Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Nawimar III

Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 70
796
Komiksy europejskie / Odp: Komiksy ukraińskie
« dnia: Wt, 22 Październik 2019, 09:46:47 »
Ekipa projektu "The Will" nie zasypuje przysłowiowych gruszek w popiele. Komiks jest regularnie promowany także przez specjalistów od przebieranek. Aż chciałoby się powtórzyć za Józefem Mackiewiczem: "Dobry bolszewik to martwy bolszewik":
 

797
Komiksy polskie / Odp: Ryszard Dąbrowski
« dnia: Cz, 17 Październik 2019, 13:37:23 »
Gashu: "Nawimarze, do pióra (tzn. do klawiatury)!"
 
Na temat tego autora miałem już okazje trochę popisać więc proszę bardzo :)

http://mezotyda.blogspot.com/search?q=Likwidator
 
Wobec plastyka jestem na "TAK". Oczywiście dużo gorzej jeśli chodzi o jego dość sztampową i jednowymiarową satyrę. Na pewno znacznie bardziej "podeszły" mi perypetie tego kolegi niż narwańca Likwidatora:
 

 

798
Komiksy polskie / Odp: Osiedle Swoboda
« dnia: Śr, 16 Październik 2019, 23:06:34 »
Też bym chętnie pogadał o artystach gdyby nie to, że w ich miejsce częstokroć wpychają się różnej maści impostorzy, nie wyłączając właśnie aktywistów. Czasami o takowych też warto pogadać, bo gdy się ich ignoruje plenią się na potęgę. Taka jest niestety reguła z upartymi autolanserami. Notabene nie tylko w środowisku komiksowym.
 
A na co masz ochotę tudzież nie masz to już kwestia całkowicie poza protokołem.

799
Komiksy polskie / Odp: Osiedle Swoboda
« dnia: Śr, 16 Październik 2019, 22:43:15 »
Jak miło Szekak, że robisz za mojego klikona :) Do tego zupełnie nieproszony. Jaka szkoda, że honorarium za tę usługę dla ludności będę mógł wypłacić ci co najwyżej w śledziach. Do tego zdechłych. No chyba, że wolisz cztery sezony "Familiady" na VHS-ie. Ostrzegam jednak, że będziesz musiał je obejrzeć za jednym posiedzeniem.
 
A wracając do twojego pytania Kas1 to właśnie dlatego tu wchodzę, by podzielić się moim zdaniem o tym w moim przekonaniu przecenianym aktywiście tzw. komiksowa. Taka już "uroda" forum. A że gorszej monecie nie raz i nie trzy zdarzało się wypierać lepsze to i jakoś ta jego autoterapia po oklepach ze strony osiedlowych śmuli co jakiś czas jest przypominana. Co kto lubi. Zdaje się, że "Modę na sukces" jakieś podrzędne, marginalne stacyjki też w kółko tłuką

800
Komiksy polskie / Odp: Osiedle Swoboda
« dnia: Śr, 16 Październik 2019, 14:47:11 »
Dziękuję, bo dobrze się dowiedzieć, że istnieje tego typu kanał. Mimo tego "przyjemność" obejrzenia wspomnianego odcinka jednak sobie daruję. Suchary Strasburgera z dodatkiem "śledziny" to zdecydowanie zbyt wiele jak na wytrzymałość mojego układu pokarmowego.

801
Komiksy polskie / Odp: Osiedle Swoboda
« dnia: Śr, 16 Październik 2019, 14:01:24 »
Gashu - "Familiady" nie oglądam od 1995 r. więc na ten epozodzik siłą rzeczy nie trafiłem. Niemniej występ w tym kaszaniarskim widowisku to faktycznie musiał być obciach :)

802
Komiksy polskie / Odp: Osiedle Swoboda
« dnia: Śr, 16 Październik 2019, 09:29:01 »
Ja z kolei nigdy nie przekonałem się do "talentów" Śledzińskiego. Wiało mi to amatorską podróbą kreskówek z Cartoon Network ze schyłku lat 90. zmiksowaną z zaleczeniem kompleksów osiedlowego niedorajdy regularnie przeczołgiwanego przez lokalne dresiarstwo. No i do tego jeszcze ta zmutowana kreska... Z drugiej strony, jak to mawiał jeszcze do niedawna "feniowy" lemingrad: "Każdemu jego porno". 

803
Dział ogólny / Klinika Języka
« dnia: Pn, 14 Październik 2019, 12:53:48 »
Wydawnictwo kierowane przez Gabriela "Coryllusa" Maciejewskiego, blogera znanego z takich inicjatyw jak kwartalnik "Szkoła Nawigatorów" oraz portal "Prawy Górny Róg". Od schyłku 2014 r. okazjonalnie publikuje również komiksy. W ofercie Kliniki odnajdujemy m.in. "Historie Katalonii" oraz "Noc świętego Bartłomieja" (ten drugi rozrysowany przez znanego z takich przedsięwzięć jak seria "Lux in tenebris" Huberta Czajkowskiego). Jednak bodajże najbardziej znaną propozycją wydawniczą spod wspomnianego szyldu jest oparty na drugim tomie esejów Maciejewskiego "Baśń jak niedźwiedź" album "Święte Królestwo" przybliżający kulisy rozkawałkowania Królestwa Węgier przez Osmanów, Habsburgów i oddziałujących zakulisowo Hohenzollernów.


Za wykonanie warstwy plastycznej albumu odpowiadał Tomasz Bereźnicki (wcześniej zilustrował m.in. "Wrzesień pułkownika Maczka" według scenariusza Sławomira Zajączkowskiego) i on też zajął się przygotowaniem plansz do kontynuacji "Świętego Królestwa", która w niedługim czasie ma trafić do dystrybucji. "Sacco do Roma" (bo tak brzmi tytuł tegoż komiksu) przybliża kolejny etap rewolucji protestanckiej zmierzającej do zniszczenia Kościoła katolickiego i przejęcia jego aktywów przez środowiska odpowiedzialne za wykreowanie Marcina Lutra. Komiks obecnie jest na etapie druku.

804
Komiksy europejskie / Odp: Zbigniew Kasprzak
« dnia: Wt, 08 Październik 2019, 15:20:00 »
Głupio się przyznać, ale sam trochę utyskiwałem gdy w "Fantastyce" (tj. w sierpniu 1986 r.) Funky'ego zastąpiono Yansem. Szybko się jednak przekonałem także do tego drugiego. Nie miałem już natomiast problemu z akceptacją "Kasa" jako następcy "Rosa" w "Hansie/Yansie". Szkoda tylko, że scenariusze Duchâteau z tomu na tom robiły się coraz słabsze.

805
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Wt, 08 Październik 2019, 13:14:35 »
Dzięki Panowie. Jakoś ta postać nigdy nie wzbudzała mego entuzjazmu i stąd to pytanie. Jeszcze się zatem tym mini-seriom przyjrzę.

806
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Wt, 08 Październik 2019, 12:12:41 »
Miał już ktoś styczność z materiałem zebranym w jutrzejszym "Union Jacku"? Warte to wzięcia?

807
Komiksy europejskie / Odp: Zbigniew Kasprzak
« dnia: Wt, 08 Październik 2019, 10:57:27 »
PJP: "(...) wyrastają z tego samego pnia".
 
Niewątpliwie. Nieprzypadkowo przecież w schyłczanym PRL tłuczono w ogromnych nakładach książki - zbieżność nazwisk z autorem scenariusza "Ekspedycji" nieprzypadkowa - Arnolda Mostowicza "O, tych co z kosmosu" i "My z kosmosu", a w programie "Kwant" co chwilę podejmowano tematykę paleoastronautyczną. W tym kontekście zarówno "Ekspedycja" jak i "Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa" zgrabnie wpisywały się w tę narracje. Niemniej tyle z tego, że trafiły nam się fachowo rozrysowane komiksy.

808
Komiksy europejskie / Odp: Zbigniew Kasprzak
« dnia: Nd, 06 Październik 2019, 22:34:42 »
Mi z kolei marzy się zbiorcze wydanie obu historii SF opublikowanych swego czasu przez Sport i Turystykę, tj.  "Bogów z gwiazdozbioru Aquariusa" oraz dylogii "Gość z kosmosu"/"Zbuntowana". Zdaję sobie sprawę, że tzw. ząb czasu nadgryzł fabularną stronę obu tytułów, ale w gruncie rzeczy nie tak znacznie jak mogłoby się to wydawać. Natomiast plastycznie jak dla mnie nadal się bronią. Taka zbiorówka spokojnie mogłoby wzbogacić "Klasykę Polskiego Komiksu".


809
Komiksy europejskie / Zbigniew Kasprzak
« dnia: Nd, 06 Październik 2019, 13:53:37 »
Absolwent Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, dobrze znany wielbicielom rodzimego komiksu z takich m.in. produkcji jak dwa albumy z cyklu "Hipotezy" ("Zagłada Atlantydy"), nowelek zamieszczonych w zbiorze "Ogień nad Tajgą" (m.in. "Regenerit") oraz - z mojej perspektywy - znakomitych realizacji dotyczących odkryć geograficznych (np. żywot Krzysztofa Kolumba w albumie "Fortuna Amelii"). Po roku 1988 odnalazł się (nie bez wsparcia ze strony Grzegorza Rosińskiego) wśród autorów tworzących na potrzeby rynku frankofońskiego, a w jego dorobku znalazły się takie przedsięwzięcia jak kontynuacja serii "Hans/Yans", niekontynuowani niestety "Podróżnicy", "Halloween Blues" oraz "Dziewczyna z Panamy".   
 


Tymczasem dopiero co do dystrybucji trafiła polska edycja kolejnej realizacji zaistniałej przy jego walnym udziale. Mowa tu o albumie "Bez twarzy" według scenariusza Pierre'a Duboisa, opowieści osadzonej w toku wyniszczającej m.in. Rzesze Niemiecką wojny trzydziestoletniej (1618-1648). Moment dziejowy straszliwy, acz równocześnie - niczym w znanym chińskim przekleństwie - bardzo ciekawy. Zbigniew Kasprzak (a przy okazji także jego małżonka, kolorystka Grażyna Kasprzak) po raz kolejny udowadnia swój artystyczny kunszt oraz zamiłowanie do batalistyki i ogólnie tematyki historycznej. Świat przedstawiony został ujęty pieczołowicie i dbałością o oddanie szczegółów ówczesnych realiów. 
 

 
W wymiarze fabularnym rzecz może nie ścina z nóg, ale trzeba przyznać, że scenarzysta dostarczył swoim odbiorcom spójną i przemyślaną fabułę. Nawet jeśli niektóre motywy (neopogaństwo) mogą niektórych czytelników podirytować. Tytuł jak najbardziej wart rozpoznania; zwłaszcza przez tę część czytelniczej braci, która ceni wcześniejsze dokonania "Kasa".

810
Komiksy polskie / Odp: Polska scena zinowa
« dnia: Nd, 06 Październik 2019, 12:50:26 »
W toku lat 90. miałem sposobność czytywać całkiem sporo zinów i muszę przyznać, że za ich sprawą omal nie straciłem wiary w polskich twórców komiksu młodego pokolenia. Formalnie i fabularnie były to dla mnie zjawiska bardzo trudne do zaakceptowania. Lubiłem natomiast publicystkę w nich zamieszczaną, często zabawnie i rzeczowo rozpisaną, a w epoce przed- tudzież wczesnointernetowej nierzadko poszerzającą horyzonty w zakresie znajomości medium. Obecnie nieco inaczej odbieram to zjawisko, raczej jako swoisty poligon twórczy, choć nie zawsze wiodący ku sensownym kierunkom. Współczesne tego typu produkcje czytuję raczej incydentalnie, bo nie jest to oferta dla mnie. Tak się bowiem złożyło, że mam inne oczekiwania w zakresie estetyki i treści. Niemniej dobrze, że osoby o innej wrażliwości niż moja najwyraźniej mają w czym przebierać.

Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 70