Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bushiken dnia Dzisiaj o 18:19:03 »
Nasze Essentiale były wydane na dobrym papierze, zdecydowanie lepszym od gazetowego.

Przy okazji akurat ten fragment X-Men mam w kilku różnych wydaniach, także językowych. Widocznie mam spore samozaparcie.

Ciekawe, może mi pamięć już szwankuje (34 lata na karku dziś stuknęły)  ale pamiętam je jako właśnie na takim bardzo cienkim papierze  dużo gorszym od typowego egmonotwego z tego czasu na poziomie bardzo słabej jakości mang jakie wydawał Egmont na początku jak pierwsze Inuyashe czy Miecz nieśmiertlenego.

Samozaparcie tyczyło się czytania tylko w czerni i bieli jeśli ktoś nie kupił nigdy tego materiału w kolorze bo to dla niego dubel i tu chodziło konkretnie o Bazyliszka.
Jeśli kochasz X-men i masz z nimi wszystko w każdym możilwym formacie od zeszytów, essentiali, TPB, HC i Omnibusów to zupełnie inna bajka :)

Rozumiem jak ktoś czytał Essentiale wtedy kiedy wychodziły. Jednak obecnie nie widzę sensu polowania na używki w internecie jeśli mamy tak wiele alternatyw Marvel Origins, oryginalne Masterworsky, Epicki, Omnibusy.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Finest
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kandor dnia Dzisiaj o 17:58:25 »
Wczoraj się to pojawiła reszta tych tytułów, ale jeszcze contentu nie ma.
Niemniej, ja jestem wielce kontent, że coś nowego się pojawiło w tym temacie :-)
3
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Finest
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 17:48:52 »
Wczoraj się to pojawiła reszta tych tytułów, ale jeszcze contentu nie ma.
4
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mandioca dnia Dzisiaj o 17:45:00 »
Byłaby, trochę tych palet już odebraliśmy to wiemy jak są foliowane.

Ale Francuzi oklejają komiksy te w wersji de luxe z osoba każdy, zamiast tak jak u nas pakować po 5 czy po X i wrzucać do pudła.

Podwójne foliowanie a do tego nie stasują kartonowych rantów na paletach (jak w PL) tylko dosłownie zalewają folią paletę kilogramami plastiku...po czym nie foliują komiksu.

Popis kretyństwa pod płaszczykiem pseudoekologii.

Nie mów zatem, że coś jest bzdurą jeśli nie wiesz o czym mówisz.
5
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alexandrus888 dnia Dzisiaj o 17:43:16 »
Ja tylko przytaczam słowa Bartka.
6
Komiksy japońskie / Odp: Berserk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alexandrus888 dnia Dzisiaj o 17:41:16 »
Jak lubisz dialogi to Blame musiało być niezłą katorgą :P

Berserk to dużo rąbaniny, ale nie bezsensownej, na zasadzie idę z punktu A do B wybijając miniony a na końcu Boss i od początku. Ta konstrukcja to tylko szkielet pod rozbudowaną fabułę: romans, zemstę, politykę... Dużo wątków, zwroty akcji, wartka narracja. Ale czyta się błyskawicznie, bo wciąga jak czarna dziura.
7
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez parsom dnia Dzisiaj o 17:40:39 »
nie foliuje komiksów, ale zafoliowała całą paletę, na co poszło więcej folii niż by to wymagały komiksy. Szef Mandioci się nieźle z tego zaśmiewał.

Przecież to jakaś bzdura - paleta i tak byłaby zafoliowana, a folia do tego użyta jest inna niż ta do foliowania komiksów.
8
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kubisz dnia Dzisiaj o 17:38:45 »
Drogę w wersji kolorowej dostałem bez folii, drogę b&w w folii
Czyli standard chyba. Dzięki, wiem już więcej 👍
9
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Finest
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kandor dnia Dzisiaj o 17:33:17 »
Wesołego Alleluja, drodzy współforumowicze!!! Oto mały niusik "na Zajączka":

https://bleedingcool.com/comics/details-of-dc-finest-dc-comics-version-of-marvels-epic-line/#google_vignette

EDIT: Wrzucili te wszystkie zapowiedzi na Amazon.
10
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alexandrus888 dnia Dzisiaj o 17:33:15 »
Któryś komiks Mandioca drukowała w kooperacji za granicą. Zdaje się, że właśnie Drogę. Zagranica jest eko i nie foliuje komiksów, ale zafoliowała całą paletę, na co poszło więcej folii niż by to wymagały komiksy. Szef Mandioci się nieźle z tego zaśmiewał.
Strony: [1] 2 3 ... 10