Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Amer

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
31
Dział ogólny / Odp: Kupki wstydu
« dnia: Śr, 13 Październik 2021, 10:35:21 »
Nie napisałem, że nie sprawdza się tam trzymanie okładek. Sam na początku miałem wszystkie pozycje z okładkami. Ja po prostu nie potrzebuję okładek. Ważniejsza są dla mnie te dane, o których wspominałem (dodam, że nie wypisałem wszystkich rubryk, które można uzupełniać, bo istnieje jeszcze możliwość dodawania streszczeń albo zaznaczania od kiedy do kiedy czytało się daną rzecz).

Plik z okładkami importuje się tak samo jak plik tekstowy. Oczywiście grafiki ważą o wiele więcej.

Z okładkami jest ten minus, że niektóre są w większym formacie, a inne - w mniejszym (jedne bardziej prostokątne, inne kwadratowe, więc wygląda to mało estetycznie). Czasem ktoś dodał do bazy złą okładkę. Można temu zaradzić i pościągać odpowiednie okładki na laptop (np. z Gildii; można też od Gildii zacząć i korzystać z opcji "Szukaj grafiki w Google", która powinna być dostępna na kilku przeglądarkach), następnie narzędziem on-line przyciąć wszystkie grafiki do jednego rozmiaru, wrzucić przygotowane obrazki na Google Drive, a potem po kolei edytować wpisy w Mojej Bibliotece, importując odpowiednie okładki z chmury. Mozolna robota, ale tylko za pierwszym razem, bo potem wszystko zostaje w apce. Nie wolno tylko zapomnieć o tym, żeby po wszystkim wyeksportować swoje dzieło.

To właśnie lubię najbardziej w Mojej Bibliotece. Wszystko możesz skorygować i napisać po swojemu. Nawet jeśli po skanie kodu kreskowego pozycja jest już w bazie, to i tak wszystkie rubryki czyszczę i wypełniam po swojemu.

Mam prośbę: niech dobra dusza wrzuci screen z ComicCollectora. Chcę zobaczyć, jak prezentuje się w środku przykładowa półka. Komiksy z bazy można edytować według własnego uznania? Braki można dodawać samemu, czy trzeba czekać aż zrobi to administrator?

32
Filmy i seriale / Odp: Amazon Prime Video
« dnia: Śr, 13 Październik 2021, 00:48:28 »
Łączę się z tobą w bólu (nie dam like'a, bo na Tapatalku się nie da; chyba że innym razem zajrzę tu przez przeglądarkę, więc nie trać nadziei). Dociągnąłem The X Files do 1/3 4. sezonu.

Na trzy tygodnie przed końcem licencji (mieli ją dokładnie na 12 miesięcy) na wyświetlanie serialu w Polsce wiedziałem, że już nie będę mógł dokończyć. Pomyśleć, że tak się wkręciłem, że zamówiłem brelok do kluczy oraz dwa kubki z plakatem, który Mulder miał w swojej piwnicy w FBI - widać na nim spodek i napis I WANT TO BELIEVE. Kupiłem ponadto na Amazonie (na razie pierwszy i ostatni zakup w tym sklepie) przewodnik po angielsku po wszystkich odcinkach The X Files (a przy okazji The Lone Gunmen z tego samego uniwersum oraz Millennium). Książka Roberta Shearmana zat. Wanting to Believe; często cytowana na ang. Wikipedii. Z pięciogwiazdkowym systemem ocen.

Na szczęście ostatnim odcinkiem, który udało mi się obejrzeć, były Wspomnienia Palacza (04x07). Na resztę poczekam. Jestem cierpliwy.

Cieszę się, że zdążyłem obejrzeć 7-sezonowy The Shield, zanim zdjęli. Miałem po Scully i Mulderze jeszcze sprawdzić 24, ale też wygasła licencja. No i zrezygnowałem z subskrypcji, a tu takie myki. Za 49 złotych rocznie to oczywiste, że wracam.

33
Dział ogólny / Odp: Kupki wstydu
« dnia: Śr, 13 Październik 2021, 00:21:28 »
Ja jestem ciekawy, jak liczycie ilość nieprzeczytanych komiksów. Death, podałeś konkretną liczbę. Jak to policzyłeś?
(Wyszedł mi długi wpis, może pasowałby lepiej do innego tematu. A chciałem tylko podzielić się z wami tym, jak niesamowicie usatysfakcjonowany jestem ze swojego rozwiązania i może dzięki temu innemu kolekcjonerowi ułatwić trochę żywot. Wybaczcie nieład w wypowiedzi, na smartfonie porządkowałbym to tydzień.)

Ja korzystam z aplikacji Moja Biblioteka (darmowa, bez reklam). Przychodzi nowy komiks, skanuję kod kreskowy; jest w bazie, to tylko edytuję wpis pod moje gusta; nie ma, to w zasadzie robię to samo, tyle że od początku na pustych polach do wypełnienia. Raz na pół roku, eksportuję plik i przerzucam na laptop do folderu, który jest zsynchronizowany z chmurą. Minus taki, że trzeba sobie taki plik po swojemu skorygować, np. zmienić nazwy niektórych kolumn (np. domyślnie pojawia się nazwa Autorski zamiast po prostu Autor), porobić linie, wyśrodkować, zmienić kolejność kolumn. Proste rzeczy zajmujące kwadrans raz na kilka miesięcy (stary plik trzeba wyrzucić, niestety nie da się nadpisywać eksportowanych plików). Przy zmianie smartfona wystarczy zrobić import z chmury (albo przerzucić plik z laptopa na smartfon i stąd import).

Bez powyższych operacji aplikacja powinna sama aktualizować plik w chmurze (Google Drive), ale u mnie nie działa. Nie stanowi to żadnego problemu.

Apka prawie w całości po polsku.

Można dodawać okładki. Ja akurat z tego zrezygnowałem (patrzcie w ustawienia).

Jest osobna zakładka na książki i gry wideo. Można sobie też ustawić, co ma się pokazywać, a co nie, oraz kolejność zakładek. Na razie książek jeszcze nie przeniosłem, bo dopiero wczoraj biblioteczkę uznałem za kompletną (no brakuje jeszcze Upadku Camusa, Muru Sartre'a oraz Lolity Nabokova, ale z tym ostatnim będzie trudno, bo musi być w tłumaczeniu Roberta Stillera).

W aplikacji zaznacza się przeczytane pozycje (jest też lista życzeń). Jest zakładka ze statystykami. Są tam informacje, ile przeczytanych pozycji, a ile nie (jest też wykres kołowy). Na podobnej zasadzie zlicza i przedstawia przeczytane strony. Dodatkowo pokazuje Top 10 (wg liczby egzemplarzy) autorów, wydawnictw i kategorii (gatunków).

Segregacja po tytule bądź autorze. Dodatkowo można w szukajce wyodrębnić konkretne kategorie (np. western) i serie/uniwersa (np. Czarny Młot), o ile oczywiście sumiennie przy każdej pozycji wypełnialiście odpowiednie rubryki. W każdej chwili można też odsiać przez wyszukiwarkę nieprzeczytane od przeczytanych (np. sprawdzacie horror, wyświetla się 100 pozycji, klikacie nieprzeczytane, licznik wskazuje 24 zapisy). Nie trzeba tego robić, bo przy przeczytanej rzeczy pokazuje się ptaszek (symbol). Ale gdyby była potrzeba policzenia, to program robi to za was. Można też wpisać tytuł albo zjechać szybko bocznym paskiem przewijania, który podświetla kolejne litery.

Ja uzupełniam wszystko według jednego schematu. Niżej przykłady.

TYTUŁ: Żywe trupy 18. Co przed nami
(Zawsze po liczbie kropka, no chyba że nie ma podtytułu, jak choćby w przypadku zbiorczych Vertigo). Jeśli w serii jest co najmniej 10 tomów, to niestety tomy od 1 do 9 muszą mieć zero z przodu, np. Chew 01. Przysmak konesera (jeśli nie dacie zero, to 11 wskoczy po 1, ale przed 2; to oczywiście niedociągnięcie twórcy programu, ale nie zamierzam narzekać za taką ekstra rzecz, z której korzystam za frajer).

NAZWISKO I IMIĘ: tu trzeba uważać, bo w bazie jeden autor potrafi być zapisany na sto sposobów (np. drugie imię inicjałem, nazwisko z niepolskimi znakami diakrytycznymi itp.). Róbcie po swojemu, ale konsekwentnie zapisujcie w jeden sposób (jeśli dodacie nowy zapis, to podczas kolejnej próby wpisania tego samego nazwiska wyświetli się też i wasza sugestia).

SERIA: superważne do uzupełnienia, bo umożliwia wszechstronniejsze wykorzystanie wbudowanej wyszukiwarki. Jeśli to Chew (niezależnie od numeru tomu), to wpisujecie Chew. Gdy Asteriks, to Asteriks (tutaj program sugeruje w podpowiedziach tylko te serie, które już w tej rubryce dodaliście wcześniej). Gdy następnym razem w tej rubryce wpiszecie samo A, to zasugeruje Asteriksa (chyba że macie dużo serii na A, wówczas trzeba wpisać drugą literę oczekiwanego hasła).

Ciekawie się robi przy uniwersach. Skupię się na Czarnym Młocie. Trzeci tom to Sherlock Frankenstein... (litera S), czwarty - Doktor... (litera D). Przy prezentacji zakładki komiksy według tytułów (a nie autorów, co - jak pisałem - też jest możliwe) te pozycje będą oddalone od siebie. Wszystkim należy w rubryce seria wpisać Czarny Młot, żeby potem móc wyszukać całą serię dzięki możliwościom wyszukiwarki. Obok rubryki seria jest niepozorne okienko VOLUME (czyli tom). Zwykle można je zlekceważyć, bo i tak numery nadajecie w tytule, ale w przypadku takich uniwersów jak Czarny Młot to okienko należy wypełnić przy każdym tytule powiązanym z tym światem (a więc Czarny Młot 1. Tajna geneza otrzymuje tutaj numer 1, a Czarny Młot 3. Era Zagłady. Część 1 - numer 5, ponieważ był piątą książeczką według chronologii publikacji w USA). Dzięki takim działaniom po wyszukaniu serii Czarny Młot przez wyszukiwarkę  komiksy ułożą się w porządku, który ustaliliście (dodatkowo wyświetlą się nadane numery, ale tylko przy takim zaawansowanym wyszukiwaniu).

KATEGORIA: dla mnie to oznacza po prostu gatunek. Jeśli komiks był w bazie, zazwyczaj w tej rubryce panuje największy chaos. Kasuję i uzupełniam po swojemu. Jeszcze nie wprowadzałem książek, ale dla komiksów i moich własnych potrzeb wystarczają mi takie kategorie: Akcja, Fantasy, Historia, Horror, Komedia (dawniej: Humor), Kryminał, Polityka, Postapo, Przygoda, Romans, SF, Sport, Superhero, Western. Nie korzystam z Obyczaju czy Dramatu, bo 95% biblioteki pasowałaby do tych kategorii.

Ta rubryczka to temat rzeka. Ustaliłem jedno ograniczenie: dla jednego komiksu nie więcej niż trzy kategorie (wyjątek to komiksy japońskie, dla których istnieje klasa Manga, której nie zaliczam do tej trójki, więc mangi to maksymalnie 4 kategorie, gdzie pierwszą jest zawsze właśnie Manga; sądzę, że tak jest najprzejrzyściej, a same mangi dlatego że stanowią już połowę kolekcji; ktoś może sobie zrobić PL oraz USA, czy jakkolwiek inaczej).

Tomiki z danej serii otrzymują takie same kategorie bez wnikania w to, czy w danym tomie wystąpił dany element czy nie (to trochę tak, jak przyporządkowanie całego serialu do danego gatunku, bez rozliczania poszczególnych odcinków).

Na pierwszej pozycji gatunek, który pasuje najbardziej (przy czym Manga zawsze jako pierwsza, to zresztą nawet nie gatunek, ale raczej rodzaj). Jeśli to fantasy z elementami horroru, to najpierw stawiam Fantasy, potem dopiero - Horror. Ale jeśli więcej w tym fantasy humoru niż straszenia, to szyk musi wyglądać następująco: Fantasy, Komedia, Horror. A może horroru jest na tyle mało, ze nie warto w ogóle go wyłuszczać? Rzecz zawsze do oceny.

Starałem się, żeby gatunki były jak najszersze (a więc nie rozdrabniałem się na hard science fiction i - nie wiem - space operę, tylko po prostu SF). Gatunki wyodrębniłem takie, których rzeczywiście używam. Gdy komiksu jeszcze nie czytałem, sugeruję się internetem (najczęściej tym, co uważają czytelnicy ma Goodreads). Gdy jestem po lekturze, a zachodzi taka potrzeba, to poprawiam, dopisuję itd.

Sam się spieram ze sobą, bo czym jest komiksowa adaptacja Kafkowskiego Zamku od Centrali (swoją drogą mój pierwszy zakupiony w dorosłym życiu komiks)? Wpisałem Polityka, choć pasowałby bardziej Absurd. Ale nie mam więcej absurdu na komiksowych półkach (chociaż mam nieczytanego Granta Morrisona, więc kto wie). Na szczęście takie ekstremalne dylematy trafiają się arcyrzadko. Ale skoro już zacząłem, to czym jest Kaznodzieja? Komiks drogi, love story, neowestern, low fantasy, akcyjniak. Zdecydowałem się na Akcję i Fantasy (w odwrotnej kolejności). Za oceanem mówią raczej o supernatural, ale pomimo odrębnych haseł na Wikipedii, nie znajduję różnicy między low fantasy a supernatural. Wedlug amerykanskich widzów The X Files to takze supernatural, a dla mnie to tworzenie bytów ponad potrzebę (low fantasy pasuje jak najbardziej).

ROK WYDANIA, WYDAWCA, STRONY: sprawdzam na Gildii. Strony liczę samemu od ostatniej, na której jest paginacja.

Chyba napisałem o wszystkim, co istotne (i chyba dużo o tym, co nieistotne, heh).

34
Literatura / Odp: Co teraz czytacie? Forumowicze forumowiczom polecają/odradzają
« dnia: Wt, 12 Październik 2021, 21:12:34 »
Trochę w nawiązaniu do Mistrza i Małgorzaty to czytam teraz Zbrodnię i karę (wyd. SBM, 2021, tł. Czesław Jastrzębiec-Kozłowski) i o ile samego tłumaczenia nie jestem w stanie ocenić o tyle liczba literówek tam jest koszmarna, praktycznie na każdej stronie coś się trafia, te wszystkie Egmonty i inne Hachette'y, nawet Scream, na które tak narzekamy przy okazji komiksów to jest pikuś. Doczytam to do końca skoro zacząłem, ale z całego serca odradzam to konkretne wydanie.
Ja nabyłem wydanie Grega. W ramach Kolorowej Klasyki wydali trochę ilustrowanego dobra w twardej oprawie i jednakim formacie, więc ładnie to wygląda na półce koło siebie (choć nie mogę tak wszystkiego trzymać, bo mam półki tematyczne, np. Sienkiewiczowską). Poza Zbrodnią i karą kupiłem Pana Tadeusza (chyba najpiękniejszy środek ze wszystkiego, co od nich mam; inicjały, rysunki, zdobienia na akapitach zmienne co Księgę itp.), Zemstę, Wesele (obie pozycje dorównują jakością wydania dziełu Mickiewicza i też mają wewnątrz różne bajery), Lalkę, Chłopów (najpiękniejsza okładka; nie mylić z innymi wydaniami Grega, mówię o Kolorowej Klasyce z okładką, na której wykorzystano obraz Głowa młodej łowiczanki Apoloniusza Kędzierskiego), Folwark zwierzęcy, Rok 1984 (w tym roku wygasły prawa autorskie, więc mamy zalew Orwella od wielu wydawnictw), no i oczywiście Quo Vadis, Krzyżaków i W pustyni i w puszczy. Na FB zapowiedzieli wydanie Potopu w ramach wspominanej serii. Mam jeszcze nadzieję na resztę Trylogii.

Prawie wszystkie wymienione wyżej pozycje to są duble, więc wcześniej nabyte wydania darowuję rodzinie.

A żeby nie było offtopu, zacząłem lekturę Chłopów. Obok Faraona to największa polska nieprzeczytana przeze mnie klasyka. Gdy byłem dzieciakiem trudni językowo wydawali mi się Krzyżacy. Już jako dorosły podczas powtórnej lektury byłem zaskoczony, jak mało jest tam archaicznych wyrażeń, których mógłbym nie odczytać poprawnie. Krzyżacy przy drugim podejściu nie byli językowo żadnym wyzwaniem. Chłopi to jednak inna liga. Większość słów zniekształcona, niektóre - mimo kontekstu - niezrozumiałe (ale od czego jest smartfon pod ręką). Ciekawy sprawdzian dla mnie. Dziwnie się czyta Reymonta bezpośrednio po mandze Video Girl Ai. Tam po dwa tomiki na jednym posiedzeniu, tutaj - co kwadrans szelest przewracanej strony.

35
Dział ogólny / Odp: Horrory komiksowe
« dnia: Nd, 10 Październik 2021, 15:57:06 »
Po kolei. 1, 2, 3, 4 itd. :D
To jedna długa historia.
Powiedział, że czyta po angielsku, możliwe więc, że trafił na stronę (np. Dark Horse), na której wyświetlił mu się po wpisaniu "Harrow County" spin-off tej serii zat. "Tales from Harrow County" (swoją drogą, ciekawe, czy wydadzą to u nas).

Do WYTCHES chyba najbardziej pasuje HARROW COUNTY właśnie. THE WALKING DEAD też można śmiało polecić, ale to długa seria, a prawdziwym survival horrorem jest przez pierwszych 40% materiału. Potem skupia się na potyczkach między ludźmi i komicznymi odzywkami głównego antagonisty (nie mówię, że to źle). Mam spiracone 5 ostatnich trejdów i chyba tak to przeczytam, skoro już wiadomo, że "Byczek" nie wyda.

Poza tym lubię powolne OUTCAST. Stawkę uzupełniłbym BLACK MONDAY MURDERS oraz REVIVAL (choć to bardziej thrillery).

36
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Nd, 10 Październik 2021, 15:21:33 »


Mennica państwowa może w ostatniej chwili wybić z platyny jedną monetę o nominale tryliona dolarów, jeśli Kongres nie podniesie limitu długu publicznego. :)

https://www.cbsnews.com/news/trillion-dollar-coin-debt-ceiling-solution/
Amerykański "trillion" to nasz "bilion".

37
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Nd, 03 Październik 2021, 11:39:13 »
Pewnie masz rację. Posługiwałem się francuską Wikipedią.

38
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Nd, 03 Październik 2021, 09:47:50 »
A ja się cieszę przede wszystkim z kolejnego integrala z uniwersum Aldebarana od Leo. Po polsku będzie się to nazywać najpewniej "Ocaleni". Do wydania zostanie już tylko "Powrót na Aldebaran" (który mozolnie ciągle wychodzi w oryginale). Podobnie liczę w przyszłości na integral "Amazonii" (kontynuacja "Kenii" i "Namibii"), która też wciąż jeszcze jest nieukończona.

Co do "Czarnego Młota" to zauważam coraz większe braki. Już dawniej zagubił się tomik "Black Hammer: Streets of Spirals", zapowiedziany kiedyś był "Skulldigger + Skeleton Boy", a przecież po drodze jest jeszcze "Barbalien". Nie jest to jakieś wybitne uniwersum, a i czytać można w różnej kolejności, na dodatek to Egmont, stąd liczę, że jeszcze wrócą do tych braków.

39
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 14:05:23 »
Prawda w oczy kole? Gość zrobił dramę, chociaż zupełnie nie było z czego.
Wiesz w ogóle, co znaczy: "zrobić dramę"? To nie po prostu odpowiedź na zarzuty w formie filmiku czy komentarza. To podnoszenie temperatury poprzez chamstwo wprost albo zawoalowane docinki. Gość nagrał uprzejmy odcinek, zrobił de facto jedną docinkę do głupawego podpisu suma41, ale to w sumie tak, jak gdyby wyśmiał płaskoziemca (zatem propsuję). Gdy o tobie gadają, to - jak rozumiem - nabierasz wody w usta; twoja rzecz. Inni zazwyczaj (tak w ok. 99,9% przypadków) odnoszą się i ze świecą szukać takich, co robią to w opanowany sposób.

40
Zakupy / Odp: OLX
« dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 20:14:24 »
Jeszcze jedno pytanie: czy wysłana przesyłka InPostem (poprzez przesyłki OLX) nigdy nie pojawia się w aplikacji InPostu w zakładce NADAJĘ? Tak byłoby chyba najprościej, ale ja niczego w apce nie widzę. Losy przesyłki mniej szczegółowo można poznać w aplikacji OLX.

Spróbowałem wyszukać przesyłkę po numerze w apce InPostu i dodała się do zakładki ODBIERAM.

41
Dział ogólny / Odp: Ustawienie komiksów na półkach
« dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 13:55:41 »


natomiast na pewno nie lubie głębokich regałów, nie chce zeby cos mi leżałao przed komiksami.
A co stoi na przeszkodzie, żeby komiksy stawiać na brzegu, zamiast wpychać je do samego końca? Ja tak właśnie je trzymam, ale zauważyłem, że jestem jedyny. W mojej ocenie tak prezentuje się to najlepiej. Regały mam wystarczająco głębokie, żeby upchać w dwóch rzędach np. "100 naboi". Nie robię tak, bo byłby problem z wyciągnięciem rzędu z tyłu (wysokość półek to 1,5 cm ponad wydanie "Blacksadu"). Wyjątek robię dla mang. W pierwszym rzędzie kieszonkowe wydania (np. "Klasa skrytobójców", "Spy x Family", "Death Note" itp.), a z tyłu albo powiększony format (np. "Atak tytanów") albo wydania 2w1 (np. "Chłopaki z XX wieku"). Dzięki temu bez kłopotu i przestawiania sięgam po drugi rząd i dobrze go też widzę.

Mangi oczywiście na górnych rzędach. Raz, że najlżejsze, dwa - w ten sposób nie muszę się gimnastykować, żeby sięgnąć po pozycję z drugiego rzędu, wreszcie - najwyższe i najcięższe pozycje tworzące jeden rząd wprawdzie zasłaniają większość przestrzeni za sobą, ale zawsze trochę byłoby za nimi widać, ale co jest na półkach od pasa w dół skutecznie wypełnia przestrzeń (chyba że ktoś położy się na podłodze). Na drugim regale na górnych półkach stoją podwójnie książki, a niżej znowu komiksy.

Półki z filarami, w jednej "wnęce" mieści się 6 "Kaznodziejów" i 6 "100 naboi" (z "Bratem Lono"). Nie wiem, jak się te regały nazywają, brałem z Ikei. Możliwość montażu z wybraną liczbą wnęk. Na wysokość też chyba można kombinować. Ja postawiłem na praktyczność, żeby nie musieć wspinać się po krześle. No i w ten sposób mam też do zagospodarowania górę ("dach") regałów. Jak ktoś zbiera figurki, to miałby dla nich idealne miejsce.

42
Zakupy / Odp: OLX
« dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 19:03:05 »
Skorzystałem z waszych rad i usunąłem ogłoszenie. Miałem to zrobić od razu, ale najpierw wypróbowałem sposób z edycją tytułu (dopisałem: "SPRZEDANE"). Sposób wydawał się genialny w swojej prostocie, ale zawiódł czynnik ludzki. Dwie osoby wysłały zapytania, czy oferta jest aktualna.

43
Zakupy / Odp: OLX
« dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 23:31:03 »
Ale czy mogę zamknąć już teraz (przed nadaniem)?

I druga sprawa: dostałem e-maila z bliskapaczka.pl, że dziękują za wybór InPostu, ble, ble, ble, i żebym tylko kliknął i aktywował konto, to mi ułatwi życie. Że niby bliskapaczka.pl powiązana jest jakoś z OLX-em. Takie też informacje na szybko wyskakują w Google, ale uznałem to za phishing (próbę wyłudzenia danych) i wyciepałem tego maila do kosza. Natomiast jeśli to nie oszustwo, a siedzicie już długo na OLX-ie, to dajcie znać, o co w tej współpracy chodzi.

44
Zakupy / Odp: OLX
« dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 23:21:19 »
A kiedy zakończyć ogłoszenie? Bo wygenerowałem już etykietę, jutro wyślę przedmiot, ale ktoś inny pyta mnie o aukcję, która jest już jakby zamknięta? Bo się boję, że jeśli teraz zamknę (tzn. przed nadaniem w paczkomacie), to wyskoczy jakiś błąd jutro czy coś i nici z wysyłki. Ale też nie chcę, żeby inni pytali o przedmiot, który już ktoś kupił.

Jakieś to nieintuicyjne.

45
Zakupy / Odp: OLX
« dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 22:34:30 »
No właśnie dodałem parę ogłoszeń, z automatu otworzyła się strona z Przesyłkami OLX, ustawiłem gabaryty paczki, wagę i przewoźnika, dałem Zapisz. I wsio. Ogłoszenie po kilku chwilach stało się aktywne. W trakcie pisania tego komentarza dostałem SMS-a od kupującego, że kupił ode mnie przedmiot. Kompletnie nie wiem, jak to działa.

[edycja] Okej, Brave znowu mi to zrobił. Zniosłem adblocka, pojawił się komunikat o uzupełnienie danych. Temat do zamknięcia. Dzięki za pomoc.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10