Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - vision2001

Strony: [1] 2 3 ... 141
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2023
« dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 15:17:17 »
Gdy czytałem polskie wydania Essentiali to zawarte w nie historie wcale mnie nie porwały i tak średnio mi się podobały.
A w tym Epiku to prócz opublikowanych w Essentialu zeszytów Wolverine 1-16 mają być Marvel Comics Presents 1-10 i Marvel Age Annual #4.

2
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 11:44:50 »
Wysłane do druku:

Zemsta Harpera

scenariusz: Andrzej Białoszycki
rysunki: Andrzej Nowakowski
kolor okładki: Joanna Szłapa
liczba stron: 96
format: 165 x 235
oprawa: miękka
druk: czarno-biały
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-66603-81-3
Wydanie: II
cena: 29,90 zł

Rex Harper to znakomity strzelec, z którego usług chętnie korzystają ranczerzy, stróże prawa czy pracownicy linii kolejowych. Tym razem Harper zostaje zatrudniony przez pewnego bogatego farmera – Sloana Marta. Ma zająć się ochroną jego pięknej żony, która planuje odwiedzić ciotkę w Arizonie. Trasa wiedzie przez tereny Indian i bandyckie szlaki. Wkrótce okazuje się, że komuś bardzo zależy na tym, żeby Lucilla Mart nie dotarła na miejsce.

„Zemsta Harpera” pierwotnie została opublikowana na łamach „Dziennika Wieczornego”, a w 1984 roku ukazała się w rozszerzonej wersji w postaci trzech zeszytów wydanych przez Wydawnictwo Pozaprasowe „Pomorze”.


3
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: Śr, 20 Wrzesień 2023, 09:22:29 »
Cytuj
W październiku wydamy cztery albumy - jedną nowość i trzy kontynuacje.
Nową serią w naszej ofercie jest feministyczny western "Ladies with Guns", w którym grupa dzielnych kobiet podważy obrzydliwe obyczaje  dzikiego zachodu.
Ponadto ukażą się przedostatnie tomy kryminału "Pewnego razu we Francji" i urban fantasy "Raz i na zawsze" oraz kontynuacja horroru "Dom Slaughterów".
  • Ladies with Guns, tom 1 (4.10.2023)
  • Pewnego razu we Francji, tom 2 (11.10.2023)
  • Dom Slaughterów, tom 2:Szkarłat (11.10.2023)
  • Raz i na zawsze, tom 4: Monarchie w Wielkiej Brytanii (18.10.2023)Cieszy mnie kontynuacja Pewnego razu we Francji oraz Raz i na zawsze.

4
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Pn, 18 Wrzesień 2023, 11:02:38 »
Wysłane do druku:

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego tom 20 - Wojenne przewagi Bartłomieja Nowodworskiego / Waleczne czyny Marka Jakimowskiego

Ilustracje: Jerzy Wróblewski
Tekst: Andrzej Białoszycki
Grafika na okładce: Jerzy Wróblewski
Opracowanie okładki: Jarosław Wojtasiński
ISBN: 978-83-66603-82-0
Liczba stron: 56
Cena z okładki: 25,90 zł

Dwudziesty tom serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego” zawiera dwa komiksy przygodowo-historyczne.  Pierwszy z nich opowiada o losach Bartłomieja Nowodworskiego – rycerza rodem z Tucholi, który został kawalerem maltańskim. Nowodworski dał się poznać jako znakomity strateg, który poprowadził rycerzy maltańskich do wielu zwycięstw.

Natomiast tytułowy bohater komiksu „Waleczne czyny Marka Jakimowskiego” brał udział w wyprawie hetmana wielkiego koronnego Stanisława Żółkiewskiego przeciwko Turkom. Dostał się jednak do niewoli i trafił na galerę. Zorganizował bunt i wraz z innymi niewolnikami przejął okręt.


5
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Pt, 15 Wrzesień 2023, 12:13:11 »
Wysłane do druku:

Kapitan Żbik - 44 - Tajemnicze światło

scenariusz: Władysław Krupka
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-87-0
Wydanie: III
cena: 15 zł

Kapitan Żbik i porucznik Michał prowadzą sprawę opatrzoną kryptonimem "Trzech" dotyczącą zabójstwa w miejscowości Borówkowo na suwalszczyźnie. Niedaleko Borówkowa, w leśniczówce Olszówka dzieci leśniczego, Janek i Marta, razem z Agnieszką i Magdą - kuzynkami z Warszawy - oraz Bronkiem martwią się pojawieniem kłusowników. Obserwują one coraz więcej nietypowych zdarzeń: nagły pożar, podejrzanych i uzbrojonych mężczyzn niosących coś do lasu, a w nocy tajemnicze światło...6
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 13:41:43 »
Cytuj
Premiera podczas MFKiG i spotkanie z autorem.

"Alchenit" to wyjątkowy komiks, wyróżniający się swoją oryginalnością i wagą podejmowanych tematów: mitologia, ezoteryka, historia alternatywna czy psychologia. Autor stawia pytania o sens tego, co czynimy, wadzi się z całym światem, co przypomina twórców, którzy go inspirowali: Philipa K. Dicka, Adama Wiśniewskiego-Snerga czy Jacka Dukaja. Wyobraźnia autora, przelana na papier zaskakuje, zaciekawia, ale przede wszystkim daje do myślenia.


7
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: Śr, 13 Wrzesień 2023, 11:17:58 »
Oto polski napis tytułowy komiksu mistrza Franquina. Premiera podczas MFKiG.
Opracował Krzysztof Leszczewski, autor "Feliksa i Makarego"
Cena okładkowa 55,00 pln.
72 strony.


Więcej szczegółów na stronie: https://www.kurc.com.pl/pl,20,artykul-tytuly-0-139.html

8
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Wt, 12 Wrzesień 2023, 10:05:19 »
Cytuj
Wydawnictwo KBOOM
4 min  ·
💥ZAPOWIEDŹ💥
Critical Role: Vox Machina Początek tom 1
Grupa poszukiwaczy przygód znana jako Vox Machina uratuje świat.
Ale nawet oni muszą od czegoś zacząć.
Ścieżki sześciorga potencjalnych bohaterów splatają się w Stilben, niewielkim miasteczku położonym w pobliżu bagien. Będą musieli oni połączyć swoje siły, by dowiedzieć się, co za klątwa wykańcza
mieszkańców... i nie dać się przy tym zabić. Przekonajmy się, czy uda im się pokonać sprawców odpowiedzialnych za całe zamieszanie.
Twórcy Critical Role, serialu bijącego rekordy popularności, przedstawiają historię powstania drużyny Vox Machina! Scenarzyści Matthew Mercer i Matthew Colville we współpracy z rysowniczką Olivią Samson i kolorystą Chrisem Northropem przedstawiają początki niezwykłej drużyny.
👉Scenariusz: Matthew Colville, Matthew Mercer
👉Rysunki: Olivia Samson
👉Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
👉Wydawnictwo KBOOM
👉Liczba stron: 168
👉Format: 170x260mm
👉Oprawa: miękka
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉ISBN: 978-83-968082-2-6
👉Wydanie pierwsze
👉Zalecane dla odbiorcy: młodzież, dorośli
👉Cena okładkowa: 69,00 zł
👉Premiera: 11 października 2023
‼Przedsprzedaż już dostępna w naszym sklepie internetowym i na Allegro i jeszcze dzisiaj ruszy w Gildia.pl - Księgarnia internetowa oraz ALEplanszowki.pl‼
Komiks będzie dostępny przedpremierowo podczas Festiwal Komiksu W Łodzi‼


Spoiler: PokażUkryj
9
Dział ogólny / Odp: Ciekawe grafiki, obrazy, rysunki itp.
« dnia: Pn, 11 Wrzesień 2023, 18:02:30 »
Duzo w tym prawdy:Kolekcjonujesz komiksy - zmniejsza sie prawdopodobienstwo innych uzaleznien  ;D

10
Komiksy polskie / Ixbunieta
« dnia: Pt, 08 Wrzesień 2023, 18:20:44 »
Cytuj
Prezentujemy okładkę komiksu „Ixbunieta. Cześć 1. Catalina”. Rysunki: Krzysztof Wyrzykowski Scenariusz: Sławomir Zajączkowski.

To awanturnicza historia, której bohaterką jest córka konkwistadora i indiańskiej księżniczki z plemienia Majów. Akcja rozgrywa się w XVI wieku w Meksyku, w okresie konkwisty.

Fragmenty komiksu ukazywały się w „Komiks i My” w numerach 2(4)2017, 3(5)2017 oraz w 1 (8)2019.
Na targach i spotkaniach z mami, czytelnicy wielokrotnie pytali nas czy (i kiedy) „Ixbunieta” wyjdzie w oddzielnym albumie, prosząc lub domagając się wręcz od nas druku albumu… Już nawet nie sposób zliczyć, ile razy miało to miejsce. Wyglądało na to, że  jest to jeden z naszych najbardziej oczekiwanych komiksów. 

Za długo to rzeczywiście trwało; to czekanie z naszej strony i brak realnych działań, no ale od ostatniego odcinka „Ixbuniety” opublikowanego w „Komiks i My” w 2019 roku byliśmy zajęci innymi pracami.

Nie było jednak tak, że porzuciliśmy projekt tego komiksu. Oczywiście pamiętaliśmy o naszej dzielnej Catalinie-Ixbuniecie, cały czas nosząc ją w sercu. Myśleliśmy o niej bardzo często i nierzadko rozmawialiśmy ze sobą o jej przygodach, tak jakby wydarzyły się one naprawdę. Chyba nawet uwierzyliśmy w to, że Catalina-Ixbunieta naprawdę istniała.  To był sygnał, że pora na pisanie i rysowanie, po to by zupełnie nie sfiksować na punkcie naszej bohaterki… 
Dobrze więc (dla nas), że opisaliśmy tę historię nadając jej kształt wizualny, i że wreszcie - co ważniejsze - będziemy mogli spełnić życzenia czytelników, prezentując pierwszą część przygód młodej pół Indianki-pół Hiszpanki w odsłonie albumowej, w twardej oprawie…

Format komiksu jest powiększony, będą więc mogli Państwo docenić maestrię rysunku Krzysztofa.
Dodatkowo, w porównaniu do wersji znanej z „Komiks i My” doszło jedenaście nowych stron uzupełniających opublikowaną w magazynie historię.

Komiks będzie miał premierę na Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi 4-6 października 2023 r. 
SZ


12
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Wt, 05 Wrzesień 2023, 09:21:25 »
Taki news z fb:


13
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 13:47:47 »
Defektów niewiele, ale zawsze trafiają do mnie... ::)
tych defektow jest niewiele, kilka doslownie, trafiaja do znajomych
No i wszystko jasne.  ;)

14
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: Pn, 04 Wrzesień 2023, 08:46:49 »
Ani za pierwszym ani za drugim razem nie odczulem żadnej straty z czytania w takiej a nie innej kolejności.
Rozumiem o czym piszesz. Tylko, że przy takim "W poszukiwaniu Ptaka Czasu" (z którym miałem okazję zapoznać się dopiero po raz pierwszy, bodajże, w poprzednim roku - jaki to cudny komiks!) traci się efekt "WOW" dla niektórych wątków, gdy czyta się wpierw serię traktowaną jako prequel, bo tam podane są na tacy takie wątki, które w serii "głównej" do pewnego momentu są tajemnicą.

Czyli i mnie utwierdziliście w przekonaniu, że najpierw zapoznać się w kolejności powstawania, a ewentualnie później można tu próbować w kolejności wydarzeń chronologicznych.

15
Zakupy / Odp: Empik - Kody i komentarze
« dnia: So, 02 Wrzesień 2023, 20:25:52 »
Na Relax nie powinno zadzialac. Jest w sekcji Prasa:
https://www.empik.com/relax-magazyn-opowiesci-rysunkowych,p1258214591,prasa-p?fromSearchQuery=relax+magazyn

WKKDC BiZ jest w sekcji Ksiazka > Komiks i tu rabat sie nalicza.
https://www.empik.com/wielka-kolekcja-komiksow-dc-bohaterowie-i-zloczyncy-tom-54,p1278320678,prasa-p
Ciekawe jak dlugo nie zmienia tutaj sekcji na Prasa, bo w linku jednak jest to widoczne...

Strony: [1] 2 3 ... 141