Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pikkier

Strony: [1]
1
Na luzie / Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« dnia: Pt, 17 Styczeń 2020, 06:35:23 »
He he najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że dział nazywa się "Na luzie" ;) a co poniektórym"inwestorom" luzu zupełnie brak ;D.

2
Na luzie / Odp: Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 07:01:54 »
Nie mam niestety konta na FB i raczej nie będę go zakładał. Mogę porobić lepszej jakości zdjęcia, ale to dopiero w weekend, bo jak widać po tym jednym zdjęciu dołączonym do mojego posta, przy żarówce to za dużo nie widać.

Nie wiem jakiego stanu co poniektórzy oczekują od używanych 30 letnich komiksów ? Dla mnie jak na ten wiek są one w bardzo dobrym stanie. Są kompletne, nie podarte, nie poplamione, owszem jest kilka numerów trochę sfatygowanych (głównie okładki) z czego dwie sztuki mają podklejone brzegi, ale to dosłownie może z 4 numery. Reszta jak na komiksy sprzed 30 lat wygląda bardzo dobrze. Trzeba pamiętać, że w latach 90 takie komiksy przechodziły przez wiele rąk, cały czas się je pożyczało, wymieniało itp.

Chyba zrobię tak jak napisała jedna z osób wypowiadających się w temacie, czyli wystawię od 1 zł. na allegro i zobaczymy czy jest to coś warte. Nie mam ciśnienia na ich sprzedaż, najwyżej z powrotem wrócą do pudła na kolejne lata.

P.S. kolega, który szuka argumentu "za" kupnem starych komiksów jest chyba młodej daty. Ludzie, których dzieciństwo przypadło na lata 80/90, w większości ma wielki sentyment do tamtych lat i wszystkiego co się wiązało z ich dzieciństwem. Ja np. do dziś wspominam posiadówki przy VHS-ach, pegasusach, zbieranie komiksów, wycieczki na BMX-ie itd. kompletnie inny świat, porównując do obecnego.

Wrzucam kilka fotek poszczególnych roczników/egzemplarzy, niestety tak jak napisałem zdjęcia robione nocą przy żarówce, więc ich jakość nie jest najlepsza.


3
Na luzie / Prośba o informacje i ewentualną wycenę komiksów
« dnia: Śr, 15 Styczeń 2020, 06:48:46 »
Witam, wszystkich szanownych forumowiczów. Konto na tym forum założyłem głównie z jednego powodu, a mianowicie chciałbym zapytać się Was o wycenę moich starych komiksów. Od lat nie siedzę już w tym temacie i obecnie nie mam zielonego pojęcia czy są one coś warte. 

Kiedyś za dzieciaka zbierałem komiksy głównie wydawnictwa TM-SEMIC takie jak Spiderman, Punisher, Batman itp. Miałem tego naprawdę pokaźna kolekcję, ale z biegiem lat część komiksów oddałem, część wymieniłem inne pogubiłem przy licznych przeprowadzkach itp. Ostatnio jednak sprzątając strych ze starych gratów trafiłem na dwa pudła swoich komiksów. Jest tam kilka Spidermanów, Batmanów innych komiksów oraz cała kolekcja Punishera od 1990 do 1997 r. Większość komiksów jest w bardzo dobrym stanie, może ze dwa posiadają klejone brzegi taśmą. 

I tu moje pytanie a zarazem prośba, ile realnie można liczyć za cały zestaw Punishera ? Domyślam się, że sprzedając na sztuki wyszłoby więcej, ale czy w ogóle jest obecnie popyt na takie komiksy i ktoś będzie zainteresowany zakupem ? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,Konrad


Strony: [1]