Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Finest
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kandor dnia Cz, 28 Marzec 2024, 23:38:45 »
Wczoraj się to pojawiła reszta tych tytułów, ale jeszcze contentu nie ma.
Owszem, nie wiemy co będzie w nowych tytułach (choć można co nieco powiedzieć po dość obszernych opisach poszczególnych tomów), ale znamy ilość stron (Legion jest "najchudszy" chyba bo ma 500 stron, Justice Society ma 600 stron) poszczególnych tomów.
Natomiast wiemy już dokładnie co będzie w pierwszych 5 tytułach ogłoszonych kilka tygodni temu, a co do liczny stron, to np. Superman i Batman mają prawie po 600 stron, Catwoman i Flash mają po 600 stron. Czyli szykują nam się takie "chudsze kompendia", ale nie wiemy jak to będzie wydane, a ja nie obraziłbym się na coś co będzie grube ale lekko się będzie trzymać w dłoni (a kompendia niestety takie do końca nie są) - ale spoko, to tylko ja :-). Kto posiada wydania zbiorcze DC wie że oni lubią się"bawić" cienkim papierem ofsetowym i to z reguły nie wygląda źle, ładnie wydrukowane, świetnie trzyma kolor - jestem więc umiarkowanym optymistą w tej gestii :-)
Wszystkie komiksy (10 woluminów) posiadają planowane daty wydania - mają się one ukazać między 5 listopada a 10 grudnia 2024. Cena z Amazonu: niecałe 40 dolców za tom, poza Batmanem, który ma kosztować niecałe 31 dolarów.
2
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Voitas dnia Cz, 28 Marzec 2024, 23:30:03 »
Nie rozumiem wydawania takich tytułów, które nie wiadomo czy będą miały kontynuację. Z różnych powodów. No chyba, że ten pierwszy tom to zamknięta historia.
3
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Castiglione - kolekcja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Castiglione dnia Cz, 28 Marzec 2024, 22:54:51 »
Zakupy marcowe. Robię drugie podejście do "Chłopaków", bo ostatnio zacząłem oglądać serial, który bardzo mi podszedł, i stwierdziłem, że dam kolejną szansę komiksowi Ennisa. A drugi tom, bo pierwszy był akurat niedostępny, zresztą kiedyś już go czytałem. Póki co weszło nieźle, a że tom pierwszy właśnie powrócił do sprzedaży, to już jest w zamówieniu na kwiecień.

No i w końcu uzupełniłem jeden z tych braków, które najbardziej mi doskwierają, a więc "V jak Vendetta" Moore'a. Mając wybór, zależało mi, żeby mieć wersję z logiem Vertigo, i taką sobie sprawiłem.

4
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Raveonettes dnia Cz, 28 Marzec 2024, 22:52:22 »

Ciekawe kto to kupi, zwłaszcza że tytuł jest w zawieszeniu od bodajże listopada 2020 roku. Greg Rucka coś tam kiedyś przebąkiwał, że chciałby wrócić z jakimś nowym zeszytem na lato 2021, ale jak to u niego, na zapowiedziach się skończyło. A dwa, Nicola Scott rysuje teraz Titans dla DC i nie sądzę, żeby tutuł Image był dla niej obecnie priorytetem.
5
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Midar dnia Cz, 28 Marzec 2024, 22:32:49 »
Cytuj
Bzzz, bzzz 🪰📖👍
Miło nam poinformować, że po trzech miesiącach oczekiwania otrzymaliśmy akceptację polskiej edycji „Czarnej Magii - Pierwszej Księgi Cieni”. Komiks Grega Rucki i Nicoli Scott trafi do druku po świętach, a w sprzedaży możecie się go spodziewać na przełomie kwietnia i maja 🙂

6
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JakubM dnia Cz, 28 Marzec 2024, 21:58:00 »
Chciałbym dodać że okładka Drogi wersji czarno-białej na żywo robi mega wrażenie, ta twarz na całej stronie, te kreseczki - coś fantastycznego. Tak swoją drogą to bardzo dobrze wydany komiks. Mandioca rozpieszcza Larceneta jakością wydania jego komiksów.
7
Komiksy japońskie / Odp: Berserk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Interloper dnia Cz, 28 Marzec 2024, 21:40:52 »
Pamiętam, jak kupowałem dodruki od pierwszego do dziesiątego tomu, to kilka dni i już ich nie było. Dobrze, że zdążyłem kupić i opłacić zamówienie.
Teraz zamówiłem tomy 11-20.

Obserwuję co jakiś czas jak szybko wywiewa nakład i to naprawdę szybko schodzi. Potem zostają pojedyncze tomy ze środka serii. Ale i one w końcu znikają. Przez ostatnich kilka dni były dostępne pierwszy tom, kilka ze środka i ostatnie - najnowsze. Reszty nie było, dlatego czekałem na te dodruki.
8
Komiksy japońskie / Odp: Berserk
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rodrigues dnia Cz, 28 Marzec 2024, 21:37:08 »
Któreś tomy szybciej znikają? Zastanawiam się czy nie brać po parę tomów po kolei.
9
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez eridraven dnia Cz, 28 Marzec 2024, 21:10:16 »
Na najnowszych filmie pada parę słów na temat szóstego tomu o tytule "Upadek Brek Zarith", wykonują unboxing najnowszej paczki od Hachette, przeglądam newsy ze świata Thorgala, porównuję kolory starych wydań z prezentem od Wydawcy w ramach prenumeraty oraz kontynuuję rozmowy na temat wystawy prac Grzegorza Rosińskiego w EC1 z moimi gośćmi.

10
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Cz, 28 Marzec 2024, 20:56:21 »
Po perypetiach z Fedexem (przetrzymali paczkę ze 3 dni i zadawali tyle pytań jakbym jakieś orientalne zwierzę co najmniej miał dostać) plansza z Dredda dotarła. Dziwne trochę, bo komiksy z wrysami od Seana Phillipsa przyszły szybko i bez żadnych przygód.

Autor: Manuel Benet (historia do scenariusza Johna Wagnera), Judge Dredd Megazine (vol. 2) #39 (1993 r.).
Format: A3 + ramki
Oprócz planszy jest jeszcze folia z dymkami (co ciekawe dość mocno psuje wizualnie planszę - przybladza kolory).

Zdjęcia z lampą i bez (na żywo kolory są tak pomiędzy):


Z folią z dymkami:


Opis na drugiej stronie:



Znalazłem skan jak to wyszło w magazynie i trzeba przyznać, że druk nieźle przeorał tą pracę:

Strony: [1] 2 3 ... 10