Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Pawel.M

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 56
31
Literatura / Odp: Nagroda Nobla
« dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 22:20:57 »
To, że ktoś namiętnie czyta Lipińską nie robi z niego idioty, a ktoś kto ciągle czyta Dostojewskiego powieść za powieścią nie spowoduje, że stanie się tytanem intelektu.
A przypomniałbym jeszcze o takim zjawisku, jak przeintelektualizowanie, gdzie człowiek traci zdolność szybkiego i racjonalnego ogarniania rzeczy prostych, bo jego umysł wszystko komplikuje i doprowadza go do dziwacznych wniosków. Mam wrażenie, że to właśnie syndrom Tokarczuk.

32
Wiedźmin. Szpony i kły

Pomijając Zliczewskiego, nikt nie stworzył „swojego” Wiedźmina – to tylko aneksy do dzieła Andrzeja Sapkowskiego, wykorzystujące jego bohaterów, często rozwijające jego wątki. Co gorsza, większość pojechała w stronę smutku, nostalgii, a przecież Wiedźmin to też masa dobrego humoru. Te opowiadania byłyby fajniejsze, gdybyśmy czytali je pojedynczo – w kupie, niestety, zaczyna razić naśladowczy jednokopycizm.

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/07/wiedzmin-szpony-i-ky.html


33
Maciej Liziniewicz, Mroczny zew

Tu mamy w znaczniej mierze powtórzony schemat z Czasu pomsty – ktoś/coś morduje ludzi, Żegota angażuje się w wyjaśnienie sprawy, kryminalne postępowanie, sprawca namierzony itd. O ile Czas pomsty był wtórny wobec Komudy, o tyle tu Liziniewicz jest wtórny wobec samego Liziniewicza...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/07/maciej-liziniewicz-mroczny-zew.html




Victor Milán, Władcy dinozaurów

Dla mnie to książka pokroju „Niezwykłych przygód Anatola stukniętego na początku”. Teraz pewnie zachodzicie w głowę, o czym ten człowiek (znaczy, że ja) bredzi...

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/07/victor-milan-wadcy-dinozaurow.html


34
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: Nd, 10 Lipiec 2022, 01:27:31 »
Szanowny Bazyliszku. Dawno, dawno temu, w starożytnym Rzymie był taki polityk Kato zwany Starszym. Facet miał obsesję - nienawidził Kartagińczyków. I też przy każdej dyskusji, na obojętnie jaki temat wyskakiwał z tekstem:

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

Czyli:

A poza tym sądzę, że Kartagina powinna zostać zniszczona.

Może byś sobie, Bazyliszku, zaoszczędził katonowego trudu i po prostu zrobił sygnaturkę:

Ceterum censeo Egmontem esse delendam.

35
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 23:12:30 »
Powiem tak - jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?
I o szóstej rano stanie u drzwi
Sędzia Dredd z załogą Dżi
:D

36
Dział ogólny / Odp: Nowości komiksowe na blogach
« dnia: Cz, 07 Lipiec 2022, 22:11:08 »
Al Ewing, Simone di Meo, Znajdujemy ich, gdy są już martwi, t. 1: Poszukiwacz

Duże rozczarowanie scenariuszem, jeszcze większe rysunkami. A pomysł zdawało się paluszki lizać: ludzie znaleźli bogów, ale bogowie są martwi – ich gigantyczne ciała poniewierają się w kosmosie. Jednak nawet taki bóg bywa przydatny – jako skład surowców wtórnych. Można z jego ciała pozyskać wiele rzadkich pierwiastków i związków, a nawet mięso (czyżby dosłownie potraktowane: Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem ciało moje?).

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/07/al-ewing-simone-di-meo-znajdujemy-ich.html


37
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Nowy nabytek zakupowy
« dnia: Nd, 03 Lipiec 2022, 23:04:08 »
Czerwiec 2022 – raport z biblioteczki

Przybyło dwadzieścia siedem – pięć komiksów, cztery książki naukowe, dwie powieści historyczne i szesnaście razy fantastyka, w tym dziewięć x Polska, 1 x Rosja (lub Ukraina), 1 x Niemcy, 5 x Anglosasi.

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/07/czerwiec-2022-raport-z-biblioteczki.html


38
Paweł Majka, Dzielnica obiecana

Jest w Dzielnicy obiecanej parę fajnych zwrotów akcji, mamy ciekawe lokalizacje, ciekawych „obcych” (czyli popromiennych mutantów). Bohaterowie też całkiem niczego sobie. A do tego jest to niegłupie. Chyba od czytadła więcej nie wymagamy, prawda? Zaryzykuję tezę, że tu nawet dostaliśmy trochę na górkę.

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/06/pawe-majka-dzielnica-obiecana.html


39
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 00:30:21 »
Z tego co widzę, to jest szyto-klejone. Tylko Twój egzemplarz tak dość penisowo sklejony.

40
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 17:12:45 »
Turu, wierszem mu, wierszem!

41
Po mnie choćby potop - mam to gdzieś.

42
Feliks W. Kres, Żeglarze i jeźdźcy

Opowieści o ludzkich, a także kocich, wyborach i ich konsekwencjach. O roli wyborów, ale także przypadku. Polecam, choć parę słów krytycznych też jest.

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/06/feliks-w-kres-zeglarze-i-jezdzcy.html


43
Dział ogólny / Odp: Nowości komiksowe na blogach
« dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 13:47:05 »
Naoki Urasawa, Monster, t. 1

Polecam. Jeśli szukacie inteligentnego i klimatycznego thrillera/kryminału (przynajmniej na razie tym jest ta manga, bo co będzie w kolejnych tomach, naturalnie, nie wiem), to Monster będzie dobrym wyborem.

WIĘCEJ:
https://seczytam.blogspot.com/2022/06/naoki-urasawa-monster-t-1.html


44
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 06:13:16 »
O Realizmie magicznym pisałem w akapicie poświęconym ilustracjom. Historii sztuki nie studiowałem, nie wydaje mi się jednak, aby warto ją było dla Duam przywoływać. Tak mi się wybrane klisze z twórczością Siudmaka skojarzyły, stąd to zakwalifikowanie.
Twórczość Siudmaka określiłbym raczej jako surrealizm. Bardzo mi się też podoba określenie jego nurtu, jako "fantastyczny hiperrealizm" (hiperrealizm nie odnosi się do hiperrealistycznego przedstawiania rzeczywistości, a do tego, że twórcy nie sprowadzają treści obrazu do minimum i mają umiejętności techniczne - inaczej, niż w przypadku suprematyzmu; można zobaczyć obrazy np. Kazimierza Malewicza typu słynny "Czarny kwadrat na białym tle", żeby skojarzyć o co biega w suprematyzmie).

Cóż, kiedyś było łatwiej z szufladkowaniem, dziś co twórca, to nurt :D

Już kończę z tym przynudzaniem :D

solidaryzuję się z Horyzontem Snu i dziwię się, że tak mało osób zwraca uwagę na tego typu koszmarki, a jeszcze część z nich się kłóci, że jest wszystko dobrze, bo przecież błędów nie ma.
A ja nie wiem czy się solidaryzuję, bo nie znam oryginału. Trzeba pamiętać, że to co dostajemy, to de facto dzieło co najmniej 4 osób: autor - redaktor oryginału - tłumacz - redaktor przekładu.

A jeśli autor w oryginale tak samo bełkocze, to już jest temat na inną dyskusję - o rolę tłumacza i redaktora tłumaczenia, na ile mają prawo ingerować w wizję autora i ją poprawiać.

45
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Cz, 16 Czerwiec 2022, 05:39:00 »
Jeszcze nie przeczytałem, ale przekartkowałem Relax-Garula. Kurde, ale to słabe jest - głównie komiksy historyczne (nie lubię), trochę ramotek i trochę heheszków... Na dobrą sprawę moją uwagę przyciągnął tylko komiks Webera - Gedeona "Opowieści z arki", ale muszę pomyśleć czy warto mi kupować takie tomieszcze dla 8 stron...

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 56