Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Najladniejsze wydania komiksow w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bababatman dnia Dzisiaj o 00:00:17 »
Mi bardzo podoba się to jak Nagle wydało Parkera w edycji Martini. Poza tym mogę wyróżnić Raport Brodecka.
2
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez donT dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:33:47 »
Chernobyl: The Fall of Atomgrad to juz drugi w mojej kolekcji komiks niewydanego poki co w Polsce, czeskiego tworcy - Matyasa Namai. Jego poprzednim i pierwszym, ktory ukazal sie takze poza ojczyzna jest adaptacja powiesci - Rok 1984. Poniewaz przeklad Orwellowskiego klasyka udal mu sie wysmienicie, komiks opowiadajacy o losach Ukrainskiej elektrowni atomowej wlecial (jak wsiekly neutron) do koszyka w dniu swojej premiery. Czernobyl to klasyczny komiksowy reportaz, skupiajacy sie wylacznie na faktach, ktorego bohaterem nie jakas konkretna osoba, lecz cala spolecznosc. Wystepuje w nim bardzo malo dialogow i nie ma historii jako takiej. Zamiast tego ukazuje krok po kroku, co sie stalo i jak to tego doszlo. To w gruncie rzeczy ekwiwalent swietnego serialu z przed kilku lat, w komiksowej formie. Opowiada o partyjnych planach dominacji atomowej, procesie budowy, ktory byl jedna wielka droga na skroty i gra na czas, katastrofie, "usuwaniu" jej skutkow, ewakuacji ludnosci z terenu objetego radioaktywnym skazeniem oraz polowaniu na czarownice czyli procesie. Nie odkrywa Ameryki i nie dodaje nic od siebie, ale watpie, ze w kwestii owej katastrofy zostalo jeszcze cos do dodania. Autor jest takze rysownikiem i w te klocki umie bardzo dobrze. Kreska jest szybka, ale z charakterem, paleta kolorow bardzo oszczedna. Jedyne barwy to niebieski oraz zolty, a takze sporadycznie - zielony, bedacy wynikiem ich polaczenia. Wyglada to ciekawie, choc czasem meczy nieco oczy. Czy polecam? Tak, ale tylko jako fajna ciekawostke i raczej dla osob zainteresowanych tematyka. Mnie ona fascynuje od dawna, jeszcze od slynnego "Chernobyl, Christmas for the bad guys..." wiec lektura byla prawdziwa przyjemnoscia.
3
Dział ogólny / Odp: Najladniejsze wydania komiksow w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Popiel dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:27:09 »
"Buty". "Maczużnik". Wspaniałe rzeczy i pięknie wydane.
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raveonettes dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:11:34 »
A to przypadkiem nie będzie w jednym tomie w Marvel Classic? Bo jak patrzę to wydanie zbiorcze zeszytów pisanych przez Elisa to jedynie 296 stron i zeszyty Thunderbolts #110-#121.
Tak, to będzie jeden tom.
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wayne_collector dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 23:03:03 »
Ale czekam na Thunderbolts Elisa od drugiego trejdu.
A to przypadkiem nie będzie w jednym tomie w Marvel Classic? Bo jak patrzę to wydanie zbiorcze zeszytów pisanych przez Elisa to jedynie 296 stron i zeszyty Thunderbolts #110-#121.
6
Komiksy europejskie / Odp: Slaine
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zwirek dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 22:33:09 »
Nigdzie nie mogę znaleźć filmu ani zdjęć z ukazaniem tych nowych skanów, o których piszą. Ktoś coś wie?

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 21:13:50 »
Przeczytałem całą Civil War jeszcze w erze preWKKM. I wiem, że te 4 zeszyty Spider-Mana są bardzo ważne bo pokazują, że
Spoiler: PokażUkryj
całą Civil War wywołał Iron Man bo zapłacił Titanium Menowi za atak na Senatora na schodach Kapitolu. Co doprowadziło do uchwalenia ustawy o rejestracji, przejęciu władzy przez Starka i pokazaniu jaki z niego drań.
I zgadzam się - to by było spoko, gdyby utrzymali złego Starka. Ale przecież wymazali mu pamięć, wybielali go potem, żeby szast prast znowu był szlachetnym rycerzem. I to już było słabe.


I pokazywałem niedawno, że dostałem i Frontline i jeszcze raz Kapitana Amerykę po angielsku z tamtych czasów. 5 tom Straczynskiego będzie najlepszy właśnie z powodu tamtych zeszytów. Zaś jeśli dostaniemy run Slotta sprzed MN, to i tak Pajęcza Wyspa to osobny zbiorczy tom. Można też będzie go pominąć jak Straczynskiego 1. Ale tie-inów to mi szkoda, tak jak szkoda mi, że nie wydano Shadowlandu Companion. Ale czekam na Thunderbolts Elisa od drugiego trejdu.
8
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez janex69 dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 20:38:49 »
Valerian od Taurusa,  tomy 1-4 w bardzo dobrym stanie- 450 zł, już z wliczoną wysyłką paczkomatem.
9
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 20:23:12 »
Zostalo kilkanascie sztuk ale dogania ja mocno pan z toporem.
10
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Pt, 19 Kwiecień 2024, 20:18:55 »
Potwierdzam odnośnie Wojny domowej. Jako iwent jest samodzielna, ale te wszystkie serie prowadzące do niej bardzo dużo wnoszą. Nie tylko Spider i Mściciele Bendisa. Wtedy czytałem prawie całego Marvela I świetnie się to wszystko spinało.

Najlepsze to właśnie wątek Petera, ale też Iron Mana i Kapiatana w związku z wprowadzeniem tej ustawy. Ich postawy wskazywały, że będą po innych stronach, a potem myk. I miało to sens. Czytałem to z wypiekami na twarzy. I potem całe konsekwencje tego iwentu. I Tajna inwazja.

To był jeden z najlepszych okresów Marvela. Dużo dobrych serii, samodzielnych, ale każda dodawała coś od siebie do głównej intrygi.

Dlatego można czytać Wojnę domową osobno, ale czytając całego Marvela dopiero widzi się ogrom pracy scenarzystów. Dobrych scenarzystów, którym się udało zrobić swoje historie i wpleść je w jedną dużą.

To były czasy....
Strony: [1] 2 3 ... 10