Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kubisz dnia Dzisiaj o 17:03:05 »
Gdybym nie był wkurzwiony, to na pewno tarzałbym się teraz ze śmiechu po podłodze, tak przedni był Twój żart. Ale jestem, mimo że sam komiks wygląda na nieskalany. Stan wkurzwienia łagodzi na szczęście fakt, że tym razem dostałem przedsprzedażowe zakładki.
No chyba, że ta wersja "Drogi" jest eko, a tylko cz-b w folii. Dlatego zapytałem, bo nie wiem.
2
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sikor dnia Dzisiaj o 16:46:29 »
Pewnie na magazynie ktoś czytał 😄
Czy ktoś z Was, kto odebrał przesyłkę z wydaniem "Drogi" z kolorem, dostał komiks niezafoliowany?
3
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Klint - kolekcja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klint dnia Dzisiaj o 16:31:40 »
Pierwszy kwartał 2024:
4
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kubisz dnia Dzisiaj o 16:30:22 »
Czy ktoś z Was, kto odebrał przesyłkę z wydaniem "Drogi" z kolorem, dostał komiks niezafoliowany?
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Juby dnia Dzisiaj o 16:06:08 »


Ależ ten czas zachrzania. Pamiętam jak dopiero co było 66 lat od jego debiutu.
6
Zakupy / Odp: Tantis.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ainam102 dnia Dzisiaj o 15:57:04 »
Dzisiaj czekałem na paczkę w paczkomacie z tantis , zamówione 3 tomy Batman Metal z allegro bo miałem do wydania kupon -100 zł. Pakowanie takie jak piszecie 3 tomy(na szczęście ofoliowane) wrzucone luzem do cienkiej koperty kartonowej i jakimś cudem nic się nie stało, przyszły w stanie idealnym, ale to pewnie zależy jaki dzień będzie mieć  kurier.
7
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bibliotekarz dnia Dzisiaj o 15:52:13 »
Ze Spider-Manem będzie trochę ciężej. Zaraz dojdziemy do #44 i od tego momentu do #52 będą duble (choć uwzględniając Mandragorę, cały czas mamy duble), a zaraz potem duble #66-67 i #87-92, i #101, #121-122, i #141-150, a potem dopiero ponad 100 zeszytów, których jeszcze nikt u nas nie wydał.
Drugim wydaniem są/będą też zeszyty Amazing #13, #94 i #129.
8
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Popiel dnia Dzisiaj o 15:51:55 »
"Droga" - Manu Larcenet. Książkę McCarthy'ego czytałem kilkanaście lat temu, ale wryła mi się w mózg na tyle, że nie potrzebuję jej powtórki. Filmu nie widziałem, to już literacko był tak mocny shit, że zwizualizowanie go kompletnie mnie nie pociągało.

No ale chyba dojrzałem do adaptacji, zwłaszcza że byłem bardzo ciekaw, jak jeden wybitny twórca poradził sobie z materiałem innego wybitnego twórcy.

Cóż. Jeśli macie dobry nastrój, po pięknym, wiosennym dniu, dobrych rozmowach, miłych wydarzeniach - nie sięgajcie po ten komiks, bo wszystko się posypie.
Jeśli macie kiepski nastrój, dół, świat wydaje się opresywny i nic nie dochodzi do skutku - nie sięgajcie po ten komiks, bo wasze samopoczucie zacznie kopać dziurę w podłodze.
Natomiast hm, tak w ogóle koniecznie powinniście sięgnąć po ten komiks. Tylko w sumie właśnie nie wiem kiedy.

To jest post-apo doprowadzone do ostateczności. Nie ma tu przygodówek i strzelanin z Mad Maxa (trudno o nie, jeśli ma się dwa naboje). Nie ma kozackich wyczynów z "Hombre", nie ma rodzinnej telenoweli i ckliwych wzruszeń z "Żywych trupów". Nie ma lwów na ulicach, antylop i dżungli oplątującej zniszczone mury jak w "Jestem legendą".

Tu po prostu nie ma nic.

Są ruiny, wszechobecny szary pył, głód, porozrzucane szkielety, nieczęste, pojedyncze ludzkie postacie, majaczące we mgle, od których lepiej trzymać się z daleka. Zwłaszcza, jeśli są w grupie. Słów niewiele, przeważa kaszel. Bo w tym świecie trzeba oszczędzać wszystko - jedzenie, wodę, ogień, także słowa. Pytanie tylko, po co? Jeśli nie ma żadnej nadziei? Jakaś karalusza wola życia, przetrwania, której książka i komiks wydają się być afirmacją.

Już książkową "Drogę" odczytywałem po części jako parafrazę "Króla Olch" Goethego. W komiksie jest to widoczne równie silne. Ojciec chce uchronić syna. Przed śmiercią, ale też przez zatraceniem resztek człowieczeństwa. "My nigdy nikogo nie zjemy. Choćby nie wiem co".

Wybrałem wersję kolorową. "Kolorową" - duże słowo. Paleta odcieni szarości i beżu działa o wiele silniej, niż klarowność kreski, którą widziałem na przykładowych stronach wersji BW.

Bardzo, bardzo dobry komiks. Polecam wszystkim. Nie wiem, czy kiedyś do niego wrócę.
9
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JanJ dnia Dzisiaj o 15:34:46 »
Podczas poszukiwań natrafiłem na taką rozpiskę porównującą różne wydania:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sGpFJfX8QzW64Hak1HDs_NzCpLeZ2QYylGiOmrESueo/edit#gid=0

może się komuś przyda
10
Komiksy japońskie / Odp: Berserk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Vins3nt dnia Dzisiaj o 15:16:44 »
Zastanawiam się czy iść w Berserka Deluxe. Polskiej wersji możemy się nie doczekać, a mniejsze wydania mnie raczej nie interesują (podoba mi się szata graficzna więc większy format dla mnie to mus). Nie wiem natomiast jak z fabułą, z mang czytałem tylko Ghost in The Shell, Akira, Blame! Więc też jak widać mam specyficzny gust, lubię chyba gdy jest sporo dialogów, a w Berserku jak z tą kwestią? No i czy to jest gatunek totalnego rębajła czy jednak jest rozbudowana fabuła? Nie chciałbym po prostu wydawać 200zl na tom 1 i przeczytać go w 2-3 godziny;)
Strony: [1] 2 3 ... 10