Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Crono dnia Dzisiaj o 08:46:43 »
Ja sobie odświeżam właśnie X-Men Claremonta i jestem pod koniec pierwszego Essentiala. Lubię te polskie wydania, chociaż jak czytam po raz n-ty X-Mani to trochę mnie krew zalewa. Ale papier w naszych wydaniach był bardzo dobry.
Niestety, mieliśmy (i nadal mamy) kilka kolekcji, mamy obecnie dwa wydawnictwa które publikują Marvela, a dziur w takim The Amazing Spider-Man czy Uncanny X-Men jest bez liku. Zamiast tego np. dostaniemy w Punktach zwrotnych Sagę o Feniks, którą wydał Tm-Semic, wydała Mandragora, wydało Hachette no i wyda Egmont. A ja to i tak kupię, pomimo że mam wszystkie te wydania plus dodatkowo mam epika 🙄
2
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JakubM dnia Dzisiaj o 08:42:31 »
Siostry Dietlove

Dopiero teraz widzę że ten komiks miał 248 strony - czytając go nie ma się uczucia że to taka dłuuuga historia. Komiks przeczytany w jeden wieczór i jest to solidny komiks z dobrą historią. Jak ktoś kupił Siostry to już wcześniej zapewne zapoznał się z stylem malowania artysty i jeśli ta forma została zaakceptowana to dalej już będzie tylko lepiej :-) (do Naszego Wojciecha Stefańca - Masek i tak nie ma co startować :-)

Bardzo dobrze spędzony czas przy "siostrach", parę razy musiałem się cofnąć w historii bo trochę się pogubiłem w tych kolorach i "twarzach"  ponieważ mi się pozlewały, Masek wywija tym pędzlem jak szalony. Komiks przez swój styl budzi uczucie niepokoju i dyskomfortu.

Oceniam ten komiks jako solidną 7/10.
3
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Dzisiaj o 08:28:19 »
Spoko Bushiken. Przecież też kupuję Spider-Mana, mimo że zawartość trzech Essentiali kupimy za cenę pięciu. :) Z Daredevilem jestem pół na pół - kupiłem sobie Essential tom 2 ale zawartość pierwszego biorę z MO i będę miał porównanie jak to się czyta. Jeśli czerń i biel mi nie będzie odpowiadać, zawsze jeszcze zdążę sobie kupić te tomy.

Kiedyś, dawno temu przeczytałem pożyczone oba Essentiale Spider-Mana i mimo braku koloru, nie miałem innych złych wrażeń. Wszystko było czytelne i cieszyłem się fabułą. Oczywiście nie stawiam równości między tamtym wydaniem, a wersją kolorową. Każdy sobie zdecyduje jak sam woli czytać i co posiadać. Ale w moim przypadku brak koloru aż tak wielką wadą nie jest. Mam jeszcze Essential Conana i Punishera i też jestem z nich zadowolony. Zastanawiam się, czy by sobie nie kupić jeszcze Ghost Ridera gdzieś na Allegro, bo zawartości tego tomu w innym polskim wydaniu na razie raczej nie dostaniemy.
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Dzisiaj o 08:16:26 »
Nasze Essentiale były wydane na dobrym papierze, zdecydowanie lepszym od gazetowego. I wydanie Mandragory miało słabe punkty (brak korekty, słabsza jakość Sagi), to wydania typu Essential są dla mnie taką formą Artist's Edition. Świetnie widać kreskę i można nią cieszyć oko. Co kto lubi. Mi one się bardzo podobają.

Przy okazji akurat ten fragment X-Men mam w kilku różnych wydaniach, także językowych. Widocznie mam spore samozaparcie.
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bushiken dnia Dzisiaj o 07:51:47 »
Już naprawdę darowałbyś nazywanie dublem wydanie w normalnej wersji jakichś czarno białych Bazgrołów na papierze toaletowym.
Każdy normalny czytelnik kupi aby przeczytać jak człowiek w kolorze a nie trzymać swoje Essentiale.
Jak komuś one wystarczają to gratuluje samozaparcia.
6
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Dzisiaj o 07:48:02 »
Po odświeżeniu przez serial motywu jak Cyclops postąpił z Madalene Pryor (nad którym TM Semic się prześlizgnął) teraz zaczynam rozumieć. Rzeczywiście potem miał coraz więcej ciemnych stron, aż w końcu zrobił to co w finale Av vs X a potem był ścigany. Ale to się właśnie wtedy zaczęło.
7
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Dzisiaj o 07:43:38 »
potem duble #66-67 i #87-92, i #101, #121-122, i #141-150, a potem dopiero ponad 100 zeszytów, których jeszcze nikt u nas nie wydał. Mimo to czekam, aż będę miał wszystko.

Nope, bo w 100 numerach MO dojdzie tylko do ASM #65. A przedłużenia raczej nie będzie, ze względu na to, że większość kupuje głównie Spider-Mana, a resztę serii olewa. Widać to wyraźnie po postach na forum, kto co tam bierze. No chyba że ta msza w intencji przedłużenia MO którą zamówiłem u proboszcza, odniesie jakiś skutek. ;)

Daredevil w sumie też w całości jest dublem po Mandragorze.
8
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez roble dnia Śr, 27 Marzec 2024, 23:51:37 »
Dzięki za uwagi, mam nadzieje, że...

Ooo, nowy kolega na forum, bloger, adi90a, nawiązał więź z 8azylem.. :)
9
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ThePinkFin dnia Śr, 27 Marzec 2024, 23:00:16 »
Generalnie widać, że Marvel Origins można śmiało przedłużać długi czas bez dubli w FF ;)
Bo zbyt wiele też nie wydano. Ze Spider-Manem będzie trochę ciężej. Zaraz dojdziemy do #44 i od tego momentu do #52 będą duble (choć uwzględniając Mandragorę, cały czas mamy duble), a zaraz potem duble #66-67 i #87-92, i #101, #121-122, i #141-150, a potem dopiero ponad 100 zeszytów, których jeszcze nikt u nas nie wydał. Mimo to czekam, aż będę miał wszystko.
10
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kierpic dnia Śr, 27 Marzec 2024, 22:51:29 »


Wiem, stare.
Strony: [1] 2 3 ... 10