Polubienia

Przejrzyj stronę ulubionych postów oraz otrzymanych polubień za posty użytkownika.


Polubione

Strony: [1] 2
Wiadomości Liczba polubień
Odp: Superman Zdecydowanie tak. All Star Superman to kwintesencja postaci Supermana, a zarazem zamknięta historia czerpiąc z jego bogatej historii. Jeśli ktoś zna ją dobrze to wszystkie smaczki jakie poukrywał Morrison sprawią, że jeszcze bardziej ją doceni. Czy znaczy to że dla osoby, która zna eSa wybiórczo będzie niezrozumiała? Nie. Jak wspomniałem wcześniej to zamknięta historia, wciągająca i tak sprawnie napisana, że nie trzeba znać nic więcej. Podobnie jest z historią Na wszystkie pory roku. Przy czym to bardziej kameralną historia z początków działalności Supermana, nie blockbuster jakim jest All Star, ale założenie jest to samo. Ma pokazać kim jest Superman, co nim kieruje i dlaczego jest superbohaterem.
Wt, 19 Luty 2019, 06:37:08
1
Odp: Superman Przychylam. Jedne z najlepszych komiksów z Supermanem i oba można czytać z marszu. I w trakcie lektury All Star Superman, choć nie znałem tych wszystkich smaczków-nawiązań do mitologii supka, bawiłem się świetnie. Dla mnie to takie must have, jak Zabójczy żart, Długie Halloween, czy DKR.
Wt, 19 Luty 2019, 08:28:38
1
Odp: Superman Również zgadzam się z tym. Można, pardon - należy to czytać i nie przejmować się resztą. Jak na Morrisona to ALL-Star jest bardzo strawny, a dopieszczona i oczojebna warstwa graficzna Quitely'ego (jeden z moich ulubieńców) tylko podnosi walory cegły. Nie pasuje mi tylko sformułowanie @majkelusa81 - blockbuster. Kojarzę to raczej z epicką, niekoniecznie wyszukaną lekturą, a ALL-STAR to bardzo kameralna i w gruncie rzeczy smutna opowieść. Polecam, aczkolwiek zaznaczam, że to nie typowy akcyjniak.
Wt, 19 Luty 2019, 14:07:57
1
Odp: Sędzia Dredd Są warte.
Numeracja jest taka, bo jako pierwsze wydali u nas te, w których jest kolor. Czyli 13. A potem tak z grubsza niby na zmianę.
Przy czym - nie zaczynaj od 1, bo to jednak trochę ramotki. Zacznij od 13, jak dla mnie to esencja Dredda - różnorodność historyjek, sporo ironii i satyry, czasem nawet można się zadumać.

Wt, 19 Luty 2019, 23:30:15
1
Odp: TM-Semic
Teraz sobie przypomniałem dwie historie które napisał. Tytułów nie pamiętam, ale abie były chyba z 1994 roku.
To będzie ten numer - https://polter.pl/komiks/The-Punisher-39-61994-n39847
Też uważam, że był to jeden z najlepszych komiksów jakie wydał TM-Semic. Akcja w zasypanym śniegiem autobusie z psychopatycznym mordercą była tak klimatyczna i wciągająca, że ja również, nawet po tylu latach, ciągle pamiętam ten komiks.

Śr, 27 Marzec 2019, 13:43:34
1
Odp: Nowy nabytek zakupowy @Recoil, dużo dobra, oj dużo dobra  ;D Pamiętam, że Twoja przygoda zaczynała się od Batmana, a teraz ... nic tylko rączki zacierać. Przepiękna jest ta różnorodność u Ciebie.
Pn, 01 Kwiecień 2019, 13:14:40
1
Sanitarium Pod koniec lat 90tych stworzona przez DreamForge Entertainment i wydana w 1998 roku przez ASC Games, pojawiła się na rynku przygodówka utrzymana w konwencji horroru z elementami psychodelicznymi, mowa oczywiście o grze Sanitarium.


Główny bohater o imieniu Max stracił pamięć w wyniku wypadku samochodowego, i trafił do szpitala psychiatrycznego, ale nie do takiego typowego lecz bardzo osobliwego. Atmosfera grozy i napięcia, towarzyszy nam od samego początku gry.


Podczas rozgrywki poznamy wiele bardzo dziwnych, tajemniczych, a nawet strasznych postaci. W grze również znajdziemy sporo łamigłówek, więc samo bezmyślne klikanie i rozmawianie ze wszystkimi na swojej drodze nie wystarczy, aby ukończyć grę.


Ciekawostką może być porównanie gry Sanitarium do polskiego komiksu Bler.
Tam również główny bohater w wyniku wypadku samochodowego traci pamięć i również jego twarz została owinięta bandażami, ale zarówno Sanitarium jak i komiks Bler bardzo sobie cenię i na pewno do nich jeszcze nieraz wrócę.

Pt, 12 Kwiecień 2019, 08:47:41
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze Była ostatnio w Merlinie, 100 Naboi można było nabyć  :)
Nd, 21 Kwiecień 2019, 20:55:20
1
Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze Recoil, to był żart.. :)
Pn, 22 Kwiecień 2019, 10:42:09
1
Odp: Nagradzamy aktywnych KOMIKSpeców - edycja kwiecień 2019 Kwietniowa edycja akcji zakończona.

Lista siedmiu najaktywniejszych użytkowników:
  • JanT
  • ramirez82
  • Itachi
  • Gascon200
  • Bazyliszek
  • Antari
  • xanar
Pozostali laureaci, którzy zamieścili na forum najciekawsze, najbardziej rozbudowane posty lub w inny sposób mieli pozytywny wpływ na forum:
  • PJP
  • Recoil
Bony rabatowe do sklepu Fantastyczneswiaty.pl otrzymacie za moment na PW. Każdy z nich ważny jest przez dwa tygodnie, czyli do 21 maja do północy.

Wt, 07 Maj 2019, 21:14:06
1