dał pełnej swobody twórczej, ale Rebel Moon? Snyder sam piał z zachwytu, że Netfllix dał mu swobodę, no poza kategorią wiekową, a to raczej nie są rzeczy, które wpływają na logikę i scenariusz filmów. Więc coś tu się u chłopa nie spina. Imo jak nie robi niewolniczych ekranizacji to po prostu nie potrafi robić sensownych  filmów i tyle.

Gadanie o super 4 godzinnych wersjach to gwóźdź do trumny. Dlaczego Nolan albo Villeneuve starają się przede wszystkim zrobić kompetentne filmy w takim czasie jakim dysponują podstawowo? Ten drugi nawet wprost mówi, ze nigdy nie zobaczymy żadnych ultimate cutów, bo jego ostateczne wersje filmów to te które trafiają do kin. Trochę to boli, ale z drugiej strony ktoś musi wyrównywać balans w przyrodzie jak jest taki Snyder, który wiecznie na wytłumaczenie się ma ten sam chwyt od kliku lat.

39
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 11:55:23 »
W zapowiedzi Sinister i Dexter twórcą scenariusza i rysunków jest Oscar Martin?

bledzik :)
40
Dział ogólny / Odp: Nagrody Orient Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brvk dnia Dzisiaj o 11:52:10 »
W sumie ciężko określić, jak jury podchodzi do rozmaitych kategorii.

Potrafię zrozumieć, że Świdzińskiego wyróżnia się jako najlepszego rysownika, bo domyślam się, że nie nagrodzono jego patykowatego stylu, tylko biegłość i jakość w opowiadaniu historii patyczakami. I ok, można się nie zgadzać i dyskutować, ale skoro ktoś chce tak wyróżniać prace, to niech mu tam...

Trudniej mi zrozumieć, jakim torem przyznawano w zeszłym roku nagrody, kiedy to w kategoriach rysownik oraz scenarzysta wygrali twórcy Bardo: Rege, ale nie wystarczyło to do ogłoszenia owego tytułu najlepszym polskim komiksem (wygrała Zasada Trójek). Nie potrafię sobie wytłumaczyć, że wspólna praca najlepszego rysownika i najlepszego scenarzysty nie złożyła się na najlepszy komiks niczym innym, jak reglamentowaniem nagród dla możliwie dużej liczby tytułów celem ich promowania.*

*Taki sposób pracy jury nie byłby niczym wyjątkowym. Aktor Cezary Pazura na swoim kanale YT przyznał wprost, że nagrody filmowe w Polsce tak się rozdziela - nie przyznaje się wszystkich nagród jednemu tytułowi, nawet jeśli na to zasługuje, lecz w mniej prestiżowych kategoriach wyróżnia się inne dzieła.

Edycja: metoda głosowania opisana przez Jaszczu wiele wyjaśnia. W takim układzie wszystko jest możliwe.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10