Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2 3
Wiadomości Liczba polubień
Dodruki - Egmont 2020 Bardzo proszę o spisywanie listy 'chciejstw' dodruków z Egmontu.

- nie będę spisywała tytułów po wszystkich wątkach forum, tylko z tego
- jeden post = jeden tytuł
- ilość lajków pod tytułem = ilość zainteresowanych wznowieniem

Zebrana lista nie oznacza, że dane tytuły zostaną wznowione.
Podkreślam, że mam tylko jeden głos z wielu, jednakże warto go wykorzystać.

Dzięki :)

Wt, 28 Styczeń 2020, 14:48:17
1
Odp: Dodruki - Egmont 2020 Przyjdź Królestwo (Kingdom Come)
Wt, 28 Styczeń 2020, 20:43:25
1
Odp: Dodruki - Egmont 2020 Superman: Na wszystkie pory roku
Śr, 29 Styczeń 2020, 08:53:53
1
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
A ja trochę żałuję, że TK nie ma takiej mocy sprawczej. Mógłby na przykład zabronić koronawirusowi dalszego rozprzestrzeniania się :)

Spokojnie  TK bedzie teraz obwinial wirus czemu to staroci nie wydaja jak kolekcje sie pokoncza :D

Śr, 15 Kwiecień 2020, 15:39:37
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze Czyli krótko mówiąc, nic nie da się zrobić  :)
Śr, 12 Sierpień 2020, 21:32:39
1
Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
Pamiętajmy, że w uniwersum Disneya nie ma ludzi w sensie humans. Sa ludzie w sensie people.

Jeśli dobrze kojarzę, to w komiksach Barksa pojawiali się przez pewien czas "ludzie w sensie humans" - to były historyjki powstałe trochę po tych z "Tajemnicy starego zamczyska". (np. "Magiczna klepsydra" albo "Dangerous Disguise") Potem jednak redaktorzy wymogli na nim, żeby dorysowywać psie nosy.

Cześć, szukam komiksów z kaczkami które pamiętam z dzieciństwa, co prawda mam duże luki, ale być może znajdzie się ktoś kto kojarzy tytuły tych trzech komiksów:
1. siostrzeńcy lub Donald znajdują świnkę skarbonkę która wydaje bez końca banknoty(na miejsce wyciągniętego pojawia się kolejny)
2. Donald z siostrzeńcami są na wakacjach na jakiejś rajskiej wyspie, wplątują się w jakieś kłopoty w wyniku czego lądują w dżungli gdzie znajdują ptaki Dronto Dodo
3. Tu mam największe luki. Donald (sam lub ze Sknerusem?) jest w środku śnieżycy w jakimś starym drewnianym domku (być może Sknerusa z czasów gorączki złota). Przez śnieg zmuszony jest zostać tam dłużej. Akcja działa się gdzieś na północy. Być może komiks ten był w kaczorze gdzie była gra o zimowej olimpiadzie.

Wszystkie komiksy ukazały się w KD pomiędzy 1995-2001 rokiem.

1) Tak jak napisał Komiksoświr, "Hojna świnka" z KD 35/1997.
2) Czy nie chodzi o "Ptaka gogo" z KD 25/1997?
3) "Skarb Starego Joe" z KD 6/1998.

P. S. Czy papcio Sknerus miał w końcu ,,trzy akry sześcienne" gotówki, czy cztery? Czy na przestrzeni kreacji komiksów osadzonych w Kaczogrodzie przez Barksa - i nie wnikam tu w chronologię rozgrywanych wydarzeń w tym Uniwersum, bo nie wiem czy dla tego świata coś takiego z perspektywy pracy Barks istnieje - McKwacz miał zawsze tyle samo gotówki, bez żadnego jej upłynniania, inwestowania w różne dobra i płacenia pracownikom Kaczogrodu - czyli najwięcej ze wszystkich? Czy może ją starannie powiększał?

Skarbiec Sknerusa zawiera trzy akry sześcienne gotówki (jednostka "akra sześciennego" jest sama w sobie absurdalna) i ta ilość jest w miarę stała. Jednak w skarbcu znajduje się tylko część całej fortuny Sknerusa - te pieniądze, które zarobił samodzielnie na wcześniejszym etapie swojej kariery. Oprócz tego Sknerus ma firmy, środki w bankach i nieruchomości na całym świecie (jak stwierdza np. 12 rozdział ŻiCSM) i to poziom tej części majątku jest zmienny; Sknerus ma też mniej oporów przed wydawaniem (inwestowaniem, finansowaniem działalności firm) gotówki spoza skarbca, ponieważ nie czuje się z nią tak emocjonalnie związany, jak z samodzielnie zarobioną forsą ze skarbca.

Przynajmniej tak jest w kanonie Rosy ;) Inni autorzy często traktują to inaczej.

So, 03 Październik 2020, 17:12:26
1
Odp: Egmont 2021
Szukałem tych zaginionych dymków na innych stronach, ale nie znalazłem. Witać nic ważnego tam nie napisano, skoro usunęli :)
Można się cieszyć, że strony całej nie usunęli skoro nic istotnego tam nie ma. ;)

Dobra, słuchał ktoś może tej audycji radiowej z TK? Ja niestety nie dałem rady.
Też wymiękłem jak posłuchałem początkowego pitolenia prowadzącego. Szkoda mi było czasu.

Pt, 26 Luty 2021, 07:55:04
1
Odp: Egmont 2021 Kolejny tydzień czekania. Pewnie w następny weekend będzie spotkanie z TK


Pt, 23 Kwiecień 2021, 18:37:32
1
Odp: Jak zacząć czytać komiks DC/Marvel ?? A ja polecam wykresy, które zrobił nori, cieżko je odnaleźć bo brak na forum tematu poświęconego chronologii.

Wt, 08 Czerwiec 2021, 10:36:06
1
Odp: Batman No właśnie. niestety w nowych Batmanach ja nie widzę dobrych ani krótkich, ani dłuższych historii. I dlatego czekam, czekam na coś dobrego a nie plagiaty historii sprzed 20 lat. Przecież Gothopia, Koszmary i Mitologia to w sumie powtórzenie pomysłu z odcinka Batman TAS, gdzie akcja w nie dzieje się w świecie realnym. Kurde - King mógł wszystko zmienić ślubem z Catwoman. Ale nie i to musiał zepsuć. Chyba że mu kierownictwo DC na to nie pozwoliło. Ale w takim razie trzeba było to zostawić w ogóle.

Syn Batmana i Catwoman - ooo to byłoby fajne na za kolejne 20 lat. Ale nie dadzą, nie dadzą. A potem i tak go ściągną z alternatywnej rzeczywistości. :)

Śr, 11 Sierpień 2021, 08:09:15
1