Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - amsterdream

Strony: [1] 2 3 ... 104
1
Zakupy / Odp: Centrum Komiksu
« dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 22:55:53 »
Dzisiaj obejrzałem dokument o tym sklepie. Całkiem sympatyczny, ale dwie kwestie nie dają mi spokoju.
1. Oni tam sprzedają komiksy po cenach okładkowych czy dają jakieś rabaty?
2. Dlaczego nie skupują używanych komiksów od Scream Comics?

2
Zakupy / Odp: Jednolita cena książki
« dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 13:11:12 »

3
Zakupy / Odp: Jednolita cena książki
« dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 13:00:32 »
Już widzę jak ludzie kupują Epiki po 199zł albo komiksy Scream i Muchy po cenach okładkowych :D

4
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 20:36:14 »
Epic Wolverine tom 1 - historie z lat 88-89 a sprawiają wrażenie jakby z początku lat 70-tych były. Strasznie naiwne, ale jakiś swój urok mają. Z wszystkich Epiców jak na razie najsłabsze, 5/10.

Wody Morteluny, księga II - pierwszy tom trafił u mnie do topki najlepszych komiksów AD 2022, tom drugi jest duużo słabszy. Autor skręca w jakieś wyimaginowane rejony. Początek jest jeszcze obiecujący, ale czym dalej tym coraz gorzej. Jeden z najsłabszych komiksów 2023 - 2/10.

Uniwersum DC według Gaimana - strasznie nierówny zbiorek. Najlepsza historia z Poison Ivy, niezłe "Co się stało z zamaskowany krzyżowcem", cała reszta mocno średnia. Przy tym urodzaju zbiorek spokojnie do pominięcia - 6/10.

Kota, do nogi! - nie dorównuje "O psie, który strzegł gwiazd", ale dalej to świetna pozycja obyczajowa. Historie z życia wzięte. 7/10 bo ja kociarz, ale psiarze spokojnie mogą jeden punkt dodać.

5
Dział ogólny / Odp: Taurus Media
« dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 20:18:22 »
Valerian to jedna z najlepszych frankofońskich serii, jak nie Taurus to prędzej czy później ktoś inny go wznowi.

6
Dział ogólny / Odp: Taurus Media
« dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 08:39:20 »
Mangi są mniejsze, lżejsze a więc i mniej podatne na uszkodzenia. Co nie zmienia faktu, że jak je zamawiałem w sklepie Gildii to co druga przychodziła porysowana albo poobcierana. Tutaj jednak znalazłem rozwiązanie problemu - zacząłem zamawiać w sklepie wydawcy, czyli mangi jpf w mangarden, kotori w mangastore, sjg w yatta itd. Komiksy są duże, ciężkie i te w twardych oprawach praktycznie zawsze przychodzą lekko uszkodzone jeśli nie mają folii. Dlatego głosujmy portfelem.

7
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 09 Marzec 2024, 10:24:23 »
Zapowiedzi na maj 2024 roku od Egmontu. Spider-Man, Thorgal i inne

Dobry miesiąc. Aż sześć tytułów do kupienia. A byłoby nawet więcej, ale Długie Halloween mam z poprzedniego wydania i nie odczuwam potrzeby dublowania. W końcu kolejny tom Ultimate X-Men, to chyba najpowolniej wydawana seria superhero przez Egmont.

8
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:52:48 »
Czyli tradycyjnie gorszy produkt wypiera lepszy.

Z tym bym mocno polemizował. A Disco Polo nie lubię będąc nawet potwornie zmęczonym więc to chyba tak nie działa.

"Pięść gwiazd północy" to trochę taki średni twór na powrót. Ma jakieś swoje atuty, ale według mnie to strasznie infantylna manga.

9
1. Morderca w mojej głowie - świetny kryminał z ciągłymi zwrotami akcji, scenariusz to totalny rollercoaster, momentami przypominający Death Note. Genialna warstwa graficzna.
2. 50 cm życia - jeżeli kogoś wzruszyła manga "O psie, który strzegł gwiazd" to tutaj dostanie jeszcze większy ładunek emocjonalny z Disneyowskim sznytem (gadające zwierzęta).
3. Muzeum. Seryjny morderca śmieje się w deszczu - bardzo mocny kryminał z szokującymi scenami gore.
4. Bezsenność po szkole - niesamowicie melancholijna manga. Autorka ma znakomitą, niezwykle płynną narrację, gdzie przez kadry niemal się płynie.
5. Jeremiah: Elsie z ulicy - moja ulubiona frankofońska seria a ten tom to absolutna topka, jest tutaj wszystko za co polubiłem Jeremiaha i Kurdy`ego.
6. Dryfująca klasa - horrorowy klasyk inspirowany trochę Władcą Much Goldinga.
7. Buddy Longway - klasyczny komiks obyczajowy w realiach dzikiego zachodu, bez ścian tekstu i męczącej narracji, czy można chcieć czegoś więcej?
8. Po deszczu - klimatyczna i emocjonalna manga, z niesamowicie piękną kreską.
9. Znowu miałam ten sam sen - z jednej strony zwykła obyczajówka, ale ma w sobie coś dojmującego.
10. Powrót na Aldebarana - typowy LEO, ze wszystkimi swoimi przypadłościami i zaletami. Jego komiksy albo się uwielbia albo nie trawi, ja należę do tej pierwszej grupy.

Wznowienia:
1. Eden - It's an Endless World!
2. Dziennik z zaginięcia
3. Akira
4. Sailor Moon Eternal Edition
5. Cześć, Michael!

10
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:17:55 »
Poza tym, w mandze nie przepadam, że czyta się ją szybko i to ma odzwierciedlenie w scenariuszu - opowiadanie obrazem i onomatopeją, tak to zazwyczaj wygląda.

Według mnie to największy atut mang i główny (*) powód dlaczego na pewnych rynkach wypiera inne komiksy. Mnie po 10 godzinach pracy umysłowo-fizycznej czasami już kompletnie nie chce się przebijać przez te tony tekstu w komiksach amerykańskich i frankofońskich, wolę opowiadanie obrazem.

(*) Pomniejsze to brak wszelakiej łopatologicznej propagandy, świeże scenariusze (w sensie, że czasami jak czytam jakąś mangę to jestem zaskoczony bo czegoś takiego nie widziałem jeszcze w żadnym medium - komiks, film, gra, książka) a w innych komiksach praktycznie mi to się już nie zdarza. No i w końcu kreska, gdzie wielu autorów naprawdę eksperymentuje ze stylem a nie rysuje jak od sztancy. Np. ostatnio przeczytałem jakiegoś współczesnego Marvela z X-Men, jakież było moje zdziwienie gdy na koniec przestudiowałem dokładniej stopkę i okazało się, że było tam 6 czy 7 rysowników a ja myślałem, że to jedna i ta sama osoba rysowała bo tak mało charakterystyczni byli ci wszyscy rysownicy. W Europie też coraz więcej autorów wali te obrzydliwe komputerowe kolorki, przez co ich kreska traci na jakości niesamowicie. Nawet LEO ostatnio poszedł w tym kierunku :(

11
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 15:27:54 »
Ja bym z Japonii chętnie coś od was łyknął. Te propozycje w większości wyglądają bardzo zachęcająco. Właśnie czegoś takiego u nas na rynku brakuje. To jest jeszcze dobre z ostatnio wydanych:



Chyba od roku żaden komiks mnie tak nie wciągnął. W dwa dni przeczytałem 7 tomów.

12
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 19:52:17 »
Druk w BZG? ;D

13
Dział ogólny / Odp: Co nas denerwuje w komiksach
« dnia: Nd, 03 Marzec 2024, 19:34:28 »
- przeładowanie tekstem oraz skokowa i chaotyczna narracja
- sposób rysowania i kolorowania w komiksach amerykańskich z ostatniej dekady (za grube kontury, brak cieniowania, zbyt komputerowe kolory, za dużo gradientów)
- twarde oprawy w komiksach 50 stronicowych

14
Dział ogólny / Odp: Komiksy na których polegliśmy
« dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:43:05 »
Niestety staram się czytać do końca nawet najgorsze chały. Mimo to kilka komiksów mnie pokonało. Większość już wyrzuciłem z umysłu, ale kilka tych co czytałem ostatnio jeszcze pamiętam.

Essential Ghost Rider - tak głupiej i powtarzalnej fabuły to ze świecą szukać.

Funky Koval - najgorsze sci-fi z jakim obcowałem.

Shade, Człowiek przemiany - zbyt bardzo przypomina komiksy Morrisona.

No i właśnie na koniec praktycznie wszystkie komiksy Morrisona. Łatwiej będzie mi napisać jakie jego komiksy udało mi się doczytać do końca. Będzie to tylko Misterium (bo krótkie) i New X-Men. A próbowałem prawie wszystkiego co ukazało się u nas.

15
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 20:16:51 »
Pytanie tylko ile można czytać o ratowaniu cywili spod gruzów? Bo kataklizm to tak na oko z połowa stron to w kółko ten sam wątek.

Strony: [1] 2 3 ... 104