Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kadet

Strony: 1 ... 113 114 [115] 116 117
1711
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 13:35:57 »
Z tego, co mi wiadomo, Arek Wróblewski jest wolnym strzelcem i może oferować swoje usługi zarówno Musze, jak i Hachette oraz jakiemukolwiek innemu wydawnictwu. Gdyby Mucha była odpowiedzialna za kolekcję Spider-Mana, byłoby to wyraźnie zaznaczone w stopce, tak jak było to w WKKM.

A biorąc pod uwagę, że ekipa od Kolekcji Superbohaterów Marvela nie skorzystała z usług Marka Starosty, gdy w pierwszym tomie KSM ukazała się historia z runu JMS, sądzę, że tym razem też zrobią to własnym sumptem. Jeżeli okaże się, że się mylę, będę przeszczęśliwy.

1712
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 00:45:06 »
W stopce testowej był Jakub Jankowski. Czyli ekipa z Kolekcji Superbohaterów Marvela, a nie Mucha.

https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/kolekcja-spider-mana/msg15271/#msg15271

1713
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 22:34:09 »
Wiele zależy od tłumaczenia i jego jakości. Mnie trudno wyobrazić sobie dalszy ciąg runu Straczynskiego w innym przekładzie niż Marka Starosty, który moim zdaniem wykonał rewelacyjną robotę w dwóch tomach z WKKM. Z tego, co pamiętam, z testu wynika, że przygotowaniem ewentualnej kolekcji Spider-Mana nie zajmie się Mucha, więc niestety chyba nie będzie szans na kontynuację przekładu. Gdyby Egmont wydał run JMS, byłyby jakieś szanse (Starosta tłumaczy dla nich np. teraz "Ultimate Spider-Mana"). Dlatego w tym wypadku jestem za Egmontem, Muchą lub kolekcją opracowywaną przez Egmont/Muchę :)

1714
Komiksy amerykańskie / Odp: Star Wars
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:03:12 »
Przeczytałem dziś Star Wars Komiks o Prochach Jedhy. I słabiutko. Ta fabułka jest naprawdę o niczym. Chyba najbardziej charyzmatyczny był komandor z Imperialnego Niszczyciela, choć i on był strasznie wtórną postacią. No i te fotorealistyczne twarze bohaterów wklejone prawie że w rysunkowe tła. Doktor Arpha z zeszłego numeru była lepsza.

Ja też przeczytałem ostatnio ten numer i mam odmienne wrażenia. Nie mówię, że była to genialna historia, ale moim zdaniem jedna z lepszych, jakie wyszły w PL w ramach głównej serii "Star Wars". Zwarta, jasna fabuła, dobre przedstawienie wielkiej trójki Han-Luke-Leia, zaskakujący zwrot akcji
Spoiler: PokażUkryj
z królową Trios - tym bardziej, jeśli ktoś zna ją już z serii "Vader" Gillena, no i ogólne przywołanie Luke'a do porządku z tymi jego obsesyjnymi poszukiwaniami czegokolwiek związanego z Jedi - jeszcze chwila i chłopa by wciągnęli do jakiejś sekty i oskubali do ostatniego kredyta :)


Oprócz tego na plus dużo nawiązań do "Łotra 1" - nie tyle głównej historii, co tych wszystkich detalów z tła, o których potem maniakofani tacy jak ja czytają w "Przewodnikach ilustrowanych" i tego typu publikacjach :) Uczniowie Whillów, kult Izoptera Centralnego... i to nie wrzucone na siłę czy jako ochłap dla fanów, tylko naprawdę sensownie wkomponowane w historię.

Podobał mi się też ten imperialny niebanalny dowódca z jego rubaszno-brutalną szczerością, tylko mam nadzieję, że ograniczą jednak do minimum
Spoiler: PokażUkryj
liczbę szych, które mogą z miejsca ukatrupić podwładnego - jak co drugi podporucznik ma takie kompetencje, to odbiera to dużo wymowy scenom z filmu, w których robi to Vader.


Ogólnie rzecz biorąc, polecałbym, zwłaszcza osobom, którym podobał się "Łotr 1". Taki epilog, można powiedzieć.

Przeczytałem też w końcu drugi tom nowej serii o Vaderze (SWK 1/2019), no i także całkiem fajne - zwłaszcza ta pierwsza z dwóch historyjek. Widać, że mocno zagęszczają nawiązania między poszczególnymi seriami komiksowymi (np. z "Lando" Soule'a jest ten hełm, który podziwia Palpi podczas rozmowy z Vaderem, oraz ta córka łowców nagród) - mam nadzieję, że nie wyjdzie im z tego taka plątanina, że w końcu zwali im to się na głowę. Bardzo podobała mi się wizja mrocznej medytacji Vadera i obrazowe przedstawienie starań, by zdusić w sobie ostatnie iskierki dobra (a potem przychodzi w "Powrocie Jedi" synek i psuje 20 lat ciężkiej pracy :) ). Jako fan bibliotek mocno kibicowałem też Jocaście Nu
Spoiler: PokażUkryj
(ale ta decyzja, żeby skoczyć na Inkwizytora, kiedy misja była już praktycznie załatwiona, bardzo dziecinna. Chyba coś w kobiecie po prostu pękło)
.

Z minusów to niestety ciągle nie trawię tych nowych Inkwizytorów. Mam nadzieję, że dalej w serii postarają się trochę, żeby mnie do nich przekonać. Karabin na miecz świetlny to też chyba lekkie przegięcie (ciekawe, czy zrobią z tego zabawkę :) ). No i być może powinienem skakać ze szczęścia, że
Spoiler: PokażUkryj
Quinlan Vos przeżył Rozkaz 66, ale po tym, jak historię tej postaci z komiksów "Republic" - moim zdaniem jeden z najlepszych wątków starego EU - wywalili do kosza i zmasakrowali w "Wojnach Klonów" Filoniego i powieści "Dark Disciple", to już niestety bym wolał, żeby tego "Quinlana" ukatrupili.


Jeszcze jedną rzeczą, którą zauważyłem przy okazji tego numeru, jest pewna wymuszona nieoryginalność. Chodzi o to, że po kasacji starego kanonu niektóre wątki trzeba siłą rzeczy opowiedzieć na nowo. I przy tym powtórnym opowiadaniu można się wysilać i napinać, ale niestety nie da się uniknąć choćby częściowej, nawet przypadkowej wtórności wobec starego EU. Przykładem jest tu scena z drugiej historii, w której Palpatine oficjalnie przedstawia oficerom imperialnym Dartha Vadera. Z przyczyn czysto praktycznych wiadomo, że takie coś trzeba w pewnym momencie opowiedzieć. Kłopot w tym, że czytając ten fragment, nie mogłem uniknąć porównań z bardzo, bardzo podobną sceną ze starokanonicznych komiksów*. No bo na ile sposobów można taką prezentację przedstawić? Przez to kawałek, który pewnie inaczej przemawia do nowych fanów, znających tylko nowy kanon, u mnie wywołał tylko wzruszenie ramion w takt "Ale to już było...". Z czasem takie sytuacje będą się zapewne pojawiać częściej...

-------------------------------
* "Republic" #78: "Loyalties", w Polsce w SWK 11/2009. Gorąco polecam - świetny one-shot.

1715
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 18:03:41 »
Superman. Błogi powrót do lat 90  ;D. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa. Nie wiem czy przypadkiem nie było tego w TM-Semic? Jeszcze krótszy opis tego story arcu - https://dc.fandom.com/wiki/Krisis_of_the_Krimson_Kryptonite

Było, było. Na przełomie 1992 i 1993 roku jako "Kryzys Szkarłatnego Kryptonitu".

Hawkman. Tego bohatera kojarzę jedynie z gościnnych występów, a przecież to ikona DC Comics. Występował jeszcze w JSA w latach 40'. Z miłą chęcią sięgnę po jego przygody, tym bardziej, że Egmont z pewnością nic nie wyda z tym bohaterem. Kolejny krótki opis tego story arcu - https://www.dccomics.com/graphic-novels/hawkman-2002/hawkman-endless-flight

Z Hawkmanem trzeba mieć na uwadze, że ten bohater ma chyba najwięcej wersji originu spośród znanych mi superherosów... Więc jeśli ktoś będzie próbował zagłębić się mocniej w jego historię, to dobrze przygotować sobie tablicę i jakieś karteczki :)

1716
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: kolekcja smutnego drona :D
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:45:02 »
@Kadet Pierwsze podejście, polska wersja ma aktualnie chore ceny więc mimo że mnie ten komiks interesował to nigdy go nie kupiłem. Te wydanie z kolei wziąłem za 35zł łącznie :P (understanding + making).

To miłej lektury (i uważnej). W swoim czasie "Understanding" dostarczyło mi wielu istotnych obserwacji :)

1717
Dział ogólny / Odp: Sideca
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 22:47:47 »
I może też do wydania kiedyś w końcu tego Brunona Brazila... Po Sidece wszystkiego można się spodziewać.

1718
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: kolekcja smutnego drona :D
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 22:44:07 »
Zgadzam się, że "Kroniki" to świetny komiks. Naprawdę godny polecenia i z dużą dawką humoru. Nie zdawałem sobie sprawy, jak doniosłą rolę zakreślacze i fiszki odgrywają w polityce na najwyższych szczeblach :)

Duży plus za dzieła McClouda w oryginale. Czytałeś wcześniej, czy to będzie Twoja pierwsza lektura?

No i Księga Zero i Księga 80-lecia to z pewnością wspaniały zakup.

1719
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:34:26 »
A ja kompletnie nie rozumiem sensu wydawać tego w czerni i bieli skoro powstało to w kolorze - to wydanie niejako "wypacza" to co zaprezentowali nam twórcy, bo jakby chcieli by to było wydane w czerni i bieli to by tak wydali.

Dla mnie to trochę tak jakby wziąć te komiksy i przykładowo zmienić twarz Batmana na twarz, któregoś z odgrywających go aktorów. Można ale po co? Dorysować komuś wąsy w nowym wydaniu? Można ale po co? Zamiast w kolorze wydrukować w czerni i bieli - można ale po co?
Kupić to w czerni i bieli? Można ale po co? Przecież ten komiks powstał w kolorze.
To może jakieś ultra wydanie w 4K Trylogii Nolana w czerni i bieli. Można ale po co? Kupiłby to ktoś?

Tak mi się teraz przypomniało, że w przypadku Tima Sale'a, który jest daltonistą, czarno-biała wersja jest w pewnym sensie bliższa temu, jak artysta widział komiks, niż kolorowa  :)

1720
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:47:54 »
Przecież TK ma takie kontakty w Panini, że powinien móc załatwić premierę w Polsce przed USA :D

Co ciekawe, jeśli dobrze pamiętam, to z pierwszym trejdem "Star Warsów" od Marvela tak się udało :) Mieliśmy go przed premierą TPB w USA.

1721
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:35:54 »
Gdyby było tak jak pisze Szekak, to Marvel Now powinno się zacząć ukazywać już w drugiej połowie 2012, po wielkim kasowym sukcesie Avengers 1. A nie dopiero po Avengers 2.

Pierwsze zeszyty Marvel NOW! w USA ukazały się dopiero w październiku 2012. Do końca 2012 jeszcze nie uzbierało się dość materiału, żeby trejdy wydawać w Stanach, a co dopiero w Polsce...

1722
Komiksy europejskie / Odp: Asteriks i Obeliks
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 14:41:41 »
Kijowo będzie, jeśli czarno-białą wersję wycięli. Już więcej sensu by miało wycięcie kolorowej.

Wycięli, co widać po liczbie stron. Po początkowym zdziwieniu stwierdzam, że szczerze mówiąc zbytnio mi to nie przeszkadza - i tak ważniejsze są dla mnie dodatki. Tak na trzeźwo: czy naprawdę potrzebowałbym drugi raz tych samych plansz, tyle że bez kolorów, z komiksu, w którym Uderzo był jeszcze daleko od dopracowanego stylu i Asteriks wychodził mu dość zgrzebnie i kanciasto? Czy te grafiki to naprawdę aż takie arcydzieła sztuki komiksowej same w sobie? Dla mnie osobiście nie. Rozumiem, że inni mogą mieć inne zdanie.

1723
Komiksy europejskie / Odp: Asteriks i Obeliks
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 13:06:26 »
Cieszę się z zapowiedzi wydania "Przygód Gala Asteriksa z dodatkami na 60-lecie komiksu. Szkoda tylko trochę, że to będzie w miękkiej:

https://egmont.pl/Asteriks.-Przygody-Gala-Asteriksa.-Wydanie-jubileuszowe,19343370,p.html?utm_source=salesmedia&utm_medium=deeplink_375496

Gdyby to była cała seria, to pojedyncze albumy w twardej byłyby zabójcze dla półek, ale taki jeden wyjątkowy albumik chętnie widziałbym w HC.

Dodatkowe materiały chyba będą z tego wydania:

https://www.asterix.com/la-collection/les-editions-de-luxe/asterix-le-gaulois-edition-de-luxe/

W wersji francuskiej to jest bardziej wypasione, bo ma jeszcze oprócz komiksu i dodatków jeszcze raz komiks, tylko w czarno-białej wersji i na innym papierze niż reszta tomu. U nas chyba przycięte, żeby cena była przystępniejsza i szersza publika kupiła. Wersje B&W poszły do innej jubileuszowej inicjatywy :)

1724
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 12:46:11 »
Uwaga - to jest moje osobista i samolubna opinia:

Ja szczerze mówiąc naprawdę bym wolał, żeby ta kolekcja Spider-Mana, jeżeli ma u nas wystartować, wystartowała gdzieś pod koniec roku, bo wtedy się kończy kolekcja Star Wars i byłoby mi łatwiej wydolić finansowo. Chociaż i tak będę miał pewnie kłopoty, bo właśnie na początku 2020 mają chyba w kolekcji Transformers zacząć się komiksy od IDW, które chciałbym też zebrać. No nie ma łatwo, panie dziejku :)

1725
Dział ogólny / Odp: Kończące się nakłady komiksów
« dnia: Śr, 03 Lipiec 2019, 21:57:52 »
W sklepie Gildii jest dostępny "Star Wars Komiks" 1/2019 (drugi tom nowej serii z Vaderem). Sprawdzałem i nie ma go obecnie ani w Bonito, ani na empik.com, ani w sklepie Egmontu, ani na ruch.com.pl.

https://www.gildia.pl/komiksy/386337-star-wars-komiks-79-01-2019-darth-vader-walka-do-konca

Strony: 1 ... 113 114 [115] 116 117