Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - SkandalistaLarryFlynt

Strony: [1] 2 3 ... 68
1
Filmy i seriale / Odp: The Batman
« dnia: Wt, 25 Luty 2020, 22:25:40 »
Może i sobie mieć motocykl z rogami, to postać z komiksu jego sprzęt właśnie niekoniecznie musi być efektywny a powinien być efektowny. Tyle że ten masko-hełm jest po prostu paskudny. Kompletnie nietrafiony projekt.

2
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Nd, 23 Luty 2020, 19:27:47 »
Jeżeli chodzi o te Corto Maltese wydawane aktualnie przez Egmont to one są pięknie pokolorowane.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: DC - Dan DiDio out
« dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:55:06 »
  Ja nie mówię, że jest zły to rewelacyjny scenarzysta ale on już swój prime time ma już dawno za sobą, nawet jak ten jego Superman jest ok to chyba jednak zbyt mało. DC potrzebuje jak tlenu nowego Bendisa sprzed 20 lat, Alana Moore sprzed 30 czy Franka Millera sprzed 40. Sorry, ale jak tam za gwiazdę wydawnictwa robi facet pokroju Scotta Snydera to tak średnio trochę.

4
Komiksy amerykańskie / Odp: DC - Dan DiDio out
« dnia: Pt, 21 Luty 2020, 23:38:14 »
  Dopadli go w końcu za zajechanie Batmana, zeszyty Kinga sprzedawały się słabo a start Tyniona wygląda równie źle (a biorąc pod uwagę że powinien zadziałać syndrom nowego autora to chyba jeszcze gorzej), co zapewne przelało czarę goryczy. Tak sobie czytam to Rebirth i ogólnie poziom jest całkiem niezły, ale wyraźnie stracili przez ostatnie 2 lata rozpęd. Jak dwudziesty któryś Immortal Hulk sprzedaje się lepiej niż ochnasty Superman to znaczy, że nie jest dobrze. Tam już chyba od dawna był czas na nową miotłę, przetrzepanie rynku młodyc,h utalentowanych, niezależnych twórców i danie im większej swobody artystycznej a nie tasowanie dawno zgranych kart pokroju Bendis. Kiedyś DC było z tego znane. No i nowy boss powinien zacząć od modlitwy w intencji kilku dobrych filmów z rzędu.

5
Filmy i seriale / Odp: The Witcher [Netflix]
« dnia: Pt, 21 Luty 2020, 19:54:19 »
Ogłoszono już nowy zaciąg do obsady drugiego sezonu. Robi się coraz zabawniej.

6
Filmy i seriale / Odp: The Batman
« dnia: Pt, 21 Luty 2020, 19:49:37 »
Myślałem, że będzie fajnie ale już mi przeszło.

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Cz, 20 Luty 2020, 19:29:18 »
Nie no oczywiście, że nie było żadnych urwań jak w GL. Wszystkie historie zostały skrzętnie doprowadzone do końca.

8
  Jak lubisz klimaty to koniecznie chociaż zapewne już dawno masz "Doman" i zbiorczy "Relax 2" gdzie jest kilka historyjek o początkach Polski rysowanych przez Rosińskiego razem z "Relaxem 3" gdzie jest komiks Kobylińskiego o podobnej tematyce.

9
Dział ogólny / Odp: Amazon w Polsce
« dnia: Wt, 18 Luty 2020, 23:42:33 »
  Inpost>PP>Ruch, tak mniej więcej to wygląda u mnie u żadnego z tych dostarczycieli nigdy nie miałem problemów ze stanem paczki. Inpost wygrywa bo jest najszybszy, na poczcie drażnią mnie kolejki i praktycznie jest zawsze o jeden dzień dłużej, niech zainwestują w te swoje paczkomaty.
  Innych firm kurierskich unikam jak ognia. Ostatnio jeden wujek z DPD wiózł dla mnie telefon przez 2 tygodnie. W zeszłym roku sprzedałem kartę graficzną na allegro i wbrew moim namowom facet wybrał GLS i trwało to ledwie 8 dni. Zdaję sobie sprawę, że to raczej nie wina kurierów, ale to jest przesada.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Nd, 16 Luty 2020, 22:52:37 »
  No właśnie moja mała teoria spiskowa, że jednym z powodów dla których Egmont nie wydaje tyle Batmana ile by mógł, jest taka że mogą go trzymać na cięższe czasy, to się sprzeda zawsze i wszędzie. Na dodatek pewnie nie chcą, aby sprzedaż jego komiksów pożarła sprzedaż innych tytułów.

11
Filmy i seriale / Odp: Ogólnie o filmach.
« dnia: Nd, 16 Luty 2020, 22:39:14 »
  "Super" z 2010 roku w reżyserii Jamesa Gunna. Swego rodzaju "Kick-Ass" z dziesięciokrotnie mniejszym budżetem, który postanowił startować na festiwalu w Sundance. Momentami bliższy jest bardziej "Defendorowi" z Woody Harrelsonem, ale to też nie do końca to i mimo że bardzo lubię jego obydwóch konkurentów ten wydał mi się najlepszy. Muszę przyznać, że film mnie strasznie zaskakiwał przez cały seans, każda kolejna sekwencja scen była zupełnie inna od moich wyobrażeń, wogóle ze trzy razy przez te półtora godziny zmienił swoją przynależność gatunkową mimo tego w przedziwny sposób wszystko do siebie pasowało. Mimo symbolicznego budżetu reżyserowi, zapewne po znajomości udało się umieścić w obsadzie Liv Tyler, Ellen Page, Kevina Bacona czy Michaela Rookera i widać wprost po aktorach że się świetnie przy kręceniu tego filmu bawili, główną rolę superbohatera o pseudo "Kosa na Przestępców" rewelacyjnie zagrał Rainn Wilson.  Przyznam, że wcześniej do końca niespecjalnie rozumiałem fenomen Jamesa Gunna "Strażnicy Galaktyki" czy "Świt Żywych Trupów" to dobre filmy, ale mnie aż tak jak reszty społeczeństwa nie zachwyciły, ale ten tutaj to prawdziwa ekstraklasa wprost z drugiej ligi. Tak wogóle dowiedziałem się dopiero, że Gunn wywodzi się z Tromy, nic dziwnego ze jego filmografia jest dosyć specyficzna. Na dodatek świetny soundtrack Tylera Batesa.

 " You dont butt in line, You dont sell drugs, You dont molest little children. You dont profit on the misery of others. The rules were set a long time ago! And they don't change!!!"



12
Dział ogólny / Odp: Jakie wydania preferujecie
« dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:42:31 »
A bo ja wiem? Miałem na myśli, że też wydaje lub wydawał pojedyncze albumy, może źle zdanie złożyłem.

13
Dział ogólny / Odp: Jakie wydania preferujecie
« dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:23:31 »
Ale to nie Studio Lain więc możesz go kupić za jakieś 23-24 złote realnie.
Mało ludzi kupuje komiksy w pojedynczych albumach to i wydawcy nie chcą ich wydawać. Sorry, ale niska cena nie zachęci ludzi do czytania komiksów. Wejdzie do Empiku ktoś kto nie czyta komiksów albo książek wogóle to nie kupi tego komiksu czy on będzie kosztował 50 złotych czy 150. Napewno sporo rynkowi pomogła fala filmów, amerykanizacja kultury spowodowała że czytanie komiksów przestało być synonimem obciachu. Tak naprawdę jedynymi, pewnymi czytelnikami są tacy co wynieśli kulturę czytania z domów. Także zmniejszyć nieco ilość marudzenia na forum, za to więcej czasu spędzać pod kołdrą robiąc dzieci. A 500+ wydawać na komiksy.

14
Dział ogólny / Odp: Jakie wydania preferujecie
« dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:03:30 »
  Egmont takie wydaje i na miękko i na twardo po dwadzieścia parę złotych, Scream chyba coś takiego przynajmniej kiedyś uskuteczniał.
  To nie chodzi o komiksy Enrique Fernandeza bo takich nie czytałem, tylko o wszystkich innych. W każdym jednym zdarzają się dymki, które muszę czytać po 5 razy żeby się zorientować o co chodzi. Nie mówię że to jest nagminne bo zdarza się bardzo rzadko, ale się zdarza. Za to biorąc pod uwagę jak często te teksty brzmią nieco "sztywno" nie postawiłbym złotówki na znakomitą jakość tłumaczenia.

15
Dział ogólny / Odp: Jakie wydania preferujecie
« dnia: Nd, 16 Luty 2020, 15:50:39 »
Może korekta redaktorska? W każdym jednym komiksie Lain natrafiam na zdania, które są czystym bełkotem ala Michael_Korvac, nie chce mi się sprawdzać oryginałów ani też nie jestem specjalnie kompetentny, ale może też problemy z jakością tłumaczenia? Nie znam Najemnika.

Strony: [1] 2 3 ... 68