Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bazyliszek dnia Dzisiaj o 21:13:50 »
Przeczytałem całą Civil War jeszcze w erze preWKKM. I wiem, że te 4 zeszyty Spider-Mana są bardzo ważne bo pokazują, że
Spoiler: PokażUkryj
całą Civil War wywołał Iron Man bo zapłacił Titanium Menowi za atak na Senatora na schodach Kapitolu. Co doprowadziło do uchwalenia ustawy o rejestracji, przejęciu władzy przez Starka i pokazaniu jaki z niego drań.
I zgadzam się - to by było spoko, gdyby utrzymali złego Starka. Ale przecież wymazali mu pamięć, wybielali go potem, żeby szast prast znowu był szlachetnym rycerzem. I to już było słabe.


I pokazywałem niedawno, że dostałem i Frontline i jeszcze raz Kapitana Amerykę po angielsku z tamtych czasów. 5 tom Straczynskiego będzie najlepszy właśnie z powodu tamtych zeszytów. Zaś jeśli dostaniemy run Slotta sprzed MN, to i tak Pajęcza Wyspa to osobny zbiorczy tom. Można też będzie go pominąć jak Straczynskiego 1. Ale tie-inów to mi szkoda, tak jak szkoda mi, że nie wydano Shadowlandu Companion. Ale czekam na Thunderbolts Elisa od drugiego trejdu.
2
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« Ostatnia wiadomość wysłana przez janex69 dnia Dzisiaj o 20:38:49 »
Valerian od Taurusa,  tomy 1-4 w bardzo dobrym stanie- 450 zł, już z wliczoną wysyłką paczkomatem.
3
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez studio_lain dnia Dzisiaj o 20:23:12 »
Zostalo kilkanascie sztuk ale dogania ja mocno pan z toporem.
4
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Takesh dnia Dzisiaj o 20:18:55 »
Potwierdzam odnośnie Wojny domowej. Jako iwent jest samodzielna, ale te wszystkie serie prowadzące do niej bardzo dużo wnoszą. Nie tylko Spider i Mściciele Bendisa. Wtedy czytałem prawie całego Marvela I świetnie się to wszystko spinało.

Najlepsze to właśnie wątek Petera, ale też Iron Mana i Kapiatana w związku z wprowadzeniem tej ustawy. Ich postawy wskazywały, że będą po innych stronach, a potem myk. I miało to sens. Czytałem to z wypiekami na twarzy. I potem całe konsekwencje tego iwentu. I Tajna inwazja.

To był jeden z najlepszych okresów Marvela. Dużo dobrych serii, samodzielnych, ale każda dodawała coś od siebie do głównej intrygi.

Dlatego można czytać Wojnę domową osobno, ale czytając całego Marvela dopiero widzi się ogrom pracy scenarzystów. Dobrych scenarzystów, którym się udało zrobić swoje historie i wpleść je w jedną dużą.

To były czasy....
5
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michał81 dnia Dzisiaj o 20:02:37 »
@wayne_collector spoko, nadal jednak uważam, że te 3 zeszyty to jest średnia podbudowa, w porównaniu do tego co robił Bendis w New Avengers (w przypadku Tajnej Inawzji), Hickman w Avengers (w przypadku Nieskończoności i Tajnych Wojen) czy Aaron w Thorze (pod kątem Wojny Światów). Reszta to są tie-iny do eventu, gdzie nie są wymagane, bo historia dotyczy czegoś innego. Decyzje Pająka nie mają znaczenia dla samego eventu, ale dla historii Petera już tak, ale to wszystko jest w runie Straczynskiego.

Natomiast co do Bazyla to znowu jęczy, ale tylko w przypadku komiksów Egmontu pomijając cały aspekt eventów wydanych przez Hachette, bez żadnej podbudowy, bez żadnych tie-inów. Jakoś o tym Companion nie marudził jak Hachette wydawał Pajęczą wyspę. To jest po prostu kolejny jego wyżyg.
6
Filmy i seriale / Odp: Uniwersum "Star Wars". Filmy, seriale, Stary i Nowy Kanon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez nori dnia Dzisiaj o 19:59:27 »
To minusowanie prawdopodobnie wynika z innych przesłanek. Ubi przywaliło cenami, od razu zapowiedziało DLC, oczywiście do droższego pakietu, do tego ludziom nie podoba się moda na poprzydzanie głównych postaci. Tutaj znowu jest sytuacja jak w choćby Spider-manie 2, gdzie postać jest wzorowana na prawdziwej osobie, ale dziwnie właśnie zbrzydzona. Zresztą po drugiej stronie jest Stellar Blade, na który znowu jest nagonka "środowisk".... Pojebany świat.
7
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wayne_collector dnia Dzisiaj o 19:52:15 »
Czy widzisz gdzieś dostępne wydania Pajęczej Wyspy? Bo ja nie widzę tego w normalnym obiegu.
A tu się zgodzę, Bazyl, nie każdy ma WKKM, i nie zamierza płacić chorych pieniędzy za dwa tomy które są wydane średnio i mają losową panoramę na grzbiecie (jeszcze jakby te tomy były obok siebie, ale nie są, więc w ogóle panorama wygląda obrzydliwie), więc jaki jest sens, żeby Egmont wydawał coś co poprzedza Pajęczą Wyspę a już jej samej nie?
Powiem coś co ja i wiele osób mówiło ci: to, że ty masz te wydania nie znaczy, że każdy je ma, a nawet jeśli chce je to by wolał normalne wydanie Egmontu w Marvel Classic niż WKKM, dlatego między innymi zaczynając Straczynskiego wolałem dopłacić tec parę złotych i kupić 1 tom Egmontu niż dwa WKKM, teraz przynajmniej mam to ładnie na półce a nie chaos i losowość.
8
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaszczu dnia Dzisiaj o 19:49:26 »
@Grzybiarz

I chwała Ci za to!
9
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wayne_collector dnia Dzisiaj o 19:47:00 »
Wojna Domowa nie potrzebuje żadnej podbudowy.
Nie zgodzę się, działa jako samodzielny historia, owszem, ale np, żeby Lepiej zrozumieć wątek z Spider-Manem, i jego decyzję dobrze przeczytać zeszyty Amazinga Straczynskiego właśnie dziejące się podczas Wojny Domowej (będziemy mieć to w 5 tomie na szczęście) - więc jasne, możesz czytać ją samodzielnie, ale dla lepszego zrozumienia Eventu, motywacji i decyzji pewnych postaci itp. lepiej sięgnąć po podbudowy.
10
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gustavus_tG dnia Dzisiaj o 19:41:59 »
och - widzac liczby -naklad okladki z piersiami zaraz zniknie - obstawiam ze jutro ;)

Dzień się jeszcze nie skończył, może się uda. I tylko stresujecie spokojnych czytelników (swoją drogą dobry patent jak komiks nielimitowany uczynić limitowanym nie używając słowa "limitowany" ;) Też zamówiłem i od razu opłaciłem, co by limitka nie przepadła. A darmową wysyłkę teraz łatwo ogarnąć, jak znowu wróciła promka na komiksy tego innego wydawnictwa. BTW strasznie pruderyjni na tej Gildii. W innych sklepach siusiak sobie spokojnie powiewa nie zakrywany żadnymi przylepcami. A i wrócił też limitowany Incal do Gildii i tak się zastanawiam, czy dostali od wydawnictwa czy to z jakich zwrotów.

A co do Spawna to daj Gunslingera, Kinga i Hellspawna. Simmonsa można sobie darować, nie ma sensu reanimować tego trupa na naszym rynku. Ale jakby udało się ogarnąć z regularnej serii #185-250, o to to by było coś  8)
Strony: [1] 2 3 ... 10