Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Randal63 dnia Dzisiaj o 02:08:50 »
A ja spokojnie zamówiłem i opłaciłem regularną. Bezstresowo i na pełnym luzie, wiedząc że tych nie braknie. :D
2
Dział ogólny / Odp: Najladniejsze wydania komiksow w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bababatman dnia Dzisiaj o 00:00:17 »
Mi bardzo podoba się to jak Nagle wydało Parkera w edycji Martini. Poza tym mogę wyróżnić Raport Brodecka.
3
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez donT dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:33:47 »
Chernobyl: The Fall of Atomgrad to juz drugi w mojej kolekcji komiks niewydanego poki co w Polsce, czeskiego tworcy - Matyasa Namai. Jego poprzednim i pierwszym, ktory ukazal sie takze poza ojczyzna jest adaptacja powiesci - Rok 1984. Poniewaz przeklad Orwellowskiego klasyka udal mu sie wysmienicie, komiks opowiadajacy o losach Ukrainskiej elektrowni atomowej wlecial (jak wsiekly neutron) do koszyka w dniu swojej premiery. Czernobyl to klasyczny komiksowy reportaz, skupiajacy sie wylacznie na faktach, ktorego bohaterem nie jakas konkretna osoba, lecz cala spolecznosc. Wystepuje w nim bardzo malo dialogow i nie ma historii jako takiej. Zamiast tego ukazuje krok po kroku, co sie stalo i jak to tego doszlo. To w gruncie rzeczy ekwiwalent swietnego serialu z przed kilku lat, w komiksowej formie. Opowiada o partyjnych planach dominacji atomowej, procesie budowy, ktory byl jedna wielka droga na skroty i gra na czas, katastrofie, "usuwaniu" jej skutkow, ewakuacji ludnosci z terenu objetego radioaktywnym skazeniem oraz polowaniu na czarownice czyli procesie. Nie odkrywa Ameryki i nie dodaje nic od siebie, ale watpie, ze w kwestii owej katastrofy zostalo jeszcze cos do dodania. Autor jest takze rysownikiem i w te klocki umie bardzo dobrze. Kreska jest szybka, ale z charakterem, paleta kolorow bardzo oszczedna. Jedyne barwy to niebieski oraz zolty, a takze sporadycznie - zielony, bedacy wynikiem ich polaczenia. Wyglada to ciekawie, choc czasem meczy nieco oczy. Czy polecam? Tak, ale tylko jako fajna ciekawostke i raczej dla osob zainteresowanych tematyka. Mnie ona fascynuje od dawna, jeszcze od slynnego "Chernobyl, Christmas for the bad guys..." wiec lektura byla prawdziwa przyjemnoscia.
4
Dział ogólny / Odp: Najladniejsze wydania komiksow w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Popiel dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:27:09 »
"Buty". "Maczużnik". Wspaniałe rzeczy i pięknie wydane.
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raveonettes dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:11:34 »
A to przypadkiem nie będzie w jednym tomie w Marvel Classic? Bo jak patrzę to wydanie zbiorcze zeszytów pisanych przez Elisa to jedynie 296 stron i zeszyty Thunderbolts #110-#121.
Tak, to będzie jeden tom.
6
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wayne_collector dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:03:03 »
Ale czekam na Thunderbolts Elisa od drugiego trejdu.
A to przypadkiem nie będzie w jednym tomie w Marvel Classic? Bo jak patrzę to wydanie zbiorcze zeszytów pisanych przez Elisa to jedynie 296 stron i zeszyty Thunderbolts #110-#121.
7
Komiksy europejskie / Odp: Slaine
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zwirek dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 22:33:09 »
Nigdzie nie mogę znaleźć filmu ani zdjęć z ukazaniem tych nowych skanów, o których piszą. Ktoś coś wie?

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 21:13:50 »
Przeczytałem całą Civil War jeszcze w erze preWKKM. I wiem, że te 4 zeszyty Spider-Mana są bardzo ważne bo pokazują, że
Spoiler: PokażUkryj
całą Civil War wywołał Iron Man bo zapłacił Titanium Menowi za atak na Senatora na schodach Kapitolu. Co doprowadziło do uchwalenia ustawy o rejestracji, przejęciu władzy przez Starka i pokazaniu jaki z niego drań.
I zgadzam się - to by było spoko, gdyby utrzymali złego Starka. Ale przecież wymazali mu pamięć, wybielali go potem, żeby szast prast znowu był szlachetnym rycerzem. I to już było słabe.


I pokazywałem niedawno, że dostałem i Frontline i jeszcze raz Kapitana Amerykę po angielsku z tamtych czasów. 5 tom Straczynskiego będzie najlepszy właśnie z powodu tamtych zeszytów. Zaś jeśli dostaniemy run Slotta sprzed MN, to i tak Pajęcza Wyspa to osobny zbiorczy tom. Można też będzie go pominąć jak Straczynskiego 1. Ale tie-inów to mi szkoda, tak jak szkoda mi, że nie wydano Shadowlandu Companion. Ale czekam na Thunderbolts Elisa od drugiego trejdu.
9
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez janex69 dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 20:38:49 »
Valerian od Taurusa,  tomy 1-4 w bardzo dobrym stanie- 450 zł, już z wliczoną wysyłką paczkomatem.
10
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 20:23:12 »
Zostalo kilkanascie sztuk ale dogania ja mocno pan z toporem.
Strony: [1] 2 3 ... 10