Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Deg dnia Dzisiaj o 01:34:32 »
A to się być może w pewnym aspekcie nie zrozumieliśmy. Też chętnie zobaczę, jak sobie radzą bez Lewandowskiego w meczu o stawkę, bo od dawna byłem zdania, że może być zaskoczenie. Nie zakładam jednak, że "wyniku i tak nie będzie" :)

PS. Do dziś jestem przekonany, że gdyby Sousa odważył się na wyjście bez Lewego w meczu ze Słowacją na poprzednim Euro, to wygralibyśmy samym efektem szoku ;)
2
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez el greco dnia Dzisiaj o 00:12:07 »
2>4>5
3
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 00:12:04 »
To są oczywiście kłamstwa powielane przez wiele osób, które nie ma pojęcia o tym sporcie.

Przepraszam bardzo, ale co jest kłamstwem?

Każda reprezentacja gra o kasę od FIFA - zatem czy to będzie Mbappe, czy Lewandowski, do podniesienia z murawy jest tyle samo.
Oczywiście, dla tak dobrze opłacanych piłkarzy jest to raptem procent z tego, co wypłaca im klub, ale jak widać po innych drużynach, niższa wypłata nie oznacza braku motywacji i ambicji, aby zagrać o pełną pulę.

Dobry przykład z tym Mbappe w kontekście całości powyższego sformułowania. Otóż śmiem twierdzić, że piłkarze (przynajmniej europejscy, bo na inne podwórka nie zaglądam) wychodzą na murawę w narodowych trykotach wykazując motywację i ambicję nie dla pieniędzy od federacji tylko po to żeby osiągnąć coś więcej - pewien prestiż w ramach ukoronowania kariery seniorskiej jakim są występy w reprezentacji. Szczególnie na dużej imprezie. Być może te konkretne pieniądze liczą się dla najsłabszych drużyn. Nie wiem jakie finansowanie mają San Marino czy Luksemburg, ale jeżeli ktoś będzie mnie przekonywał, że nie tylko największe nazwiska, ale też europejscy średniacy jadą na kadrę dla pieniędzy to niespecjalnie w to wierzę. W europejskiej piłce klubowej żyje się i bez tego dodatku funkcyjnego.

Akurat Lewandowski zawsze był przykładem profesjonalizmu pod względem przygotowania i zaangażowania, więc nie podejrzewałbym go tu o brak chęci.


Akurat tutaj rozdzieliłbym dwie sprawy czyli właśnie profesjonalizm i chęci. Osobiście można nie chcieć, ale zważywszy choćby na korzyści wizerunkowe płynące z występów w reprezentacji można zacisnąć zęby i się pojawić. Nie bywam na różnych pudelkach i średnio mnie interesuje co robią piłkarze poza boiskiem, ale podobno z tymi urodzinami u Brzoski to była afera. No i teraz: niby Lewandowski nie musiał grać. Ale kapitan i profesjonalista. Mnie to się nie do końca klei.

@death_bird a gdzie ta przekora, skoro i tak piszesz ciągle to samo? :)

Wydaje mi się, że po ponad 30stu latach zbierania doświadczeń w oglądaniu Reprezentacji mam już prawo do permanentnej przekory. Coś jak te dziadki z loży szyderców w Muppetach.
A pisząc nieco poważniej: przecież wszyscy na kontynencie wiedzą, że jak Lewandowski gra to wszystko idzie na niego, bo nikt nie śmie pominąć gwiazdy. W efekcie jesteśmy chyba najłatwiejszą do przeczytania drużyną z tych, które prezentują jakikolwiek poziom. Z Lewandowskim w składzie dostajemy wciry od Czechów, Albańczyków czy Mołdawian. No to co u licha stoi na przeszkodzie żeby go posadzić na ławce i spróbować czegoś innego? Podobno definicją szaleństwa jest powtarzanie tych samych czynności w oczekiwaniu na odmienne rezultaty. W takim razie zmuśmy rywali do tego żeby przez kwadrans albo i dwa mieli myślenice dot. naszej nowej "strategii". Akurat tutaj bardzo jestem ciekaw jak będą grać bez Lewandowskiego, za to ze świadomością, że trzeba brać odpowiedzialność na siebie.
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kadet dnia Śr, 12 Czerwiec 2024, 23:56:35 »
Nie sądzę - ten tłumacz podany w wydaniu chorwackim to jakiś fachowiec z wyższej półki. Tłumaczył na chorwacki m.in. Herberta, Różewicza, Mrożka, Kapuścińskiego, Tokarczuk... I robił wcześniej dla Egmontu jakieś zlecenia (tam E. wydaje też literaturę), więc może tak go namierzyli.

Zasadniczo problemem jest chyba postawa kierownictwa bałkańskiego Egmontu (tam zdaje się jest jedna spółka na kilka krajów). Może traktują to jako komiksiki dla dzieci, w których przypadku nie ma co się za bardzo starać, bo i tak wszystko jedno? Bo skoro polski oddział mógł mimo polegania na wydaniu norweskim uzyskać angielskie wersje komiksów, z których jest robione nasze tłumaczenie, to jakoś trudno mi uwierzyć, że bałkańskiemu to by się nie udało. I wydaje mi się, że podobnie może wyglądać sytuacja z wydaniem serbskim i bułgarskim - one też mogą bazować na polskim tekście

Pół biedy, że bazują na przekładzie Jacka Drewnowskiego, bo gdyby tłumaczenie Michała Wojnarowskiego jeszcze przekładaliby na chorwacki, to rezultat mógłby być ciekawy, ale Barksa byłoby w tym tak wiele, jak naparstka cukru w beczce wody ;)
5
Dział ogólny / Odp: Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rodrigues dnia Śr, 12 Czerwiec 2024, 23:38:21 »
Kosmoski zada zagadkę numer 9, która jest jednocześnie ostatnią rundą kary dla Trzech Amigos :P

...na zagadkę nr 10 możecie już odpowiadać :P

6
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 17!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kaczogród dnia Śr, 12 Czerwiec 2024, 23:36:33 »
Potwierdzam, że Sercożerca to jest poprawna odpowiedź.
7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zwirek dnia Śr, 12 Czerwiec 2024, 23:17:36 »
Najbliższy dwutomowy komiks to Darkness po wakacjach?
CE nie liczę, bo już jest do kupienia.
8
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zerodwatrzy dnia Śr, 12 Czerwiec 2024, 23:11:38 »
Zadaję sobie przy tym pytanie: jakim cudem znalezienie tlumacza z polskiego było dla nich latwiejszą opcją niż poproszenie polskiego Egmontu o angielskie oryginały (które nawet jesli usunęli pliki u siebie byłyby kwestią jednego maila do niemieckiego oddziału)? Czyżby tłumaczenie przy użyciu automatycznych translatorów?
9
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 17!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rodrigues dnia Śr, 12 Czerwiec 2024, 23:04:26 »
Kaczogród? Kojarzę chłopaka. Zawsze miły był, na klatce dzień dobry mówił...
...ale punkcików w konkursie to już NIE PRZYZNAWAŁ ::) ::) ::)

To jest prawidłowa odpowiedź:
Sercożerca ?

Poniżej nowy rozkład punktów.

kosmoski - 2 pkt
Death - 2 pkt
kaczogród - 1 pkt
Zwirek - 1 pkt
PabloWu - 1 pkt
starcek - 1 pkt

Kosmoski możesz zadawać zagadkę.
10
Na luzie / Odp: Euro 2024 typowanie wyników
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raveonettes dnia Śr, 12 Czerwiec 2024, 22:27:37 »
Podaje moje na piątek-niedziela
Niemcy - Szkocja 4:0
Węgry - Szwajcaria 2-1
Hiszpania - Chorwacja 3-1
Włochy - Albania 1-0
Polska - Holandia 0-3
Słowenia - Dania 0-1
Serbia - Anglia 0-3
Strony: [1] 2 3 ... 10