Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - szybkilester

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Wt, 26 Grudzień 2023, 02:41:59 »
Dzięki za info! Faktycznie gdzieś tam kiedyś widziałem ten post na FB, ale wyparłem z pamięci i mam nadzieję na polskie wydanie, bo choć niewiele tam tekstu, to czytanie po francusku opornie mi idzie. A "lajwów" ani żadnych innych popierdółek nie oglądam i wcześniejszy filmik z podsumowaniem roku stanowi swoisty wyjątek od reguły: pasja, głęboka wiedza nt. komiksów wszelakich i świetna erudycja Szymona są moim skromnym zdaniem wzorem do naśladowania dla niezliczonych "recenzentów" i "fachowców" bijących pianę w necie ;)

2
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Pn, 25 Grudzień 2023, 21:53:29 »


Nie pojawiły się w Kalendarzu, ale może wyjdą w przyszłym roku:

- J'ai tué le soleil


"Zabiłem Słońce" Winshlussa ma się ukazać nakładem KG? Skąd te wieści, bo chyba coś mi umknęło? A może to tylko pobożne życzenia, hę? ;)

3
Muzyka / Odp: Pop. Chyba.
« dnia: Pt, 15 Grudzień 2023, 20:50:34 »
Z mojego ostatniego wydawnictwa...

4
Dział ogólny / Odp: Free Comic Book
« dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 23:35:17 »
Dwa edukacyjne komiksy Ernesto Gonzalesa do scenariuszy Grzegorza Janusza, choć raczej nie dla "foliarzy" ;)
https://alergologia1.wum.edu.pl/sites/alergologia1.wum.edu.pl/files/mij_wm_w.pdf
https://alergologia1.wum.edu.pl/sites/alergologia1.wum.edu.pl/files/wigor_wm.pdf

5
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 22:15:09 »
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "bestseller", bo i owszem, takie Lao Che lub Spięty byli stosunkowo łatwo przyswajalni dla mas, ale gdzie widziałeś tribute dla Unsane czy "sea sea" ewy braun? Dzidek z Jimmy Jazz też wypuścił na fali nostalgii kilka killerów i nigdzie ich nie znajdziesz poza streamingiem, Bezkoc tak samo etc.

6
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 20 Listopad 2023, 21:49:16 »
Wydanie ebooka na pewno spowoduje wrzucenie go do sieci. A wrzucenie do sieci spowoduje jeszcze większą niechęć wydawcy do ewentualnych dodruków, gdyż liczba osób chcących wersję papierową w drugim rzucie znacznie zmaleje.

Reguła z wydawaniem eboków po wyprzedaniu spowoduje, że te 800 sztuk nakładu będzie się sprzedawało jeszcze dłużej, gdyż część czytelników będzie czekała na tańszego (albo nawet darmowego pdfa). W przypadku małych wydawnictw, nawet mały procent piracenia powoduje brak płynności finansowych.

Pozwolę się nie zgodzić, bo jestem wielkim fanem komiksów i książek w cyfrze i kupuję ich więcej niż na papierze, a z racji tego, że od ponad 36 lat sam jestem wydawcą (tyle że muzycznym) i obserwuję ruch w sieci z wiadomych względów, temat "wycieków" na gryzonia i warezy czy inne torrenty jest mi dobrze znany i przez te wszystkie lata może 5% zakupionych (lub wydanych) tytułów gdzieś się pojawiło. Komiksy jako takie nie cieszą się aż tak wielką popularnością jak thrillery, sf/fantasy czy "pieprzne" romanse, więc stosunkowo niewielki ich procent jest piracony, a zwłaszcza w ostatnich latach, bo "huzia na Józia" sprzed dwóch dekad już dawno przeminęła z wiatrem. Z kolei wszystkie te cyfrowe pozycje z crowdfundingów teoretycznie powinny od dłuższego czasu hulać tu i tam, a konia z rzędem temu, kto widział gdzieś "Malarza", "Rusałkę" czy "Istotę" w digitalu na chomikuj i podobnych portalach. To samo dotyczy nielicznych e-komiksów wydanych u nas oficjalnie, bo mimo bacznych obserwacji nie zauważyłem nigdzie dostępnych części "Blera", "ptasiego westernu" Samojlika i Wajraka czy wreszcie zlicencjonowanych "Nimony" albo "Procesu", zatem nie ma co demonizować wpływu piratów na rodzimy rynek komiksowy... Zresztą idealnym rozwiązaniem byłaby platforma w rodzaju (dawnego) Comixology, Marvel Unlimited lub w ostateczności Empik Go, bo akurat ten ostatni przykład tylko w nikłym stopniu wypełnia lukę... Zdaję sobie sprawę z tego, że to głos wołającego na puszczy i pewnie nie dożyję takiej rewolucji, ale na jesieni życia przyjemnie sobie od czasu do czasu pomarzyć ;)

7
Dział ogólny / Odp: Crowdfunding
« dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 10:33:47 »
A 40 osób wspierających to taka nasza norma crowdfundingowa, niestety.

No nie, nie nazwałbym tego normą i w przypadku choćby "Malarza" Godlewskiego czy serii "W.E." Ronka, wspierających było o wiele więcej. Tutaj raczej zawinił zbyt wysoki próg i wspomniane wcześniej "no name", choć życzę autorom jak najlepiej i mam nadzieję, że uda im się wydać komiks w ten czy inny sposób...

8
Dział ogólny / Odp: Nagle Comics - nowy wydawca na rynku
« dnia: Nd, 01 Październik 2023, 09:54:05 »
Nagle Comics udostępniło fragmenty wszystkich wydanych przez siebie pozycji: http://comixxy.com/2023/09/27/darmowe-fragmenty-komiksow-od-nagle-comics/
Ech, gdyby tak jeszcze można było nabyć prawilne digitale albo czytać w abo na Legimi czy innym Empik Go...

9
Dział ogólny / Odp: Komiksy od „Krakersa"
« dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 16:05:14 »
W piątym kadrze nieco kuleje interpunkcja, bo pierwsze zdanie jest złożone i wymaga jeszcze dwóch przecinków ;) To tak na marginesie tej wzmianki o dodatkowej korekcie pierwszego tomu...

10
Dział ogólny / Odp: Tablet do czytania komiksów
« dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 00:23:26 »
Ha, ha: aż się posmarkałem ze śmiechu ;D Komiksy na papierze czy w cyfrze w dalszym ciągu pozostają komiksami i czytam je na oba sposoby; podobnie mam z ebookami czy muzą ze streamingów, choć sam jestem wydawcą i wolę fizyczne nośniki. Nie oznacza to jednak, że na jesieni życia będę się zamykać we własnej skorupie i wyobrażać sobie jakieś wyimaginowane przeszkody, które miałyby mnie odstraszać od technicznych nowinek, jakie nawet mi się nie śniły w dzieciństwie... Chyba kolega przesadził nieco z seansami Terminatora & Matrixa ;)

11
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 15:12:05 »
Zatem nie pozostaje nic innego jak zakupić, bo nie wiem, czy ukazała się wersja angielska, a "francuza" tylko liznąłem ;) To chyba nie jest jakiś "grubasek"? Po ostatnim pobycie w Przenajświętszej musiałem zostawić u matuli część zakupionych komiksów...

12
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Pt, 14 Lipiec 2023, 15:03:57 »
A czy ten "Kosmos" jest niemym komiksem, czy też jakiś szczątkowy tekst tam się pojawia, bo na samplach nie ma dymków? Nie żeby był to dla mnie jakiś problem, bo wprost uwielbiam "bezdymkowce", ale pytam z czystej ciekawości.

13
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: So, 06 Maj 2023, 11:19:20 »
Kolejne super wydawnictwo, które lubi kończyć serie. Druga trylogia została wydana w Polsce w lutym 2020 roku. Do zakończenia serii został dosłownie jeden album 48-stronicowy, który miał premierę na zachodzie w 2019 roku.
https://m.bedetheque.com/BD-Jazz-Maynard-Tome-7-Live-in-Barcelona-372120.html
Jeśli poprzednie dwa tomy sprzedały się słabiej niż przypuszczałeś, to rzucasz na rynek ten ostatni tom z wyższą ceną, powiedzmy 65 zł na okładce i niższym nakładem i kto będzie chciał posiadać i przeczytać pełną serię, bo 2 albumy mu stoją na półce, to się nie będzie szczypać o te 10 zł w jedną czy drugą stronę. A pewnie znajdą się i tacy, którzy wtedy kupią pierwsze tomy. Porzucanie serii i to jeszcze na 1 album przed końcem, to kryminał.
Ale przecież wydawnictwo nie wystosowało żadnego oficjalnego komunikatu o "porzuceniu serii", więc po co te spekulacje i pretensjonalny ton?

14
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 22:50:29 »
Nie rozumiem, co takiego bulwersującego jest w moim komentarzu, po prostu oryginalna okładka jest dużo lepsza.
Prosiak zmajstrował swoją w hołdzie Wróblewskiemu, nie siląc się na jakieś fajerwerki, ale przy zachowaniu własnego stylu: gdzie tu miejsce na "czyszczenie butów" albo inne współzawodnictwo? Zresztą na obu protagonista cierpi na ewidentne zatwardzenie, więc "dużo lepsza" okładka w tym przypadku świadczy o bardziej szczegółowym oddaniu tej przypadłości? ;)

15
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Cz, 27 Kwiecień 2023, 21:33:48 »
El Ziggurat :P

Strony: [1] 2 3 ... 6