Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Arne

Strony: [1] 2 3 ... 108
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: Cz, 11 Sierpień 2022, 13:22:35 »
1, 2, Czarne Akta, Stulecie, Burza

2
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« dnia: Wt, 26 Lipiec 2022, 14:19:14 »
Dziękuję, tym razem postoje 😀🥱
Wystarczą mi w kolekcji wydania Sportu I Turystyki i zbiorcze wydanie Egmontu.

3
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 18:19:26 »
Mam nadzieję, że Legendy Polskie również spadną z palety, bo inaczej będą mi odstawać od kolekcji😁

4
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« dnia: Pn, 25 Lipiec 2022, 17:55:41 »
Kiedy wybuchła afera "Relaxgate" i pan GK zaczął temu drugiemu panu zarzucać różne rzeczy na Facebooku, skomentowałem w którymś momencie, że sam obiecał (w lutym czy w marcu, nie pamiętam dokładnie) subskrybentom "Borgii" kalendarz-widmo"😉, a innym zarzuca niewywiązywanie się z umów.
W niedługim czasie po opublikowaniu mojego komentarza (miał on miejsce na pewno w pierwszej połowie grudnia) otrzymałem w dniu 13.12.2021 r. w odpowiedzi od pana GK "wiadomość prywatną" o następującej treści:
"Dzień dobry. Brak kalendarza wynika z przyczyn związanych z Covidem. Drukowanie go w miesiącu sierpniu nie miało już sensu. Szykujemy małą niespodziankę dla wszystkich osób, które zakupiły album "Borgia". Poinformujemy o tym wkrótce. Pozdrawiamy serdecznie."

Nauczony doświadczeniem podszedłem do tej informacji sceptycznie, zgodnie z zasadą: "pozywiom - uwidzim" ( tym bardziej, że deklaracja nie została upubliczniona na oficjalnym profilu galerii, ale w wiadomości prywatnej - zapewne chodziło o to, abym zaprzestał w niewygodnym dla Pana GK momencie wytykać mu "moralności Kalego"😁.).
Jak widać, 7 miesięcy później, rzeczonej "niespodzianki" ani śladu. Chyba, że tą niespodzianką miała być " figa z makiem"😉
Ale dla osób choć pobieżnie śledzących poczynania Pana GK, to w sumie żadna niespodzianka😀

Chyba rzeczony Pan liczy na to, że Covid w końcu wybije wszystkich subskrybentów Borgii, czekających na "kalendarz-widmo" i sprawa się sama rozwiąże. Albo, że umrą ze starości 😁

5
Dział ogólny / Odp: Amber
« dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 10:53:01 »
Ktoś kupuje (i czyta) serię Kolonizacja i mógłby powiedzieć czy te historie się układają w jakiś story arc i zamyka się on w obecnych trzech tomach, czy może to jak Armada że jakaś historia jest w tle, a każdy album to inna przygoda ? Zasadniczo chodzi mi o to czy kupując te trzy dostępne tomy nie zostanę z ręką w nocniku jeśli nie zdecydują się dalej tego wydawać.
Tak jak piszesz, to coś takiego jak Armada. Wątek główny zaczął się w miarę ciekawie rozwijać dopiero w 3 tomie i szkoda byłoby gdyby Amber w tym miejscu przerwał .
Ale tak ogólnie to seria nie jest jak dla mnie najwyższych lotów. Armada znacznie lepiej mi podeszła.

6
Napisz PW do R3wolw3rowca, on zbiera.

https://hachettepartworks.com/en-en/marvel-the-legendary-collection/


Rozpoznaję parę tytułów, ale wszystkich nie jestem pewien. Ile w Kolekcji X-Men byłoby nowości na polskim rynku? Lista dotychczasowych tytułów jest na samym dole strony.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection
Około 18- 20 tomów to bylyby nowości (lub częściowe duble ).

Do tego 11 tomów zawierałaby kolekcja X-Men Milestones, jeśli Egmont wyda ją w całości. Na obecną chwilę nie są one w Polsce  wydane

7
Dubel po Egmoncie.... Meh.... ;D ;) 8)

8
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Nd, 19 Czerwiec 2022, 21:30:17 »
Wczoraj łyknąłem 2 tomy "Zamku zwierzęcego" od Taurusa. Ciekawe rozwinięcie wątków z "Folwarku zwierzęcego" Orwella.
Tutaj zwierzęta, po obaleniu świńskiej dyktatury
Spoiler: PokażUkryj
 popadają pod kolejną dyktaturę, ale tym razem walczą z nią metodami Mahatmy Gandhiego
[spoiler]


Polecam.

"Saga orków" od wydawnictwa Elemental. Fajna zabawa konwencją elementów światów fantasy znanych między innymi z "Władcy Pierścieni". Naprawdę fajna zabawa, głównie poprzez inne spojrzenie na światy Tolkiena i zejście na niższe poziomy z tych górnolotnych poziomów serwowanych przez Tolkiena. Fajna rozrywka, głównie poprzez spojrzenie z innej perspektywy na tolkienowskie elementy światów fantasy. Szkoda, że Elemental od jakiegoś czasu już nie kontynuuje serii. Dobra rozrywka ( ale nic wiecej). Polecam.

9
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 13 Czerwiec 2022, 10:01:05 »
Thorgal. Ale nie całość, bo pierwsza połowę serii znam na pamięć. Zacząłem od " barbarzyńcy" plus spin - offy w międzyczasie. Serię główna miałem przeczytana, do "Statku- miecza". Reszta to będzie dla mnie nowość. Spin- offy to powtórka - jedynie 2 ostatnie tomy "Młodzieńczych lat" to była dla mnie nowość. Po przeczytaniu cała seria idzie do głębokiego archiwum ( z braku miejsca na półkach)☹️

10
Dział ogólny / Odp: Nasza Księgarnia
« dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 10:28:05 »


Wydaje mi się, że seria ukazywała się regularnie - 1 tom w październiku i 1 tom w maju. Były odstępstwa?
Tomy 1 - 3 ukazywały się w rocznych odstępach. Dopiero od tomu 4 był zachowany półroczny cykl wydawniczy

11
Dział ogólny / Odp: Nasza Księgarnia
« dnia: Wt, 07 Czerwiec 2022, 20:03:55 »
Wreszcie.
Po ponad 13 latach i 7 miesiącach, w końcu mam komplet Fistaszków po polsku. :)
Od pierwszego tomu kupowałem je regularnie zaraz po premierze. Pierwszy tom ukazał się 24.10.2008 roku, a ostatni 03.06.2022.
Trochę trzeba było poczekać, choć trzeba przyznać, że tomy ukazywały się w miarę regularnie - od pewnego momentu, średnio, co pół roku.
Co prawda są serie na których zakończenie czekałem znacznie dłużej, ale zazwyczaj były one przerwane i wznawiane po długiej przerwie przez innego wydawcę (np. "Władcy chmielu" , czy choćby teraz "Wody Morteluny").
Dobrze, że już koniec - w końcu można zacząć czytać ;)

12
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Śr, 01 Czerwiec 2022, 19:18:00 »
Kupuje 97 procent tego, co wydaje SL, ale (biorąc pod uwagę rosnące ceny, inflację i ogólny kryzys) tę propozycję raczej chyba bym odpuścił.
Czyli, raczej nie . ☹️ Ani jedno, ani drugie

13
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: So, 28 Maj 2022, 22:22:03 »
Na razie nie mają się co tym martwić. Ile już lat wydają w dyptykach 10 tonowy Dekalog? I jakoś skończyć nie mogą...
A co dopiero 15 tomów Giacomo...

14
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: So, 28 Maj 2022, 14:32:57 »
W dyskusji na Facebooku, w którą wdałem się jakiś czas temu  ze Screamem, stwierdzono, że będą wydawać tak jak na zachodzie czyli, po dwa tomy w jednym. Według ich tłumaczenia jest to format wydania najbardziej ekonomiczny, bo na grubsze, czyli droższe tomy, byłoby stać mniejsza ilość czytelników (to ich zdanie, nie moje).

15
Komiksy polskie / Odp: Komiks, który nie istniał
« dnia: Cz, 26 Maj 2022, 17:14:47 »
Tu nie ma nic do rozumienia :) Gorzki nazwał tak wątek, gdyż chodziło mu o komiksy, których nie można kupić na Gildii bądź innych sklepach -> czyli jakby nie istniały w komiksowej świadomości.
Sorry
Czytam forum na telefonie, a tam cyferki takie małe, że nie zauważyłem, że wątek ma dwie strony, a nie jedną jak myślałem.
Byłem pewien, że wątek zaczyna się od postu Misioklesa o "Zaginionym kluczu".
Dlatego nie zrozumiałem o co chodzi z tymi nieistniejącymi komiksami.

Strony: [1] 2 3 ... 108