Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Szninkiel Nie ma co gdybac bo prawda jest taka że cały nakład się wyprzeda z dwóch oczywistych powodów po pierwsze Szninkla od paru lat nie było na rynku a zapotrzebowanie na ten tytuł jest i po drugie 800 szt to wcale nie jest jakaś niebywała liczba która by zalegała w magazynach a czy się wyprzeda do premiery czy miesiąc po niej to już szczegół tak czy siak wydawca będzie świętował sukces i tylko śnić mu się będzie po nocach że Thorgala wydali 350 a nie 500  ;)
Śr, 15 Maj 2019, 08:59:23
1
Odp: Szninkiel Oczywiście, że to oni.

Dlaczego dziwna? To sklep, sprzedaje aby zarobić, więc mnie to nie dziwi.

Gorzej jak podobnych rzecyz próbuje wydawca (zawyżanie cen powyżej okładkowych ostatnich egz. przez Scream) albo dystrybutor (punkt odbioru Planety Komiksów i thorgal).

Cz, 16 Maj 2019, 14:53:04
1
Odp: Szninkiel Szanowni Państwo,
z przyjemnością ogłaszamy, że w Ekskluzywnym wydaniu komiksu Szninkiel, poza odręcznym autografem Grzegorza Rosińskiego swój odręczny podpis złoży scenarzysta:
JEAN VAN HAMME ❗❗❗
Galeria Polishcomicart.pl oraz wydawnictwo Libertago, chce w ten sposób podziękować wszystkim osobom wspierającym nasze projekty wydawnicze. Dodatkowo wydanie komiksu Szninkiel w takiej formie jest wspaniałym hołdem z okazji minionego 30 lecia jego powstania.
Wszystkim kupującym bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaufanie❗

So, 18 Maj 2019, 10:26:12
1
Odp: Szninkiel   Akurat komunikat napisany jest jak najbardziej poprawnie i przejrzyście, to Ty Starcek dopisałeś do niego coś, czego nie było.
Pn, 27 Maj 2019, 22:38:02
1
Odp: Szninkiel Trzeba wziąć pod uwagę, że dziś był piątek, więc w kolejnych pewnie będzie znacznie więcej osób.
Pt, 31 Maj 2019, 16:25:38
1
Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con do trzydniowych są opaski na nadgarstek umożona wychodzić i wracać.
Nd, 02 Czerwiec 2019, 08:35:48
1
Odp: Thorgal Ja to odebrałem jako prenumeratę tych limitowanych 'dzieł sztuki', czyli kontynuacje po prostu.
Wt, 11 Czerwiec 2019, 14:27:58
1
Odp: Asteriks i Obeliks Wspominam...

René Goscinny (1926-1977) i Albert Uderzo (1927-2020) to duet wyjątkowy. Serdeczni przyjaciele i utalentowani artyści. Goscinny miał niezwykły dar do opowiadania historii przepełnionych humorem, pełnych zabaw słownych, przy których nawet największy ponurak się uśmiechnie. Współpracował przy takich seriach jak Lucky Luke, Przygody Mikołajek czy Iznogoud. Uderzo był niezwykłym rysownikiem, potrafiącym wyczarować niesamowite postacie. Duet razem stworzył takie serie jak Janko Pistolet, Umpa-pa Czerwonoskóry oraz swoje najsłynniejsze dzieło: Przygody dwóch Galów: Asteriksa i Obeliksa, które podbiło dosłownie cały świat.

Asteriks narodził się po burzy mózgów, która miała miejsce w sierpniu 1959 roku. W tym samym roku, 29 października, komiks zadebiutował na łamach magazynu Pilote, natomiast pierwszy album ukazał się w roku 1961. Do dzisiaj seria ukazała się w ponad stu wersjach językowych, a łączny nakład przekracza 350 milionów egzemplarzy. Panowie razem tworzyli przygody dzielnych galów przez kolejne 24 albumy, po śmierci Goscinnego, warstwą scenariuszową zajął się Uderzo. I mimo, że kolejne albumy są momentami nieco słabsze pod względem humoru, to nadal zapewniają świetną rozrywkę. Od albumu 35 seria przeszła w ręce nowych twórców: Jeana-Yves’a Ferriego (scenariusz) i Didiera Conrada (rysunki). Te albumy niestety nieco odstają od wcześniejszych, o ile graficznie nic im nie można zarzucić, to scenariuszowo jest już o wiele gorzej. Choć, przynajmniej jak w moim przypadku, po kolejnym czytaniu, można się do nich przekonać.

W Polsce seria zadebiutowała w 1990 roku nakładem wydawnictwa Egmont. Przez lata ukazywały się kolejne albumy komiksowe a także wydania specjalne. Pierwsze wydanie zostało zaprezentowane w dominującej białej szacie graficznej okładki i w miękkiej oprawie. Wydawca wznowił także serię w twardej oprawie, uzupełnionej o niezwykle ciekawy leksykon. Obecnie większość albumu doczekała się kolejnego wydania, także w miękkiej oprawie. Pojawiły się także zmiany w tłumaczeniu, niektóre niestety dość niefortunne.



Kolejność tomów wg pierwszego polskiego wydania, w nawiasach kolejność oryginalna:

1 Przygody Galla Asteriksa
2 Złoty sierp
3 Asteriks gladiator (4)
4 Wyprawa dookoła Gallii (5)
5 Asteriks i Kleopatra (6)
6 Walka wodzów (7)
7 Asteriks i Goci (3)
8 Asteriks u Brytów
9 Asteriks i Normanowie
10 Asteriks legionista



11 Tarcza Arwernów
12 Asteriks i kociołek (13)
13 Asteriks na igrzyskach olimpijskich (12)
14 Niezgoda (15)
15 Asteriks w Hiszpanii (14)
16 Asteriks u Helwetów
17 Osiedle bogów
18 Laury Cezara
19 Wróżbita
20 Asteriks na Korsyce



21 Podarunek Cezara
22 Wielka przeprawa
23 Asteriks u Belgów (24)
24 Obeliks i spółka (23)

Rysunki i scenariusz: Albert Uderzo.

25 Wielki rów
26 Odyseja Asteriksa
27 Syn Asteriksa
28 Asteriks u Reszehezady
29 Róża i miecz
30 Galera Obeliksa



31 Asteriks i Latraviata
32 Galijskie początki
33 Kiedy niebo spada na głowę
34 Rocznica urodzin Asteriksa i Obeliksa – Złota księga

Scenariusz: Jeana-Yves Ferri, rysunki: Didier Conrad

35 Asteriks u Piktów
36 Papirus Cezara
37 Asteriks w Italii
38 Córka Wercyngetoryksa



Albumy specjalne:

- Dwanaście prac Asteriksa (adaptacja filmu animowanego)
- Dwanaście prac Asteriksa (kolejna, inna w formie, adaptacja filmu animowanego)
- Tajemnica magicznego wywaru (adaptacja filmu animowanego)
- Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały (opowieść z dzieciństwa naszych bohaterów)
- Przygody Galla Asteriksa (pierwszy album uzupełniony o dodatek na temat powstania serii)
- W hołdzie Albertowi Uderzo: Asteriks i przyjaciele (album stworzony przez różnych rysowników, wydany z okazji 80 urodzin Uderzo)







Pierwszy tom w różnych wydaniach, różniących się kolorowaniem oraz tłumaczeniem.





Inne albumy Goscinnego i Uderzo:

Umpa-pa Czerwonoskóry
Polskie wydanie zbiorcze zawiera albumy: (w nawiasach data wydania oryginalnego)
- Czerwonoskóry (1961)
- Na wojennej ścieżce (1961)
- I piraci (1962)
- I tajna misja (1962)
- Kontra Chora Wątroba (1967)

Janko Pistolet
Polskie wydanie zbiorcze zawiera albumy: (w nawiasach data wydania oryginalnego)
- Korsarz niezwykły (1989)
- Kaper królewski (1991)
- I szpieg (1999)
- W Ameryce (1999)
- I szalony naukowiec (2013)





Seria Asteriks doczekała się także wiele adaptacji filmowych:

Filmy animowane:

- Asterix Gall (1967)
- Asterix i Kleopatra (1968)
- Dwanaście prac Asteriksa (1976)
- Asterix kontra Cezar (1985)
- Asterix w Brytanii (1986)
- Wielka bitwa Asteriksa (1989)
- Asterix podbija Amerykę (1994)
- Asterix i wikingowie (2006)
- Asterix i Obelix: Osiedle Bogów (2014)
- Asterix i Obelix: Tajemnica magicznego wywaru (2019)

Filmy aktorskie:

- Asterix i Obelix kontra Cezar (1999)
- Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (2002)
- Asterix na olimpiadzie (2008)
- Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości (2012)

Albert Uderzo zmarł 24 marca 2020. Wraz z René Goscinnym mieli ogromy wpływ na rynek komiksowy, a ich działa zapewne będą cieszyć jeszcze wiele pokoleń. U mnie to jedna z tych serii, gdzie bardzo często wracam do poszczególnych albumów. I mimo wielokrotnego czytania, cały czas zapewniają doskonałą zabawę.

So, 28 Marzec 2020, 19:20:37
1
Odp: Kajko i Kokosz Dokładnie 50 lat temu, 10 sierpnia 1972 roku, na łamach lokalnej popołudniówki "Wieczór Wybrzeża" rozpoczęła się publikacja nowego komiksu Janusza Christy. Christa publikował już od lat na łamach tej gazety, ale tym razem wysłał na urlop swoje sztandarowe postacie Kajtka i Koka, a zamiast ich przygód zaprezentował perypetie ich praprzodków: Kajko i Kokosza. Zresztą pierwsze paski komiksowe tłumaczyły ten przeskok, a sami nowi bohaterowie zadebiutowali dopiero w ósmym odcinku z 18 sierpnia 1972 roku. I niezupełnie nowi, gdyż owszem, cały zamysł prezentowanej historii się zmienił, ale nasi przyjaciele to dokładna kopia swoich współczesnych wersji, a same komiksy nadal przepełnione były błyskotliwym humorem, a przy tym opatrzone rewelacyjną szatą graficzną, Christa już wtedy miał doskonale wyćwiczoną kreskę. Wkrótce Kajko i Kokosz trafili na łamy gazety "Świat Młodych", magazynu "Relax" oraz do wydań albumowych. Cała Polska poznała i pokochała twórczość Janusza Christy.


Uwielbiam Kajko i Kokosza, także miłuję Kajtka i Koka. Przez ostatnie miesiące miałem przyjemność przeczytać, oczywiście po raz kolejny, wszystkie komiksy do których tylko się dorwałem, a które stworzył Christa. I nadal bawiłem się przednio. Wspaniały humor, praktycznie zawsze wysokich lotów, subtelny, do tego ta plastyczna kreska i kadrowanie. Oczywiście bałem się powrotu do najstarszych historii z Kajtkiem i Koko, i owszem, pierwsze historie dzisiaj nie zawsze wypadają najlepiej, ale i tak spokojnie się bronią. Nie lubiłem przepychanek Kajtka z Makarym, dość prymitywnych, ale odkąd Kajtek poznał Profesora Kapka Kosmosika, naprawdę poziom historii znacznie wzrósł. Stareńkiego Czarnego Rycerza (1959 rok!) już czyta się z prawdziwą przyjemnością, a ogrom pomysłów i prowadzenie akcji zadziwia. Tym bardziej, że to publikacja gazetowa, a Christa perypetie swoich bohaterów wymyślał na bieżąco.


Kajko i Kokosz to już klasa sama w sobie, każdy album po prostu zachwyca. W zeszłym roku wydawnictwo Egmont rozpoczęło publikację "Złotej Kolekcji" czyli wydań zbiorczych, zgodnych z pierwszymi publikacjami, ale odświeżonych i pokolorowanych tam gdzie wcześniej historie te były czarno-białe (lub czarno-żółte). Miałem nie kupować tego wydania, wszak po co mi kolejna wersja, ale głosy zachwytu wśród znajomych nad tą edycją spowodowały, że się skusiłem. I o jej, jakie to jest dobre! Pełne historie, wiele kadrów wcześniej nie widziałem na oczy, do tego w pierwotnej formie (ale z kolorkiem), pozwalało wyłapać wprost od groma smaczków. Do tego wydania te zostały zaopatrzone w nostalgiczne wstępy oraz niesamowite posłowia Krzysztofa Janicza, prawdziwego specjalisty w temacie twórczości Janusza Christy, znanego także z prowadzenia bloga "Na plasterki", na którego serdecznie zapraszam, nie tylko miłośników Kajka i Koka i Kajtka i Kokosza.


Jako że uwielbiam także różne zestawienia, postanowiłem i także w tym temacie coś podziałać. Wcześniej już powstały grafiki z cyklu "jak czytać" prezentujące chronologię komiksów superbohaterskich (Marvel NOW, NOW2.0, Fresh, Kosmos, DC NEW52, Odrodzenie), dlaczego by więc na tapet nie wziąć polskiej twórczości? Oczywiście forma musiała się zmienić, i tak naprawdę to nie do końca grafika w tamtym stylu, ale mam nadzieję, że zawiera sporo przydatnych informacji i w miarę systematyzuje temat twórczości Janusza Christy. Zresztą, opiekę merytoryczną nad jej powstawaniem objął Kapral z bloga "Na Plasterki", czyli sam Krzysztof Janicz, a wspólna praca i wymiana setki maili była prawdziwą przyjemnością i radochą.


Serdecznie zapraszamy:





Jako, że tematyka superhero ostatnio nieco mnie zmęczyła i powróciłem do polskiej klasyki, mam zamiar temat kontynuować. I właśnie czytam sobie Kleksa.

Śr, 10 Sierpień 2022, 16:17:52
1
Odp: Jean Giraud ( Moebius ) Wyszła niedawno nowa wersja tego wydania tylko na kredzie.


Ze swojej storny polecam oversized pojedynczych tomów też od od Humanoids.
Dodatkow teraz wychodzi nowa seria oversized tylko czarno-biała


O fajny numerek egzemplarza masz XD

Ja mam fajny w Angel Claws oversized 800/800 ;)

Śr, 28 Grudzień 2022, 22:48:40
1