Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Posty polubione przez innych

Strony: [1] 2 3 ... 283
Wiadomości Liczba polubień
Odp: KBOOM
Wydanie Dark Horse z 2010 r., które zapewne będzie podstawą wydania KBOOM liczy 104 strony. Wg opisu:"The Magician and the Snake" powinien być częścią "Hellboy - Wydanie zbiorcze, tom 7: Hellboy w piekle" wydanego zresztą w zeszłym roku przez Egmont. Nie mam jednak tego wydania więc nie mogę tego potwierdzić.
Jest zawarty w wydaniu Egmontu, to jest zaledwie 6 stron.

Cz, 16 Styczeń 2020, 23:44:48
1
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu Jest już możliwość zamówienia drugiego tomu Prison Pitt
https://www.gildia.pl/komiksy/420977-prison-pit-ksiega-druga

Jak informuje wydawca na swojej stronie fb nakład znacznie limitowany w porównaniu do pierwszego tomu.

Wt, 21 Styczeń 2020, 14:12:46
1
Odp: Egmont 2020
Biały Rycerz
Komiks, który jest dostępny i stoi na półkach w empiku? Nie lepiej tytuły, których naprawdę brakuje?

Śr, 22 Styczeń 2020, 11:17:53
4
Odp: Spider-Man Death of Spider-Man Omnibus jest chyba jedynym zbiorczym papierowym wydaniem, który zbiera ten materiał. Liczę, że Egmont jakoś to ogarnie (podzieli lub wytnie to co powiedziałem) i wyda.

Co do kontynuacji, kiedy pałeczkę po Peterze przejmuje Miles to najlepiej iść chyba w Miles Morales: Ultimate Spider-Man Ultimate Collection. Wydane 3 części zbierają jego kompletną serię w świecie Ultimate z 2011 (coś koło 30 zeszytów) oraz mini serie Spider-Men, Cataclysm oraz drugą serię Miles Morales: Ultimate Spider-Man dziejącą się przed Secret Wars (12 zeszytów). Natomiast samo Secret Wars nie jest takie ważne wg mnie, wystarczy wiedzieć co się stało, że Miles od tego momentu jest częścią głównego uniwersum.

Ale to nie koniec, bo Bendis kontynuuję wątki w Spider-Man (vol.2) z 2016  (około 30 zeszytów) dziejącej się w głównej rzeczywistości po Secret Wars i zamyka całość mini serią Spider-Men II,
Spoiler: PokażUkryj
w której okazuje się, że świat Ultimate ostatecznie przetrwał.
Tylko, że to do tej pory zebrane jest w zwykłych TPB. Pewnie z czasem pojawi się jakiś Omnibus lub Ultimate Collection.

Cz, 23 Styczeń 2020, 18:01:52
1
Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
Jest jakiś dobry moment na przerwanie kupowania Marvel Now 2.0? (..) Jest tu jakiś event niedługo, który restartuje uniwersum i można bez bólu i cierpienia przerwać zakupy?
Secret Empire
A to Gold powinno polecieć na pierwszy ogień a nie nie Astonishing.
Nie, Astonishing X-men jest ważne w kontekście HoX/PoX Hickmana. Pozostałe serię nie mają znaczenia. Ani Gold, ani Blue, ani Red, ani zrestartowane Uncanny. Wszystko to jest zamiecione pod dywan.

So, 25 Styczeń 2020, 00:15:22
2
Odp: Listy do E. Tak się jarał, że nawet powiedział, że jest problem jak to zrobić, kiedy później zamiast rysowanych kadrów później są malowane? Jak powiedziałem skończyło się jak się skończyło.

Powiem tak miał możliwość wydania Księcia Nocy w zbiorczym i wydał jakieś dziwne składaki z numeracją, która teraz gryzie się kolejnymi częściami, które wychodzą, a u nas ich brak.

Nd, 26 Styczeń 2020, 19:08:45
1
Odp: DC Deluxe - Egmont wydali też Amerykańską Ligę Sprawiedliwości, zeszyty #1-7, które pisał podczas New 52
Pn, 27 Styczeń 2020, 16:16:32
1
Odp: Egmont 2020 Jedna osoba napisze, że Mister Miracle to próba zwiększenia popularności trzecioligowego bohatera, kolejny, że jest to pewna analiza stadium depresji, jeszcze inny, że jest tu opisany lęk przed macierzyństwem, a następny, że to komiks o wymowie antywojennej i ktoś pewnie jeszcze doda, że to hołd dla Jacka Kirbiego. Tym jest ten komiks, ale to tylko pewnie jedna z interpretacji, bo pewnie ktoś zaraz napiszę, że jeszcze jest tam coś więcej niż to co tu przytoczyłem.  ;)

Cz, 30 Styczeń 2020, 13:12:23
3
Odp: Egmont 2020
Podejrzewam, że to efekt przesytu tego typu rozwiązaniami fabularnymi. Bo wiadomo, że teraz bohater musi mieć depresje i usposobienie eskapistyczne zamiast pójść do pracy, wychować dziecko i ewentualnie zmierzyć sie z nieco mniej prozaicznymi wyzwaniami. W innym przypadku autor mógłby przecież nie trafić w gusta czytelników, którzy przejawiają właśnie tego typu usposobienie. A takich "modeli" wśród potencjalnych odbiorców, tak jak to zauważono kilka dni temu w innym temacie, może być obecnie całkiem sporo.
Chyba jednak nie czytałeś tego komiksu, skoro napisałeś coś takiego, albo nie tylko to ci umknęło, bo dla mnie ten komiks wcale nie jest prosty do interpretacji. Jeszcze raz napisze, wątek depresji to tylko jeden z wielu tematów i wg mnie z czas całkowicie ustępuję miejsca innym rzeczą..

Ale może pozostać przy swojej interpretacji, że to próba zwiększenia popularności trzecioligowego bohatera. Pewnie z powodu przesytu historiami super bohaterskimi. ;)

I tak jak po Batmanie mogę jechać bo to jest po prostu kupa. Tak Mister Miracle jest komiksem, który może trafić do szerszego odbiorcy pomimo otoczki super bohaterskiej. Przez zastosowane rozwiązania fabularne oraz wizualne jest bardziej strawny niż kolejne pranie się po mordach. Tylko jedyna wadą jaką ja widzę to, że osoby nie znające twórczości Kirbiego stracą sporo smaczków, które są w tym komiksie.

Cz, 30 Styczeń 2020, 14:35:30
1
Odp: Egmont 2020 Ta dyskusja mi przypomina jak to inni mówili o powtórkach z kolekcjach Hachette, a "kolega" Bazyl uparcie twierdził, że co z tego jak tych komiksów nie ma już na rynku, albo są za drogie. Identyczna sytuacja z komiksami z Kaczogrodu. Hm.... karma wróciła.  :)

Do kolegi "bazyla" nie wszyscy mają te wydania jakie posiadasz, więc nie wiem czemu jedziesz po kolekcji skoro ona jest nie dla ciebie, a dla innych. I jak widać, że kolekcja Barksa sprzedaje się dobrze, skoro pierwsze potrzebowały już dodruku, więc zdecydowanie jednak jest potrzebna nawet pomimo powtórzonych historii.

Nd, 02 Luty 2020, 12:06:20
1