Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 11:56:45 »
To jak sobie pokazujemy ;)

Brian Haberlin - autor Sonata i Hellcop

2
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HugoL3 dnia Dzisiaj o 11:42:35 »
Wydaje mi się, że przykład z LM jest średnio trafiony z uwagi na to, że żeby się do niej dostać to jednak trzeba rozegrać cały bardzo dobry albo wręcz wybitny (w wypadku przysłowiowego kopciuszka czy nawet średniaka) sezon w swojej lidze.
W pierwszej chwili do głowy przychodzi mi Leicester, który zanim do LM wszedł to najpierw pozamiatał wszystkich miejscowych potentatów. Czyli jednak LM premiuje stałą całoroczną solidność.
A dzisiejsze eliminacje w Europie? Na ME zagra Gruzja, która weszła "z trzeciego miejsca". Zagra "zbankrutowana" Ukraina, której reprezentacja tuła się po Kontynencie. Zagra wreszcie żałosna Polska, która nie awansowała z najłatwiejszej od (chyba) dziesięcioleci grupy i która prześlizgnęła się dzięki przewadze jednego karnego. Daj Boże żeby któraś z wymienionych drugo-,trzeciorzędnych reprezentacji zaskoczyła na turnieju i dała radochę swoim kibicom. Ale jak dla mnie udział wszystkich trzech na obecnych ME to zwykła pomyłka. Przy czym - żeby być uczciwym - jeszcze kilka lat temu taką samą pomyłką wydawałby się udział Węgier. A dzisiaj Węgrzy zasługują bez dwóch zdań.
Ja rozumiem, że trafiają się historie czarnych koni na których nikt nie stawiał i którzy odpalają jak nigdy (Dania 1992). Ale UEFA powiększając turniej w pogoni za kasą zwyczajnie go zeszmaciła. Jak będę chciał oglądać drugorzędne drużyny, które wchodzą z rozdzielnika geograficznego to obejrzę MŚ. Po ME zawsze oczekiwałem poziomu stanowiącego wzorzec z Sevres dla reszty piłkarskiego świata.

Ale Ukraina to akurat powinna wejść już po meczu z Włochami, bo sędzia nie gwizdnął 100% karnego dla Ukraińców, więc z tym że się tuła po Europie to bym polemizował, też chciałbym by Polacy tak się tułali.

Wybitny sezon w przypadku klubu - to zależy, jeśli weźmiemy pod uwagę np Bolognę w Serie A to faktycznie, rewelacyjny trener i zawodnicy, którzy trafili z formą, w dodatku dobrze rokują. Jeśli trener nie odejdzie i piłkarze nie zostaną sprzedani to w Lidze Mistrzów coś pokażą.
W klubie są odpowiednie mechanizmy, ale też trzeba pilnować budżetu, utrzymywać się w lidze/pucharach, z reguły są to strategie wielosezonowe. My mamy problem ze strategią na pół roku, co było widać po mundialu w Katarze. A ponieważ na kadrach piłkarze spotykają się rzadziej i selekcjoner nie ma przesadnie czasu na wypracowanie czegokolwiek, sami na własne życzenie przepalamy ten czas, który np wypracował Sousa, później Michniewicz (który też nie czerpał nic z tego, co zostało po Sousie) i Santos, który nie wiedział nic.

Dla Ciebie powiększanie turnieju to strata czasu i obniżenie atrakcyjności, ale jeśli federacje reprezentacji, których nie spodziewaliśmy się na tym Euro odpowiednio dobrze skonsumują pieniądze z UEFA to poziom rywalizacji w Europie się podniesie, a nie obniży. I wydaje mi się, że z turnieju na turniej już to widzimy (zresztą, w eliminacjach też).
3
Zakupy / Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dreamer36 dnia Dzisiaj o 11:40:34 »
Kurde korci mnie tych Eternals kupić w zbiorczym, ale mam jakieś dziwne podejrzenia, że Egmont może to wydać... Ehh jakby byli trochę bardziej otarci na odpowiadanie na pytania (lub zdradzania planów w trochę dłuższej perspektywie) to bym np. na takich Eternals poczekał, a tak to się waham i pewnie kupię...
4
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skil dnia Dzisiaj o 11:40:03 »
Sprzedaję:

Vasco tomy 1 i 2
Kroniki birmańskie
Trawa
album Komiks erotyczny
Zapach niewidzialnego
Bez komentarza

link: https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/-skil-

Poza allegro 10% taniej.
5
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez perek82 dnia Dzisiaj o 11:39:50 »
Baraży nie oglądałem. Meczu z Holendrami już wiem, że nie zobaczę (inne plany). Meczu z Austrią nie obejrzę z premedytacją (już kiedyś widziałem to starcie gigantów na Narodowym, także thank you very much). Mecz z Francją mnie skusi, pod warunkiem, żeby jedni i drudzy będą o coś grać (no chyba, że równoległy mecz będzie się zapowiadał ciekawiej). To takie prywatne plany, żeby uratować jakąś radość z tego turnieju.

No ale nie mówmy, że awans to jakiś sukces. 55 drużyn w Europie, z czego kilka odliczmy, bo to mniej więcej jak reprezentacja którejś z dzielnic W-wy, Krakowa czy Poznania. W eliminacjach pokazaliśmy wyższość nad Wyspami Owczymi i Estonią. Awans na każde Euro to nawet nie obowiązek, to oczywistość. Jak przyjście do pracy mniej więcej na czas i w miarę trzeźwym. A tu słyszę premia się należy. Bycie piłkarzem w tym kraju to najlepsza fucha.
6
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ThePinkFin dnia Dzisiaj o 11:34:33 »
Nope, bo w 100 numerach MO dojdzie tylko do ASM #65. A przedłużenia raczej nie będzie, ze względu na to, że większość kupuje głównie Spider-Mana, a resztę serii olewa. Widać to wyraźnie po postach na forum, kto co tam bierze. No chyba że ta msza w intencji przedłużenia MO którą zamówiłem u proboszcza, odniesie jakiś skutek. ;)
Zaciąłeś się?
Forum nie zbiera wszystkich czytelników, nie każdy też wypowiada się na dany temat, choć mógłby. Najbardziej widoczne są negatywne opinie, bo ci z pozytywnymi są zajęci  cieszeniem się nimi.
mimo braku koloru, nie miałem innych złych wrażeń.
"Mimo" i "innych", wybierz jedno.
7
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kielo dnia Dzisiaj o 11:22:20 »
@michał81 - zaden winter special nie byl rysowany przez Mignole, a historyjka A Christmas Underground z Hellboy Christmas Special byla zebrana w Hellboy – The Chained Coffin and Others TPB, Hellboy: The Complete Short Stories – Vol 2 i Library Edition Vol 2 (przynajmniej w oryginale, nie wiem jak w polskim wydaniu)
8
Zakupy / Odp: Amazon.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez perek82 dnia Dzisiaj o 11:19:43 »
Wszedłem z nudów na Amazona, parę tytułów wyszukałem pod kątem ceny. Skusiłem się na Rusty Brown po angielsku - 40/50 zł taniej niż polskie wydanie.
Pakowanie takie, że jakbyś dostał w pysk. Dziurawy karton, o wiele za duży. Komiks lata we wszystkie strony. Jakimś cudem bez otarć czy obić (przynajmniej widocznych gołym okiem). Obwoluta pewnie robiła za zderzak. Zaraz święta, cuda itd., więc i mi coś z tego skapnęło. Mi by było wstyd wysłać cokolwiek w taki sposób.
Ale żeby nie było całkiem różowo, to jakość wykonania komiksu, a właściwie to klejenia / szycia to tylnej części ciała nie urywa. Trudno jest rozłożyć komiks, widać też, że grzbiet odchodzi i trzyma się tylko na końcówkach i to nie wygląda zbyt pewnie. Myślę, że czytanie przetrzyma. Ale nie wykluczam konieczności domowej zabawy z klejem.
9
Komiksowe festiwale / Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Dzisiaj o 11:04:53 »
To jest król Artur w wydaniu zapijaczonego menela.
10
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bosssu dnia Dzisiaj o 10:49:35 »
Parę ciekawych pozycji w najniższych cenach na allegro. Na bieżąco czytam i dodaję kolejne pozycje...wietrzenie półek
https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/bosssu/kultura-i-rozrywka/ksiazki-i-komiksy-7
Strony: [1] 2 3 ... 10