Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - kubisz

Strony: [1] 2 3 ... 37
1
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 19:19:15 »
Głowy nie dam ale chyba byla ta sama grafika ale w wersji kolor i b&w
Nieśmiało również potwierdzę, do każdego z dwóch wydań "Drogi" jest inna zakładka - odpowiednio kolorowa i cz-b.

2
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: kubisz - kolekcja
« dnia: Wt, 02 Kwiecień 2024, 19:16:47 »
Kolejna bardzo miła multimedialna paczka:

3
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: So, 30 Marzec 2024, 12:36:37 »
Pojawiła się recenzja "Drogi":
https://paradoks.net.pl/read/46491-droga-recenzja-4
Uwaga na spoiler z "Blasta"!

4
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 17:38:45 »
Drogę w wersji kolorowej dostałem bez folii, drogę b&w w folii
Czyli standard chyba. Dzięki, wiem już więcej 👍

5
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 17:03:05 »
Gdybym nie był wkurzwiony, to na pewno tarzałbym się teraz ze śmiechu po podłodze, tak przedni był Twój żart. Ale jestem, mimo że sam komiks wygląda na nieskalany. Stan wkurzwienia łagodzi na szczęście fakt, że tym razem dostałem przedsprzedażowe zakładki.
No chyba, że ta wersja "Drogi" jest eko, a tylko cz-b w folii. Dlatego zapytałem, bo nie wiem.

6
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Cz, 28 Marzec 2024, 16:30:22 »
Czy ktoś z Was, kto odebrał przesyłkę z wydaniem "Drogi" z kolorem, dostał komiks niezafoliowany?

8
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 12:51:34 »
Cały czas mam zagwozdkę którą wersje Thorgala wybrać.
Przy obecnej podaży bardzo dobrych i choćby dobrych komiksów (a także innego popkulturowego towaru) szkoda tracić czasu na coś, co jest kiepskie tylko dlatego, żeby "skompletować" całość. I tak w życiu nie przeczytasz/nie obejrzysz wszystkiego, co byś chciał, trzeba robić selekcję. Kupuj normalne wydania i przeczytaj do "Władcy gór" (tom 16). Jak pyknie, to możesz potem jeszcze z rozpędu do "Klatki" dojechać (tom 23). Pewnie, że to kolekcyjne wydanie ładnie wygląda, ale i egmontowskie jest bardzo dobre.

9
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: kubisz - kolekcja
« dnia: Nd, 10 Marzec 2024, 21:44:43 »

10
Filmy i seriale / Odp: Seriale - co polecacie?
« dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 13:07:14 »
Kiedyś polskie seriale były jak kura. Niby skrzydła, pióra i dziób na swoim miejscu, no ale kurde, nie lata. Czasem trafiały się egzemplarze lepiej prezentujące się na wybiegu, ale to wciąż jednak były nieloty. I jak się czytało recenzje lub opinie, to największym komplementem było co najwyżej określenie "bardzo dobry, jak na polski".

Ale czasy się nieco zmieniły, za rosnącymi możliwościami (przede wszystkim budżetowymi, choć wiadomo - one same w sobie nie gwarantują sukcesu) do kurnika trafili chyba zdecydowanie bardziej utalentowani twórcy. Z niektórych jajek wykluły się orły i szybują wysoko, aż miło popatrzeć. Teraz coraz częściej można już w opiniach przeczytać "bardzo dobry, polski".

"Rojst Millenium" to taki orzeł - powiedziałbym nawet - przedni. Znakomita rzecz, jako osobna opowieść, ale przede wszystkim jako zamknięcie całej trzysezonowej historii (polecam obejrzeć całość, sporo się traci nie znając poprzednich wydarzeń, a sens niektórych scen i przede wszystkim dialogów będzie na pewno nieco niezrozumiały). Kapitalnie napisane postaci, czasem z pewnymi przerysowaniami, ale w granicach całkowicie do przyjęcia. Rola policjanta Miki - coś pięknego! Pan Aktor Łukasz Simlat rozwalił system, jak to dzisiaj mówi młodzież. I to po prostu świetna fabuła, dziejąca się na dwóch czasowych płaszczyznach. Serdecznie zapraszam do oglądania ;)

A około 33. minuty 4. odcinka spostrzegawczy widz zapewne dostrzeże wywołujący uśmiech pewien element w pokoju Komendanta Policji :D

PS. Dobra, dla mniej spostrzegawczych :P :
Spoiler: PokażUkryj

11
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Wt, 05 Marzec 2024, 07:00:36 »
@Mandioco, czy tytuł "Opowieści grozy" umieszczony na grzbiecie Waszego nowego komiksu "Opowieści makabryczne" to celowy zabieg, czy jednak błąd?

12
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: kubisz - kolekcja
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 09:19:52 »
Jak to u mnie - multimedialnie. Zakupy i nagrody w konkursie "kadrowym".

13
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Nd, 18 Luty 2024, 11:09:33 »
"Terapia grupowa".

Manu Larcenet po raz kolejny mnie nie zawiódł. Choć tym razem bardziej stroną wizualną, niż tekstową, tak więc zacznę od niej. To co tu się dzieje, to jest absolutny orgazm dla oczu i umysłu. Po poprzednich komiksach wydanych u nas i po obejrzeniu "próbek" z niewydanych dobrze wiedziałem, że autor świetnie się czuje w każdym stylu. W "Terapii" przebił wszystko. Przeczytanie zajęło mi sporo czasu, bo z wielką przyjemnością oglądałem sobie poszczególne kadry, a zwłaszcza detale postaci i ich mimikę. Genialnie narysowane i tak samo przełożone na język polski. O tłumaczeniu napiszę jeszcze poniżej, a tu chodzi mi o wszystko, co przy przekładzie wymagało czegoś więcej, niż prostej translacji słów. O tym już wydawca niejednokrotnie pisał chwaląc się tym, i ma w pełni prawo napisać o tym jeszcze wiele razy - absolutnie kapitalna robota! (Przy okazji przypomniało mi się to gówno: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/tomb-raider/  ::) ).

Fabuła nie wciąga aż tak bardzo, jak w "Codziennej walce", "Raporcie Brodecka" czy w "Blaście". Trochę męczy powtarzalność, ale z drugiej strony to jest właśnie cecha dwubiegunówki - etapy depresji i manii. I trzeba przyznać, że Larcenet starał się je urozmaicić jak mógł. Czego tu nie ma - komiks superbohaterski, manga, western, komiks "gazetowy"... Trzeba również przyznać, że mimo wagi tematu bardzo lekko się to czyta - świetne dialogi, i przede wszystkim monologi głównego bohatera, dużo humoru. Nie znam francuskiego i nie mogę porównać, ale tłumaczenie - też przecież bardzo ważny element komiksu - zdecydowanie trzyma bardzo wysoki poziom, jak wszystko, co złożyło się na tę komiksową perełeczkę. Mandioca - robisz to dobrze!

14
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 16!
« dnia: Nd, 04 Luty 2024, 21:31:53 »
Wielkie Gratulacje wysyłam w stronę Kubisza, który jeżeli się nie mylę miał stuprocentową skuteczność (fantastycznie).
Bardzo Ci dziękuję :) Nie wiem, czy to było 100%, ale jak już kiedyś pisałem - staram się nie strzelać, bo u mnie to właściwie zawsze byłyby ślepaki. Znajdę kadr lub jestem prawie pewien źródła - wtedy odpowiadam. Mam na półkach niewiele ponad 300 komiksów, z czego kilkanaście to Batmany (i to byłoby na tyle, jeśli chodzi o superhirołszczyznę), 7 mang (i to byłoby na tyle, jeśli chodzi o mangi) i całe zero semików (i to byłoby... no, wiadomo). Więc byłem skazany na innego rodzaju poszukiwania. Coś tam z tego wyszło, choć kosztowało mnie to mnóstwo czasu (dlatego trzeci etap odpuściłem). Niezmiennie - wielki szacun dla tych, którzy po jednym kadrze potrafią mocno sobie ograniczyć strefę, w której szukają odpowiedzi. (Ale nieskromnie dodam, że i mnie się kilka razy to udało ;) ). Albo i wiedzą od razu, co widać po tych zagadkach, co to ledwie kilkadziesiąt sekund pożyły - to już w ogóle jakieś wariaty ;) A ja do pierwszej ligi nie mam nawet podjazdu.



I na koniec mam dwa  pytania. Jaki jest cel tej gry i czy w ogóle warto w nią grać?
Póki są chętni, to raczej warto... Bo w każdej z ostatnich edycji chyba dobrze ponad 20 osób choć 1 punkt zdobyło. A cel? Musi mieć jeszcze jakiś oprócz "zabawy"? Choć z tym...
na dłuższą metę konkurs raczej będzie kręcił się prawdopodobnie wokół tych samych graczy.
...się zgadzam. Tylko ta wieloetapowość pozwala faktycznie pograć amatorom (bez żadnych złych skojarzeń przy tym słowie).



Uważam, że konkurs, aby miał sens, powinien przejść metamorfozę.
I z tym chyba też się zgadzam. Może wręcz jakaś rewolucja - typu "Z jakiego komiksu jest ten fragment okładki?".

15
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: kubisz - kolekcja
« dnia: Nd, 04 Luty 2024, 19:11:17 »
Cytuj
Album Frankenstein żyje, żyje! powstał z inspiracji nieśmiertelnym klasykiem gotyckiego horroru pióra Mary Shelley i stanowi kontynuację opowieści o stworzonym przez Wiktora Frankensteina prometejskim potworze, który wędruje w poszukiwaniu swojego człowieczeństwa. Komiks napisał i zilustrował duet również iście klasyczny: Steve Niles i Bernie Wrightson.

Strony: [1] 2 3 ... 37