Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Castiglione

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 322
46
Dział ogólny / Odp: Egmont 2025
« dnia: So, 08 Listopad 2025, 13:13:36 »
Jak są materiały, to i Egmont czasem sam coś składa, niedawno np. Shade'a.

47
Dział ogólny / Odp: Egmont 2025
« dnia: So, 08 Listopad 2025, 12:16:56 »
No i co z tego, że Marvel nie wydał? Taka Mucha wydała zbiorczaka Spectaculara DeMatteisa i Buscemy mimo, że nigdzie na świecie tego nikt nie wydał. Co za problem zebrać zeszyty do kupy (o ile są materiały oczywiście)
No jak pokazał ich tom, to jednak jest problem ;D

48
Dział ogólny / Odp: Egmont 2025
« dnia: So, 08 Listopad 2025, 11:06:51 »
Całe szczęcie, że idą dalej z Momokoversum! Mam nadzieję na więcej tytułów tej autorki w przyszłości (oczywiście Momoko dajemy na kredzie, a Punishery na offsecie) :)

49
Dział ogólny / Odp: Jakich komiksów nie czytam
« dnia: Pt, 07 Listopad 2025, 18:01:00 »
Klasyczny, wręcz podręcznikowy, przykład sofizmatu rozszerzenia, czyli pospolitego chochoła.
Tak, tak, a rad to polski wynalazek ;D

50
Dział ogólny / Odp: Jakich komiksów nie czytam
« dnia: Pt, 07 Listopad 2025, 16:42:52 »
Dziwna jest ta dyskusja. Jak ktoś uważa, że Ziemia jest płaska, to nie jest kwestia poszanowania innego zdania, tylko po prostu mijanie się z faktami. Podobnie komiks narysowany przez polskiego rysownika nie równa się komiks polski. "Dziewiąte wrota" to nie jest polski film, choć jak najbardziej film polskiego reżysera.

W ogóle autor wątku w jednym poście potrafi napisać, że nie czyta mang i żadnej nie posiada, ale ma i czytał całego Tanabe Gou...


Co do tematu - w sumie nie mam czegoś takiego, żebym z automatu coś odrzucał, że nigdy po to nie sięgnę, przynajmniej na teraz nic nie przychodzi mi do głowy. Ale na pewno jest sporo rodzajów komiksów, których nie czytam lub czytam w dosyć małych ilościach, głównie dlatego, że inne pozycje traktuję priorytetowo:
- na pewno nie interesują mnie komiksy napisane na kolanie, które stoją tylko ładnymi rysunkami
- odrzuca mnie kiczowata, plastikowa kreska typu superhero z lat 90. czy wczesnych 2000, ale również niektóre współczesne zniewieściałe rysunki
- komiks dziecięcy - bo nie jestem targetem i poza tytułami, na których sam wyrosłem, mnie nie interesuje
- takie typowe "generyczne" frankofony, czyli przykładowo historyczne fabuły z realistyczną kreską - bo tematyka mnie nie ciekawi (podobnie jak mało oglądam takich filmów czy czytam książek), a jak już, to niekoniecznie forma komiksu byłaby dla mnie pierwszym wyborem
- komiks europejski ogółem - czytam go stosunkowo mało, głównie dlatego, że brakuje mi czasu, a inne rzeczy przyciągają mnie bardziej (mimo to sporo mam na liście do sprawdzenia)
- manga - podobnie, sporo serii mam ochotę sprawdzić, jednak zazwyczaj przegrywają z czymś innym
- superhero - w takim wariancie standardowym niezbyt mam ochotę śledzić, interesują mnie wybrane postacie, klasyki i rzeczy mocniej niestandardowe, zabawy gatunkiem czy coś pokroju Vertigo
- antropomorficzne zwierzęta - mnie też ten motyw odrzuca (Kaczor Donald się w to nie wlicza)
- komiks erotyczny/pornograficzny

51
Komiksy amerykańskie / Odp: The Punisher
« dnia: Cz, 06 Listopad 2025, 20:26:09 »
ja tam żadnego proszku nigdy nie miałem (może nie zauważyłem)
Serio nie wiem, jak tego można nie zauważyć.

52
Komiksy amerykańskie / Odp: Superman
« dnia: Cz, 06 Listopad 2025, 20:20:16 »
Klasyczny Cartoon Network, czyli ten najbardziej znany, ma więcej wspólnego z klasycznym Lobo niż z rysunkami powyżej.

53
Komiksy amerykańskie / Odp: Superman
« dnia: Cz, 06 Listopad 2025, 19:50:57 »
No ten Lobo wygląda trochę, jakby chciał iść z Supermanem na randkę ;D

54
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Cz, 06 Listopad 2025, 19:45:48 »
Wydaje mi się, że by się przydało, bo jakkolwiek Afrodyta całkiem mi się spodobała, to jednak odniosłem wrażenie, że dostałem tylko fragment historii.

55
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Cz, 06 Listopad 2025, 15:55:32 »
ja bym chyba ci polecił Afrodytę :)
A w temacie Afrodyty, to będzie jakaś kontynuacja tej historii? Tak trochę brakowało mi konkluzji.

56
Dział ogólny / Odp: Wady fabryczne komiksów
« dnia: Śr, 05 Listopad 2025, 21:33:41 »
Gdyby kowal była kobietą, to ten dialog byłby bardzo niebezpieczny ;D

57
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Śr, 05 Listopad 2025, 21:30:28 »
trzeba nam więcej Żółwi, zdecydowanie tak
To pójdźmy na kompromis - wyjdzie to, a na pewno kupię ;D

https://powerrangers.fandom.com/wiki/Category:Mighty_Morphin_Power_Rangers/Teenage_Mutant_Ninja_Turtles

Są 3 takie miniserie po 5 zeszytów.

58
Komiksy amerykańskie / Odp: Dyskusje o rynku amerykańskim
« dnia: Śr, 05 Listopad 2025, 17:47:36 »
Wnioskuję o ułaskawienie.

59
Komiksy amerykańskie / Odp: The Punisher
« dnia: Śr, 05 Listopad 2025, 17:15:09 »
U mnie już 160,99 (-30%).
Zauważyłem, że chwilę później te ceny poszły w górę. To nieźle wczoraj przyfarciłem, bo kupiłem dwa komiksy z takim rabatem (obu już zmieniła się cena), a dodatkowo z darmową dostawą do poczkomatu DPD - dzisiaj już odebrałem.


Co za bzdury. Wtedy był offset to teraz też ma być offset:) kiedyś były też czarno-białe telewizory na których oglądało się kolorowe w założeniu filmy kinowe. Czy teraz filmy z lat 70-tych oglądasz dalej na Rubinie kiedy masz do dyspozycji  telewizory led, 4K itd. Oczywiście oglądasz je w lepszej jakości a nie tak jak było to pomyślane w latach 70-tych.
Tyle że to porównanie nie ma sensu, bo kolorowy film kinowy był oglądany na czarno-białym telewizorze nie dlatego, że tak to było pomyślane, tylko dlatego, że nie było technologii, aby w domu odtworzyć kinową jakość obrazu. Standardem dla tych filmów był właśnie kolor i tak obecnie są wydawane i oglądane.

W przypadku komiksów nie było tak, że pierwsze wydanie tworzono pod kredę, a późniejsze dodruki przez niedostatki techniczne wychodziły na offsecie, tylko ten offset był docelową formą wydania.

60
Komiksy amerykańskie / Odp: The Punisher
« dnia: Śr, 05 Listopad 2025, 09:34:17 »
No raczej był tworzony z myślą o pokazach kinowych.

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 322