Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Dzisiaj o 10:19:54 »
Chyba tak, ale trzeba by to zweryfikować, bo jest sporo niezberanych one shotów Hellboy Winter Special oraz Hellboy Christmas Special. Tylko ta też rysowali różni twórcy, ale nie jestem pewien czy we wszystkich.
2
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kielo dnia Dzisiaj o 10:10:57 »
Mignola nie jest zbyt plodny ostatnio, znalazlem jedynie historyjke Hellboy versus the Aztec Mummy, ktora byla wydana najpierw w Hellboy in Mexico TPB a pozniej w omni The Complete Short Stories vol. 1 i Acheron, ktora byla wydana w Koshchei in Hell HC.
3
Komiksowe festiwale / Odp: 13 Krakowski Festiwal Komiksu 22-24.03.2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alexandrus888 dnia Dzisiaj o 10:10:18 »
Wrys francuzów rewelka! Krasnoludzki król (nie wiem, nie czytałem) wymiara. Super zarost zrobiony.
4
Filmy i seriale / Odp: Animowane filmy i seriale
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gustavus_tG dnia Dzisiaj o 09:58:15 »
Obejrzałem dostępne na platformie odcinki X-men i niezły tam jest kocioł powyciąganych motywów z różnych okresów i połączonych w jedno. Ale o dziwo spina się to w miarę sensownie w jedną całość i fajnie się ogląda. Trochę szkoda tej czołówki niemal jeden do jeden przeniesionej z wcześniejszego serialu. I scena z Jubilee w dyskotece. Taka była muzyka w latach 90?
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Dzisiaj o 09:42:38 »
Już pal licho ten rozlany tusz w X-Men, ale jednak pierwszych 50 numerów dostaliśmy. W kolekcji MO też tego nie będzie, bo startujemy od pierwszego numeru.

No to trzeba poprawnie powiedzieć, że Mandragora dała nam 50 drugich pierwszych zeszytów. :) Bo zaczęli historię od restartu z 1975 roku. To MO da nam tą pierwszą piędziesiątkę, a ściślej rzecz biorąc 40-tkę w 100 numerach. Będziemy mieli lukę do zeszytu 50-tego, w którym zaczyna się historia "Upadek Mutantów" publikowana w WKKM. Szkoda, bo zeszyty 41-45 to we Włoszech jest numer 101. Coś jak zakończenie WKKDC niedługo przed New Gods i Kingdom Come.

Ja jeszcze poczekam z nabyciem Essentiali X-Men. Na razie mam co czytać i co kupować. A oba tomy zawierają już historie publikowane w WKKM, więc miałbym zdublowaną treść za pełną cenę.

6
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanJ dnia Dzisiaj o 09:40:51 »
Pytanie do fanów Mignoli:

czy Mignola stworzył (mam tu na myśli narysował) jakieś pojedyncze zamknięte krótkie komiksy z uniwersum Hellboya, które nie ukazały się w 7 zbiorczych tomach głównej serii? Może w Hellboy Opowieści? Strzelam, że w BBPO coś rysował, ale czy były to zamknięte historie?
7
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gustavus_tG dnia Dzisiaj o 09:31:08 »
Dlatego bądź co bądź Mandragora zrobiła dobrą robotę dając w postaci essentiali początki tych kilku bohaterów Marvela. Chyba jedyny sposób żeby się z nimi zapoznać po polsku. Takiego Spidermana to od czasu do czasu ktoś tam zawsze z którejś strony skubnie. Ale takich x-men Claremonta to nikt u nas chronologicznie nie wyda. O pozostałych bohaterach nawet nie wspominając. Już pal licho ten rozlany tusz w X-Men, ale jednak pierwszych 50 numerów dostaliśmy. W kolekcji MO też tego nie będzie, bo startujemy od pierwszego numeru. A wydanie punktów zwrotnych chyba całkowicie położyło sprawę. Zresztą ich sprzedaż też chyba bez szału bo często widzę w sklepach z dużym rabatem. A dark Phoenix Saga to kwintesencja tamtych x-men i każdy fan powinien mieć przynajmniej w sześciu różnych wydaniach
8
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Crono dnia Dzisiaj o 08:46:43 »
Ja sobie odświeżam właśnie X-Men Claremonta i jestem pod koniec pierwszego Essentiala. Lubię te polskie wydania, chociaż jak czytam po raz n-ty X-Mani to trochę mnie krew zalewa. Ale papier w naszych wydaniach był bardzo dobry.
Niestety, mieliśmy (i nadal mamy) kilka kolekcji, mamy obecnie dwa wydawnictwa które publikują Marvela, a dziur w takim The Amazing Spider-Man czy Uncanny X-Men jest bez liku. Zamiast tego np. dostaniemy w Punktach zwrotnych Sagę o Feniks, którą wydał Tm-Semic, wydała Mandragora, wydało Hachette no i wyda Egmont. A ja to i tak kupię, pomimo że mam wszystkie te wydania plus dodatkowo mam epika 🙄
9
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JakubM dnia Dzisiaj o 08:42:31 »
Siostry Dietlove

Dopiero teraz widzę że ten komiks miał 248 strony - czytając go nie ma się uczucia że to taka dłuuuga historia. Komiks przeczytany w jeden wieczór i jest to solidny komiks z dobrą historią. Jak ktoś kupił Siostry to już wcześniej zapewne zapoznał się z stylem malowania artysty i jeśli ta forma została zaakceptowana to dalej już będzie tylko lepiej :-) (do Naszego Wojciecha Stefańca - Masek i tak nie ma co startować :-)

Bardzo dobrze spędzony czas przy "siostrach", parę razy musiałem się cofnąć w historii bo trochę się pogubiłem w tych kolorach i "twarzach"  ponieważ mi się pozlewały, Masek wywija tym pędzlem jak szalony. Komiks przez swój styl budzi uczucie niepokoju i dyskomfortu.

Oceniam ten komiks jako solidną 7/10.
10
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Dzisiaj o 08:28:19 »
Spoko Bushiken. Przecież też kupuję Spider-Mana, mimo że zawartość trzech Essentiali kupimy za cenę pięciu. :) Z Daredevilem jestem pół na pół - kupiłem sobie Essential tom 2 ale zawartość pierwszego biorę z MO i będę miał porównanie jak to się czyta. Jeśli czerń i biel mi nie będzie odpowiadać, zawsze jeszcze zdążę sobie kupić te tomy.

Kiedyś, dawno temu przeczytałem pożyczone oba Essentiale Spider-Mana i mimo braku koloru, nie miałem innych złych wrażeń. Wszystko było czytelne i cieszyłem się fabułą. Oczywiście nie stawiam równości między tamtym wydaniem, a wersją kolorową. Każdy sobie zdecyduje jak sam woli czytać i co posiadać. Ale w moim przypadku brak koloru aż tak wielką wadą nie jest. Mam jeszcze Essential Conana i Punishera i też jestem z nich zadowolony. Zastanawiam się, czy by sobie nie kupić jeszcze Ghost Ridera gdzieś na Allegro, bo zawartości tego tomu w innym polskim wydaniu na razie raczej nie dostaniemy.
Strony: [1] 2 3 ... 10