Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Pawel.M

Strony: 1 ... 53 54 [55] 56
811
Literatura / Odp: Najlepiej zarabiajacy polscy pisarze
« dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 09:55:08 »
Te dane Wprost są nieco z czapy. Sądzę, że pierwsza dwójka najlepiej zarabiających pisarzy to Sapkowski i Tokarczuk, a takiego Mroza czy Lipińską wyprzedzają w cuglach. Dlaczego? Ano bo to zestawienie tylko z polskich księgarń, a Sapek i Tokarczuk więcej chyba zarabiają na tłumaczeniach, niż na polskim rynku. I sądzę też, że właśnie przez tłumaczenia, Tokarczuk byłaby wysoko w takim rankingu nawet bez Nobla.

Druga rzecz, że twórcy rankingu przyjęli, iż autor zarabia 5% od ceny książki. Tymczasem, z tego co się orientuję, stawki poniżej 10% dostają debiutanci, autor jako tako znany koło 10%, autor bardzo znany koło 15%, a Sapek czy Tokarczuk koło 20%.

812
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 21:35:02 »
No to kamień z serca - sprawa się wyjaśniła i nie trzeba zawiadamiać GIODO. Po prostu pomyli Pawla.M. z Tobą. Case closed. 
Może tobie jest obojętne, że ktoś handluje twoimi danymi. Mnie nie jest.

813
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 18:28:53 »
incal.com.pl
A mnie zastanawia kto im "opchnął" i jakim prawem bazę adresów mailowych. Bo jako żywo, nigdy nie zakładałem konta na Incalu, a tego maila - spam też dostałem. Przyznam, że moje podejrzenia kierują się w stronę gildii, bo to jedyna księgarnia nastawiona na komiksy, w której mam konto.

814
Literatura / Odp: Najlepiej zarabiajacy polscy pisarze
« dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 18:20:01 »
Na pierwszym miejscu Remigiusz Mróz, wydający 10 książek rocznie. Jak jest z ich jakością pozostaje mi się domyślać - i nie są to optymistyczne przypuszczenia.
Totalna grafomania - poziom jak z wypracowań 12-latków.

Cytuj
dziwi że tak mało autorów fantasy, spodziewałem się np. Jarosława Grzędowicza. chociaż z drugiej strony już chyba kilka lat minęło od kiedy coś wydał.
Akurat "czyste" fantasy Grzędowicz pisze rzadko, raczej SF lub miksty SF z fantasy. I nie kilka lat - w 2017 r. wydał dwie książki: powieść Hel-3 i zbiór opowiadań Azyl. O wznowieniach nie mówiąc.


815
Komiksy polskie / Odp: Sytuacja polskiego komiksu
« dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 22:40:04 »
No, chyba nie. Nakłady 2 tys. to mają książki naukowe, ze wzgledu na target ograniczony do ludzi z wielkimi głowami,
Jedno z najbardziej szacownych czasopism historycznych (rocznik wydawany w formie książkowej) - Slavia Antiqua, czyli na "czasie" ze względu na słowiański zajob ostatnio panujący; nakład: 300 sztuk. Odlicz z tego 16 egzemplarzy obowiązkowych dla bibliotek, kolejnych z 50 dla bibliotek naukowych i uczelnianych oraz gratisy dla autorów i to co zostaje w archiwum wydawnictwa. Do sprzedaży trafia pewnie poniżej 200 sztuk. A i tak się nie sprzedaje - końcówki nakładu można po paru latach kupić u wydawcy w cenie z tanich księgarń.

Ale co do polskich nakładów, to zauważyłem parę razy pewne dziwo. Dajmy na to książka wyszła w roku 2015. W roku 2017 jest już nie do kupienia, nawet wydawca nie ma. I nagle w 2018 znowu pojawia się we wszystkich księgarniach, ale nie dodruk, nie nowe wydanie, tylko rzekomo to stare, opatrzone datą 2015. Jak sądzę, jest to de facto piracki dodruk, z którego autor ma gucio.

Cytuj
ale beletryska to chyba idzie w nakłady większe (+ dodruki).
Za sprzedaż przyzwoitą uchodzi 5000 sztuk, więc tak, sądzę, że dla autora z jeszcze niewyrobionym nazwiskiem nakład 2-3 tysiące jest standardem.

Sonia Draga - to jest jakieś światełko w tunelu, chociaż ich ostatnia zadyszka nie napawa optymizmem. Może człowieka od komiksów powinni wymienić?
Zdecydowanie powinni.

A po co w ogóle chcecie polskiego komiksu realistycznego adresowanego dla starszych ? Przecież tego zagranicznego ukazuje się tyle, że półek nie starcza.
A bo np. ktoś lubi polską historię i chciałby komiks o polskiej historii? Albo sarmacką fantasy, albo urban fantasy w klimatach Warszawy, Krakowa czy Poznania?
tak, wiem - jest polski komiks historyczny. Tylko de facto go nie ma, bo to albo patriotyczno-narodowe pierdy finansowane przez IPN-y itp., albo Similak... Dlatego trzymam kciuki za powodzenie pomysłu Świszcza z komiksem o Mieszku I.

Tak na marginesie, mógłby ktoś wreszcie wydać w całości Larkisa...

816
Komiksy europejskie / Odp: Regis Loisel
« dnia: Pn, 18 Listopad 2019, 17:23:22 »
słowo klucz - tak narysowanych. aria zawładnęła twoja wyobraźnią? współczuje.
Tak zrozumiałeś moją wypowiedź? Współczuję...

817
Komiksy europejskie / Odp: Regis Loisel
« dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 21:10:10 »
nie było w tym czasie innych tak narysowanych komiksów o tematyce fantasy u nas na rynku. conan od asa?
Był Thorgal i Szninkiel, była Aria i Tetfol, no i te Conany.

818
Komiksy europejskie / Odp: Regis Loisel
« dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 11:14:07 »
siła nostalgii robi swoje. przygody pelissy pojawiły się w polsce po raz pierwszy w momencie totalnej posuchy na rynku komiksowym. fantasy też nie było za bardzo - można było sobie co najwyżej poczytać władcę pierścieni i conana. w tamtym okresie komiksy loisela i rosińskiego zawładnęły naszą wyobraźnią.
No bez jaj, to wychodziło w latach 1990-1992, a nie dekadę wcześniej. Komiksowo tak, to była nowość, raczej takie klasyczne fantasy nie wychodziło. Ale w literaturze akurat w tych latach szybko nadrabialiśmy zaległości, choć raczej przeciętnymi pozycjami - masowo wtedy tłuczono Andre Norton, Howarda, Kuttnera, Moorcocka, Wagnera, Watta-Evansa, Gordona R. Dicksona, ale ukazywali się też ambitniejsi autorzy, jak LeGuin, T. H. White, Jack L. Chalker, Piers Anthony, C. J. Cherryh, Tanith Lee, Poul Anderson...

819
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 16 Listopad 2019, 16:53:11 »
A jeśli Dredd i Slaine, po pierwszych zachwytach przed kilkoma laty, dziś już takiej furory nie robią
Nie dam sobie za to ręki uciąć, ale obstawiam, że słabe zainteresowanie Slainem wynika z tego, co Studio publikuje. Bo to w większości "starocie", albo czarno-białe, albo już u nas kiedyś wydane. Nie, żebym się skarżył, mnie pasuje, że mogę to kupić, ale sądzę, że nowsze i jeszcze w Polsce niewydane, kolorowe Slainy miałby większe wzięcie.

820
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: So, 16 Listopad 2019, 16:40:21 »
Reklamował ktoś coś bezporednio u NSC? Jak wrażenia?
Ja reklamowałem, ale rok temu. Kupiłem w Ravelo pierwszy tom "Nienawidzę Baśniowa" i przysłali mi uszkodzony, Napisałem do Ravelo - odpisali, że nie mają już na stanie, więc mi nie wymienią. To wkurzyłem się i napisałem prosto do NSC - w ciągu 48 godzin był kurier, który dostarczył mi nowy (nieuszkodzony) egzemplarz i odebrał wadliwy.

821
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: Śr, 13 Listopad 2019, 21:30:28 »
Zamawiałem w weekend, dziś dostałem :) Zapakowane OK - kartonik odpowiednich wymiarów, folia bąbelkowa jako wypychacz (bez oszczędności), do tego każdy komiks z osoba zafoliowany.

822
Komiksy polskie / Odp: Mieszko, Mieszko...
« dnia: Nd, 10 Listopad 2019, 23:48:48 »
Też polecam. Mam nadzieję, że autorowi to wypali finansowo i będą kolejne części.

823
Literatura / Odp: Kolekcja mistrzowie Polskiej Fantastyki
« dnia: Pt, 10 Maj 2019, 00:19:59 »
E tam. Ja dawno nie czytałem czegoś tak dobrego jak Pan Lodowego Ogrodu.
Jedyna dobra książka (czy raczej cykl) w dorobku Grzędowicza (no może jeszcze "Popiół i kurz").

Achaja czyli jego najpopularniejsze dzieło przypadło mi średnio
Przy Achai to żenadometr wysiada.

Przeczytane również 3 części Piekary o Inkwizytorach i zamierzam sięgnąć po cały cykl;)
Nie warto w to brnąć. Piekara przerwał podstawowy cykl i zaczął masowo tłuc prequele i sequele do prequeli. Poziom żenujący. A cykl podstawowy też czytać bez sensu, bo brak zakończenia. To samo z Kołodziejczaka cyklem (od 4 lat nie może wydać kolejnej jednej trzeciej "Białej reduty" - czyli na razie mamy jedną trzecią powieści i zapewne końca nie będzie).
Moim zdaniem, poza "Panem Lodowego Ogrodu" z tej kolekcji warto tylko "Rudą sforę" Kossakowskiej.

824
Literatura / Odp: Kolekcja mistrzowie Polskiej Fantastyki
« dnia: Śr, 08 Maj 2019, 17:34:59 »
brakuje mi też na liście Roberta Wegnera, osobiście mój faworyt w tej branży.
Bo tytuł tej kolekcji jest przekłamany - to nie mistrzowie polskiej fantastyki, tylko autorzy ze stajni Fabryki Słów, producenta kupy książkopodobnej.

825
O stronie i forum / Odp: Dziękuję!
« dnia: Pt, 08 Luty 2019, 15:24:17 »
Mnie się podoba ogólnie, a w szczególe - że nie ma działu, w którym mogliby się realizować polityczni onaniści. I oby tak zostało :)

Strony: 1 ... 53 54 [55] 56