Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez O. dnia Dzisiaj o 00:57:07 »
mnie brakuje taki przekładów w tym smutnym kraju
https://krainaksiazek.pl/The-History-of-EC-Comics,9783836549769.html#
2
Gry wideo / Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pan M dnia Dzisiaj o 00:39:12 »
Microsoft wreszcie pokazał jakieś gry, po 5 czy ilu latach bezbarwnych konferencji na E3, gdzie mieli tylko Gearsy, Forzę i tworzone już wieki Halo. Szkoda tylko, że dużo na 2022. W tym roku ogram na pewno Twelve Minutes (to już chyba zapowiedź sprzed 2 czy 3 lat i już wtedy zwróciła moją uwagę), Psychonauts 2 (fajny design, ale przy najnowszych Ratchecie to graficznie straszny paździerz - te beznadziejne włosy czy tekstury twarzy). Piękny graficznie jest Microsoft Fligh Simulator, to nie moja bajka zupełnie, ale chętnie polatam popodziwiać widoki. Forza Horizon 5 graficznie też petarda, szkoda że na Motorsport poczekamy, bo wolę wyścigi tradycyjnie a nie w open worldach. Starfield może będzie wreszcie jakaś porządna i niegłupia gra w kosmosie. Stalker 2 graficznie też miodzio. Musi Microsoft szybko zrobić swojego DualSense'a, bo w takiej grze sprawdziłby się on perfekcyjnie.

Pyschoanuts to faktycznie będzie graficznie gra z totalnie innej generacji, ale i tak zapewne będzie warto ograć. Poziomy z jedynki to jedne z bardziej zapadających w pamięć w platformówkach a to nawet nie jest marka pokroju Raymana czy co dopiero Mario.

Stalker 2 imo to ma szansę sporo namieszać i stać się jednym z głośnych tytułów robionych poza kręgami zachodniego świata. Cos jak produkcje CDPR. Poprzednie gry z tej serii to jednak bardziej trochę lokalna egzotyka. To nie jest globalnie aż tak znana marka. Powiedziałbym, że coś jak nieco  bardziej znany Gothic, ale nic szczególnie mówiącego więcej globalnemu odbiorcy. Ba powiem więcej, to może być właściwy zastępca zmasakrowanego obecnie przez Bethsedę Fallouta. Takim tytułem określano "Outer Wolrds" Obsidianu ale jednak Stalker jest zdecydowanie  tego bliżej. Wiadomo, ze Fallout to nieco inne rozłożenie akcentów czy specyficzne poczucie humoru, ale jednak pewna doza powagi też w tej serii zawsze była. Stalker 2 to imo może być choć trochę marketingowo taki kolejny Wiedzmin 3 jeżeli chodzi o rozgłos i położenie geograficzne. Przynajmniej ja tego tej grze życzę.

Prezentacja faktycznie naprawdę dobra i Microsoft zdaje się wychodzić z cienia Sony i  jego wielkich exów.  Swoją drogą odchodząc na chwilę sciśle od tych prezentacji to mam resztą mam wrażenie, że legenda Sony i tego jakich to oni gier nie wypuszczają też trochę ostatnio się ostudziła przez wylądowanie Horizona czy Days Gone na pc i sprawdzenia jakie to gry przez ludzi spoza ścisłego grona fanów Sony. Absolutnie nie bawię się tutaj w upośledzony trolling, że coś Sony straciło na tym zagraniu wręcz, przeciwnie, ale poza silnikami  tych gier to mam wrażenie, że te gry wcale nie są tak unikatowe jakby chcieli ich fani. Ba często jadą na tych samych zabiegach co gry multiplatformowe i to są po prostu open worldy jakie teraz zalewają rynek. No może Horizon ma nieco oryginalny świat, ale Days Gone to ot po prostu kolejna zombie gra. Death Stranding to faktycznie była autorska gra, dla wielu dziwna, nawet nudna, ale faktycznie miała bardzo unikatowy  pomysł na siebie. Wcześniej wymienione przez mnie  gry są dobre, ale imo to nie są aż tak niesamowicie inne gry od tego co trafia na pc.

Microsoft ma spore szanse w konkurencji z Sony, bo Sony nie jest tak idealne za jakie się podaje,  Xbox series X już zniszczył wsteczną kompatybilnością Playstation 5. Sony za to będzie pewnie celować w wydawanie remasterów za 300 zł  jak "Demons Solus" co jest dla mnie naprawdę mierne w porównaniu ze strategią najnowszej konsoli Microsfotu i to nawet jeżeli te ich remastery są piękne graficznie.

Wracajac do samych konf to naprawdę konkurencja była zerowa dla Microsfotu. Square to pokazało Guardianów o których już się boje, bo widzę bez złudzeń jakim niewypałem było Marvel's Avengers. No i ten update z Black Pantherem do wspomnianych Avengers. Matko bosko jakie to jest słabe. To co oni robią to zwyczajne marnowanie licencji na markę.

Nawet jak ktoś nie trawi trykociarkach światów to chyba nie powie z ręką na sercu, że Marvel's Spiderman i seria Arkham to są złe rzeczy. Te wynalazki od Square nie czarujmy się nawet nie leżały obok serii Rocksteady.  Szkoda, że nie ma obecnie żadnych wiekszych szans na normalna grę single player w swiecie Marvela poza Spiderami na konsole Sony.  Marvel w rękach SE to zaprzepaszczony potencjał i tyle.
3
Zakupy / Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Antari dnia Dzisiaj o 00:11:00 »
Hejtujecie, ale kupujecie  :)
Palacz to ekspert psychologii poznawczo-behawioralnej i stosowanej, a manipulacyjne techniki marketingu czerpał z prywatnych notatek samego Goebbelsa, przemyconych przez dziadka z Wehrmachtu.

W zeszłym miesiącu zamówiłem 1 omniaka bo faktycznie był dużo tańszy niż na Atomie, a na dodatek nic innego nie zamawiałem w tamtym miesiącu. Ale poprzednie zamówienie jakie złożyłem w MVM pochodzi z uwaga października 2020. A zakupy robię raz w miesiącu. Więc nie, nie kupujecie.

I w tym miesiącu pre-order już złożony oczywiście na Atomie. I opłacony.

Może nie jestem klientem strategicznym, który zostawia średnio 10K u Pana Pałacza co miech, ale jednak myślę, że w jakimś zakresie odczuł moją nieobecność przez te pół roku. Niestety ale podejście i obsługa klienta pozostawia sporo do życzenia, a korzystne niegdyś ceny stały się po prostu normalne. Obecnie wolę dopłacić kilka, kilkanaście zł na tomie i dać zarobić chłopakom z Atoma, którzy mają też lepszą ofertę na zeszytówki, nie ma ceregieli z przelicznikami, dziwnymi, niezrozumiałymi akcjami, z których trzeba się doktoryzować itd. Można mieć wyższe ceny jeżeli nie jest się w stanie konkurować z masówką i nadrabiać to podejściem do klienta, zaangażowaniem i kulturą osobistą.

A odnośnie jeszcze Pana z FB, to nie rozumiem narzekań. Znam go i jest to człowiek wysokiej kultury. Na zakupy jest wystawiany paragon lub faktura, więc pełen legal. Swego czasu kupowałem u niego to, co miał na stanie i po zapytaniu o rabat, oczywiście się zgodził. Wyszło sporo taniej za komplet omniaków i o wiele szybciej niż lawirować między sklepami. A paczkę miałem za kilka dni. Jeżeli sprowadzacie jakiś konkretny, niedostępny na stanie tytuł to chyba oczywiste, że nie pojawi się w Paczkomacie za tydzień, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Ja byłbym wdzięczny za to, że w ogóle mu się chce w to bawić. Jeżeli ktoś myśli inaczej to zapraszam do takiej zabawy z "zawraczami du*y", którzy potem jeszcze udają, że nie istnieją bo po miesiącu im się odwidziało. Przez takich frajerów gość teraz ma problem i będzie kombinował ze zmianą systemu, co uderzy w normalnych klientów. Dla mnie żaden problem, bo i tak zawsze opłacam z góry.
4
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: kolekcja smutnego drona :D
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sad_drone dnia Dzisiaj o 00:08:33 »
@rekinn Filmu nie oglądałem, ale widziałem fragmenty na yt i wydawały się być bardzo wierne. Są głosy że jest to najlepsza adaptacja komiksu jaka kiedykolwiek powstała, i po tych fragmentach jestem skłonny w to uwierzyć. Sam komiks bardzo lubię, jest autentycznie zabawny i w ciekawy sposób łączy świat realny z motywami znanych z gier (nowe poziomy doświadczenia, loot z bossów itp) i mimo nastoletniej tematyki której zazwyczaj nie trawię podejdzie również dojrzałemu czytelnikowi.

@Lafar Trochę ryzykuje z tymi omnibusami hulka, bo przeczytałem pierwszy i był na granicy trafienia na kupkę do sprzedania, ale run podobno taki przełomowy że kupuje dalej siłą rozpędu. Omniaki to prawie zawsze dobra inwestycja, nawet jak mi nie podejdzie to pieniędzy raczej nie stracę ;).
5
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Dzisiaj o 00:08:14 »
Umiesz czytać ze zrozumieniem?

Najwyraźniej nie, komiksy nie pomagają  :)
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Edgar dnia Nd, 13 Czerwiec 2021, 23:54:33 »
Z tego, co mi wiadomo, zmiana nazwy jest zaleceniem wewnętrznym i Holendrzy(Niderlandzi?) nie wymagają od innych krajów zmiany nazewnictwa w ich językach. Tak więc Holandia to nadal jak najbardziej prawidłowa forma. Oczywiście mogę się mylić, nie sprawdzałem tego dogłębnie, lekko się interesowałem tematem tylko po wprowadzeniu tej nazwy.
A przy okazji - Copa America już wystartowało. Jeśli komuś jeszcze mało piłki na dzisiaj. :)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Nd, 13 Czerwiec 2021, 23:47:36 »
Umiesz czytać ze zrozumieniem?

w piłce nie ma Wlk. Brytanii tylko Anglia i reszta
8
Gry wideo / Odp: Zapowiedzi gier, nadchodzące premiery. Ogólnie o grach (różne platformy)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leyek dnia Nd, 13 Czerwiec 2021, 23:39:30 »
Microsoft wreszcie pokazał jakieś gry, po 5 czy ilu latach bezbarwnych konferencji na E3, gdzie mieli tylko Gearsy, Forzę i tworzone już wieki Halo. Szkoda tylko, że dużo na 2022. W tym roku ogram na pewno Twelve Minutes (to już chyba zapowiedź sprzed 2 czy 3 lat i już wtedy zwróciła moją uwagę), Psychonauts 2 (fajny design, ale przy najnowszych Ratchecie to graficznie straszny paździerz - te beznadziejne włosy czy tekstury twarzy). Piękny graficznie jest Microsoft Fligh Simulator, to nie moja bajka zupełnie, ale chętnie polatam popodziwiać widoki. Forza Horizon 5 graficznie też petarda, szkoda że na Motorsport poczekamy, bo wolę wyścigi tradycyjnie a nie w open worldach. Starfield może będzie wreszcie jakaś porządna i niegłupia gra w kosmosie. Stalker 2 graficznie też miodzio. Musi Microsoft szybko zrobić swojego DualSense'a, bo w takiej grze sprawdziłby się on perfekcyjnie.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xanar dnia Nd, 13 Czerwiec 2021, 23:36:24 »
Swoją drogą to gra na Euro Holandia czy Niderlandy? W tamtym roku było głośno o zmianie nazwy, a teraz wszędzie widzę Holandię. Mamy tu podobną sytuację jak na Wyspach, że w piłce nie ma Wlk. Brytanii tylko Anglia i reszta czy o coś innego chodzi? A może to po prostu ignorancja i wszyscy dziennikarze mają to gdzieś?

Nie jest podobna bo w piłce nie ma Wielkiej Brytanii - jest Anglia, Szkocja, Walia itd.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez death_bird dnia Nd, 13 Czerwiec 2021, 23:34:23 »
Ja widzę, że mocno faworyzujecie Polaków a tymczasem na dzień przed meczem my przecież nie mamy pojęcia jakim składem zagramy, bo nie mamy wykrystalizowanej podstawowej jedenastki.
Nie chciałbym przekłuwać balonika, ale na dzień dzisiejszy obstawiałbym 2 punkty na koniec fazy grupowej. Pierwszy jutro.
Strony: [1] 2 3 ... 10