Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Interloper dnia Dzisiaj o 01:45:35 »
Ja nie rozumiem głosów "nie rozumiem po co". Pewnie kupili licencję kilka lat temu, Greg Rucka też z pewnością przetrzymał ze swojej strony prawie gotowy do druku komiks. Nie wina Muchy, że tak się to może długo wszystko toczyć i że teraz seria jest zawieszona, nie wiadomo czy kiedykolwiek wróci z nową historią. To, co wydadzą, to wydadzą. Przecież kasa na licencję już poszła. Co, mają powiedzieć "Sorry, Greg, ale chcemy kasę z powrotem"? No nie wiem...
2
Komiksowe TOP Listy / Odp: 100 komiksów, które musisz przeczytać (przed śmiercią)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Popiel dnia Dzisiaj o 01:29:04 »
Kolejność zupełnie dowolna, a cyferki tylko po to, żebym utrzymał ilość pozycji.

1.Strażnicy
2.Blaki
3.Batman: Rok Pierwszy
4.Sin City
5.Criminal
6.Black Hole
7.Przybysz
8.Skalp
9.Dni, których nie znamy
10.Parker
11.Skład główny
12.Polowanie
13.Szninkiel
14.Wieczna wojna
15.Top 10
16.Punisher Max
17.Zrozumieć komiks
18.Blacksad
19. Pssst!
20.Umowa z bogiem
21.Sandman
22.Na szybko spisane
23.Arab przyszłości
24.Calvin i Hobbes
25.Usagi Yojimbo
3
Komiksy japońskie / Odp: Berserk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rekin dnia Dzisiaj o 01:24:11 »
Zastanawiam się czy iść w Berserka Deluxe. Polskiej wersji możemy się nie doczekać, a mniejsze wydania mnie raczej nie interesują (podoba mi się szata graficzna więc większy format dla mnie to mus). Nie wiem natomiast jak z fabułą, z mang czytałem tylko Ghost in The Shell, Akira, Blame! Więc też jak widać mam specyficzny gust, lubię chyba gdy jest sporo dialogów, a w Berserku jak z tą kwestią? No i czy to jest gatunek totalnego rębajła czy jednak jest rozbudowana fabuła? Nie chciałbym po prostu wydawać 200zl na tom 1 i przeczytać go w 2-3 godziny;)
Chyba nikt się mocno nie pogniewa, jeśli rzucisz okiem na skany dostępne w sieci.
JPF pewnie w końcu zdecyduje się na lepsze wydanie, ale na razie nie ma ku temu powodu - kolejne dodruki schodzą na pniu. Wydanie od Dark Horse jest naprawdę porządne i wątpię, aby JPF zrobiło to lepiej, na pewno nie uzyska takiego nasycenia czerni. Nie odpowiada mi też dystrybucja wydań w twardej okładce, które są trudno dostępne, jeśli spóźnisz się z preorderem, choć to wróżenie z fusów, jaki model sprzedaży zastosują.

Azyl Komiksu oferuje ten komiks znacznie taniej.
4
Zakupy / Odp: Promocje w sklepach internetowych (komiksy po polsku)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ilon dnia Dzisiaj o 01:01:03 »
tania książka kod na 20 zł : WIELKIKOD
tylko dziś do 23.59, koszyk min 200pln
łączy się z InPostPay, następne 20pln zniżki..  :)
5
Komiksowe TOP Listy / Odp: 100 komiksów, które musisz przeczytać (przed śmiercią)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez roble dnia Dzisiaj o 00:41:01 »
No niezły żart, wybrać 25 z kilku tys pozycji na regałach..  :)

Ptak czasu
Sandman
Hellboy
Akira
Straznicy
Corto Maltese
Blueberry
Prosto z Piekla
Rork
Szninikiel
Sin City
Thorgal 09-13
Donżon
Incal
Toppi kolekcja
Feralny Major
Skalp
Arq
Valerian
Wieczna Wojna
Mroczne Miasta
V jak Vendetta
Blast
Mort Cinder
Torpedo 1936
6
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Finest
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kandor dnia Cz, 28 Marzec 2024, 23:38:45 »
Wczoraj się to pojawiła reszta tych tytułów, ale jeszcze contentu nie ma.
Owszem, nie wiemy co będzie w nowych tytułach (choć można co nieco powiedzieć po dość obszernych opisach poszczególnych tomów), ale znamy ilość stron (Legion jest "najchudszy" chyba bo ma 500 stron, Justice Society ma 600 stron) poszczególnych tomów.
Natomiast wiemy już dokładnie co będzie w pierwszych 5 tytułach ogłoszonych kilka tygodni temu, a co do liczny stron, to np. Superman i Batman mają prawie po 600 stron, Catwoman i Flash mają po 600 stron. Czyli szykują nam się takie "chudsze kompendia", ale nie wiemy jak to będzie wydane, a ja nie obraziłbym się na coś co będzie grube ale lekko się będzie trzymać w dłoni (a kompendia niestety takie do końca nie są) - ale spoko, to tylko ja :-). Kto posiada wydania zbiorcze DC wie że oni lubią się"bawić" cienkim papierem ofsetowym i to z reguły nie wygląda źle, ładnie wydrukowane, świetnie trzyma kolor - jestem więc umiarkowanym optymistą w tej gestii :-)
Wszystkie komiksy (10 woluminów) posiadają planowane daty wydania - mają się one ukazać między 5 listopada a 10 grudnia 2024. Cena z Amazonu: niecałe 40 dolców za tom, poza Batmanem, który ma kosztować niecałe 31 dolarów (ale to tylko na Amazonie, cena okładkowa to chyba też $39,99).
7
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Voitas dnia Cz, 28 Marzec 2024, 23:30:03 »
Nie rozumiem wydawania takich tytułów, które nie wiadomo czy będą miały kontynuację. Z różnych powodów. No chyba, że ten pierwszy tom to zamknięta historia.
8
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Castiglione - kolekcja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Castiglione dnia Cz, 28 Marzec 2024, 22:54:51 »
Zakupy marcowe. Robię drugie podejście do "Chłopaków", bo ostatnio zacząłem oglądać serial, który bardzo mi podszedł, i stwierdziłem, że dam kolejną szansę komiksowi Ennisa. A drugi tom, bo pierwszy był akurat niedostępny, zresztą kiedyś już go czytałem. Póki co weszło nieźle, a że tom pierwszy właśnie powrócił do sprzedaży, to już jest w zamówieniu na kwiecień.

No i w końcu uzupełniłem jeden z tych braków, które najbardziej mi doskwierają, a więc "V jak Vendetta" Moore'a. Mając wybór, zależało mi, żeby mieć wersję z logiem Vertigo, i taką sobie sprawiłem.

9
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raveonettes dnia Cz, 28 Marzec 2024, 22:52:22 »

Ciekawe kto to kupi, zwłaszcza że tytuł jest w zawieszeniu od bodajże listopada 2020 roku. Greg Rucka coś tam kiedyś przebąkiwał, że chciałby wrócić z jakimś nowym zeszytem na lato 2021, ale jak to u niego, na zapowiedziach się skończyło. A dwa, Nicola Scott rysuje teraz Titans dla DC i nie sądzę, żeby tutuł Image był dla niej obecnie priorytetem.
10
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Cz, 28 Marzec 2024, 22:32:49 »
Cytuj
Bzzz, bzzz 🪰📖👍
Miło nam poinformować, że po trzech miesiącach oczekiwania otrzymaliśmy akceptację polskiej edycji „Czarnej Magii - Pierwszej Księgi Cieni”. Komiks Grega Rucki i Nicoli Scott trafi do druku po świętach, a w sprzedaży możecie się go spodziewać na przełomie kwietnia i maja 🙂

Strony: [1] 2 3 ... 10