Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Randal63 dnia Dzisiaj o 01:58:12 »
Aż strach tu zaglądać ,tak wszyscy nabuzowani. ;D
Ale ja całkiem w innej sprawie. Arek, Labrum wydaje nowy Relax z .... Rogue Trooper!
Czy nie zaburzy to Twoich planów związanych z tym tytułem ? :o
2
Filmy i seriale / Odp: Diuna (2020)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 01:27:24 »
U Lyncha gdyby odpuścić sobie narratora to podejrzewam, że wiadomo byłoby tyle samo co u Villeneuve`a. Come on. W wersji z 84 r. przykładowo Paul "myślał na głos", że nie wolno mu się ruszyć żeby grot go nie namierzył albo narrator informował, że Atryda i Chani coraz bardziej mają się ku sobie. Wydaje mi się, że i bez narratora widz by sobie poradził.
Co do Rauthy to ja nie oceniam aktora tylko łopatologię reżysera w kwestii prezentacji postaci.
Względem zaś Villeneuva to nie tyle zżymam się na uproszczenia (bo na zmiany trochę i owszem) tylko na zwyczajnie nudne rozwleczenie historii na ponad 6h z emocjami jak na rybach. Podejrzewam, że tutaj w grę wchodziły decyzje zapadające na piętrze okupowanym przez księgowych. Wyciąganie kasy od widzów za posiekane na części widowiska najwyraźniej weszło im w krew.
A poza tym winiłbym tutaj również trochę ścieżkę dźwiękową. Toto podkręciło Diunę Lyncha o jakieś 30% podczas gdy Zimmer sprawia wrażenie jakby mu się nie bardzo chciało.
3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Dzisiaj o 01:06:30 »
Oglądałem w czwartek na stoisku Egmontu nówkę sztukę i nie zauważyłem, żeby jakością odbiegał od innych, wcześniej wydanych pozycji z Mignolaversum.
4
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Dzisiaj o 01:05:51 »
To, że jest wyciszony nie ma żadnego znaczenia, bo żadnej refleksji u niego to nie spowoduje. Liczy się (niestety) jedynie to, że znowu wróci i znowu zacznie robić syf. I fakt, że cały czas mu się na to pozwala jest dla mnie absolutnie niezrozumiały.
5
Filmy i seriale / Odp: Diuna (2020)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SkandalistaLarryFlynt dnia Dzisiaj o 00:34:52 »
  Jasne, że dobrze chociaż to nie jest wymarzona "Diuna".
  Książka zostawała pewne pole do spekulacji czy Paul jest Kwisatz Haderach czy nie, w/g mnie nim nie był. Można by się raczej przyczepić do tego, czy wogóle film tłumaczy czym jest KW, bo ja jakoś sobie tego nie przypominam. Nie tłumaczy wielu innych rzeczy również.
  W "Diunie" Lyncha to połowie aktorów wystarczyło przewrócić oczami a później narrator musiał streszczać książkę gdzieś w tle bo nie wiadomo było o co chodzi. Feyd Rautha w wykonaniu Butlera jak najbardziej ok. dostał dużo czasu bo czekały na niego zakochane fanki a film s-f praktycznie pozbawiony scen akcji miał zarobić na siebie i to zrobił ku zaskoczeniu wielu osób, nawet tutaj. Można się zżymać na zmiany i uproszczenia dokonane przez Villeneuva, ale w/g mnie całkiem sprytnie facet wybrnął z próby ekranizacji powieści, która się nie nadawała do sfilmowania. Może i wykastrowany jest film ale za to zachował ducha oryginału i jest przystępny dla widza całkowicie z zewnątrz. A, że bez emocji i powolny? Kanadyjczyk tak kręci.
6
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Śr, 29 Maj 2024, 23:58:35 »
Używkę za 80 można kupić, jak to wydadzą to pewnie cena będzie podobna, ale w tych WKKMach będzie dużo grubszy papier.
7
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Śr, 29 Maj 2024, 23:52:30 »
A co to jest 15 recydywa  :) A za co tym razem bo coś na bieżąco nie jestem, zresztą nie wiem po co się pytam, pewnie za to samo co zwykle  :)
8
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Śr, 29 Maj 2024, 23:48:01 »
Mamy śmieszki, że "w pył", ale ok. Jest to przerysowane, bo o to tu chodziło.
Jako, że jestem kobietą i wizualnie miło mi się patrzy na półkę z komiksami, lubię jak wszystko dobrze leży. Dziś stety/niestety światło dzienne poświeciło mi na wspomnianą półkę gdzie obok Hellboya i Baltimore pojawił się Golem i razi moje oko to, że grzbiet robi się delikatnie wypukły, jest ruchomy(może razi mnie wiedza, że o tym wiem). Patrzę też na Ziemie niczyją, wszelkie inne twarde okładki i nic takiego nie ma miejsca. Pewnie nie rozpadnie się w pył, jak uwaga bo tu inny kaliber, ale się rozleciało ostatnie wydanie Prosto z Piekła na miękko, gdzie też grzbiet jak dotarł komiks już był pofalowany(ale to było jedno z gorszych wydań jakie widziałam, nie ma porównania sytuacja). Natomiast wydaje mi się, że skoro płaci się okładkową 199,99, a nie wierzę, że od tej pozycji znajdą się nowi fani Mike'a, tylko są to ludzie, który kupują raczej wszystko z tego świata, to warto było dać dychę więcej albo poczekać ze 2 miesiące, gdyby miało być lepiej zrobione. Wydźwięk tego jest taki, że Egmont raczej przyzwyczaił mnie do naprawdę dobrej roboty z grzbietami, nie chciałabym by to się zaczęło zmieniać.

Mi tam żaden komiks od Egmontu czy Muchy się nie rozpadł a takie Marvele "amerykańskie" ze trzy czy cztery i to od pierwszego otworzenia obróciły się w proch :) czy tam pył.
9
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SkandalistaLarryFlynt dnia Śr, 29 Maj 2024, 23:47:46 »
Mam szybkie pytanie do fanów i tych co już przeczytali, które z punktów zwrotnych polecacie, a które odradzacie kupić. Może są jakieś, gdy nie zna się głębszej historii w które ciężko jest wejść. Czy jest też ważna kolejność czytania?

  Absolutną podstawą dla X-Men jest "Saga o Mrocznej Phoenix", to pierwszy Milestone jaki wydano w USA, nie mam pojęcia dlaczego Egmont go pominął i czy wogóle ma go w planach. Nie czytałem jeszcze Rodu X, ale przynajmniej do tego czasu, Marvel cały czas mieli te wątki od czterdziestu lat. Przeczytasz to i masz jakieś 50% jasności w największych nawet bzdurach. Najlepsze co u nas poszło to Morrison i Whedon i obydwaj korzystają z motywów zawartych w tym komiksie, od siebie polecę również Uncanny Bendisa, ale i tam dobrze jest znać Mroczną Phoenix. Poszukaj, na allegro używki z WKKM, albo czekaj na zapowiedzi, może wydadzą.
10
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kadet dnia Śr, 29 Maj 2024, 23:46:52 »
Wy się tu produkujecie o Bazyliszku, a nie wiem, ilu z Was zauważyło, że znów jest wyciszony.
Strony: [1] 2 3 ... 10