Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Harley Quinn
« Ostatnia wiadomość wysłana przez laf dnia Dzisiaj o 10:31:20 »
Ja bez cienia żenady przyznaję, że robota Conner/Palmiotti podobała mi się i to bardzo.
Ja właśnie o tym. Zakończyłem w końcu jedną z najdłuższych sag w moim komiksowym dorobku, czyli Harley Quinn vol. 2 (Nowe DC Comics) i Harley Quinn vol. 3 (DC Odrodzenie). Łącznie 11 tomów i 73 zeszyty (seria główna, zeszyty specjalne, annuale itp.).

Ogólnie jestem zachwycony!!! Duet Amanda Conner i Jimmy Palmiotti wraz z głównymi rysownikami Johnem Timmsem i Chadem Hardinem zabrali mnie w kilkumiesięczną jazdę bez trzymanki. Taką Harley właśnie uwielbiam: kobieta z cochones większymi niż Terminator, szalona i wyszczekana złośnica, z grupką przyjaciół u boku, których traktuje jak rodzinę i skoczy za nimi w przysłowiowy ogień (a oni za nią). Autorzy rzucają sympatyczną klaunicę w coraz to nową historię, przyprawiając wszystko kilogramami twistów fabularnych, metrami sześciennymi żartów i hektolitrami krwi. Owszem, nie wszystkie momenty i opowieści mi podeszły (co dotyczy przede wszystkim zeszytów specjalnych czy historii ze zmutowanymi mrówkami), ale jednak większość chłonąłem z niekłamanym zadowoleniem i bananem na twarzy. Poza wyrazistą główną bohaterką seria stoi również postaciami drugoplanowymi (w tym samymi autorami, którzy za każdym razem jawią się jako najgorsi nemezis Harley  ;D) i kapitalnie rozpisanymi relacjami pomiędzy nimi.

Polecam każdemu kto w świecie superhero ma już dosyć wszystkich rozdmuchanych eventów i nic nie wnoszących tie-inów, a wieczorami tuż przed snem chciałby najzwyczajniej w świecie odpocząć. Należy jedynie pamiętać, że całość łączy się ze sobą i dlatego polecam czytanie od początku (nie ma przeskoku czasowego pomiędzy oboma woluminami, wszystko stanowi ciągłość).

Moja ocena obu serii: 8/10.
2
Muzyka / Odp: METAL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kielo dnia Dzisiaj o 10:08:14 »
Zgadza sie, Decapitated odrobine lepszy, ale mowiac szczerze odpuscilem ich sobie po plycie Anticult. Dla mnie Decapitated to Winds of Creation i Nihility. ale moze dam im jeszcze jedna szanse  ;)

Misery Index widzialem na zywo nie tak dawno, razem z Eyehategod byli supportem dla Napalm Death i nie zachwycili, ale taka juz rola supportu, ze gra na "pol gwizdka"

Tez czekam na Kreatora, ale w miedzyczasie wychodzi nowy Septicflesh (3 dni!  ;D )

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Crono dnia Dzisiaj o 10:07:12 »
Przecież nikt chyba nie napisał że to się nie sprzedaje. Mam świadomość że obecnie inaczej tworzy się komiksy, jest komputerowe kolorowanie a tekstu znacznie mniej niż kiedyś. Ma to swoje plusy, ma i wady.
Abstrahując od tematu pająka, polecam serię MTMTE Transformers która wyszła w ramach kolekcji G1 od Hachette. Niby to nowe komiksy, ale tekstu tam od groma, a czyta się to fenomenalnie.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez nori dnia Dzisiaj o 10:07:08 »
Nie wiem, o co Wam chodzi, ale ja tylko chciałem powiedzieć, że lubię czytać Pajączka zarówno tego najnowszego, jak i tego z lat 90., po starsze także czasem sięgam. I jeszcze nadrabiam czasem w oryginałach to co się nie ukazało u nas, ostatnio np.: Lethal Foes of Spider-Man z 1993 (całkiem spoko, kontynuacja już nie spoko) oraz Brand New Day (spoko).
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HugoL3 dnia Dzisiaj o 10:06:08 »
A ja nie pamiętam aby w czasach Tm semic też pisano jakie to wybitne historie są wydawane (może Ostatnimi Łowami Kravena). Finalnie serie dobiły właśnie takie historie jak Maximum Carnage oraz późniejsza Saga klonów, o które co powiem czas pisze jakiś czytelnik na forum.

Jeśli to o mnie mówisz to ja to traktuję trochę jako takie guilty pleasure + magia nostalgii.
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 09:51:10 »
Zapowiedzieli 2 omnibusy z tym najnowszym Spiderem - Spencera vol.1 i Beyond, także ktoś to jednak kupuje.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Crono dnia Dzisiaj o 09:32:55 »
A ja nie pamiętam aby w czasach Tm semic też pisano jakie to wybitne historie są wydawane (może Ostatnimi Łowami Kravena). Finalnie serie dobiły właśnie takie historie jak Maximum Carnage oraz późniejsza Saga klonów, o które co powiem czas pisze jakiś czytelnik na forum.
Gdzieś do roku 1995 Pająk trzymał naprawdę przyzwoity poziom. Były fajne numery z Venomem (nawet dzisiaj świetnie się to czyta), był numer bodajże 8/92 z Pumą, były zeszyty rysowane przez Toda Mcfarlane'a (np. Zmysły czy może i przereklamowany ale ze świetnym klimatem Torment), w końcu były wspomniane przez Ciebie Ostatnie Łowy. Mam świadomość że nie były to wybitne historie, ale rozmawiamy tu o komiksie mainstreamowym. Niemniej tamte opowieści to wciąż liga wyżej niż to co obecnie wychodzi.
8
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bender dnia Dzisiaj o 09:29:38 »
Świetny tytuł. Choć pewnie jak Sabrina, nie każdemu podejdzie.
9
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Edgar dnia Dzisiaj o 09:09:41 »
Sybir. Moja historia. Na podstawie relacji Danuty Pietrzak, tom 2
10
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Odyn dnia Dzisiaj o 08:18:03 »
Tym razem nie opłaca się kupować w przedsprzedaży :P trzeba poczekać do premiery i upolować okazję poprzez ceneo. Na stronie egmontu widnieje 139,99 zł, więc inne sklepy coś jeszcze powinny opuścić.
Strony: [1] 2 3 ... 10