Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bababatman dnia Dzisiaj o 11:49:37 »
Bez względu na wydawnictwo:



Chłopaki, nie kłóćcie się. Szkoda na to czasu, życia i waszej energii :)

Ja akurat nie narzekam na jakość komiksów Muchy. Podoba mi się ich powiększony format i dobór tytułów. Aczkolwiek nie kupowałem X-Statix, a pierwszy tom Na Wschód od Zachodu  kompletnie nie przypadł mi do gustu, więć kolejnych nie brałem. Aktualnie czekam na Astro City (zamówiłem z premierami egmontu na maj, więc muszę uzbroić sie w cierpliwość). Nie mogę doczekąć się Marvels. Czytałem to z WKKM i prace Alexa Rossa zdecydowanie zasługują na "muszkowy" format :)
2
Dział ogólny / Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alfman dnia Dzisiaj o 11:43:21 »
...ktoś wiele ile docelowo ich będzie?

5, z postów powyżej
3
Zakupy / Odp: taniaksiazka.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wombai dnia Dzisiaj o 11:39:03 »
Dobra jeszcze uzupełnię temat o kilka faktów. Poniżej moje dzisiejsze zamówienie. Zrzut z maila i tabela z wartościami. Macie cenę okładkową, cenę zakupu komiksów i wartość po doliczeniu 7% rabatu.
Średnio daje to 41,86% na tych komiksach. Średnią zaniża manga Dandadan, bo ona ma okładkowo tylko 20%.
Natomiast od tego mam jeszcze Goodie, które już mi pokazuje wartość za tę transakcję 9,09zł.
Zatem w ostatecznym rozrachunku całość kosztuje mnie 358,40zł, co daje średni rabat na poziomie 43,29%!
Po co kupować używki?



Tabela
4
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: marcing - kolekcja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marcing dnia Dzisiaj o 11:28:46 »
Rzeźzinowa paczka :)





Oryginały - Zvyrke (2xA5), Kamil Dukiewicz i Tomxyz







I jeden wrys od Zvyrke

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Daredevil
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tymon Nadany dnia Dzisiaj o 11:25:14 »
Wróciłem do "Daredevila" pisanego przez Ann Nocenti. Teraz takie agitki jakie ona pisywała to w amerykańskim biznesie chleb powszedni połączony z brakiem wyobraźni i średnim talentem do pisania scenariuszy ::), ale pod koniec lat 80 Ann była pionierką i co tu dużo pisać miała skile :D. Jakiz tematów ona nie poruszała: rola kobiety w społeczeństwie, zanieczyszczenia, chciwość korporacji, zły dotyk  kompleksu przemysłowo-militarnego, bieda napędzająca przestępczość, bezdomność, przemoc w rodzinie, toksyczne związki, rasizm, seksizm, itd. Tak, i to wszystko w przygodach Śmiałka.

Jedynie co tam było zaskakujące pod  względem ideologicznym, że zakłamanie tych antyatomowych lewaków dość dobrze wypunkowywała w jednym zeszycie  postać która była czarnoskórym przestępca  o ksywie Ammo
6
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 11:19:34 »
Tutaj cały czas ktoś pisze, że te książki Muchowe się "rozpadają" a to grzbiet im chodzi itd.
7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Dzisiaj o 11:18:53 »
Podejrzewam, że jeśli zamówienie leży nieopłacone, a towar jest, to spoko. Ale mi limitka nieopłacona znikła i napisali, że wydawca już nie ma i albo anulują, albo zmiana na inny wariant dostępny. Pisałem zdziwiony, że przecież zamówione przed premierą itp.

I co mi Pan zrobisz? Nie ma płaszcza.

Jak ktoś opłaci, to ma pierwszeństwo przed nieopłaconym. W przypadku małego nakładu i wyprzedania można mieć pecha. Rozumiem to podejście. Tylko ostrzegam na swoim przykładzie.
8
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tymon Nadany dnia Dzisiaj o 11:17:38 »
W egmoncie rozklejały się ich stare wydania zbiorcze z lat 2002-2004 w miękkich oprawach  podczas gdy u Much rozpadały się wydania zbiorcze w twardej oprawie i to poniżej 200 stron np. Tajna wojna w 2010.
9
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 11:10:39 »
Jedno zdanie karcące nie stanowi dla mnie wysiłku, a tak ładnie się podkładasz :)
No, ale to masz czas czy nie masz, trzy posty temu nie miałeś  ::)


Wnioske z tej dyskusji jest jeden. Egmont ma większą taryfę ulgową niż inni wydawcy.

No jak, przecież Egmont jest zły.  :) Tu jest taki jeden co ci wytłumaczy  :)

Czy w Egmoncie były przestawione rozkładówki w cały komiksie ?

Czy była taka pikseloza jak ostatnio tutaj ?
W kolekcji  Star Wars Deagostini było coś podobnego w Egmoncie były kropki w Daredevilu i Spidermanie, no ale to nie to samo, czy gorsze lepsze nie wiem, ja tam by wolał kropi niż pikselozę, bo je było widać tylko na jasnym.
Ale o tym wszystkim było pisane.
W literówkach najgorsze było Hachette, w SBM w każdym tomie coś było, teraz nie wiem czy coś się poprawiło nie śledzę i też o tym było.
10
Dział ogólny / Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tymon Nadany dnia Dzisiaj o 11:10:11 »
W "Karmazynowym przypływie" Tony'ego Scotta marynarza pobili się o to, czy lepszy jest Silver Surfer rysowany przez Kirby'ego czy Moebiusa.
Dialogi do tego filmu poprawiał sam Quentin Tarantino, i te nawiązanie do Silver Surfera to efekt jego pracy.
Co do czytania przed snem komiksów przez komediantów. Słyszałem że w jednym odcinku Miodowych lat Norek dawał  Karolowi do snu  komiks z Lobo ale mój znajomy, który mi to powiedział nie umaił powiedzieć w którym dokładnie odcinku to było.
Strony: [1] 2 3 ... 10