Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 08:45:07 »
To sa odlegle plany ;)
2
Filmy i seriale / Odp: Diuna (2020)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan M dnia Dzisiaj o 07:32:49 »
Zrobienie z Diuny dwóch filmów nie jednego może i jest sprawką księgowych, ale wyszło to zdecydowanie na dobre całemu projektowi.U Lyncha druga połowa książki była upchnięta w jakieś 40 minut i wszystko już pędziło do przodu nie patrząc na sens i podbudowę. We współczesnej Diunie dzięki zrobieniu z pierwszej książki dylogii mamy więcej czasu dla Feyda, więcej czasu spędzamy z Fremenami i co chyba najważniejsze Paul ma więcej czasu, a to nie jest jeszcze koniec tej serii bo "Mesjasz Diuny" powstanie.

Brak emocji? No ja wiem, że Kanadyjczyk nie kręci filmów w sposób typowy pod tym kątem tylko,że tu jest absolutnie parę killerów pod tym względem. Scena gdzie Paul doznaje wizji w namiocie w jedynce albo przemowa do Fremenów w dwójce to najlepsze przykłady.

Muzycznie Zimmer może i jest daleki od swojego peaku ale "Kiss The ring" w połączeniu z końcówką filmu jeszcze wzmacnia finał całości dwójki.
4
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Randal63 dnia Dzisiaj o 01:58:12 »
Aż strach tu zaglądać ,tak wszyscy nabuzowani. ;D
Ale ja całkiem w innej sprawie. Arek, Labrum wydaje nowy Relax z .... Rogue Trooper!
Czy nie zaburzy to Twoich planów związanych z tym tytułem ? :o
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 01:27:24 »
U Lyncha gdyby odpuścić sobie narratora to podejrzewam, że wiadomo byłoby tyle samo co u Villeneuve`a. Come on. W wersji z 84 r. przykładowo Paul "myślał na głos", że nie wolno mu się ruszyć żeby grot go nie namierzył albo narrator informował, że Atryda i Chani coraz bardziej mają się ku sobie. Wydaje mi się, że i bez narratora widz by sobie poradził.
Co do Rauthy to ja nie oceniam aktora tylko łopatologię reżysera w kwestii prezentacji postaci.
Względem zaś Villeneuva to nie tyle zżymam się na uproszczenia (bo na zmiany trochę i owszem) tylko na zwyczajnie nudne rozwleczenie historii na ponad 6h z emocjami jak na rybach. Podejrzewam, że tutaj w grę wchodziły decyzje zapadające na piętrze okupowanym przez księgowych. Wyciąganie kasy od widzów za posiekane na części widowiska najwyraźniej weszło im w krew.
A poza tym winiłbym tutaj również trochę ścieżkę dźwiękową. Toto podkręciło Diunę Lyncha o jakieś 30% podczas gdy Zimmer sprawia wrażenie jakby mu się nie bardzo chciało.
6
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Dzisiaj o 01:06:30 »
Oglądałem w czwartek na stoisku Egmontu nówkę sztukę i nie zauważyłem, żeby jakością odbiegał od innych, wcześniej wydanych pozycji z Mignolaversum.
7
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 01:05:51 »
To, że jest wyciszony nie ma żadnego znaczenia, bo żadnej refleksji u niego to nie spowoduje. Liczy się (niestety) jedynie to, że znowu wróci i znowu zacznie robić syf. I fakt, że cały czas mu się na to pozwala jest dla mnie absolutnie niezrozumiały.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SkandalistaLarryFlynt dnia Dzisiaj o 00:34:52 »
  Jasne, że dobrze chociaż to nie jest wymarzona "Diuna".
  Książka zostawała pewne pole do spekulacji czy Paul jest Kwisatz Haderach czy nie, w/g mnie nim nie był. Można by się raczej przyczepić do tego, czy wogóle film tłumaczy czym jest KW, bo ja jakoś sobie tego nie przypominam. Nie tłumaczy wielu innych rzeczy również.
  W "Diunie" Lyncha to połowie aktorów wystarczyło przewrócić oczami a później narrator musiał streszczać książkę gdzieś w tle bo nie wiadomo było o co chodzi. Feyd Rautha w wykonaniu Butlera jak najbardziej ok. dostał dużo czasu bo czekały na niego zakochane fanki a film s-f praktycznie pozbawiony scen akcji miał zarobić na siebie i to zrobił ku zaskoczeniu wielu osób, nawet tutaj. Można się zżymać na zmiany i uproszczenia dokonane przez Villeneuva, ale w/g mnie całkiem sprytnie facet wybrnął z próby ekranizacji powieści, która się nie nadawała do sfilmowania. Może i wykastrowany jest film ale za to zachował ducha oryginału i jest przystępny dla widza całkowicie z zewnątrz. A, że bez emocji i powolny? Kanadyjczyk tak kręci.
9
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Śr, 29 Maj 2024, 23:58:35 »
Używkę za 80 można kupić, jak to wydadzą to pewnie cena będzie podobna, ale w tych WKKMach będzie dużo grubszy papier.
10
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Śr, 29 Maj 2024, 23:52:30 »
A co to jest 15 recydywa  :) A za co tym razem bo coś na bieżąco nie jestem, zresztą nie wiem po co się pytam, pewnie za to samo co zwykle  :)
Strony: [1] 2 3 ... 10