Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - vision2001

Strony: [1]
1
Dział ogólny / Komiksowe [*]
« dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 13:12:05 »
Oby ten wątek szybko nam się nie rozrastał...

Dziś, 21 lipca 2022 r., zmarł Alan Grant.

Cytuj
Szkocki scenarzysta komiksowy, znany z pisania Sędziego Dredda dla magazynu 2000AD, a także różnych tytułów związanych z Batmanem od lat 80. do lat 2000. Twórca takich postaci jak Anarky, Victor Zsasz i Brzuchomówca.

Grant urodził się w Bristolu, ale mając rok przeprowadził się z rodziną do Newtongrange. Uczęszczał tam do szkoły podstawowej oraz liceum, z którym był wielokrotnie wyrzucany i przyjmowany ponownie. Po ukończeniu szkoły krótko pracował w banku. Rozpoczął karierę w przemyśle komiksowym w 1967, pracując jako redaktor dla wydawnictwa D.C. Thomson, gdzie poznał Johna Wangera, z którym przez wiele lat działali jako duet pisarski przy komiksach o "Dreddzie". W latach 80. Grant przeniósł się do Ameryki, żeby pracować dla DC Comics nad tytułami jak "Batman", a później "Demon", "Omega Men" i innymi. Grant wraz z żoną Susan mieszka w Moniaive w Dumfriesshire.


[ * ] [ * ] [ * ]

2
Dział ogólny / Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5.
« dnia: Nd, 29 Listopad 2020, 00:11:35 »
Regulamin konkursu: „Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 5”.

1. Konkurs prowadzą moderatorzy, którymi są: vision2001, Jaxx oraz Lyricstof.
2. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty.
3. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.
4. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą z wydań tylko albumowych, zeszytowych, integralnych, wydanych w postaci antologii. Nie można zamieszczać kadrów z czasopism, czy komiksów publikowanych wyłącznie w internecie.
5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.
6. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź, (jeżeli poprawiamy coś w poście skreślamy anulowaną część wypowiedzi i zapisujemy właściwą informację, tak aby wszystko było przejrzyste i jasne, jeżeli coś dodajemy do odpowiedzi, dopisujemy „dodaję:” lub „edit:”, nie można poprawiać odpowiedzi na zasadzie podania innego tytułu niż ten, który się podało przed edycją). Nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi. Dopiero po odpowiedzi przynajmniej jednego uczestnika (odgadującego) lub dodania podpowiedzi (patrz pkt. 7) można udzielić ponownej odpowiedzi. Wyjątek! Jeżeli po upływie dwóch godzin nikt z uczestników nie udzieli odpowiedzi, ostatni odpowiadający może ponowić swoją odpowiedź, pod warunkiem, że jest udzielana sprawdzona, poprawna odpowiedź. EDIT: W przypadku stwierdzenia usunięcia postu z odpowiedzią, a następnie dodanie postu ze wskazaniem innego tytułu (niekoniecznie z prawidłową odpowiedzią) gracz zostaje pozbawiony prawa udzielania odpowiedzi przez następne 120 godzin od momentu stwierdzenia takiego stanu rzeczy (nad egzekwowaniem tej czynności będą czuwać moderatorzy).
6a. Każdemu uczestnikowi (odgadującemu) przysługują trzy próby odgadnięcia tytułu, z poszanowaniem zasad podanych w punkcie 6. Jeżeli po trzech odpowiedziach uczestnik nie zdoła podać prawidłowej odpowiedzi, nie może dalej odpowiadać i także nie obejmuje go już reguła wyjątku z punktu 6. Uczestnik powinien wstrzymać się od udzielania kolejnych odpowiedzi. Jeżeli jednak tak się nie stanie, jego kolejne odpowiedzi nie będą brane pod uwagę. Kolejne prawo do trzech prób odpowiedzi na daną zagadkę, o których mowa w niniejszym punkcie, będzie możliwe wyłącznie w przypadku dodania podpowiedzi zgodnie z pkt. 7
7. Po podpowiedzi oznaczonej nr 1, 2, 3 następuje reset i mogą odpowiadać wszyscy uczestnicy (odgadujący).
8. Odpowiadający musi dokładnie wskazać komiks, najlepiej by był to dokładny tytuł komiksu i serii czy numer danego albumu/komiksu, tak żeby zadający zagadkę nie miał wątpliwości, o jaki komiks chodzi autorowi odpowiedzi. Interpretując odpowiedź należy wykazywać się zdrowym rozsądkiem i koleżeństwem. Ewentualne sporne sytuacje należy rozstrzygać na korzyść odgadującego.
9. Ewentualne podpowiedzi są kwestią chęci użytkownika, który dodaje nowy kadr. Zadający zagadkę decyduje o formie podpowiedzi: czy będzie to podpowiedź słowna, czy w postaci dodatkowych kadrów lub inna.
10. Jeśli po trzech podpowiedziach lub po 48 godzinach od zadania zagadki nie zostanie ona rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.
11. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie tytuł, nie można oddać prawa do zadania zagadki innemu uczestnikowi.
12. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi. Zagadka musi pojawić się w ciągu 12 godzin od potwierdzenia poprawności odpowiedzi/dodania punktu. Osoby, które nie chcą brać udziału w zabawie i zadawać zagadek, prosi się o nieudzielanie odpowiedzi. Jeżeli ktoś nie potrafi wkleić zdjęcia, zostanie mu udzielona pomoc przez moderatora lub innych użytkowników forum.
13. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 12 godzin. Jeżeli autor zagadki nie pojawia się na forum, to nową zagadkę zadaje moderator. Nikt nie dostaje punktu. Odpowiedź może być też potwierdzona przez moderatorów, w tym przypadku stosuje się zapisy pkt. 12.
14. Gra trwa do momentu, gdy PIĘCIU uczestników, którzy nie są moderatorami tej edycji konkursu, zdobędzie po 20 punktów. Gdy pierwszy uczestnik zdobywa 20 punktów, zadaje ostatnią zagadkę i czekamy, aż kolejne PIĘĆ osób zdobędzie po 20 punktów.
15. Uczestnik, który odgadł tytuł ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Jeżeli się tak zdarzy – nie otrzymuje punktu, a zagadkę zadaje moderator.
16.Wygrywający konkurs mają jedną edycję przerwy od nagród przy następnej edycji konkursu, tzn. przyjmują obowiązki moderatorów. Mogą uczestniczyć w konkursie (grać i zadawać zagadki), ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu. W przypadku brania udziału w grze przez moderatorów każdy przy swoim nicku będzie posiadał oznaczenie [mod]
17. Uczestnik konkursu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem.
18. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie trwania konkursu.
19. Konkurs wystartuje w dniu 1 grudnia 2020 roku poprzez zadanie pierwszej zagadki przez moderatora, którym jest vision2001.

Nagrodami w konkursie są komiksy ufundowane przez STUDIO LAIN.

*

*jakieś duże to logo... ale takie mają na stronie

Nagrodą będzie jeden komiks wybrany spośród niniejszych tytułów:


Zasady przyznawania nagród: Uczestnik, który jako pierwszy wygra konkurs, wybiera nagrodę jako pierwszy. Następnie prawo wyboru nagrody przypada drugiemu zwycięzcy, potem trzeciemu, następnie czwartemu i na końcu nagrodę dla siebie wybiera uczestnik, który jako piąty zajął zwycięskie miejsce. Co ważne: tytuł wybrany przez danego zwycięzcę znika z listy, a tym samym pula tytułów dostępnych do wyboru dla kolejnego zwycięzcy zostaje pomniejszona o tytuł wybrany przez poprzedniego gracza. Moderator vision2001 będzie informował kolejnych zwycięzców, który tytuł zniknął z listy dostępnych nagród.
Kilka ciekawych informacji nt. nagród można przeczytać tutaj: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/konkurs-z-jakiego-komiksu-jest-ten-kadr-komentarze-opinie-pytania/msg111432/#msg111432

Koszty przesyłki nagrody ponosi zwycięzca (preferowana wysyłka – paczkomat), za wysyłkę nagród odpowiada moderator: vision2001.

Niniejszy regulamin umieszczam wcześniej, by każdy z Was zapoznał się z jego treścią i przygotował się psychicznie do rozpoczęcia rozgrywki ;) (czyli też np. by ustawił sobie tapatalka ;) )

3
Dział ogólny / Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 04 Listopad 2020, 20:18:54 »
nikt nie wspomniał ale polish comic zbiera chętnych do nowego magazynu komiksowego. czy to casus ekskluzywnego klubu świata komiksu?

Robią kolejny RELAX.Cytuj
Przedstawiamy projekt jednej z dwóch okładek 32 numeru Magazynu Opowieści Rysunkowych "RELAX" ❗❗❗

Wielu z nas pamięta - a niektórym przypominamy, że Relax był jednym z najbardziej popularnych czasopism komiksowych w Polsce. Na jego łamach swoje prace publikowali Bogusław Polch, Grzegorz Rosiński (premiera komiksu Thorgal), Janusz Christa, Jerzy Wróblewski, Tadeusz Baranowski, Marek Szyszko, Szymon Kobyliński i wielu, wielu innych wspaniałych rysowników.
Ukazało się 31 numerów Relaxu i po niemal czterdziestu latach tytuł ten wraca do was kontynuując swoją wspaniałą misję - dostarczania najlepszych komiksów i doskonałej rozrywki.
W grudniu 2020 roku ukaże się 32 numer Relaxu a w nim wiele doskonałych historii z całego świata ❗
Więcej szczegółów już wkrótce a tymczasem zapraszamy na oficjalny Fanpage Relaxu (który wkrótce nabierze rumieńców):
https://www.facebook.com/RELAXmagazyn/

4
Zarówno dla siebie i mam nadzieję, że również dla innych użytkowników tego forum, chciałbym w tym wątku zrobić małą skarbnicę wiedzy o fajnych filmach na podstawie komiksów, które zostały wydane w standardzie BR, gdzie film będzie posiadał przynajmniej polskie napisy oraz gdzie prócz samego filmu na płytach znajdziemy choć kilka dodatków (lub całą ich masę!).

Obecnie zaczynam powoli przygodę z zakupem/wymianą pozycji już posiadanych (standard DVD, i niech będzie, że niektóre z nich to były kolekcje zbierane czasem dla samej panoramy jak SuperBohaterowie, czy Wybrańcy Mocy), bo jednak pojawił się lepszy odtwarzacz i spory telewizor.

Kilka pozycji BR spoza komiksowa posiadam (np. serię Aliens, serię Powród do przyszłości, Gladiator, czy kilka animacji Dreamworks), a chcę zacząć zbierać sensowne wydania rzeczy trykociarskich. Wiele tego obecnie nie mam, a teraz jak się pojawiają czasem fajne promocje na amazonie (lub dostrzeżone poprzez http://filmozercy.com/filmoskop/) to czasem waham się nad zakupami, bo nie mam pewności czy spełni to moje potrzeby (o których już wcześniej pisałem):
a) napisy polskie (zdarza się, że w wydaniach zagranicznych napisali, iż są i potwierdzam! SĄ! ale tylko na jednej z 3 płyt),
b) fajnie jakby były dodatki (inne niż komentarze), np. sceny niewykorzystane czy gagi z planu.

Zatem proszę Was o informację, co posiadacie i jak "wypasione" jest dane wydanie.

U siebie mam:

Strażnicy Galaktyki vol. 2
Dodatkowe materiały:
Reportaż z planu filmowego `Strażnicy Galaktyki vol. 2`
Teledysk `Guardians Inferno`
Gagi
Sceny Niewykorzystane
Komentarz Audio
Włącz film z wizjonerskim wstępem Jamesa Gunna

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (ultimate steelbook): 2 płyty BR - film w wersji kinowej (błeeeeh) oraz wersja rozszeżona.
Dodatkowe materiały:
Zjednoczenie najlepszych: Rzut oka na przyszłość śmiałych, nowych filmowych bohaterów z uniwersum DC.
Bogowie i ludzie: Spotkanie gigantów - Sprawiedliwość miesza się z zemstą, gdy dwaj ikoniczni bohaterowie ścierają się na ekranie po raz pierwszy w historii.
Wojowniczka, mit, cud: Poznaj korzenie, ewolucję i wpływ Wonder Woman z plemienia Amazonek na popkulturę kulturę popularną.
Projektując przyspieszenie: Nowy batmobile.A już za dzień odbieram trylogię z Kapitanem Ameryką.obecnie cena najlepsza tutaj: https://bonito.pl/k-210100098-trylogia-kapitan-ameryka

Dodatkowe materiały:

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Marvel - jedno ujęcie: Ciekawa rzecz spotkała nas przy młocie Thora
Reportaże
Sceny niewykorzystane
Zwiastuny.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Reportaże z planu
Niewykorzstane i rozszerzone sceny
Wpadki
Komentarz reżyserów.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Oglądaj film z komentarzem: Anthony i Joe Russo, Christopher Markus oraz Stephen McFeely
Materiały filmowe:
Razem zwyciężymy, podzieleni zginiemy - reportaż z planu filmowego Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Kapitan Ameryka: geneza wojny bohaterów
Iron Man: geneza wojny bohaterów
Otwórz swój umysł: Doctor Strange - zapowiedź
Sceny niewykorzystane i rozszerzone
Gagi.Zatem zachęcam do dodawania informacji od Was.

5
Komiksy amerykańskie / Green Hornet - Zielony Szerszeń
« dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 09:50:19 »
Zacznę może od tego, że przed Szerszeniem czytałem Cienia, którego postać jak i sama fabuła mnie nie wciągnęła... Wcześniej miałem tez okazję obejrzeć film z Szerszeniem, który dla mnie był bardziej komedyjką niż akcyjniakiem (film można sobie wieczorem puścić w piątek przy jakimś piffku).
Dlatego też zwlekałem z rozpoczęciem czytania samego Szerszenia i choć oba tomy leżały na półce aż przyjdzie ich czas to powiem krótko - historia tak mnie wciągnęła, że żal by było nie poznać dalszych losów wszystkich bohaterów.Kim jest Zielony Szerszeń?
Britt Reid, właściciela gazety Daily Sentinel, bogacz (ojciec posiadał kopalnię srebra, którą ten odziedziczył), ale w przeciwieństwie do Bruce'a Wayna, bo pewnie takie skojarzenie się Wam nasunie, nie jest pyszałkiem i playboyem szastającym pieniądze na lewo i prawo (czy jak kto woli określenie "ekscentrycznym filantropem"). Aby walczyć z przestępczością przywdział strój Szerszenia, anty-bohatera, działającego na granicy prawa (ale ma rozterki i zastanawia się, gdzie jest ta granica, której nie może przekroczyć). Jest inteligentny, brutalny, sieje postrach wśród zwykłych obywateli, ale też wśród przestępców, wchodzi z buta wszędzie tam, gdzie go nie chcą. Ściga go policja, a także FBI. By osiągnąć swój cel wykorzystuje zgromadzone bogactwo (np. na łapówki dla gliniarzy).  A robi to wszystko po to, by dostać się na szczyt przestępczej władzy, by w końcu zniszczyć zorganizowaną przestępczość.
W jego walce pomaga mu Kato. Władający wschodnimi sztukami walki pochodzenia azjatyckiego młodzieniec.

Jak dotychczas Planeta Komiksów wydała dwa zbiorcze tomy komiksów z Zielonym Szerszeniem zbierające zeszyty #1-#13. Za scenariusz odpowiada Mark Waid, którego chyba przedstawiać nie trzeba. Komiks narysowali Daniel Indro oraz Ronilson Freire, których kreska jest bardzo realistyczna, a odpowiednie sceny są tak skadrowane, że normalnie czuć akcję. No i według mnie oddają ducha czasu, w którym dzieje się akcja komiksów (rok 1941). Scenariusz jest bardzo spójny i rzeczywiście trzeba zapoznać się z wydanymi u nas dwoma tomami, by zamknąć główną historię. Ale i tak pozostaje niedosyt związany z wątkami jakie zostają rozpoczęte pod koniec tomu 2.

Sam jestem bardzo zaskoczony tym, że komiks tak bardzo mi się spodobał. Jest on znacznie lepszy od historii prezentowanych ostatnimi czasy przez DC w seriach z Gackiem (no, ciężko jest mi tu nie porównać tych dwóch postaci, choć Szerszeń to jednak trochę inny typ bohatera). Jeśli zastanawiasz się nad dobrym komiksem z wątkami kryminalno-detektywistycznymi (no, trochę klimat detektywistyczny tu czuć) to nie zastanawiają się nad tym tytułem, tylko go BIERZ! :) Nie zawiedziesz się.

Wydawca obecnie niestety nie planuje pociągnąć dalej tej serii, ale nie twierdzi, że definitywnie mówi w tym temacie "NIE". Byłbym bardzo zasmucony, gdybym jednak nie zobaczyłbym kolejnych przygód tej postaci w języku polskim. Z drugiej strony język angielski jako tako się zna, więc może sięgnę po wydanie oryginalne?

Dla osób, które wahały się z zakupem dodam, że zarówno na stronie wydawcy jak i w sklepie gildii dostępne są obie części z fajnym rabatem:
http://planetakomiksow.pl/product/green-hornet-zielony-szerszen-pakiet-12-komplet/
https://www.gildia.pl/komiksy/382829-green-hornet-zielony-szerszen-pakiet-tomy-1-2

6
Komiksy polskie / Biały Orzeł
« dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 10:01:49 »
Czas upływa i niestety polskie tytuły często mają ogromne przerwy między kolejnymi zeszytami.
I tutaj jest tak samo.

Po wielu miesiącach oczekiwań na scenę ma wrócić Biały Orzeł w 13. zeszycie swoich przygód.
Biały Orzeł to komiks superhero (taki trochę pomieszany Batman z Kapitanem Ameryką) dziejący się w realiach naszego kraju. Bracia Kmiołek (scenariusz, rysunki) chcąc czerpać z polskiej tradycji sięgnęli m.in. po postać warszawskiej Syreny, która stała się towarzyszem broni dla tytułowego bohatera.
Swoje epizody w roli rysowniczki serii miała również Anna Helena Szymborska. Ale wg mnie Adam Kmiołek nie powinien ustępować pola i samemu robić tę serią (AHSz może pozostać przy okładkach).


7
Komiksy polskie / Wydawnictwo Sol Invictus
« dnia: Cz, 07 Luty 2019, 12:46:41 »
Kilka lat temu (bodajże w 2014 r.) na rynek wydawniczy weszło Wydawnictwo Sol Invictus.
Skupili się na wydawaniu komiksowych zeszytówek. Komiksy przez nich wydawane to zarówno polskie superhero, jak również rzeczy z dużą ilością akcji, fantasy z dużą dawką humoru, czy też w klimacie kryminalnego thrilleru.

Wydają takie tytuły jak:
  • Lis
  • Incognito: Niesamowity przypadek Pawła K.
  • Ani Chybi Magia
  • Zgroza
  • Exclamation
  • Dinomanta
Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu seria Zgroza (brutalność i mrok), chociaż Ani Chybi Magia (humor), Lis, czy Incognito: Niesamowity przypadek Pawła K. (polscy superhero) też są bardzo dobrymi, równymi seriami.

Strony: [1]