Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - zerodwatrzy

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14
31
Czyli DC odkryło w końcu sposób na regularne wydawanie omnibusów - cięcie kosztów przy projektach okładek xD

32
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Wt, 25 Lipiec 2023, 11:22:34 »


https://www.komiksydisneya.pl/2023/07/gigant-poleca-extra-2023-06-disney-100.html

Zapowiedź niby ciekawa, ale kompletnie mi się to nie podoba. Sam fakt, że kreska całkiem inna mi nie przeszkadza, ale te rysunki w ogóle do mnie nie trafiają.

Każdy z 8 komiksów ma zupełnie inny styl, twórcy dostali pole do popisu w reinterpretacjach klasycznych kreskówek, ale osadzonych 100 lat w przyszłości. Czytałem sporą część tych historii, bo wychodzą na bieżąco w Topolino i żadna mnie nie zawiodła. Warto dać szansę, w temacie eksperymentalnych komiksów Disneya to jest półka wyżej od większości Glenatów.

33
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 12:10:50 »


Na przykład "Król Sknerus Pierwszy" albo "Skarbnica wiedzy".

Skarbnica (na równi z Zaginionymi mapami Kolumba) to dla mnie najlepszy komiks Rosy. Najśmieszniejszy, z genialnym researchem (w czasach przedinternetowych!), no i sama tematyka - czytałem ten komiks kilkadziesiąt razy i za każdym razem jest tak samo doskonały. Z tego co kojarzę, to też ulubiony komiks Rosy radefa.

Polecam też zainteresować się komiksami Marco Nucciego, który w swoich historiach prezentuje podobną miłość do komiksów ze swojej młodości jak Rosa, a nie ogranicza się do Barksa. Szczególnie seria z przywróceniem godności Fantomenowi jest świetna. Czytam Topolino na bieżąco i każdy jego komiks to prawdziwa uczta (niestety od prawie pół roku głoduję, bo nic spod jego pióra nie wyszło - oby szykował coś dużego).

34
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pt, 30 Czerwiec 2023, 13:02:35 »


Niektóre twoje propozycje "Co wydać" w ogóle pomijają dorobek Gigantów i tego co już w nich wyszło. Ewentualne zbiory Kwantomasa czy DoubleDucka byłyby spora powtórką z rozrywki. A wszystko dlatego, że nie masz wszystkich Gigantów. Co przy twojej miłości do Kaczek jest dla mnie dziwne. Ja staram się zbierać to co już jest a dopiero potem chcieć kolejnych tytułów. Mi wystarczyło, że Kolekcja Barksa i Rosy to bardzo dużo zdublowanych komiksów. Jeśli chodzi o przyszłe projekty, wolałbym inną ich konstrukcję.
Nie dość, że sam nie rozumiesz, jak bezdennie głupie jest patrzenie pod względem "dubli" (czyli komiksów, które w komplecie ma jakiś drobny odsetek czytelników), to jeszcze próbujesz przenieść ten tok myślenia na wszystkich innych xD Warto wydać nie jest obmyślane pod kątem "to właśnie bym chciał w mojej kolekcji, potencjalne wyniki sprzedażowe - nieistotne, zwykły czytelnik - nieistotny, liczę się ja, ja i JA", tylko dokładnie analizowane. Zarówno Kwantomas i Doubleduck to serie wydawane od kilkunastu lat, porozrzucane po dziesiątkach archiwalnych gigantów, a I TAK NIE MAMY W POLSCE CAŁOŚCI TYCH SERII, co wynika ze zmniejszenia częstotliwości gigantów. Jeśli ktoś chce zebrać "całość" to czekają go długie i coraz droższe poszukiwania, a zwykły czytelnik trafiający na 31 komiks w serii będzie po prostu zagubiony. Nie mówiąc o niescislosciach tłumaczeniowych w Kwantomasie, które zdecydowanie trzeba by poprawić. Warto wydać zakłada też konieczność istnienia zagranicznego wydania, które będzie można skopiować 1:1 (bo nikt nie wierzy, że Egmont zlepi coś samodzielnie), co jeszcze bardziej odróżnia ją od twojej listy nierealnych życzeń.

35
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 28 Czerwiec 2023, 20:35:36 »
No o to mi chodzi. Jest multum komiksów Vicara, to czemu miałbym kupować ponownie te, które mam już na miękko wydane? Jakieś jego prace niepublikowane jeszcze w Polsce chyba są i dałoby się z nich zebrać odrębne albumy.
Większość rzeczy z jego najlepszego okresu już wyszło w KD, kolekcja w twoim kształcie pomijałaby najlepsze rzeczy na rzecz kompleciarstwa średnich i słabych. Plus seria, która mogłaby się wybić głównie przez bycie nostalgia baitem, pozbawiona historii, do których czytelnicy tę nostalgię czują? Chybiony pomysł.

PKNA jest niezbędne na tym etapie renesansu komiksów Disneya, a ciekawym pomysłem wydaje mi się też skopiowanie 1:1 (poza dublowym tomem 1) tej hiszpańskiej serii, o której przyszłość jestem spokojny, bo od razu widać, że zarządza nią ktoś kompetentny.
https://inducks.org/publication.php?c=es%2FDISL

Mamy całą sagę La spada di ghiaccio, wraz ze stworzonym po latach sequelem. Mój ulubiony komiks De Vity, całkowicie odmieniający i definiujący postać Goofiego na kolejne dekady.
Mamy początki Superkwęka - czyste złoto będące pastiszem fumetti neri, a nie superbohaterszczyzny. Superkwęk jako inteligentny mściciel odpłacający się za krzywdy wyrządzone Donaldowi, czarny humor, Goguś i Kwakerfeller bez spiłowanego wytycznymi Disneya charakteru - dla mnie stoi to znacznie wyżej od Życia i czasów, ale jestem dziwny ;) W zapowiedzianych tomach jeszcze Messer Papero, którego nie miałem okazji czytać, ale jest ze złotego okresu Carpiego, a to dobra marka.

36
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« dnia: Pn, 24 Kwiecień 2023, 23:30:03 »
Pierwszy tom Baltimore jest genialny (drugiego nie miałem okazji czytać, ale słyszałem że poziom już spada). Przy żadnym innym komiksie z Mignolaverse nie bawiłem się tak dobrze.

37
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 19 Kwiecień 2023, 13:54:54 »
Gdzie Gervasio pisze o fantastycznych gadżetach Superkwęka? To jest powrót do Superkwęka mściciela, są rzeczy z komiksów Martiny, czasem jakiś prosty gadżet (zmiana lakieru 313 w Paperiniklandzie) albo coś, co jest niezbędne dla fabuły. W komiksach o Superkweku-superbohaterze zawsze mnie kłuło to, że zawsze ma przy sobie milion gadżetów zachowując przy tym pełną mobilność, u Gervasio jest normalna ilość gadżetów a nie jak jakieś nielimitowane eq w jakiejś grze.

W temacie komiksu z Gogusiem - główną rolę gra tu klimat i uczłowieczenie tej postaci. Nawet jeśli ten wątek już się pojawiał, to nadal traktowano go tam jak jednowymiarową postać. Nucci pokazał perspektywę Gogusia i tym kupił fanów, a zachwycające rysunki Zanchiego (którego pewnie niedługo wyrwie jakieś lepiej płacące wydawnictwo) tylko pomogły. Generalnie za kadencji Bertaniego większą uwagę przywiązuje się do głębi postaci, które przez lata były niezmienne i, jak w przypadku Gogusia, płytkie. Rozumiem, że może się to mniej podobać, ja jestem fanem tego kierunku i dzięki temu czekam na numer Topolino co środę jak kiedyś na KD. Polecam czekać na Gli Evaporati, 162 strony zachwycającego postapo, gdzie twórcom udało się wyeksponować między innymi Minnie i Horacego nie pisząc ich przy tym out of character, co jest bardzo rzadkie.

Nie zauważyłem różnicy w druku między tym tomem a tymi sprzed kilku lat, mozesz wrzucić jakieś porównanie?

38
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Nd, 16 Kwiecień 2023, 12:46:18 »



Fragmentaryzacja jest najgorsza. To nie jest komiks, tylko zlepek starych stron. I wiem, że o to chodziło, ale czemu się nie pokuszono o odtworzenie brakującego materiału, lub zastąpienie go własną twórczością?

Jakie odtworzenie brakującego materiału, jakie zastąpienie go własną twórczością? xD Przecież cały komiks został napisany i stworzony właśnie w takiej formie jaką masz w albumie. Nie mów, że uwierzyłeś w to, że to odzyskane plansze z jakiejś starej serii xD

39
Komiksy amerykańskie / Odp: Restart Marvel (Marvel Fresh Start) - Egmont 2021
« dnia: So, 15 Kwiecień 2023, 21:07:40 »
bez tieinow Bendisa z serii Avengersowych i całej podbudowy to totalnie nie warto moim zdaniem.

40
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pn, 03 Kwiecień 2023, 23:27:50 »
@Bazyliszek normalność to 13 gigantów rocznie, dziwi mnie że nie korzystasz z takiej opcji do dowalenia Egmontowi za pomijanie jednego tomu rocznie w latach 98-05 ;)

Raczej bym nie kupował, poza Barksem (który jest jednolicie i kompletnie wydany w kolekcji) to są duńskie komiksy, które są co najwyżej dobre, a nie mam do nich sentymentu. Z katalogiem wstecznym i żerowaniem na nostalgii wolałbym rozwiązanie fińskie - coś jak akuankka.fi, gdzie za miesięczna opłatę ma się dostęp do wszystkich archiwalnych wydań w wersji elektronicznej. Tam są jeszcze giganty, u nas ograniczylbym się do KD na start i resztę dodał ewentualnie po zbadaniu rynku.

41
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: So, 01 Kwiecień 2023, 02:16:34 »
Pokaż który kadr (nie mam jeszcze tego tomu) to sprawdzę w oryginale.

42
Dział ogólny / Odp: Egmont 2023
« dnia: So, 25 Marzec 2023, 21:38:35 »
Aha, bo to tylko ja głośno pisałem żeby wydać to lub tamto. Albo tylko mi przeszkadzałają duble w superhero czy MG i Mamutach.
Tylko ze TK nie miał wpływu na duble w MGG i Mamutach, to dział prasowy.

43
Dział ogólny / Odp: Niepopularne opinie komiksowe
« dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 13:22:47 »
Nie dałoby się wydzielić tematu "Niepopularne opinie komiksowe - dyskusja" tak żeby tu były tylko te opinie? Bardzo chciałem się z takimi zapoznać, a zamiast tego ta sama dyskusja co milion razy wcześniej w innych tematach.

44
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: 8azyliszek - kolekcja
« dnia: Cz, 23 Marzec 2023, 03:29:04 »


@UP
A masz te pierwsze 40 MG? Wg mnie nie warto, bo mają te duble. Plus stare, brzydkie, źle pokolorowane komiksy z lat 50-tych. I jak się czyta hurtem komiksy na jeden temat to ja się szybko męczę. Mam trochę pierwszych MegaGiga jak widać na powyższym zdjęciu. Coś się poszuka po mieście i się zobaczy. Np taki Koszmar z Ulicy Kaczej trafiłem za 10 zł na Olimpii. Niestety to rzadko się teraz trafia. Kaczki znikły też z booklandów a jedno stoisko z przecenioną prasą to mi zamknięto.

Z dublami bzdury gadasz - liczac tomy 1-40 mamy 18,5 tysiąca stron i niecałe 4 stron dubli - niecałe 22% dubli, całkowicie standardowa ilość. Wszystko poniżej 1/3 tomu to bardzo dobry wynik.

A dla całkowitych purystów reprintowych jest opcja zatrzymania się na tomie 32 i tam chyba stawiał kiedys granicę radef. 14,5 tysiąca stron,  2,4 tysiąca stron dubli, 6 tomów bez dubli. Wychodzi 16,5% dubli, 1/6 tomu średnio.

A warto, bo są to głównie komiksy z lat 80 i 90, czyli złotych czasów Topolino, a u nas nie wydawano wtedy giganta/wydawano w niepełnym wymiarze. Tych zolto-niebiesko-rozowych kolorowań z lat 60 i początku 70 (bo komiksów włoskich z 50 to u nas wyszło 16, z czego 11 lub 12 z nowym kolorowaniem) poza tomem o dzikim zachodzie nie ma zbyt wielu, sam traktuję je jako zdecydowany minus.

I tak, mam je oczywiście. Miałem komplet wszystkiego gigantowego, ale wypalenie kolekcjonerskie (po zebraniu wszystkiego już nie czułem aż takiej radości z kolekcji) połączone z brakiem miejsca i możliwością czytania włoskich komiksów w oryginale sprawiły, że sprzedałem większość tomów, a poza swoimi pierwszymi rocznikami gigantów, do których miałem największy sentyment, zostawiłem sobie MegaGiga 1-40.

45
Dział ogólny / Odp: 10/10 czyli komiksowa perfekcja
« dnia: Śr, 22 Marzec 2023, 12:38:56 »
Asteriks legionista - za bycie doskonałym komiksem humorystycznym i najlepszym tomem Asteriksa

Doom patrol Morrisona - najprzystepniejszy z odjazdów Morrisona, nie nudzący nawet przez sekundę, po prostu nie da się od tego oderwać

Skarbnica wiedzy Dona Rosy - jako jedyny komiks Rosy zachowuje u mnie świeżość przy kolejnych czytaniach, za każdym razem czuję się jakbym czytał go po raz pierwszy

Zio Paperone e il terzo Nilo (u nas jako Zimna woda złota doda) Corteggiani/Cavazzano - modelowy włoski komiks z kaczkami, wszystkie elementy w idealnej proporcji i Cavazzano w szczytowej formie

Corto Maltese (czytałem dopiero 5 tomów, ale wszystkie były 10/10) - jeden z komiksów, który po prostu "wciąga" w swój świat i czytania go nie mogę porównać do niczego innego

Ice cream man - jedyny horrorowy komiks, który potrafił naprawdę wywołać u mnie strach, za to należy się 10

Golden age z Berserka - Berserk to dla mnie manga doskonała, a Golden age podobał mi się najbardziej

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14