Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 22:07:50 »
A skąd ty wziąłeś tą okładkę ?

To jest ciekawe pytanie. Pamiętam, że jako mały kasztan czytałem to, co było w semikach i podobała mi się ta historia. Nawet z sentymentu może bym wziął to nowe wydanie. Może ktoś z Was zna całość tego wydarzenia i zechce się podzielić opinią?
Straszenie -
Spoiler: PokażUkryj
"pojawia Doomsday, bije całą Ligę i na koniec Supermana"
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Castiglione dnia Dzisiaj o 21:48:57 »
Podejrzewam, że ktoś po prostu nie ogarnął. Tak samo, jak World's Finest Waida i Mory z Batkiem i Supkiem zostało zapowiedziane jako event, którym oczywiście nie jest.
No tylko, że pokazano już te okładki w spolszczonej wersji, więc ktoś nad tym musiał pracować, a nie tylko wkleić obrazek z neta.
3
Komiksy polskie / Odp: Wydawnictwo Kameleon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nawimar III dnia Dzisiaj o 21:46:51 »
Też słyszałem, że X wiek to jedyne stulecie średniowiecza, w którym nie używano tarcz włóczni ani hełmów. Ogień również chwilowo pozostawał zapomniany. Zaiste to był piękny czas.
4
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pablomas dnia Dzisiaj o 21:43:51 »
Pakiet komisy różne
Binio Bill, Blueberry, Kajtek..
https://m.olx.pl/900219756/?bs=olx_pro_listing
Polecam
5
Komiksowe TOP Listy / Odp: Komiksowa Top Lista - Rok 2023 (głosowanie główne)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wujekmaciej dnia Dzisiaj o 21:43:21 »
Głosowanie główne:

1. Lekcje Aktorstwa
2. Monica
3. Festiwal
4. Blast
5. Niewidzialni
6. Pustynne Skorpiony
7. Rusty Brown
8. Wypadek na polowaniu
9. Arab Przyszłości
10. Spotkanie po latach

11. Upgrade Soul
12. Saint Elme
13. IHS
14. Dorohedoro
15. Łupieżcy Imperiów
16. Toppi zebrany
17. Hellblazer
18. Donżon
19. Bomba
20. Nestor Burma

Komiksy powracające:

1. Eden
2. Samotny Wilk i Szczenię
3. Miecz Nieśmiertelnego
4. Pewnego razu we Francji
5. Borgia

6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Dzisiaj o 21:39:55 »
Chcemy więcej takich wydań chcemy Supermana chcemy Green Lanterna

No właśnie - ja chcę. Tylko pójść dalej a nie mielić w kółko to samo. Wreszcie ruszyła Ziemia Niczyja ale w Supermanie ponownie MUSZĄ zmielić nam Śmierć i powrót Supermana, zamiast dać jego późniejsze przygody np. jak był Niebieski i Czerwony. A z GL to oczywiście cały run Johnsa do zrobienia. Na razie wydali trzy eventy w 5 lat i to nie po kolei. Pytanie czy dostaniemy Wojnę Zielonych Latarni.

Co do Hachette - dubli z Kolekcji nie kupuję. Ominąłem JLA Morrisona, MoS Byrne'a, Kryzysy itp. bo te komiksy już mam. Ale to nie zmienia faktu, że to w BiZDC wreszcie dostajemy DCkowe eventy, których nikt nie chciał wydać przez 30 lat. Że dostaliśmy komiksy z rzadkimi w Polsce bohaterami typu Starman czy Booster Gold, które są naprawdę dobre. Że Johns ma dużo swoich pozycji. Jak więc można narzekać na BiZDC? Kto inny wydałby nam przedKryzysowego Batmana Coleman'a?
7
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sędzia dnia Dzisiaj o 21:30:54 »
Ja mam krańcowo odmienne opinie, Ex Machina to był dla mnie najsłabszy cykl z Vertigo, wynudziłem się strasznie. A Śpioch to z tych słabszych Bru, chyba tylko Zabij albo zgiń i Pulp były słabsze. Obie rzeczy już dawno na cudzych półkach.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rodrigues dnia Dzisiaj o 21:18:06 »
Śmierć Supermana, dobre to? Można czytać bez znajomości tysiąca innych komiksów?

To jest ciekawe pytanie. Pamiętam, że jako mały kasztan czytałem to, co było w semikach i podobała mi się ta historia. Nawet z sentymentu może bym wziął to nowe wydanie. Może ktoś z Was zna całość tego wydarzenia i zechce się podzielić opinią?
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 21:15:42 »
Frekwencja z polskich kin, jakieś tam przełożenie na komiksy niby jest, ale to też nie wszędzie, taki Aquaman miał dobry wynik, ale serie urwali, pewnie dlatego, że kobiety poszły a one sh nie czytają  :)

Batman (1989) 701 880

1990 - pierwszy zeszyt TM-Semic

Batman Forever (1995) 438 512
Batman & Robin (1997) ok. 220 000

I tego samego roku zaczął sypać się TM-Semic (zostały pozamykane niektóre serie)

Kobieta-Kot (2004) 17 521
Batman – Początek (2005) 197 962 (podobno takie ssałaby wynik bo premiera była opóźniona o 6 tygodni względem USA i każdy sobie już zdążył pirata obejrzeć)
Premiera W TVN (2008) Batman – Początek obejrzało 3 mln osób
Dark Knight (2008) 520 091
The Dark Knight Rises (2012) 684 543

Batman v Superman (2016) 414 544
Suicide Squad (2016) 773 920
Justice League (2017) 314 093
Joker (2019) 1 971 696 (Tylko to nie jest komiksowy film za bardzo)

Pozostałe filmy:
Man of Steel (2013) 202 589
Wonder Woman (2017) 285 492
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)  :) (2020) 258 492
The Suicide Squad (2021) 285 115
Shazam! (2019) 299 609
Aquaman (2018) 760 000

The Batman (2022) 963 086
Black Adam (2022) 429 237
Flash (2023) 190 230
Aquaman i Zaginione Królestwo (2023) 476 477
Shazam! Gniew bogów (2023) 231 966

Z takich ciewaostek:
Superman III premiera w Polsce 1985 - 1 833 000 widzów
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SawiK dnia Dzisiaj o 20:44:39 »
Ty to masz chyba masz obsesję na moim punkcie. Jestem w pracy, nic się nie odzywam, deleguję na Warpatha :), a ty tylko jedno w głowie masz.  ::)
Sprawę już omawialiśmy na forum. W Marvelu Egmont ma konkurencję, to musi się wysilać, wydawać półduble, żerować na nostalgii TM Semic i doczepiać się do Kolekcji. W DC w latach 2019-21 konkurencji nie było, to komiksy tego universum zostały ograniczone i zaniedbane. Teraz to w BiZDC wychodzi więcej fajnych historii niż kolejne słabe spin-offy White Knighta.

Cieszę się, że wyjdzie Dark Victory. Może jak się dobrze sprzeda, to w 2025 dostaniemy jeszcze raz Rzymskie wakacje.

Kurcze w jednym poście lecisz ze skrajności w skrajność. Można się zapoznać można odlecieć i w różnych tematach siać różne swoje teorie nie patrząc za siebie i udając że to nie twoje słowa. Ale tu w jednym poście taka niekonsekwencja cóż to za ciekawe przekonania.

Pòłduble* i zerowanie na TM-Semic straszna rzecz normalnie jak tak można Ola Boga pioruny jasniste itd itd w swoim ataku na Egmont.
Egmont który zrobił to czego czytelnicy oczekiwali i co działa na nas i na nowego czytelnika który nie miał takiej okazji 35lat temu. Możemy czytać nowe uzupełnione  wydania, czego chcieć więcej... Chcemy więcej takich wydań chcemy Supermana chcemy Green Lanterna chcemy to co było zaczęte w TM-Semic w nowych kompleksowych pełnych wydaniach!!!
Ciekawe że nie grzmisz gdy Hachette robi te pòłduble* w swojej kolekcji  :-X

I jednocześnie w tym samym poście podjarka dublowaniem po Muszce no świetnie nic tylko bić brawa konsekwencji i narracji, kurcze zapisz się do jakiejś partii żukowska i jachira takich specmajstrów to z pomalowaniem w rękę przyjmie XD

A teraz poważniej:
Fajnie że wyjdą nowe wydania DH takiego wznowienia było nam potrzeba ,Egmont wie jak nas zadowolić 🍻🍻💯🎸🧯🧯🧯
Strony: [1] 2 3 ... 10