Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Honor czy biznes?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Xmen dnia Dzisiaj o 16:13:28 »
Oby tylko pracodawcy nie zaczęli wykorzystywać tej przypowieści, żeby uzasadniać dlaczego ten, co pracuje dłużej, zarabia mnie od tego, co został świeżo zatrudniony na takim samym stanowisku.
Może tak być, np ma większe umiejętności, ten nowy. Staż pracy nie świadczy o tym że ktoś jest dobry w tym co robi.
Tak tylko napisałem, nie żeby zaraz się kłócić.
2
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Szekak dnia Dzisiaj o 16:11:10 »
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas "Konwencji Przyszłości" Platformy Obywatelskiej w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu w Radomiu
"Skończy się PiS, skończy się drożyzna" - powiedział.
I slowo cialem sie stalo:
"W I kwartale 2024 roku poziom inflacji wyniósł 2,8% r/r."
3
Dział ogólny / Odp: Honor czy biznes?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Dzisiaj o 16:09:54 »
Oby tylko pracodawcy nie zaczęli wykorzystywać tej przypowieści, żeby uzasadniać dlaczego ten, co pracuje dłużej, zarabia mnie od tego, co został świeżo zatrudniony na takim samym stanowisku.

Operatorzy komórkowki, dostarczyciele satelity, kablówek już od dawna to stosują. Jesteś nowy to masz extra ofertę, jesteś lojalnym klientem to bierz co ci łaskawie dajemy i zamknij ryja.
4
Dział ogólny / Odp: Honor czy biznes?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez parsom dnia Dzisiaj o 16:07:45 »
We Francji będzie dodruk "Drogi". 100000 egzemplarzy.

Dziki to kraj, dziki... Nie mają ani UOKiK-u, ani honoru, doprawdy...

Nauczyliśmy ich jeść nożem i widelcem, ale o przekazaniu wartości co się w życiu liczą zapomnieliśmy...
5
Dział ogólny / Odp: Honor czy biznes?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Dzisiaj o 16:03:49 »
Nie zestawił komiksu ze zbawieniem. Zacytował przypowieść. W przypowieściach chodzi o to, że na jakimś przykładzie można rozwiązać, uzasadnić, porównać jakieś zdarzenie. Metafora lub alegoria. Często stosowana w np. w historiach dla dzieci, ale nie tylko. Jezus użył tego przykładu w konkretnym przypadku. Księża i inni wielokrotnie używają historii z Biblii jako metafory lub alegorii. Nie tylko, gdy mówią o zbawieniu.
Oby tylko pracodawcy nie zaczęli wykorzystywać tej przypowieści, żeby uzasadniać dlaczego ten, co pracuje dłużej, zarabia mnie od tego, co został świeżo zatrudniony na takim samym stanowisku.
6
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 16:03:14 »
tu jest jezcze lepszy ;)
7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klima dnia Dzisiaj o 15:56:03 »
Tomas Giorello i jestem kupiony. Uwielbiam jego pracy od kiedy zapoznałem się z nimi w X-O Manowar od wydawnictwa KBOOM
8
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kandor dnia Dzisiaj o 15:48:55 »
Prenumeratę z "szalonym H.Jordanem" otrzymałem wczoraj, niestety komiksy (podobnie jak dwie moje poprzednie prenumeraty innych kolekcji) nie są już foliowane, na szczęście nie było większych powodów do reklamacji, a poza tym oba komiksy wciąż są owijane w folię bąbelkową (nie wszystkie prenumeraty książkowe Hachette są tak pakowane). Myślicie że jest choćby MAŁA szansa na przedłużenie kolekcji powyżej zapowiedzianych 100 numerów? Poza tym myślicie że po zakończeniu kolekcji Hachette puści jakąś nową kolekcję? Może tym razem powrót do Marvela? :-)
9
Dział ogólny / Odp: Najladniejsze wydania komiksow w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Brvk dnia Dzisiaj o 15:47:39 »
Tutaj z Komiksowego - w pudełku, całość na osobnym kartkach.
10
Dział ogólny / Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pabloff dnia Dzisiaj o 15:40:35 »
Widać wyraźnie, że to Ważniak w wydaniu TM-Semic  8)

Owszem, widać. Choć polemizowałbym z tym, że wyraźnie. ;) No ale bank rozbił Brvk, który podał konkretny tytuł:

Znalazłem, Norek przegląda Ostatniego Czarniana.

***

Z innej beczki: znakomity serial "Seinfeld" oraz Superman. Jerry jest fanem tej postaci. Bohaterowie serialu często wspominają o Supermanie, można zobaczyć różne gadżety z nim związane (magnes na lodówce, figurkę na półce). W odcinku "The Invitations" (S07E22) pojawiają się także komiksy (na poniższym filmie widoczne od 2:07 do 2:11):


Znalazłem informację (bo znowu słabo widzę ;)), że są to: "Superman: The Man of Steel #53" oraz "Action Comics #686" (Supergirl).

W 2:05 widać także, że Jerry kupuje płatki ze Spider-Manem. :)
Strony: [1] 2 3 ... 10