Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 217
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Egmont 2019 Dawno już tak nie miałem, ale nie biorę niczego z zapowiedzi luty/marzec. Wewnętrzny zbieracz się smuci. Portfel się cieszy. Będzie więcej czasu na kurzące się zaległości.
Nd, 03 Luty 2019, 21:27:24
1
Odp: Non Stop Comics Link: https://www.cbr.com/paper-girls-ending/

Tak będzie tylko 6 tomów, też nie lubię przedłużania serii na siłę po sukcesie. A Paper Gilrs jakiś tam odniosło. Vaughn miał widocznie jakiś plan z góry założony i go się trzymał, więc brawo dla autora. Jednak końcówka jednej serii sprawi, że będzie się można pochylić nad innymi tytułami z katalogu NSC, tytułów do czytania więc nie zabraknie.

Nd, 03 Luty 2019, 22:33:03
1
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy Obrodziło Lemire'em. Sam wszedłem w pierwsze 6 serii wymienionych przez JanT. Nie jestem jakimś wymagającym czytelnikiem. Jednak nie wszystko mi podchodzi. Lemire'a biorę w ciemno, o ile nie jest to superhero. Wtedy staram się sprawdzić dany tytuł, chociaż odrobinę, bo na co dzień nie czytuję SH. Czarny Młot mi podszedł. Bloodshot mniej, ale nie ma tragedii.
Pn, 04 Luty 2019, 15:05:19
1
Odp: Jeff Lemire i jego komiksy Ja Wam jednak powiem, że tytułujmy tematy normalnie, żeby łatwo można było je wzrokowo ogarniać na liście tematów. "Alan Moore", a nie "Bóg Komiksu Alan Moore", "Neil Gaiman", a nie Neil Gaiman i jego piaskownica", "Jeff Lemire", a nie "Jeff Lemire i jego komiksy", bo wiadomo, że to temat o jego komiksach, a nie o jego życiu prywatnym czy coś.  ;)
Tak samo komiksy. "Blacksad", a nie "Blacksad - komiks genialny", "Asteriks", a nie "Przygody dwoch Galow - Asteriksa i Obeliksa" jak na Gildii. :D

Wt, 05 Luty 2019, 09:34:20
1
Scenopisarstwo, edycja i krytyka .
Wt, 05 Luty 2019, 23:37:42
1
kolekcja smutnego drona :D W ramach przeprowadzki na nowe forum nie mogłem sobie odmówić zaprezentowania mojej kolekcji. Komiksy są raczej poupychane gdzie popadnie bez żadnego systemu, z układaniem czekam na zakup trzeciego regału który w tym momencie jest już właściwie koniecznością. Wszystkie komiksy znajdujące się na półkach przeczytałem i zdecydowałem że zostają w mojej kolekcji, komiksy ze zdjęcia ze stołu dopiero czekają na swoją kolej.
Kolekcja ma około 5 lat, zbieranie zacząłem od kupienia watchmenów (aktualnie pożyczeni ;) ) ponieważ bardzo spodobał mi się film Snydera, potem jakoś poszło :P. Od ostatnich 2 lat jakieś 70 prc komiksów kupuje w oryginale, znacznie przyjemniej czyta mi się nie będąc zdanym na umiejętności tłumacza :P ,
Element kolekcji do którego mam największy sentyment to zdecydowanie komplet usagiego. Pierwsze tomy dostałem będąc jeszcze dzieckiem, i pomimo dłuższej przerwy z komiksami po tym okresie była to lektura która bardzo silnie ukształtowała mój gust.

Z chęcią odpowiem na pytania i podzielę się opinią o dowolnym komiksie ze zdjęć jeżeli ktoś ma taką potrzebę :)
Śr, 06 Luty 2019, 16:37:14
1
Odp: Studio Lain jol ;)
Śr, 06 Luty 2019, 21:09:19
1
Odp: Kurc Dla mnie Kurc już dawno zostawił w tyle Taurusa.
W tej chwili jest to jedno z wydawnictw, na którego zapowiedzi czekam szczególnie. Biorę od nich wszystko, co europejskie. Ostatni Bernard Prince to dla mnie mistrzostwo - stara szkoła narracji, gdzie na 44 planszach autorzy mieszczą kompleksową historię z postaciami drugiego planu, scenami równoległymi, wieloma lokacjami. Człowiek przechodzi te 44 plansze i ma wrażenie, że doświadczył całościowej, wyczerpującej opowieści.


Oczywiście możemy to roztrząsać: ilość kadrów, kupa tekstu w dialogach itd. Ale to nie nudzi - przynajmniej nie w Bernardzie Prince. Stara szkoła, która powinna być obowiązkowa dla obecnych autorów, którzy potrzebują 56 czy więcej plansz, dla których pojedynek musi trwać kilka stron, niczym w mandze.


Dlatego doceniam takich mistrzów jak Van Hamme, którzy potrafią konstruować historie wg tego wzorca.


Wspaniałe czasy sztuki komiksowej i Kurc nam je serwuje.


Dodatkowo zawsze kapitalnie wydane, świetny papier.

Cz, 07 Luty 2019, 09:47:46
1
Odp: Elemental Przecież pisałem o tym w poście otwierającym ten topik, stąd w ogóle rozmowa o tym tytule ;)
Pt, 08 Luty 2019, 00:07:19
1
Odp: Usagi Yojimbo
To już nic nie rozumiem. Skąd informacje, że Egmont wydaje od 8 tomu Usagiego?

W zapowiedzi Mateusza jest wyraźnie napisane:

Usagi Yojimbo. Usagi. Tom 1
Usagi Yojimbo. Usagi. Tom 2

Tom 1 to tom 8? O co chodzi?
Bo Usagi miał w USA dwóch wydawców. Pierwsze siedem jest z Fantagraphics, a pozostałe z Dark Horse`a. I pierwsze wydanie w Polsce ukazało się nakładem dwóch wydawnictw. Pierwsze siedem Mandragora, później Egmont. Egmont znany jest z tego, że kłamie i nie pisze o innych wydawnictwach, więc np. w zapowiedzi swojej książki o Hildzie Folk napisał, że serial jest na podstawie tej książki, choć Hilda Folk to komiksy wydawane u nas przez Centralę i serial jest na ich podstawie, a nie jakiejś tam książki. I Egmont nigdy nie miał też za grosz przyzwoitości, żeby wspomnieć, że wydawane przez nich tomiki Usagiego to niepełna seria. Choć po latach sam wydał dwa pierwsze tomy serii, które wcześniej wyszły nakładem Mandry, to widać nadal będzie leciał w kulki z najnowszym wydaniem i nie wspomni o tym, że tak naprawdę pominęli 7 tomów, bo widocznie podpisali papiery z Dark Horsem na ich tomy, a tych z Fanty na razie nie będzie. Co mnie nieco dziwi, bo sami wcześniej 1 i 2 z Fanty wydali. Więksi wydawcy książkowi lubią nie pisać o tym, że jakieś inne wydawnictwo coś tam wydało tego samego autora, a tutaj mamy przykład, że inne wydawnictwo wydało pierwsze siedem tomów tej samej serii, a numeracja idzie od 1. Zobaczymy czy wspomną o tym w samym komiksie, na okładce czy tam w jakimś wstępie.

Pt, 08 Luty 2019, 12:19:32
1