Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez eridraven dnia Dzisiaj o 21:10:16 »
Na najnowszych filmie pada parę słów na temat szóstego tomu o tytule "Upadek Brek Zarith", wykonują unboxing najnowszej paczki od Hachette, przeglądam newsy ze świata Thorgala, porównuję kolory starych wydań z prezentem od Wydawcy w ramach prenumeraty oraz kontynuuję rozmowy na temat wystawy prac Grzegorza Rosińskiego w EC1 z moimi gośćmi.

2
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Dzisiaj o 20:56:21 »
Po perypetiach z Fedexem (przetrzymali paczkę ze 3 dni i zadawali tyle pytań jakbym jakieś orientalne zwierzę co najmniej miał dostać) plansza z Dredda dotarła. Dziwne trochę, bo komiksy z wrysami od Seana Phillipsa przyszły szybko i bez żadnych przygód.

Autor: Manuel Benet (historia do scenariusza Johna Wagnera), Judge Dredd Megazine (vol. 2) #39 (1993 r.).
Format: A3 + ramki
Oprócz planszy jest jeszcze folia z dymkami (co ciekawe dość mocno psuje wizualnie planszę - przybladza kolory).

Zdjęcia z lampą i bez (na żywo kolory są tak pomiędzy):


Z folią z dymkami:


Opis na drugiej stronie:



Znalazłem skan jak to wyszło w magazynie i trzeba przyznać, że druk nieźle przeorał tą pracę:

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ThePinkFin dnia Dzisiaj o 20:47:30 »
Drugim wydaniem są/będą też zeszyty Amazing #13, #94 i #129.
#13 to już przeszłość, #129 przegapiłem, przepisując, ale nie wiem, skąd jest #94. Widzę też, że popełniłem błąd - nie było #87, a #86.
(34 lata na karku dziś stuknęły)
Najlepszego!
5
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez parsom dnia Dzisiaj o 20:10:09 »
Ego Wydawcy Szanownego zyskało kolejny punkt życia.
6
Komiksowe TOP Listy / Odp: 100 komiksów, które musisz przeczytać (przed śmiercią)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez 79ers dnia Dzisiaj o 20:01:15 »
17.Książę nocy
Chodzi oczywiście o Swolfsa  ;D
7
Komiksy japońskie / Odp: Berserk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Alexandrus888 dnia Dzisiaj o 19:20:30 »
A tym czasem dodam, że wjechał na mangarden dodruk wszystkich tomów :)
8
Komiksy japońskie / Odp: Berserk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Warpath dnia Dzisiaj o 19:15:52 »
Też czekam na Deluxe od JPFu. Myślę, że to kwestia czasu, choć może nie najbliższego.
9
Zakupy / Odp: Tantis.pl
« Ostatnia wiadomość wysłana przez martinezpl dnia Dzisiaj o 18:28:07 »
Dzisiaj czekałem na paczkę w paczkomacie z tantis , zamówione 3 tomy Batman Metal z allegro bo miałem do wydania kupon -100 zł. Pakowanie takie jak piszecie 3 tomy(na szczęście ofoliowane) wrzucone luzem do cienkiej koperty kartonowej i jakimś cudem nic się nie stało, przyszły w stanie idealnym, ale to pewnie zależy jaki dzień będzie mieć  kurier.

Te kartony to nowa moda, przy ostatnich zakupach zauważyłem, że stosują je Tantis, Matfel i Amazon i faktycznie mają one dość dobrą ochronę od uderzeń bocznych, ale niestety góra i dół nie mają ochrony i ostatnio sam się o tym przekonałem z Tantisa, gdzie jeden ze Spiderów Straczynskiego miał róg walnięty od góry, była nawet dziura w tym kartonie od góry
10
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bushiken dnia Dzisiaj o 18:19:03 »
Nasze Essentiale były wydane na dobrym papierze, zdecydowanie lepszym od gazetowego.

Przy okazji akurat ten fragment X-Men mam w kilku różnych wydaniach, także językowych. Widocznie mam spore samozaparcie.

Ciekawe, może mi pamięć już szwankuje (34 lata na karku dziś stuknęły)  ale pamiętam je jako właśnie na takim bardzo cienkim papierze  dużo gorszym od typowego egmonotwego z tego czasu na poziomie bardzo słabej jakości mang jakie wydawał Egmont na początku jak pierwsze Inuyashe czy Miecz nieśmiertlenego.

Samozaparcie tyczyło się czytania tylko w czerni i bieli jeśli ktoś nie kupił nigdy tego materiału w kolorze bo to dla niego dubel i tu chodziło konkretnie o Bazyliszka.
Jeśli kochasz X-men i masz z nimi wszystko w każdym możilwym formacie od zeszytów, essentiali, TPB, HC i Omnibusów to zupełnie inna bajka :)

Rozumiem jak ktoś czytał Essentiale wtedy kiedy wychodziły. Jednak obecnie nie widzę sensu polowania na używki w internecie jeśli mamy tak wiele alternatyw Marvel Origins, oryginalne Masterworsky, Epicki, Omnibusy.

Strony: [1] 2 3 ... 10