Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3 ... 5
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Studio Lain jol ;)
Śr, 06 Luty 2019, 21:09:19
1
Odp: Egmont 2019 wszystko grubasy, nawet Marzi się roztyła ;)
Pt, 08 Luty 2019, 14:45:19
1
Odp: Komiksy IPN
Niech będzie. W takim razie odpowiada mi cena i wydanie Asteriksa i magazynu Star Wars;)
Chyba naprawdę nie wiesz o co chodzi z cenami? :0 (to trochę nie miejsce na taką rozmowę, ale wrzucasz do jednego wora naprawdę różne sytuacje i modele finansowania :/ )

Cz, 14 Luty 2019, 19:21:56
1
Odp: [Ankieta] Co jeszcze powienien wydać Egmont z Vertigo? Albo mi sie wydaje albo ciagle tam brakuje House of secrets a to swietna seria w klimacie okolosandmanowym z niestandardowymi urzekajacymi rozmytymi rysunkami Kristiansena.
Zdecydowanie bardziej warta zainteresowania niz tylko dobra seria House of Mystery a ta na liscie jest.

Pt, 15 Luty 2019, 20:26:23
1
Odp: Vertigo Odwołuję swój postulat o wydanie spin offów Baśni, bo w międzyczasie zamówiłem je sobie w oryginale.
Śr, 20 Marzec 2019, 11:30:33
1
Odp: Wydawnictwo Marginesy Nie ma lateksu i laserow ...tematyka najbardziej zbliżona do Kultury Gniewu , Timofa , i nieodżałowanego Wydawnictwa Komiksowego. Dla mnie IDEALNIE :)
Śr, 20 Marzec 2019, 19:54:19
1
Odp: Hellboy
Mam pytanie. Zabieram się po raz drugi za BBPO, tym razem naszego wydania. Z tego co pamiętam sprzed kilku lat "Plaga Żab" kończy się cliffhangerem i lepiej poczekać na "Piekło na Ziemi". Dobrze zapamiętałem czy jestem w błędzie?
Klasycznego cliffhangera z zaskoczeniem na przedostatniej czy ostatniej stronie nie ma, natomiast seria zwyczajnie się urywa, tak jak urywała się na koniec drugiego i trzeciego tomu. I chciałoby się sięgać od razu po kontynuację, ale trzeba swoje wyczekać.

Ta seria z każdym tomem jest lepsza. Pierwsze historie z pierwszego tomu niezborne, przypadkowe, na przeciętnym poziomie pracy zbiorowej zat. "Hellboy: Opowieści niesamowite". Ale później wszystko podporządkowane jest jednemu wielkiemu pomysłowi, więc ktoś, kto jak ja woli długie opowieści, będzie bardzo usatysfakcjonowany. Od trzeciego tomu już wprost nie można się oderwać, a już całkowitym zaskoczeniem była historia "Ogród dusz", pełna steampunkowych smaczków w postaci robotów z epoki wiktoriańskiej. Do tego hybrydy zwierzęce, które trafią później do podziemnego zoo w kwaterze BBPO, i zupełnie odjechany pomysł podbicia świata. Fajne było przede wszystkim to, że choć zagrożenie miało wymiar globalny, to w żaden sposób nie było związane z plagą żab. To był nowy przeciwnik, który pojawił się znienacka.

Ten świat jest tak rozbudowany i pełen tak wielu mrocznych pomysłów (kraboidalne roboty-potwory atakujące Monachium, wygląd Czarnego Płomienia, apokaliptyczne wizje pełne lovecraftowskich monstrów), że czuję się zbyt mały, aby o tym ciekawie pisać. Ubóstwiam i zadowolony jestem z siebie, że w zeszłym roku zainteresowałem się i kliknąłem w odpowiedni temat na Gildii, boby mnie bardzo dużo ominęło.

Taki newsik jeszcze: oficjalnie zapowiedziany został 1. omnibus Witchfindera (premiera w USA 27 listopada 2019).

A tu najnowsza (z dzisiaj) rozpiska czytania: http://www.multiversitycomics.com/annotations/hellboy-reading-order-2019/

So, 23 Marzec 2019, 21:03:38
1
Odp: Studio Lain Ja to bym w ogóle chciał (i też wpadłem kiedyś na ten sam oczywisty przecież pomysł), żeby kończyć źle sprzedające się serie takimi właśnie albumami (nawet integralami) za większy hajs. Spokojnie bym zapłacił nawet dwa razy tyle byleby tylko wyszły do końca np. Pirat Izaak, Queen&Country, Nestor Burma czy Wielki Martwy. Zmniejszyć nakład, podnieść cenę, ale przynajmniej będzie. Bo nie ma nic gorszego niż niedokończone serie, które się uwielbia.
Pt, 04 Październik 2019, 14:56:50
1
Odp: Brom - Unka Odya W tym przypadku czarny charakter jest zwyczajnym zwyrolem, a będąc przywódcą bandy bolszewików wcale nie musi swojej bestialskości ukrywać, a wręcz przeciwnie - to on tworzy "prawo" co tylko wzmacnia jego zamiłowanie do władzy i przemocy z nią związaną. Poczucie bezkarności jest doskonałą sprężyną do hodowana w sobie potwora. Zresztą, Nie przebaczaj nie jest historią o pogłębionej psychologii - autor raczej chciał opowiedzieć westernową (z nutą tarantinowskiej makabry) historię w dość egzotycznej i mało opatrzonej scenerii jakim są Kresy i dwudziestolecie międzywojenne. Charaktery są ściśle rozstawione na szachownicy, bez niuansów, fabuła nie stara się o twisty fabularne. Dla mnie to OK. Lubię flow tej opowieści, dobry mainstreamowy warsztat nie aspirujący do nowego spojrzenia na motyw zemsty. Mało w ostatnich latach powstało w Polsce komiksów o takim flow. Brom również ma ów flow.
Cz, 10 Październik 2019, 17:10:26
1
Odp: Osiedle Swoboda Myślę, że gdyby powstała ankieta na najlepszego polskiego twórcę komiksów ostatniego 20-lecia - Śledziński znalazłby się na 100% w moim TOP-3.

Bardzo lubię twórczość omawianego autora, chociaż bardziej w wydaniu komedii obyczajowej ("Osiedle", "Rodzinne wartości") lub "growej" ("Fido i Mel", komiksy publikowane w magazynach SS, ŚGK oraz Pixel), niż czysto surrealistyczno-fantastycznej ("Czerwony pingwin").

Na początku 21. wieku dzięki "Produktowi" wróciłem po kilku latach przerwy do czytania komiksów.

Dodatkowo, Śledziu jest dla mnie symbolem takich lepszych czasów, w których człowiek miał długie włosy i dużo wolnego czasu, a skini i dresiarze ukrywali się w właśnie w osiedlowych bramach, a nie kandydowali do parlamentu :O.

No i  legendarne "plecy konia" w Familiadzie... ;)

Śr, 16 Październik 2019, 13:50:17
1