Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Odyn

Strony: 1 [2] 3 4 ... 51
16
Komiksy amerykańskie / Odp: Green Lantern
« dnia: Pn, 15 Styczeń 2024, 07:08:25 »
Ja już dawno pogodziłem się z faktem, że GL trzeba czytać w oryginale. I polecam każdemu, nawet tym co dopiero zaczynają przygodę z angielskim. To są naprawdę konkretne historie (Johns i Tomasi) i warto je wszystkie przeczytać, a nie jakieś odrzuty czy pojedyncze story arci, które serwują nam wydawcy w Polsce.

17
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Śr, 10 Styczeń 2024, 07:28:10 »
Dobra, nie dałem rady wytrzymać i zamówiłem pierwszego omnibusa Uncanny X-Men w Azylu bo stosunkowo tanio. Ciekawe jakiego dostanę, bo na pytanie o grzbiet odpowiedzieli mi że takich rzeczy nie sprawdzają i wysyłają losowo. Gdyby nie ceny, to ten sklep już dawno byłby na mojej czarnej liście.
Masz rację, też usłyszałem taką informację. Jednakże ja im kiedyś napisałem, że dla mnie jest istotny stan produktu, który kupuję, by oszczędzić sobie ewentualnych zwrotów, a ponadto jak coś kupuję to chciałbym wiedzieć co kupuję.
Zwykle już nie piszę do nich maili, a po prostu dzwonię jak coś mnie interesuje, a mam wątpliwości. Niby tłumaczą się, że nie sprawdzają pewnych rzeczy, ale i tak uzyskuję od nich informacje jakie chcę.

18
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Pt, 05 Styczeń 2024, 14:06:04 »
Tak okiem laika patrząc to Punkty zwrotne są bardzo dobrym wejściem w uniwersum X-menów. Mnie zraziła mnogość materiału w Marvelu, konieczność czytania wielu serii, uzupełniania omnibusów innymi wydaniami, co generuje spore koszty.
Jak tak przeglądam zawartość wspomnianej wyżej serii to wydaje się ona solidnym, ułożonym chronologicznie zbiorem, w który warto wejść, pomijając anglojęzyczne omnibusy. Jeżeli się mylę, to skorygujcie, bo ze superhero zbieram jedynie DC (ot mój wybór, by dobrze zapoznać się z jednym uniwersum, znać bohaterów i pamiętać wydarzenia które miały miejsce), a uniwersum Marvela znam w sumie z animowanych seriali lat '90.

19
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Pt, 05 Styczeń 2024, 11:28:31 »
Mam już osiem epików X-Men, ale jakoś wzięła mnie zajawka na omnibusy (epiki wtedy sprzedam). Najbardziej frapuje mnie jednak format, nie jestem zwolennikiem zbyt dużych formatów (jak dla mnie, optymalnym formatem jest ten powiększony od Muchy). Duża jest różnica w formacie między powiedzmy X-Men Jima Lee od Muchy a omnibusami? I jak się czyta takie cegły? Jest to w ogóle wygodne?
Ja omnibusy czytam, siedząc na kanapie i mając poduszkę na kolanach. Omnibus wtedy wygodnie leży na miękkim. Dla mnie to najlepszy możliwy format. Może się z nim nie położę, ale przynajmniej mam wszystko w jednym miejscu, ładnie wydane (choć w przypadku Marveli to może być sprawa dyskusyjna - ostatnio dużo tu było wypowiedzi na temat jakości oraz zawartości cegieł).

20
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Cz, 04 Styczeń 2024, 10:08:50 »
Dlatego właśnie zamówiłem tom 37, który ją poprzedza :D czekałem na Great Darkness Saga, fajnie że dostaliśmy ją w języku polskim.

21
Komiksy amerykańskie / Odp: Superman
« dnia: Śr, 13 Grudzień 2023, 09:54:01 »
Jest jeszcze siódmy tom Supermana aut. Tomasiego - Bizzarroversum. Nie czytałem go jeszcze, więc przed zwieńczeniem tego runu będę musiał sobie odświeżyć całość od początku (minęło już kilka lat i prawie nic nie pamiętam - będzie mi się dobrze czytało :D )

Jedyne co mogę dodać to polecam! Te dwie wspomniane przez kolegów serie czyta się bardzo dobrze. Były moim pierwszym spotkaniem z solowymi przygodami eSa. Na tyle polubiłem tę postać, że sięgnąłem po anglojęzyczne wydania przygód z przełomu lat 80 i 90.

22
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Wt, 12 Grudzień 2023, 11:58:47 »
Jest omnibus na 25-lecie wydania zbierający główny event, wszystkie oficjalne tie-iny i 2 zeszyty z tzw. Zero Month: Flash #0 i Green Lantern #0.
https://www.amazon.com/Zero-Hour-Crisis-Anniversary-Omnibus/dp/1401294367
Ten omnibus ponoć ciężko strawny. Dopytywałem się kiedyś osób, które czytały i mówiły, że główny event jest okej, ale te tie-iny prezentują słaby poziom, nudzą i męczą. Dlatego odpuściłem omniaka i kupiłem wydanie hachette.

23
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Cz, 07 Grudzień 2023, 06:59:47 »
Zawsze już będę miał sentyment do Deathstroke'a aut. Priesta, ponieważ był to mój pierwszy ang omnibus jaki nabyłem :D Przyjemnie mi się to czytało, choć w późniejszych zeszytach historia bieżąca przeplata się z wcześniejszymi wydarzeniami głównych bohaterów, co może trochę denerwować. Ja postać Slade'a bardzo lubię, więc kiedyś wrócę do tego runu :)

24
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Cz, 23 Listopad 2023, 08:48:20 »
Nie będzie więcej kolekcji w empikach czy to jakieś opóźnienie? Aktualnie na stronie dostępny jest tylko nr 59, a “Ostatniej nocy” brak i tak samo w salonach.
Wczoraj zamówiłem z empik. com Ostatnią noc. Ale faktycznie dziś już produkt niedostępny... Uff, widocznie załapałem się rzutem na taśmę.

25
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« dnia: Wt, 21 Listopad 2023, 07:57:03 »
Dobrze, że w DC papier stoi na wysokim poziomie :) Nie mam porównania do marvela, ale z tego co czytam to Kanada > Turcja.

26
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Compact Comics
« dnia: Śr, 08 Listopad 2023, 10:25:15 »
Ja odwrotnie. Gdyby super-hero wydawane było na papierze toaletowym, maksymalnie nędznie i tanio - czytałbym tego dużo więcej. Większość tego szrotu w moim przekonaniu nie zasługuje na twarde oprawy, duże formaty, błyszczący papier, itp.

Aktualnie, przy cenach które mamy na rynku, selekcja u mnie jest dość ostra i sporo pozycji, które potencjalnie mógłbym przeczytać (ale jeżeli nie przeczytam, dramatu też nie będzie), wypada z koszyka zakupowego z uwagi na to, że po prostu szkoda mi kaski.
Staram się nie tracić czasu i pieniędzy na komiksy, których poziom oscyluje wokół szrotu. Nieważne, w jaki sposób wydany, szrot to szrot. Zdarza mi się, że się natnę, wtedy po przeczytaniu komiks od razu ląduje na olx. Jednakże mnie zupełnie nie przekonuje oszczędzanie na papierze, rozpadające się strony, tzw. byle jaki druk. Choćby taka książeczka kosztowała 20 zł to jednak te 20 zł można wrzucić w coś innego.

Mogę się natomiast zgodzić, że Egmont powinien ograniczyć wydawanie komiksów w twardej oprawie, które podbijają cenę (papier, format, oprawa), na rzecz wydań ze skrzydełkami, na miękko. Na twardo puszczałbym tylko opasłe tomy, zawierające klasyczne cenione opowieści (do takich m.in. zaliczam sagę Knightfall - mnie przypadła do gustu i ostrze sobie kły na kolejne tomy, bo jeszcze nie miałem okazji czytać), ongoing który zazwyczaj jest mierny wydawałbym tylko na miękko, bez względu na eventy czy zwykłe historie.

p.s. pod niesamowitym wrażeniem jestem anglojęzycznych omnibusów DC. Na Marvel zwykle się narzeka, DC natomiast w mojej opinii robi dobrą robotę (drukarnia znajduje się w Kanadzie). Dla mnie takie grubasy to czysta przyjemność.

27
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Compact Comics
« dnia: Wt, 07 Listopad 2023, 12:52:45 »
Mnie zupełnie nie interesuje taki pomniejszony format. Wręcz przeciwnie, Egmont powinien iść w stronę obszernych wydań (co właściwie zaczął robić, wydając Knightfall). Dla dzieciaków jest już osobna linia wydawnicza z młodzieżowymi historyjkami, ceną dużo niższą niż wiele innych komiksów (nie pamiętam nazwy, bo mnie nie interesuje, ale kojarzę że takie coś istnieje - u nas chyba Raven szła na pierwszy ogień).

Ktoś natomiast wspomniał o mandze - DC miało (albo nawet już ruszyło?) ruszyć z tą inicjatywą, by łączyć swoich ulubionych przedstawicieli z japońskim stylem wydawniczym. Może to byłby lepszy ruch dla Egmontu niż te Compacty?

28
Komiksy amerykańskie / Odp: Superman
« dnia: Wt, 31 Październik 2023, 10:03:00 »
Ja czekam aż ktoś (obojętnie czy DC, czy Egmont) zbiorą wszystkie historie eSa aut. Johnsa w jeden gruby omnibus (lub serie, jak to robią z Knightfall). Parę historii powychodziło w ramach różnych kolekcji, ale olałem to.

Run Byrne'a to złoto. Już nie mogę się doczekać, by wrócić do eSa (omnibusy Exile oraz Death and Return czekają od zeszłego roku na półce), ale obecnie zabrałem się za książki z Warhammera 40k w oryginale i angażuje mi to większość wolnego czasu.

Polski czytelnik pewnie czeka na run Byrne'a, jednakże ja już zainwestowałem w oryginalne wydania HC, więc na mnie Egmont nie zarobi. Szkoda, że E nie wydał do tej pory klasycznych opowieści z eSem. Mnie już znudziło i zmęczyło to czekanie.

29
Komiksy amerykańskie / Odp: Catwoman
« dnia: Cz, 19 Październik 2023, 10:35:12 »
Catwoman. Samotne miasto

Moja mniej entuzjastyczna od większości w sieci recenzja najnowszego DC Black Label.

Dzięki za recenzję! Dobrze zrobiłem, że nie kupiłem. W ogóle nie lubię animowanej kreski (wyjątkiem mogę potraktować Batmana Sale'a), a fabuła najwidoczniej też nie trafia w moje gusta. Wolałbym przeczytać Catwoman Balenta, może kiedyś DC pokusi się o jakiś omnibus.

30
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Cz, 19 Październik 2023, 07:06:00 »
Czwarta część przeglądu najstarszych zeszytów Batmana wydanych w Polsce. Tym razem schyłek Brązowej Ery, czyli pierwsza połowa lat 80-ych.

To czas, kiedy ustalona zostaje oficjalnie i dosyć szczegółowo cała dotychczasowa historia Batmana i jego współpracowników. Serie prezentują rozbudowane fabularnie, wielowątkowe i przeplatające się opowieści nabierające formy, którą poznaliśmy w TM-Semic. Batman zakłada własną grupę superbohaterów.

Został mi już ostatni plik do opracowania.

https://easyupload.io/rogkdk

O, i ten okres mocno mnie zainteresował! Na tyle, że mam ochotę przeczytać te komiksy w jakimś omnibusowym wydaniu. Dzięki!

p.s. nie mogę się nadziwić patrząc jak kiedyś rysownicy rysowali bohaterów. Realistycznie, szczegółowo. Jedyne co kłuje po oczach to te jaskrawe barwy - tutaj przewagę mają współczesne komiksy z Batmanem.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 51