Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bibliotekarz

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12
151
Komiksy amerykańskie / Odp: Kryzysy DC
« dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 16:28:32 »
Mam te same odczucia co Vojtas. Klimat Batmana jest zupełnie inny niż JLA i o ile ten pierwszy świetnie mi odpowiada to ten drugi już nie. Dlatego czytanie JLA, bo jest tam Batman nie ma sensu.

Do pierdyliona nawiązań, które trzeba przeczytać żeby "zrozumieć" jakąś niby osobną historię trudno mi mieć stosunek inny niż ostrożny. Jeśli zamiast dobrej historii dostaję słabą, która każe mi przeczytać milion kolejnych równie wątpliwych historii żeby się o czymś dowiedzieć to ja nie potrafię tego odbierać inaczej niż jako prymitywny skok wydawcy na kasę. Podobnie jak pójście na łatwiznę i wciskanie słabej historii argumentując, że coś tam zmienia.

Natomiast geneza mojego rozczarowania jest znacznie starsza niż Metal. Dałem sobie spokój z Batmanem i komiksami w połowie Knightfallu. Po poznaniu wszystkich tych Venomów, Mieczów Azraela i Zemst Bane'a okazały się one znacznie lepsze od rozwlekłej słabizny graficznej i fabularnej na poziomie niższym niż przeciętny numer naszego Krakersa czy AQQ a rozdmuchanej bo coś tam zmienia i coś tam trzeba doczytywać. Po kilku latach wyjątki robiłem dla np. Roku pierwszego czy Powrotu Mrocznego Rycerza. Komiksów, które niczego nie zmieniają ani nie próbują ratować swojej nędzy tłumaczeniem, że czegoś się nie doczytało, za to są po prostu genialnie napisane.

A co do kryzysów, którymi ktoś się podnieca tylko dlatego, że wszystko zmieniły to za rok będzie znowu następny taki a za dwa pewnie już nawet z pięć. I znowu DC będzie musiało wszystko restartować.

152
Komiksy amerykańskie / Odp: Alan Moore
« dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 16:30:16 »
To, że się komuś coś podoba nie znaczy, że jest to dobre. Ten postulat to ziemia obiecana popeliny. Nie redukujmy poziomu sztuki do subiektywnej kwestii podobania się.

153
Komiksy amerykańskie / Odp: DC, czy Marvel?
« dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 15:02:21 »
DC. Bo ma Batmana, który jest bohaterem wielu świetnych historii z klimatem. Bo ma Vertigo. Bo ma więcej dobrych mrocznych historii i z artystycznym zacięciem.

Marvel też czytuję, ale kojarzy mi się raczej ze spidermanopodobnym kolorowym badziewiem dla nastolatków.

154
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 08:49:22 »
Dan DiDio jest zaniepokojony faktem, że ludzie chętniej kupują przedruki starszych zeszytów, głownie sprzed kilku dekad, tzw. Fascimile Edition, niż aktualne komiksy z tymi samymi bohaterami w roli głównej. DiDio przyjmuje to jako znak ostrzegawczy, że DC musi się bardziej postarać i tworzyć jeszcze lepsze nowe historie, aby przetrwać i dalej się rozwijać.
http://dcmaniak.blogspot.com/2019/07/cbn-comic-book-news-268.html#more

https://www.newsarama.com/46103-dc-co-publisher-expresses-frustration-with-popular-facsimile-editions.html

Metal na pewno przeczytam, aczkolwiek mi właśnie średnio odpowiada taki kierunek, w którym obecnie zmierza Batman. Cały czas liczę na wydania klasyków z lat 80-ych i 90-ych. Skoro sprzedają się nawet lepiej to może warto wziąć je pod uwagę również w Polsce, nie jako zastąpienie oferty takich super nowości jak Metal, ale jako jej uzupełnienie.

155
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman Noir - ankieta
« dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 10:09:01 »
Mam cynk z Egmontu, że gratisem do każdego egzemplarza będzie zestaw kredek.  ;)

156
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 20:20:43 »
TM-Semic się nie liczy  ;)
No to nie znałem tej zasady.
Zeszytówki warto zastąpić jakąś zbiorówką, ale np. Venom jest ok. Akurat Legends of the Dark Knight uwielbiam i te historie stylizowane na dawne opowieści mają swój klimat na podstarzałym papierze. Jestem też fanem Black & White więc brałbym na pewno ten Omnibus, który teraz czeka w Stanach na premierę (i byłby dla mnie o niebo lepszy od Noir).

Natomiast co do samej kolekcji to dokończenie runu Morrisona (RIP + Bruce Wayne: Murderer?; Reborn) i No Man's Land trafiają w moje potrzeby. Wyczekuję z pewnością Prey i Neala Adamsa, ale z resztą jest już trochę gorzej. Mamy wiele znakomitych historii, do których z pewnością zaliczę wymienione Red Rain, Going sane, Noel, The Cult, ale one nie trafiają do WKKDC ani do kolekcji Batmana (do zapowiedzi Egmontu również nie, by the way). Mamy za to kilka rzeczy raczej słabych, więc zastanawiające jest wg jakiego klucza mamy dobór. Bo jeśli nie ma chęci by wydawać rzeczy naprawdę dobre a przynajmniej ciekawe to nie ma szans w Polsce na Night Cries, Other realms, Nevermore, Harvest breed, Absolution, City of crime, Blind justice, Heart of Hush, Dead reckoning, Death and the maidens, czy Infected... No właśnie, nie wiem czy tylko ja tak mam, ale sporo by się znalazło.

157
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 17:33:46 »
Co prawda offtop nadający się do tematu Batmana, i pewnie wspominałem już o tym, ale wg. mnie, poza wymienionymi (choć niekoniecznie w wydaniu kolekcyjnym), brakuje u nas:

(...)
Venom
Faces
...
Dark Knigh Dark City (wyd. z innymi historiami Milligana)
Black and White
Knightfall
Batman Granta i Breyfogle
Batman Moencha i Jonesa
Więc to akurat u nas jest.

158
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 12:41:12 »
Wracając jeszcze do ewentualnej kolekcji Batmana by Eaglemoss, wiemy mniej więcej co by się mogło w niej ukazać. Abstrahując od tego czy powinna u nas wychodzić i co się w niej nie podoba, ciekawi mnie inna rzecz - co według Was szczególnie zasługuje na wydanie (pomijając odpowiedzi typu: wszystko)? A co kolekcja niesłusznie pomija?

Dla ułatwienia sporządziłem listę z pominięciem dubli:

WKKDC - nie wydane w Polsce

Detective
R.I.P.
Gotham after Midnight
Batman by Neal Adams
No Man's Land
Arkham Asylum: Living Hell
Batwoman: Elegy

THE LEGEND OF BATMAN
Born to kill
Faces of death
Batman Reborn
Golden Dawn
Knight Terrors
Pearl
Private Casebook
Prey
Batman vs Robin
Batman and Robin must die
Gates of Gotham
Cycle of Violence
Requiem for Damien
Officer down
Time and the Batman
The Return of Bruce Wayne
The Hunt for Robin
The Batman Adventures
Bruce Wayne: Murderer?

159
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman Noir - ankieta
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 10:22:43 »
Właśnie, czytając posty Bibliotekarza można odnieść wrażenie że Barman Noir zostanie wydawany kosztem premierowych Batmanów. Nic bardziej mylnego.
No właśnie nic bardziej mylnego, tzn. to zupełnie mylne wrażenie odnośnie tego co pisałem.

Nie negując samej idei stojącej za noir przyznam, że też czuję się "lekko wykluczony" z urodzin Netoperka (tak, piszę to z lekkim przymrużeniem oka).
...
Ale skoro to okrągły jubileusz kultowej postaci to faktycznie mogli przygotować również coś ponad target kolekcjonerów - np. jakiś "pseudo" omnibus (coś na kształt Pajęczaka McFarlane`a). Biorąc pod uwagę okoliczności aż prosiłoby się o Breyfogle`a...
Na szczęście są też ludzie, którzy zrozumieli mnie doskonale. :)

160
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman Noir - ankieta
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 01:34:07 »
Nadal nie rozumiem.
Skoro posiadasz wersje poprzednią i nie chcesz jej wymieniać, to może po prostu nie do ciebie jest skierowane to wydanie?
No właśnie, to dosyć dobre pytanie do kogo jest to wydanie skierowane. Zgaduję: do kolekcjonerów z nadwyżką kasy, którzy postawią to sobie na półce żeby ładnie wyglądało?
A co z resztą? Nie zasługują by świętować z wydawnictwem? Nie są prawdziwymi fanami jeśli nie kupują czwartego wydania tej samej historii, tyle że tym razem za podwójną stawkę?

To tak jakbyś kupił grę na premierę a rok później, gdy wydawca wypuści wersję GOTY, narzekał, że nie kupisz, bo już masz, bo dubel, bo mogliby wypuścić coś nowego.
Nie gram w gry, nie wiem co to są GOTY, więc nie odpowiem.

A przecież nakład pracy włożony w przygotowanie tych 5ciu dubli był na pewno dużo mniejszy niż przygotowanie nowości (które przecież i tak wychodzą praktycznie co miesiąc!).
Mam się cieszyć, że wydawnictwo włożyło w to mniejszy nakład pracy? Jakoś nie dostrzegam w tym pozytywu. Natomiast przez świętowanie urodzin nowością ja i inni fani raczej nie mają na myśli kolejnej zbiorówki Detective Comics takiej jak co miesiąc.

Nie wspominając już o tym, że w USA kilka wersji jednego komiksu to norma
No właśnie, to norma a nie specjalna okazja, taka jak 80-te urodziny. Jakoś w oryginale Batman Noir ukazał się w szerszym wyborze tytułów za mniejszą cenę bez specjalnej okazji.

A, i daruj sobie przykłady, bo stara szynka jednak z czasem się psuje. Natomiast dobra historia po czasie nadal jest dobra...
Zgadza się, Zabójczy żart jest tak samo dobry jak kiedy kupiłem go ostatnio, więc nie potrzebuję kupować go jeszcze kilka razy by się w tym utwierdzić.

161
Komiksy amerykańskie / Odp: „Blade Runner“ powraca. Jako komiks
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 00:11:33 »
Też mam tego "Łowcę robotów" i jeśli ktoś się interesował tym dziełem, to wie jaki to gwałt na komiksie się dokonał. Nie tylko przeczytał bym więc teraz nową wersję, ale również ten staroć, który w oryginalnym układzie kadrów i kolorze wypada wcale nieźle.

162
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman Noir - ankieta
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 23:59:29 »

No to przecież obecnie jest dokładnie taka sytuacja. Było wydanie "dla zwykłych śmiertelników" i właśnie wydają "ekskluzywne dla największych fanów". Nie rozumiem czemu w sytuacji o której wspominasz nie traktował byś tego jako dubla?
Bo to dwie zupełnie różne sytuacje wydać to samo po raz drugi a wydać coś po raz pierwszy w dwóch wersjach.

Tłumacząc rzecz obrazowo, jedna garmażerka obchodząc urodziny zamawia świeżą pyszną szynkę i oferuje ją klientom w dwóch opakowaniach - w zwykłym papierze i w eleganckim z kokardą. Druga garmażerka zaś na urodziny idzie za radą działu marketingu i bierze starą szynkę, która kiedyś była pyszna, ale się klientom przejadła i schnie na półce, psika ją perfumą i wystawia w nowym papierku z kokardką. Teraz czujesz różnicę?

163
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman Noir - ankieta
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 13:03:01 »
Gdyby chcieli mogli by dać jakąś nowość w limitowanym wydaniu ekskluzywnym dla największych fanów i osobne zwykłe wydanie dla zwykłych śmiertelników. Choć wydaniem ekskluzywnym ciekawej nowości byłoby większe zainteresowanie niż Batman Noir i więcej osób gotowych byłoby się szarpnąć, bo to rocznica. A tak Egmont prezent robi raczej tylko sam sobie - daje z ekskluzywną przebitką na cenie coś co normalnie by się już im nie sprzedało osobom, które kupią wszystko, bo to Batman.

164
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman Noir - ankieta
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 10:37:52 »
Ludzie kupujta bo TK potem na spotkaniach będzie ciągle gadał że "nie wiadomo, może, myslimy" bo jak zrobiliśmy Batmana Noir to sie nie sprzedał.
Nie będę wydawał 7 stów na komiksy, który już mam, które miały po dwa wydania żeby móc dostać potem jakiś, którego nie mam. Skąd wiesz, że TK nie powie skoro Zabójczy żart sprzedał się w dwóch wersjach kolorystycznych i jeszcze trzeciej czarno-białej to zamiast nowości wydamy czwartą wersję Zabójczego żartu - w samym ołówku?

Na 80 urodziny Egmont powinien zafundować tort z wisienką a nie odgrzanego kotleta.

165
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 13:06:07 »
Wydawca chyba może wiązać pewne nadzieje z kolekcją Batmana. Kupując archiwalne numery WKKDC problem z dostępnością dotyczył głównie właśnie tych z Batmanem. Run Granta Morrisona zakończył się w połowie, tuż przed najlepszym.

Osobiście byłbym zainteresowany wieloma starszymi tytułami, których nikt na razie raczej nie planuje wydać: Red rain, Night cries, The Cult, Nevermore, Prey, Thrillkiller, Death and the maidens, Absolution, itd.

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12