Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Damian788

Strony: 1 [2]
16
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Cz, 25 Czerwiec 2020, 17:42:19 »
Cytuj
Te komiksy z lat 60-tych to wszystkie się zestarzały i ciężko jest cokolwiek teraz czytać. Dlatego większość serii wydają runami autorów bo tak się też dobrze czyta.

Dlatego ja jestem za restartami takimi jak zrobili w marvel ultimate. Zacząłem czytać spidera, trochę x man i Ultimates, i to jest piękne jak wszystko jest  ze sobą zgrane i połączone, stanowi jedno uniwersum bez żadnych dziur fabularnych. W ogóle co 20 lat powinni robić restarty i pisać historie na nowo, bo ciężko żeby współczesny czytelnik odnalazł się w historiach które miały swoje początki 60 lat temu. Moje początki z komiksami zaczynały się od świata DC ale zauroczenie szybko minęło bo człowiek zdaje sobie sprawę że wybierając jakieś pojedyncze serie nigdy nie poczuje klimatu całości. Co z tego że poczytałem orginy batmana supermana, wonder woman, green arrowa i flasha i green latern jak później okazuje się że czytam historię tych samych postaci które są zupełnie inne, mają innych znajomych i w innych okolicznościach się poznali.

Już ktoś mi pisał na tym forum że komiksy amerykańskie to nie manga i chyba mi się coś pomyliło i nie będzie jak w Naruto. A jednak w Spider Manie Ultimate tak jest. Strzelam w ciemno że całe uniwersum kinowe było wzorowane na wersji Ultimate. Mamy tam dużo podobieństw. Nawet Nick Fury wygląda podobnie jak Samuel L'Jackson. Był to powód dla którego dostał tę rolę bo początkowo chciał ich oskarżyć o posłużenie się jego wizerunkiem bez jego zgody. Kiedyś przyjdzie czas że przerobie całe uniwersum ultimate(tzn rozdziały dostępne po Polsku) i będę chciał zacząć marvela z klasycznej linii, ale szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć. 

17
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Wt, 23 Czerwiec 2020, 10:52:39 »
Cytuj
(..)
Cytuj
Ale jak bogata władczyni europejskiego kraju chce ci dać kilkadziesiąt tysięcy dolców, za pomoc w czymś dobrym, to nie wzięcie takiego podziękowania, to już zwykłe frajerstwo.
...w tamtych czasach nazywane bezinteresownością lub cnotą, które tak istotnie próbowano propagować wśród czytelników. W końcu sławne motto wuja Bena też można by wziąć za naiwność.

Różnica pomiędzy tamtymi czasami a tymi jest taka że ludzie byli źli, ale takie cechy jak bezinteresowność i cnota były szanowane przez niektórych i podziwiane,a teraz ludzie są źli a nawet ci co się uważają za dobrych  śmieją się z takich cech. Sam nie jestem jakimś Pisowcem czy czymś ale jeszcze z 20 lat temu wiara była uważana za standard w ludzkim życiu, a teraz jest uważana za zabobon z którego wszyscy drwią. Nawet wśród kinematografii zło dużo bardziej przemawia do nas niż dobro. Bardziej jaramy się jakimiś antagonistami ze skłonnościami psychopatycznymi niż dobrodusznymi bohaterami. Nie oceniam bo sam tak mam tylko chciałem zwrócić uwagę na fakt. W ostatnim czasie najgłośniejszymi filmami z uniwersum komiksowego były filmy "Joker" i "Ptaki Nocy: Fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn".  Wynika to też trochę ze zmęczenia materiału. W sensie superbohater postępuje szlachetnie wszystkim się zaczęło nudzić ale na pewno taki stan rzeczy ma wpływ na kolejne pokolenia i w pewnym stopniu kształtuje ludzki charakter.

18
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 22:55:42 »
Chodzi mi o te rysunki z pierwszych stron "the amazing spider man "Czyli rysunki Steve Ditko . Zobaczyłem pierwsze strony i stwierdziłem że nie chce tego czytać bo jest brzydkie, a i klimat też mi nie pod pasował jakoś, już po pierwszych stronach mnie odrzucało. Po prostu pewna epoka minęła i niektóre rzeczy robią się już za stare. Jeżeli ktoś zaczyna czytać komiksy i chciałby czytać od początku to ultimate jest najlepszą opcją ponieważ  stworzyli od nowa uniwersum z orginami postaci napisanymi na nowo. Powiedzmy że zacząłbym teraz Spidermana od marvel now, albo nawet tego z TM semic. Czytałem że Spiderman z TM semic jest już po ślubie z MJ a ja nie lubię zaczynać historii od środka. Musiałbym zacząć od komiksów z lat 60 a dla mnie są one paskudne przestarzałe i nudne bez względu na to, co kto inny o tym myśli.

19
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Pn, 22 Czerwiec 2020, 14:36:09 »
Witam, po mimo tego że jestem starszym czytelnikiem przemówił do mnie wspomniany wcześniej spider-man ultimate. Raz że mam słabość do klimatów szkolnych, zawsze lubiłem ten wątek ukrywania mocy przed kolegami ze szkoły, ale najlepsze jest to że wszystkie rozdziały od początku do końca stanowią wspólną historię od ugryzienia przez pająka do pierwszych walk z super złoczyńcami.  Dlatego jest to najlepsze uniwersum do rozpoczęcia przygód spider mana bo nie oszukujmy się kto by chciał  przeglądać te paskudne rysunki z lat 60?

20
nie no year one czytam wszystkie jak na razie. Z orginów tych popularnych postaci zostało mi tylko do przeczytania :green latern, teen titans i liga sprawiedliwości. Czyli rozumiem że jakbym chciał poznać całą historię to musiałbym zacząć czytać batmana od 1939 roku a tytuły po polsku można policzyć na palcach jednej ręki. Kiedyś natknąłem się na orgin supermana z lat 50 chyba . Komiks był tak szpetny że nie chciało mi się tego czytać.   

21
Wiecie co największy problem mam z batmanem."człowiek który się śmieje" fajnie przedstawił pierwszą walkę z jokerem. Potem czytam Długie Halloween gdzie występuje już masa super złoczyńców a gdzie komiksy o pierwszych spotkaniach z :
człowiekiem zagadką
trującym bluszczem
pingwinem
i wielu innych.
To jest mój największy problem. Kryzys na nieskończonych ziemiach miał wszystko wyzerować a tym czasem wszystkie komiksy z batmanem zakładają że większość złoczyńców batman już zna.

22
Zapraszam nam moją stronę o chronologii Marvela i DC:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/

Oprócz chronologii masz tam poradniki "Jak zacząć czytać" - tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje od czego najlepiej zacząć czytać komiksy o danej postaci.

Jest też topka najlepszych komiksów na start (wybierz stąd komiksy DC i masz idealną listę na początek:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/komiksowa-topka-najlepsze-komiksy-na-start/

No ja właśnie zacząłem czytać z tej strony z chronologią ale tego jest tyle, że zanim dojdę do new 52 to 10 lat minie  :). Być może powybieram coś z tej drugiej opcji. 

Albo Damian (całkiem najlepiej) się w ogóle nie przejmuj jakimiś tam pełnymi historiami i chronologią, tylko czytaj, co ci się podoba, po prostu dobre tytuły. Dotyczy szczególnie Batmana.

Jest to jakieś wyjście ale musiałbym przynajmniej oddzielić te historie żeby zacząć te przed flashpointem wszystkie ciekawe jakie są. Potem przeczytać flashpoint i dopiero te nowsze .

Podziękować, pomieszanie z poplątaniem ten Marvel.

Tak samo jak i DC.  :)

Tak btw dobra robota z tą stroną. Bez tego to już w ogóle człowiek by się nie połapał o co chodzi.

23
Chyba faktycznie będę leciał po kolei z komiksami 1986+ zaczynając od genez każdej postaci. Sporo jest przetłumaczone na pl. Angielski to niestety moja pięta achillesowa a czytanie komiksów ma mi sprawiać przyjemność a nie żebym się męczył. Według mnie puki co najbardziej sensownym zbiorem jest superman od TM Semic. Przeczytałem pierwsze 5 zeszytów i stanowią spójną całość. Z batmanem od TM Semic to jest jakaś tragedia, tam nie ma żadnej chronologii. Może napiszę co już przeczytałem, bo wbrew pozorom jest tego sporo ale głownie stare komiksy bo nowe do mnie nie docierają.

Batman: "rok pierwszy"
"Batman: Świt mrocznego księżyca"(przekartkowałem i trochę przetłumaczyłem z angielskiego ale się strasznie męczyłem więc ostatni raz po angielsku)
Batman: Człowiek, który się śmieje
Batman: Długie Halloween

Superman:Tm Semic 1-5
Superman: Odyseja
Aquaman: Rok Pierwszy (to było zupełnie bez sensu nic nie rozumiałem nic nie pasowało, 3 epoki czasowe ,spotkanie z supermanem bez sensu)

Wonder Woman: Bogowie i śmiertelnicy
Wonder Woman: Chwile
Wonder Woman: Necropolis

Green Arrow: Rok Pierwszy

W między czasie chciałem spróbować nowej serii dlatego zacząłem:
Batman Tom 4: Rok Zero – Tajemnicze miasto( zacząłem czytać bo chronologicznie jest to pierwsze ale to było całkowicie inne niż się spodziewałem nie czułem się jakbym czytał genezę batmana tylko wyrwaną z kontekstu historię, a flashpointu nie czytałem i wątpię żebym zrozumiał jak nawet jeszcze flasha nie czytałem)
i dałem sobie z tym spokój.

Tytuły bez nawiasu były w porządku i mi pasowały. Może teraz łatwiej wam będzie powiedzieć. Czy droga którą obrałem jest dobra ?

24
Komiksy amerykańskie / Komiksy z uniwersum DC co najlepiej czytać.
« dnia: Pt, 15 Maj 2020, 15:39:40 »
Witam
Od niedawna zacząłem się interesować się komiksami DC. Chciałem zacząć czytać każdą postać od początku żeby cała historia postaci, ligi sprawiedliwości i wydarzeń światowych stanowiła jedną spójną całość. Tylko mam z tym problem ponieważ niektóre komiksy z lat 90 są albo piekielnie drogie albo nigdy nie były wydawane albo nie ma ich w necie. Dlatego zastanawiam się czy najlepszym rozwiązaniem nie byłoby zacząć czytać komiksów  new52. Wtedy zacząłem czytać "batman rok zerowy ". Komiks rzekomo powinien być pierwszym według chronologii wydarzeń który miał miejsce po flashpointcie ale wydał mi się jakiś dziwny, nic z niego nie rozumiałem. Dlatego prosiłbym o pomoc w doradzeniu mi co czytać jako człowiek który nigdy nie miał styczności  z uniwersum od strony komiksów( tylko filmy,gry seriale) ale chciałbym żeby cała historia łącznie z crossoverami stanowiła spójną całość.   

Strony: 1 [2]