Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bibliotekarz

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78
166
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 21:07:01 »
Masz jakieś potwierdzenie od wydawcy, że ten tom specjalny będzie również na naszym rynku wydany?
Potwierdzony dwukrotnie w bieżącym tomie - strony 195 i 199. Tytuł tomu nie tylko przetłumaczony, ale i dopisek przy nim "w naszej kolekcji" jak robili przy innych zapowiadanych tomach.

167
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 20:19:22 »
Staram się śledzić kolejne tomy BiZ pod kątem zapowiedzi (szczególnie tych z klasycznym Batmanem, ale nie tylko). Więc co znajdujemy w najnowszym numerze? Otóż doczekamy się w Polsce Nowi Młodzi Tytani. Procesy Terminatora (New Teen Titans: Terminator and Trigon) - Dick Grayson jest już tam Nightwingiem, czyli to kontynuacja Kontraktu Judasza.

Przeczytamy również Batman. Saga o Nocturnie i Nocnym Złodzieju (Night Thief Saga) - fragment runu Douga Moencha z 1983-84. Batman walczył wtedy z Night-Slayerem i zyskał najdziwaczniejszą kochankę w karierze - Nocturnę (próbowała adoptować Jasona Todda).

Doczekamy się również wydania specjalnego! Ta dam: Tuzy Jokera. 13 klasycznych opowieści o Zbrodniczym Klaunie (Joker's Dozen. 13 Clown Prince of Crime Classics!). W tym akurat przypadku znamy już dokładną zawartość tomu.

Czego wciąż nie wiemy o klasycznych Batmanach? Nie mamy potwierdzonego ani tym bardziej nie wiemy co dokładnie miałyby zawierać tomy Player on the Other Side (oczywiście oprócz Batman Special #1 z 1984; inne historie Mike'a W. Barra z pierwszej połowy lat 80-ych?) oraz Dark Knight Detective.

168
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 17:56:08 »
Trochę dawno to czytałem, ale wydaje mi się, że na początku swojego runu Johns ustalił, że Green Lantern, który pokona swój największy strach, może oddziaływać pierścieniem także na żółty kolor, czy coś takiego.
Nie poświęca temu zbyt wiele miejsca. Bodajże na jednej stronie skasował ot tak kilkadziesiąt lat kanonu. Potem już każdy, kto ma zielony pierścień kasuje wszystko co żółte na lewo i prawo.

169
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Cz, 17 Sierpień 2023, 10:22:01 »
Opowieści o Korpusie Zielonych Latarni - zaczyna go trzyzeszytowa miniseria Weina i Statona. Ramotka ze sztampową historią o zagrożeniu większym niż wszystko co największe. Nic szczególnego. Dalej znajdujemy kilkustronicowe historyjki zamieszczane na końcach regularnych zeszytów. I to jest całkiem ciekawe. Najsłabiej wypada znów najdłuższa historia rozłożona na kilka odcinków ("Zielona magia"). Natomiast ambicją tych krótszych jest zaprezentowanie oryginalnego, zaskakującego pomysłu, który nie sprowadza się do mordobicia. Alan Moore twierdził, że to idealny format do wprawienia się w pisaniu scenariuszy (mamy tu słynny "Mogo doesn't socialize"!). Doskonale wypadają tu jednak nie tylko shorty samego Moore'a, ale również Todda Kleina i Paula Kupperberga. Do tego piękne, klasyczne rysunki Dave'a Gibbonsa i dziwacznie pokręcone (o które była awantura z CCA) Kevina O'Neilla.

Wojna z Korpusem Sinestro - najsłynniejszy komiks Geoffa Johnsa, którego wiele osób pilnie wyczekiwało a po premierze panuje jakaś dziwna cisza. Sinestro, były najlepszy członek korpusu GL, wyrzucony za faszyzujące ciągoty, wykuł żółte pierścienie strachu i zgromadził wokół siebie armię. Rusza z nią na Zielone Latarnie. Zaskoczyło mnie jak wiele ten album czerpie pomysłów z komiksu opisanego powyżej. To co jest w nim najlepszego to zgrabne, drobiazgowe połączenie szczegółów całej mitologii Green Lanternów i świata DC. To nieprzebrane bogactwo postaci i konsekwencje dawnych zdarzeń, które zbierają się w wielkim finale. Niestety jeśli chodzi o poprowadzenie akcji jest już znacznie gorzej. Cała historia to niekończąca się nawalanka nie dająca chwili oddechu. Mocną stroną miały być zwroty akcji, ale nie są aż tak zaskakujące a nieustające mordobicie nie pozwala do końca wybrzmieć ich konsekwencjom. Johns chyba powinien był wziąć sobie do serca radę Moore'a i poeksperymentować z krótszymi historiami, które zamiast bijatyki dawały by odczuć na przykładach jak poważne jest zagrożenie ze strony Sinestro. Ponadto drażni mnie jedna niekonsekwencja. Zielone pierścienie miały być bezradne wobec żółtego koloru. Tymczasem tutaj nie działają tylko przez chwilę, po czym pada hasło, że nie działają "tylko żółtodziobom" i potem już heja - rozwalają cały czas wszystko co żółte bez najmniejszego problemu.

170
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Śr, 16 Sierpień 2023, 17:58:25 »
*kaszl* "Historia życia" *kaszl*
No nie. Tam każdy zeszyt to inna dekada.

171
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Śr, 16 Sierpień 2023, 17:14:59 »
Ok, ale ktoś ma jakiś pomysł jakiego dorosłego Spider-Mana chciałby czytać?

Według mnie wszystko już było - dorósł, skończył studia, ożenił się, założył firmę itd. Był też cofany w rozwoju i wrócił do szkoły albo znów był młody. Dostał alternatywne wersje - Miles Morales, Spider-Gwen, itp. Co jeszcze można z nim zrobić?

Może powinna wychodzić jakaś osobna seria, w której Peter skończył 50 lat, patrzy na wszystko z szerszej perspektywy, podejmuje decyzje wybiegające daleko w przyszłość, bierze odpowiedzialność za młode pokolenie. Natomiast czy taka wersja jest potrzebna i czy to by się dobrze sprzedawało - nie wiem.

172
Dział ogólny / Odp: Ciekawe zapowiedzi ze świata bez trykotu
« dnia: So, 12 Sierpień 2023, 22:28:57 »
Nie da się też ukryć, że kiedy ja się uczyłem posługiwać naszym językiem, to z siedmiu wyrazów zdania "Must read dla wszystkich książkar i wattpadziar!" w obrocie były tylko "dla", "wszystkich" i "i" ;)
Za to było w użyciu "gieroj", "naczalstwo", "rebiata" i "pieriepałki".

173
Dział ogólny / Odp: Egmont 2023
« dnia: So, 12 Sierpień 2023, 17:03:20 »
Ogląda nas, ponieważ do wszystkiego się przypierniczamy, gdy zaczniemy klakierować przestanie.  :D
"Witam bibliotekarzy"  ;D

Tak, wolimy dłuższe filmiki.

174
Dział ogólny / Odp: Metal Hurlant
« dnia: Pt, 11 Sierpień 2023, 15:24:33 »
A musimy doganiać?
Byłoby miło. Natomiast coraz większe opóźnienia premier są o tyle niepokojące, że coraz bardziej prawdopodobnie nie doczekamy się kolejnego numeru w ogóle.

175
Komiksy amerykańskie / Odp: Dawn of the DCU (nowa era DC)
« dnia: Cz, 10 Sierpień 2023, 15:24:11 »
Jak to nie macie swoich superbohaterów? Przecież macie Ojczyznosława i mnóstwo podobnych mu postaci. Reprezentacja drugiej opcji politycznej pełną gębą.

176
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« dnia: Pt, 04 Sierpień 2023, 15:36:23 »
Z tym młodym Thorgalem przyznaję całkowitą rację - u Van Hamma wyróżniał się inteligencją a u Brechta jest tylko porywczy. To niekorzystna zmiana.

Co do zmiany status quo postaci może to trochę ambiwalentne, ale bez przesady. Cały "Władca gór" opierał się na tym założeniu a nawet szedł jeszcze dalej - w następstwie działania pierścienia Uroborosa postacie stawały się własnymi przeciwieństwami. W "Strażniczce kluczy" mamy przemianę nie postaci towarzyszących a samego Thorgala - odchodzi przekreślając całą swoją przeszłość i więź z Aaricią. Wreszcie w "Żegnaj, Aaricio" sprawa pozostaje otwarta. Czy ta podróż, w którą Thorgal wyrusza nie jest zarazem metaforyczną podróżą wewnętrzną aby bohater odnalazł samego siebie? A może to tylko uruchomienie thorgalowego multiwersum? W każdym bądź razie nie uważam aby komiks Brechta po stu stronach odwołań do tego, co było w Thorgalu najlepsze przestawał być hołdem tylko z powodu wieńczącego twistu fabularnego (zresztą znanego z wcześniejszych albumów).

Natomiast kompletnie kulą w płot jest dla mnie pomysł aby Thorgal na starość się rozpił, stoczył i zaszył w jakiejś dziurze. Nie, zdecydowanie nic w tym dobrego ani lepszego niż w "Żegnaj, Aaricio". Zresztą jeszcze u Van Hamma Thorgal się stoczył na dłuższy czas, został Shaiganem i dobre to nie było.

177
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Śr, 02 Sierpień 2023, 13:53:28 »
Warto rzucić się na dzisiejszą premierę? Kusi ze względów na twórców, fabularnie nie brzmi najgorzej, ale nie lubię się z Legionem Superbohaterów.
http://dcmaniak.blogspot.com/2023/08/dc-bohaterowie-i-zoczyncy-tom-52-legion.html

178
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 15:42:10 »
Piszę o tym, bo choć wydawca potrafi popadać w nadentuzjazm, to jednak w tym przypadku nie był to ścisły jego wybór, ale vox populi. Jakie populi, taki vox i potem takie komiksy :)
Z czysto komercyjnego punktu widzenia wsłuchanie się tym razem w vox populi okazało się strzałem w dziesiątkę.

179
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 13:56:01 »
Niech dadzą Duszę Venona. ;D Tam było wszystko: Spidey, Venom i Ghost Rider x2. Takie idealne podsumowanie tego co Mucha ma wydać z Marvela w najbliższym czasie.
Dla mnie jeden z najbardziej niedocenionych Spider-Manów.

180
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 31 Lipiec 2023, 13:54:47 »
Dla mnie "Sędzia Anderson: Szambala" to ścisła topka Dreddów. Wspaniały klimat oldschoolowego s-f bez hamulców. Zostały u mnie na półce "Ameryka" i "Szambala" a słynne "Mandroid" czy "Necrocity" wywiało.

Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78