Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Koalar dnia Dzisiaj o 14:08:12 »
Powiększenie liczby drużyn wynika z kilku przyczyn. Najważniejsza to oczywiście finansowa, bo im więcej drużyn gra, tym więcej leci kasy od sponsorów itp., bo jest większe zainteresowanie w Europie, więcej można krzyknąć za prawa do pokazywania meczów itd. Jest też kwestia popularyzacyjna. Im więcej drużyn gra, tym bardziej popularna jest piłka w Europie. Gdyby się tłukło w kółko ok. 10 najsilniejszych drużyn, to pozostałe kraje traciłyby zainteresowanie piłką, przechodziłoby ono na inne dyscypliny. Poza tym teraz jest 55 członków w UEFA, przy założeniu było 25. Oczywiste, że UEFA musi wsłuchiwać się w głos słabszych piłkarsko członków i działać tak, żeby byli zadowoleni, a są zadowoleni, kiedy mają realne szanse wziąć udział w mistrzowskiej imprezie. Sportowo dla mnie jest OK, średniacy zawsze mają szansę powalczyć z mocnymi ekipami, a tych średniaków mamy w Europie dużo, część gra na Euro, a część nie.

Co do awansu, to nie podobają mi się jednak te zasady z barażami. Do baraży trafiła Gruzja, która w grupie eliminacyjnej do Euro zajęła 4. miejsce, za Norwegią, która była trzecia. Tylko za to, że Gruza wygrała swoją grupę w dywizji C, podczas gdy Norwegia zajęła 2. miejsce, ale w dywizji B, a więc wyższej. To jest wypaczanie rywalizacji sportowej i niepotrzebne komplikowanie. Do baraży powinny po prostu trafiać zespoły zajmujące 3. miejsce w grupach eliminacyjnych do Euro.
2
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez qprime dnia Dzisiaj o 13:15:37 »
To pewnie nie będzie się liczyło, bo ani całość nie należy do niego, ani to chyba nie Uniwersum Hellboya ale 3 pierwsze strony z FEARLESS DAWN MEETS HELLBOY narysował Mignola.
3
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 12:47:47 »
Co do kwestii finansowych: jeżeli UEFA chciałaby wspomóc słabsze federacje (a od tego jest żeby to robić) to może dosypać więcej monet do rozgrywek Ligi Narodów. Ze szczególnym uwzględnieniem najniższych "dywizji".
To byłoby celowe i sensowne. Ale powiększanie turnieju mistrzowskiego, który to turniej powinien być świętem europejskiej piłki i stać na jak najwyższym poziomie to moim zdaniem tani chwyt pod publiczkę, który jedynie obniża rangę wydarzenia.
Gdy ME były bardziej elitarne to nie łapaliśmy się nigdy. Gdy zostały poszerzone to nagle zaczęliśmy grać. Czy to podniosło poziom naszej reprezentacji i jesteśmy zdecydowanie wyżej w hierarchii pod względem organizacji i kultury gry niż w 2008 roku?
4
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mruk dnia Dzisiaj o 12:36:36 »
Nie siedzę w temacie - właściwie to dlaczego nakładają nowe kolory? Może się nie znam, ale jak chcą wiernie odwzorować, to nie łatwiej zeskanować i pipetą w programie graficznym pobrać próbki kolorów?

Jan Tenner to sześć epizodów i dwa albumy. Polch pokolorował tylko niewielką część komiksu, która wyszła w odcinkach w Juppi, czyli epizody 4-6 (szósty nie ukazał się cały, choć mógł być cały pokolorowany). Epizody 1-3 (wydane u nas jako Tomek Grot - Pościg) i dwa albumy nie były kolorowane, tzn Niemcy zrobili sobie sami kolory, niespecjalnie udane.

Żeby teraz wydać Tomka Grota, trzeba sprawdzić czy kolor epizodów 4-6 jest kompletny (ew. uzupełnić braki) oraz od nowa pokolorować epizody 1-3 oraz oba albumy.

Natomiast nie mam pojęcia, jak to wszystko ma się do pokazanych czterech wariantów planszy, bo tutaj powinien być kolor Polcha, więc kolorowanie tego od nowa wydaje się bez sensu...

Wolalbym czarno-bialy...

Ja zdecydowanie wolę dobrze zrobiony kolor.
5
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 11:56:45 »
To jak sobie pokazujemy ;)

Brian Haberlin - autor Sonata i Hellcop

6
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HugoL3 dnia Dzisiaj o 11:42:35 »
Wydaje mi się, że przykład z LM jest średnio trafiony z uwagi na to, że żeby się do niej dostać to jednak trzeba rozegrać cały bardzo dobry albo wręcz wybitny (w wypadku przysłowiowego kopciuszka czy nawet średniaka) sezon w swojej lidze.
W pierwszej chwili do głowy przychodzi mi Leicester, który zanim do LM wszedł to najpierw pozamiatał wszystkich miejscowych potentatów. Czyli jednak LM premiuje stałą całoroczną solidność.
A dzisiejsze eliminacje w Europie? Na ME zagra Gruzja, która weszła "z trzeciego miejsca". Zagra "zbankrutowana" Ukraina, której reprezentacja tuła się po Kontynencie. Zagra wreszcie żałosna Polska, która nie awansowała z najłatwiejszej od (chyba) dziesięcioleci grupy i która prześlizgnęła się dzięki przewadze jednego karnego. Daj Boże żeby któraś z wymienionych drugo-,trzeciorzędnych reprezentacji zaskoczyła na turnieju i dała radochę swoim kibicom. Ale jak dla mnie udział wszystkich trzech na obecnych ME to zwykła pomyłka. Przy czym - żeby być uczciwym - jeszcze kilka lat temu taką samą pomyłką wydawałby się udział Węgier. A dzisiaj Węgrzy zasługują bez dwóch zdań.
Ja rozumiem, że trafiają się historie czarnych koni na których nikt nie stawiał i którzy odpalają jak nigdy (Dania 1992). Ale UEFA powiększając turniej w pogoni za kasą zwyczajnie go zeszmaciła. Jak będę chciał oglądać drugorzędne drużyny, które wchodzą z rozdzielnika geograficznego to obejrzę MŚ. Po ME zawsze oczekiwałem poziomu stanowiącego wzorzec z Sevres dla reszty piłkarskiego świata.

Ale Ukraina to akurat powinna wejść już po meczu z Włochami, bo sędzia nie gwizdnął 100% karnego dla Ukraińców, więc z tym że się tuła po Europie to bym polemizował, też chciałbym by Polacy tak się tułali.

Wybitny sezon w przypadku klubu - to zależy, jeśli weźmiemy pod uwagę np Bolognę w Serie A to faktycznie, rewelacyjny trener i zawodnicy, którzy trafili z formą, w dodatku dobrze rokują. Jeśli trener nie odejdzie i piłkarze nie zostaną sprzedani to w Lidze Mistrzów coś pokażą.
W klubie są odpowiednie mechanizmy, ale też trzeba pilnować budżetu, utrzymywać się w lidze/pucharach, z reguły są to strategie wielosezonowe. My mamy problem ze strategią na pół roku, co było widać po mundialu w Katarze. A ponieważ na kadrach piłkarze spotykają się rzadziej i selekcjoner nie ma przesadnie czasu na wypracowanie czegokolwiek, sami na własne życzenie przepalamy ten czas, który np wypracował Sousa, później Michniewicz (który też nie czerpał nic z tego, co zostało po Sousie) i Santos, który nie wiedział nic.

Dla Ciebie powiększanie turnieju to strata czasu i obniżenie atrakcyjności, ale jeśli federacje reprezentacji, których nie spodziewaliśmy się na tym Euro odpowiednio dobrze skonsumują pieniądze z UEFA to poziom rywalizacji w Europie się podniesie, a nie obniży. I wydaje mi się, że z turnieju na turniej już to widzimy (zresztą, w eliminacjach też).
7
Zakupy / Odp: Atomcomics.pl - opinie o sklepie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dreamer36 dnia Dzisiaj o 11:40:34 »
Kurde korci mnie tych Eternals kupić w zbiorczym, ale mam jakieś dziwne podejrzenia, że Egmont może to wydać... Ehh jakby byli trochę bardziej otarci na odpowiadanie na pytania (lub zdradzania planów w trochę dłuższej perspektywie) to bym np. na takich Eternals poczekał, a tak to się waham i pewnie kupię...
8
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skil dnia Dzisiaj o 11:40:03 »
Sprzedaję:

Vasco tomy 1 i 2
Kroniki birmańskie
Trawa
album Komiks erotyczny
Zapach niewidzialnego
Bez komentarza

link: https://allegrolokalnie.pl/uzytkownik/-skil-

Poza allegro 10% taniej.
9
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez perek82 dnia Dzisiaj o 11:39:50 »
Baraży nie oglądałem. Meczu z Holendrami już wiem, że nie zobaczę (inne plany). Meczu z Austrią nie obejrzę z premedytacją (już kiedyś widziałem to starcie gigantów na Narodowym, także thank you very much). Mecz z Francją mnie skusi, pod warunkiem, żeby jedni i drudzy będą o coś grać (no chyba, że równoległy mecz będzie się zapowiadał ciekawiej). To takie prywatne plany, żeby uratować jakąś radość z tego turnieju.

No ale nie mówmy, że awans to jakiś sukces. 55 drużyn w Europie, z czego kilka odliczmy, bo to mniej więcej jak reprezentacja którejś z dzielnic W-wy, Krakowa czy Poznania. W eliminacjach pokazaliśmy wyższość nad Wyspami Owczymi i Estonią. Awans na każde Euro to nawet nie obowiązek, to oczywistość. Jak przyjście do pracy mniej więcej na czas i w miarę trzeźwym. A tu słyszę premia się należy. Bycie piłkarzem w tym kraju to najlepsza fucha.
10
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ThePinkFin dnia Dzisiaj o 11:34:33 »
Nope, bo w 100 numerach MO dojdzie tylko do ASM #65. A przedłużenia raczej nie będzie, ze względu na to, że większość kupuje głównie Spider-Mana, a resztę serii olewa. Widać to wyraźnie po postach na forum, kto co tam bierze. No chyba że ta msza w intencji przedłużenia MO którą zamówiłem u proboszcza, odniesie jakiś skutek. ;)
Zaciąłeś się?
Forum nie zbiera wszystkich czytelników, nie każdy też wypowiada się na dany temat, choć mógłby. Najbardziej widoczne są negatywne opinie, bo ci z pozytywnymi są zajęci  cieszeniem się nimi.
mimo braku koloru, nie miałem innych złych wrażeń.
"Mimo" i "innych", wybierz jedno.
Strony: [1] 2 3 ... 10