Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zakupy / Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kandor dnia Dzisiaj o 03:40:58 »
2
Literatura / Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:39:04 »
Może pisze dla idei. Może dla kasy. Może z poczucia humoru. Wychodzę z założenia, że dopóki zapewnia inny punkt widzenia niż obowiązujący to trzeba korzystać, bo niedługo może się okazać, że tego typu bibuła będzie wychodzić wyłącznie w obiegu nieoficjalnym za ciężkie, mało oberżnięte monety.
Ale rzecz jasna wierz w co chcesz i nie wierz w co nie chcesz.
3
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:24:36 »
Chyba się nie rozumiemy, komu kibicujesz w tym komiksie, Angelus czy Darkness?
Angelus bo nie da się ukryć, że wygląda lepiej.
4
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez turucorp dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:14:48 »
Bo może określenie "małe wydawnictwo" nie jest precyzyjne i są średni, mali, bardzo mali i najmniejsi? Nie wiem, ale chętnie się dowiem, bo mnie to ciekawi. Wiem tylko, że najmniejsze wydawnictwa to kiedy autor wydaje komiks własnym sumptem...
Spróbuję zaspokoić twoja ciekawość.
Nie ma precyzyjnego podziału na "średnie, małe i bardzo małe wydawnictwa", jest za to bardzo precyzyjny podział na wydawnictwa pierwszego i drugiego obiegu.
Te pierwsze prowadzą zarejestrowaną działalność gospodarczą, ich publikacje posiadają ISBN, są dystrybuowane w księgarniach jako nowości, płacą podatki itd.
Te drugie, jak sama nazwa wskazuje, są wydawane w tzw. drugim obiegu, bez zarejestrowanej działalności gospodarczej, są dystrybuowane tam, gdzie nie ma wymogu posiadanie ISBN (sprzedaż antykwaryczna, crowdfounding itp.).
Najczęściej te pierwsze są większe, bo sens ich prowadzenia oparty jest o taki zysk z wydawania, który pozwala rozliczanie się z działalności gospodarczej.
Oczywiście nie jest to powszechną regułą, bo zdarza się, że publikacja wydawana w drugim obiegu przynosi większy dochód, niż ta wydawana w pierwszym.
Wielkość (umowną) wydawnictwa, możemy próbować mierzyć wielkością portfolio wydawniczego, co jednak również nie jest powszechną regułą, bo zdarza się, że jednoosobowe wydawnictwo publikujące tylko jednego autora (będącego jednocześnie wydawcą) może sprzedać naprawdę duże nakłady, często przekraczające nakłady innego wydawcy, z dużo większym i różnorodnym  portfolio.
Innym aspektem "wielkości" wydawnictwa, może być wysokość dochodów, ale tutaj także, wszystko jest względne (jak w punkcie powyżej), autor wydający samego siebie sprzeda 10K egz. wydawca publikujący kilku autorów i dzielący się dochodem z tłumaczami, redaktorami, liternikami itp. sprzeda średnio po 1K kilku swoich tytułów. Który z tych dwóch wydawców będzie miał większy dochód, a tym samym, który z nich będzie "większy"?
5
Literatura / Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« Ostatnia wiadomość wysłana przez parsom dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:11:20 »
No tak, zapomniałem - jest jeszcze uczciwy i dla idei to pisze.
6
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SkandalistaLarryFlynt dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:08:02 »
No i proszę Węgrzy nie tylko nie zremisowali czy przegrali, ale nawet wygrali strzelając bramkę w setnej minucie, co powoduje, że nasza repra jest jedyną na tych mistrzostwach, która nie zdobyła punktu. Nic to, odkujemy się z Francją.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:02:12 »
Śmiem podejrzewać, że podpinanie się pod koncerny, gra w ich orkiestrze i pisanie "ekspertyz" pod tezy lobby jest dzisiaj bardziej opłacalne niż skrobanie książki, którą kupi garstka podejrzliwych świrów. ;) To nie jest nowy "Raport Pelikana" żeby z tego były film i miliony na koncie. Kasa dzisiaj leży gdzie indziej. U nas wydało to wydawnictwo "Prześwity". Pierwszy raz trzymam ich książkę w ręku. Nie sądzę żeby nakład szedł w miliony.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Czytamy Komiksy dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 22:55:49 »
To w "Darkness" będzie w końcu ten slip czy nie, bo już się pogubiłem :P

Jeżeli zaś chodzi o okładki to ja bardzo chętnie przygarnąłbym taki zestaw:

Te okładki były w wydaniach Mandragory i zawsze mi się najbardziej podobały. W dodatku skupiają się na głównym bohaterze, co moim zdaniem jest bardzo ważne. No i nie ma co ukrywać, że mogą zadziałać sentymentalnie, więc najlepiej nadawałby się chyba na wersję podstawową.

Wersje skupiające się na Angelus lub innych postaciach to tak raczej nie bardzo moim zdaniem. Owszem, mam nadzieję, że wszystkie okładki znajdą się w środku tomu, ale te główne powinny skupiać się tylko na panu Estacado :) Tak uważam :)
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez parsom dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 22:54:35 »
A tym bardziej to co się sprzedaje pod hasłem: "Tamci ci tego nie powiedzą! Prawda którą przed tobą ukrywają!"
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zwirek dnia Nd, 23 Czerwiec 2024, 22:42:40 »
Chyba się nie rozumiemy, komu kibicujesz w tym komiksie, Angelus czy Darkness?
Strony: [1] 2 3 ... 10