Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Prezes

Strony: [1]
1
Zakupy / Odp: Sklepy internetowe, stacjonarne - wrażenia z zakupów
« dnia: Pn, 19 Lipiec 2021, 13:51:13 »
Czy możecie mi polecić jakiś sklep komiksowy w Pradze? Taki gdzie będzie można kupić komiksy lokalnych, praskich komiksiarzy?
Nie wiem czy do końca usatysfakcjonuje Cię moja odpowiedź, ale ja będąc w Pradze odwiedziłem dwa punkty 'Comics Point'.
Jeden był w galerii Palladium, w samym centrum miasta:
1. https://www.comicspoint.cz/pobocky#Palladium
a drugi punkt był sklepem już poza galerią handlową. Ulokowane w parterze kamienicy, większy i bardziej okazały.
2. https://www.comicspoint.cz/pobocky#Anglicka

Czy mają tam komiksy lokalnych, praskich komiksiarzy? Tego nie wiem... miałem inne cele. Za to z pewnością mają "czeskie" wersje Marvel'a i DC.

2
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:35:00 »
[KUPIĘ] Amerykańskie zeszytówki z serii Uncanny X-Men Vol.1, Vol.2, Vol.3 i Vol.4.
Stan: przynajmniej FINE lub lepszy. Cena? Do uzgodnienia, w zależności od jakości, dostępności itp.

Proszę pisać na PW lub @.

3
Zakupy / Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« dnia: Pt, 14 Czerwiec 2019, 19:46:03 »
Czy ktoś chciałby coś kupić z US?
Doprecyzujesz? Co to znaczy kupić z US? Z jakiegoś konkretnego sklepu? eBay? Instagram? Jest jakaś lista? Ceny?

4
Zakupy / Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 19:22:31 »
Czyli jeśli zamówisz coś za 20 euro i podłączysz się do kogoś, to ten ktoś i tak zapłaci za dodatkowy bagaż. Może to będzie $10 a nie $15.
Zgoda, jeśli chodzi o zamówienia z USA. Chociaż widzę, że nawet w Mile High Comics mają opcję, iż zamówienia ponad 150$ mają darmową wysyłkę*
* - jeżeli fizycznie będzie mniej niż 30 komiksów, za każdy następny dorzucają 0.2$ - podobnie jak na eBay UK

Na eBayu mam opcję, przynajmniej u jednego z kupujących, iż opłata za transport nie będzie większa niż 15Ojro, niezależnie od ilości zamówionych komiksów. Teoretycznie więc mógłbym zamówić tyle co sum41 lub skomasować kilka zamówień i wówczas te 15Ojro "utonie" w kosztach.

Działaj na własną rękę.
Póki co tak robię, ale jak pisałem już raz, nie jestem bogaczem, aby zamawiać setkami, więc nawet te 15 Ojro bije mnie po kieszeni :|

5
Dla mnie najważniejszą pozycją, w mojej kolekcji, jest poniższa kniga.
Jim'a miałem okazję dwukrotnie spotkać w swoim życiu i były to dla mnie niesamowite przeżycia! 8)

     

6
Zakupy / Odp: Wspólne zakupy z zagranicy
« dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 22:24:31 »
Dziękuję za wydzielenie i stworzenie nowego tematu. Liczę, temat się rozwinie, może zyskam jakieś ciekawe źródełko, może sam się podepnę pod czyjeś zamówienie, a może lokalnie znajdzie się jeden lub dwóch chętnych na wspólne zakupy ::)

Dziękuję za odpowiedzi :) Tak zdaję sobie sprawę z wszystkich rzeczy, które wymieniliście. Ale niektórych pozycji nie znajdę na eBay'u lub zwyczajnie nie opłaca się ściągać z UK, US czy DE, bo jak napisał OokamiG "Czasami cena transportu może niemal podwoić cenę produktu z ebay czy też z Amazonu". To jest moją bolączką. Nie stać mnie, jak sum41, na zakup 100 czy 200 zeszytówek za jednym razem i może stąd mój post na forum. Największa paczka na jaką się skusiłem to było z 30 zeszytówek (eBay.de) koszty transportu jakieś 12 - 15Ojro (ponoć niezależnie od ilości komiksów). Płacę 20Ojro za komiksy i kolejne 15 za transport ??? Dlatego też szukam bratniej dusz(-y), która podepnie się pod moje zamówienie lub pozwoli mi dołączyć się do swojego zamówienia. Dla mnie nie ma znaczenia.

7
Zakupy / Wspólne zakupy z zagranicy
« dnia: Pn, 18 Marzec 2019, 19:51:11 »
Mam pytanko, bo nie znajduję wątku, a sam nie chcę zakładać jeśli nie ma/nie znajdzie się chętny(-ni). Myślę o wspólnych zakupach z eBay, MyComicShop lub każdego innego dowolnego miejsca w większej grupie. Wiadomo, jedna paczka, dzielone koszty transportu, dostęp do trudno dostępnych numerów itp. Czy ktoś już o tym myślał, praktykujecie tu takie rozwiązania, czy może macie złe doświadczenia i zrezygnowaliście z takich praktyk?


Strony: [1]